Turistické mapy na www.mapy.cz

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Turistické mapy na www.mapy.cz

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 18, 2023 11:14

Díky. Ale pak nechápu, že to není třeba na druhé straně toho hřebenu na druhé mapě ( Františkova myslivna), i když tam taky vede cesta.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Turistické mapy na www.mapy.cz

Příspěvekod irem » čtv kvě 18, 2023 12:08

To se nezobrazuje s ohledem na cesty, skutecne to jen ukazuje svahy s danym sklonem (zapina a vypina se kliknutim pravym tlacitkem a vyberem z otevreneho menu) Takze u Frantiskovy myslivny podle mapy neni tak prudky svah.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Turistické mapy na www.mapy.cz

Příspěvekod apuka » čtv kvě 18, 2023 12:42

Presne tak. To zobrazeni se pocita z modelu terenu - kdyz je vypocteny svah vetsi nez 25 stupnu, tak se zobrazi v prislusne barve podle prudkosti. Musis ale pocitat s tim, ze tezko se to "rucne" odhaduje podle stavu vrstevnic na mape - a jeste hur od oka primo v terenu podle toho, co vidis. Na to druhe uz musis mit hodne zkusenosti - a i tak se da o dobrych par stupnu zmylit. Navic se to vetsinou zda jinak strme, kdyz to hodnotis zepodu nahoru, jinak kdyz zhora dolu - a jeste jinak z boku.

BTW, "slusne" turisticke online mapy to uz maji skoro vsechny, nekde se to zapina hur, nekde jednoduseji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistické mapy na www.mapy.cz

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 18, 2023 15:48

Díky za vysvětlení. Takhle na mapě mi ty dva svahy připadaly srovnatelné. V nastavení už jsem to našel to zap/vyp. Uvádí se tam, že to zobrazuje 30,38,45 stupňů svahy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Turistické mapy na www.mapy.cz

Příspěvekod apuka » čtv kvě 18, 2023 16:06

Dromedaro píše:nechápu, že to není třeba na druhé straně toho hřebenu na druhé mapě ( Františkova myslivna)
Koukni se lip na ty vrstevnice. Neda se z nich "by ocko" presne urcit svah, ale na jedne strane jsou hustejsi nez na druhe.

Jinak se se na to kouknul (primo pri zapnuti pisou), mapy.cz rozlisuji svahy ">30, 38 a 45 stupnu". Nevim, proc to oni tak maji, tohle je rozdeleni "podle niceho", neodpovida lavinovemu rozlisovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Turistické mapy na www.mapy.cz

Příspěvekod Lipon » pát kvě 19, 2023 21:49

Stačí se podívat na Změnit mapu -> nastavení mapy
Je tam volba zobrazit sklon svahu s poznámkou, dostupné online.

Bylo mi trochu divné, že na mapě, kterou jsem před pár dny prohlížel, to nebylo a teď jo. Předtím jsem měl jen offline mapu.

Edit: až teď čtu, že apuka už to nastavení popsal ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS