eTrex Vista/Legend HCx a zkusenosti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

eTrex Vista/Legend HCx a zkusenosti

Příspěvekod djx1 » úte zář 11, 2007 9:18

Ahoj.
Nevim, zda uz to tu bylo, ale ma uz nekdo zkusenosti s tema novejma GPSkama od Garminu (eTrex Vista/Legend HCx:)???
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod swisss » úte zář 11, 2007 9:35

Recenze je tady + diskuze.

Za tu cenu to vypadá moc pěkně - jestli nenajdu nějakou významnou vadu, tak si nového Garmina (asi Vistu HCx) taky pořídím.. :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » úte zář 11, 2007 9:49

Dik...o recenzi vim a o diskuzi taky:-) Ale recenze je jen recenze a v diskuzi je spousta lidi, co GPS pouzivaji k navigaci na na drazi nebo hledaji jen poklady:-) Spis jsem myslel nejakou praktickou zkusenost z hor.
Jinak je to taky muj horky favorit. Dva znamy je maji (kolari) a jsou maximalne spokojeny.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod swisss » stř zář 12, 2007 7:39

Další diskuze je na webu geocaching.cz. Řeší tam problém s MapSource, ale snad to řeší utilitka, kterou zmiňují v diskuzi u recenze..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » stř zář 12, 2007 8:54

no já bych to spíš řešil, koupit gps = "nechat dovézt" a mapu si koupil zvlášť .... (eTrex Vista HCx - 6.900,- + 1.990,- mapa) stejně koupením gps to všechno teprve začíná, hromadou koupených map končí a začíná znova :-)

EDIT: jen ještě jsem zapomněl malou připomínku, ta mapa na kartě jsou asi vyhozené peníze i když tam kdosi psal jak to elegantně obejít demo verzí .... pravděpodobně, ale nemám přesné informace, ta mapa na kartě nepůjde upgradovat a to je pak k ničemu. ty upgrade jsou docela skoky v kvalitě map ... :-)
Naposledy upravil tulak dne stř zář 12, 2007 9:05, celkově upraveno 1
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod nimha » stř zář 12, 2007 8:56

já mám jen s čb Garmin eTrex Legend, co dávali ke kolům u Mountfieldu. Dokonce jsem na to psal celkem dlouhou recenzi, jenže než jsem to dopsal, tak mě to (psaná) přestalo bavit:-)

Tenhle model co mám je už celkem zastarelej - je pomalej při překreslování map, vyšší spotřeba (výdrž cca 15h při 2x AA 2600 mAh), nemá USB ale jen serial port pro připojení k PC - nahrání mapy cca 5MB trvá asi 15 minut; je čb a hlavně má jen 8MB paměti na mapy. Ale za těch 2500kč co jsem ho kupoval od člověka co si koupil to kolo...
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod kůže » pát zář 14, 2007 19:35

Mám vistu hxc jen pár hodin . Mapa je na kartě , myslel jsem že bude podrobnější . Co ted s tím ?
kůže
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 7, 2006 20:35

Příspěvekod swisss » pát zář 14, 2007 19:48

kůže píše:Mám vistu hxc jen pár hodin . Mapa je na kartě , myslel jsem že bude podrobnější . Co ted s tím ?


Jak moc podrobnější si jí čekal a jak podrobná je? Já mám zkušenosti jen s Legendem od Mountfieldu a přišla mi dostatečně podrobná - původní měřítko mapy bylo 1:50 000, když jsem jí nazoomoval, tak mi to bohatě stačilo.. :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod kůže » pát zář 14, 2007 20:11

Čekal jsem , že to bude stejné jak mapa 1: 50 000. Na kartě je topo 1.20 tak to bude možná tím .
kůže
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 7, 2006 20:35

Příspěvekod kůže » pát zář 14, 2007 20:25

Spíš mi tam chybí orientační body které mám v mapě .
kůže
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 7, 2006 20:35

Re: eTrex Vista/Legend HCx a zkusenosti

Příspěvekod oodoow » čtv črc 21, 2011 18:28

Kdo máte nějakou etrex gps, mohli byste napsat, jak si tam prohlédnout nahrátou trasu, případně jak ji tam nahrát? Vzal jsem gpx soubor z cykloserver.cz, nahrál do mapsource, pak jsem dal odeslat do zařízení a na kartě se mi objevil adresář gpx a tam soubor. Takže to tam asi je, ale nevim, kde to tam v přístroji zobrazim. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: eTrex Vista/Legend HCx a zkusenosti

Příspěvekod progym » pát led 2, 2015 20:43

Ahoj všem,

mám zhruba stejný dotaz jako Outdow...
Jsem průměrně tupej jedinec a po jednom nepříjemném bloudění jsem si pořídil gps.
Prozatím ji vlastně využívám jen pro logování trasy a vždy jsem si vystačil s mapou.
V podstatě s ní vůbec nepracuju a manuál můj problém nemá v řešení.

A teď ten dotaz:
V gps mám standardně TOPO CZECH. V mapy.cz jsem si udělal trasu, kterou chci absolvovat a stáhl ji v gpx. do gps a uložil ji na SD kartu (jinou možnost mě to nenabídlo).
Nepřišel jsem na způsob jak vloženou trasu zobrazit v mapě gps. Záměr je při nějaké nepřízni počasí, zapadané značce nebo zatmění použít trasu v gps pro správný směr, tedy něco jako naviguj zpět nebo k cíli.
Pokud najedu na uloženou trasu, tak potvrzením jojsticku dostanu hlášku zda chci trasu smazat :((

GPS je Garmin etrex legend Hcx

Díky za pomoc :prayer:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: eTrex Vista/Legend HCx a zkusenosti

Příspěvekod oodoow » pát led 2, 2015 21:37

Tak já na to už dávno přišel, ten gpx soubor si hoď do mapsource a tam odtud do gps, pak by se to mělo objevit někde v prošlé trasy anebo v trasy.
Jo a bacha, umí to jenom ma 500 bodů, takže buď zfiltrovat anebo rozdělit na víc menších částí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc


Zpět na Mapy, navigace, GPS