Navigace a turisticke mapy v mobilu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod oodoow » pát srp 7, 2020 19:51

@slash1111: Jak to? Mi movescount.com funguje pořád. Moje Ambity má teď přítelkyně a v pohodě jsem ještě nedávno přenesl záznam na web. Jako je pravda, že nějakou dobu jsem tak různě četl, že vyhrožovali, že to vypnou, ale zatím nic. Asi se neodvážili, bo by zažili slušnej shitstorm :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2020 19:52

Co jsem se docetl, tak plan na vypnuti je leto 2020 a to prave probiha, takze nevis ani dne, ani hodiny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2020 19:56

Kliknul jsem na oodoow a vypadlo Sorry! Something went wrong.

Performance level 0 je pro terminatory? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod slash1111 » pát srp 7, 2020 20:04

aspon ze je mozny import gpx do hodiniek cez tu appku a export fit suboru

https://www.suunto.com/sk-sk/Support/fa ... r-android/
https://www.suunto.com/sk-sk/Support/fa ... r-android/

(myslim, ze podla GDPR alebo coho Ti musi prevadzkovatel webu/sluzby umoznit si stiahnut vsetky data co tam mas
napr: https://www.garmin.com/en-US/account/datamanagement/
https://support.strava.com/hc/en-us/art ... ulk-Export)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod oodoow » pát srp 7, 2020 20:06

No, to je asi proto, že nejsi nalogovaný. Ale záznam jsem zkoušel v anonymním okně a ten mi šel zobrazit.
Jestli to fakt vypnou, tak tím asi vytočí dost lidí, protože ty starší hodinky s novou suunto app neumí a tím pádem se stanou nepoužitelnými.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod slash1111 » pát srp 7, 2020 20:06

@oodoow: co si tak matne pamatam, tak tie starsie modely hodiniek nevedeli presunut z movescount do Suunto App, ak tie tam mozno funguju, ale novsie 3, 5, 7, 9 tam uz asi nepripojis...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2020 20:11

oodoow píše:No, to je asi proto, že nejsi nalogovaný

To je mozne, ale pak by to melo rict a ne tohle. Ten tvuj zaznam vidim, nevidim tve ostatni. Mam takovy pocit, ze driv to slo.

oodoow píše:Jestli to fakt vypnou, tak tím asi vytočí dost lidí, protože ty starší hodinky s novou suunto app neumí a tím pádem se stanou nepoužitelnými.

No vsak jsem narazil na velmi vzrusene diskuse prave na tohle tema :)

Kdyby meli desktopovou aplikaci, tak to vubec nemusi resit. Proste by rekl, ze support skonci a ti, kdo maji starsi hodinky, maji posledni verzi a nova uz nebude. To je naprosto OK, vypnuti webu ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod slash1111 » sob srp 8, 2020 9:43

som sa "obetoval" a isiel merat...

meral som s Garmin FR 245 a VivoActive3 (tie maju vyskomer).
Zaznam GPS vysky z FR245 som potom upravoval v Connect, Strava aj Locus.
Najviac podobny priebeh ma prave VivoActive (horna modra ciara) a Strava (fialova ciara), ale zaznam z Vivo je vyskovo posunuty, je to vidno aj na jednom mieste, kde je v terene tur. rozcestnik a na nom vyska 324mnm, tu je Strava najblizsia realite, Vivo tam ma 346mnm. Tie zuby za tymto bodom z ostatnych exportov su uplne mimo, tam je priebeh Stravy a Vivo najpresnejsi k realite.

FR245_Vivo3.png
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod oodoow » sob srp 8, 2020 10:51

mike píše:Kdyby meli desktopovou aplikaci, tak to vubec nemusi resit. Proste by rekl, ze support skonci a ti, kdo maji starsi hodinky, maji posledni verzi a nova uz nebude. To je naprosto OK, vypnuti webu ne.

Maj tam dvě možnosti, jak to dostat na movescount.com stránky. Buď přes android appku v mobilu pomocí bluetooth, ale tam při dlouhých záznamech nastává to, co jsem popisoval, že se záznam nepřenese a tváří se jako přenesený.
Druhá možnost je stáhnout si právě desktop utilitku moveslink2 a pak se připojí hodinky k pc kabelem a pomocí té utilitky se to přenese na movescount.com.
Teoreticky tedy, pokud by movescount.com nefungoval, mělo by se to zatím uložit někde na disku a tam odtud by se to pak mohlo vzít a nahrát si to ručně kamkoli. Samozřejmě záleží, jestli se to teda při nepřipojení na movescount.com někam vůbec uloží a jestli to bude v nějakém rozumném dekódovatelném formátu. Ale jako vlastně se dá řici, že desktop aplikaci nějakou mají.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » sob srp 8, 2020 17:44

Ne, to se fakt rict neda :D Myslel jsem plnohodnotnou desktop aplikaci, ktera ti umozni data stahnout a spravovat lokalne. Plus nastavovat hodinky, kde to ma smysl. Vsechno to, co umi web, jen lokalne. Tak to mam u X6 a jak jsem psal, pouzivam to 18 let, coz je u webu skoro bez sance. Aplikaci mas pod kontrolou sam, web maji pod kontrolou oni a jejich zajem neni tvuj zajem. Zajem vyrobce je prodavat co nejvic novych veci a podpora starych je jen nutne zlo, kteremu se nevenuji vic, nez je nezbytne nutne.

Weby maji spoustu vyhod pro vyrobce, proto na ne taky presli, ale pro uzivatele spis nevyhody. A nejen ty, co jsou zrovna krasne videt tj. chciply Garmin a koncici Suunto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » sob srp 8, 2020 18:02

@slash1111: nejak mi unika, o co ses snazil. Porovnani vysky z GPS a barometrickeho vyskomeru uz jsme tu prece resili pred lety, otestoval jsem to na desitkach zaznamu a vysledek je jednoznacny: kdyz chces pouzitelna data, tak jedine vyskomer. Protoze z GPS casto leze to, co mas na konci, staci jen trochu suboptimalni podminky nebo teren.

Z grafu bych rekl, ze Strava pouziva SRTM data tj. vysku z GPS zahodi a misto ni pouzije model. To je v ceskoslovenskych podminkach obvykle pouzitelne, ale na VHT uz moc ne a treba v Dolomitech je to uplne mimo, teren je moc clenity. Ale u i nas se najdou patologicke pripady.

Co se tyce konstatniho posunu, tak barometicky vyskomer se musi kalibrovat. Bud rucne ve znamych bodech, coz ovsem neni rozcestnik, videl jsem spoustu, kde byla vyska uplne blbe, nekdy i o stovky metru. Dobre pouzitelne jsou vrcholy a sedla, kde odectes vysku z mapy. Pripadne si zjistis, jak jsi vysoko doma a vyskomer nakalibrujes pred vybehem. Druha moznost je automaticka kalibrace podle GPS, ale tam uz jsi zavisly na tom, jak dobre je udelany software, aby nenadelal vic skody, nez uzitku (tj. kalibroval jen obcas a jen tam, kde si je vyskou fakt jisty tj. dobry GPS signal nebo znamy bod, pripadne nejaka plocha oblast podle SRTM).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » sob srp 8, 2020 18:26

mike píše:Dobre pouzitelne jsou vrcholy a sedla, kde odectes vysku z mapy.
Hahaha. Otazkou zustava, ze ktere mapy... Kdyz na kazde mas jinou vysku. Dokonce i "oficialni", "uredni" mereni se mohou lisit. A to ne o metr...

Spominam si, jak jsme chteli vylezt na vrchol Urkundholm. Podle nasi mapy i podle te "malovane" v infokanclu to melo mit (ty cisla pisu z hlavy, takze se nekde mohu o metr-dva mylit) 3140m. Dosli jsme k nejakemu vrcholu s malou prominenci s krizem a napisem 3111m. li jsme dal do sedla, uz bez znacky, ale dal uz to nahoru slo na Urkund (to uz je lezeni).
V obchode jsem se jeste kouknul na mapy AV a Freytag-Bernd, na jedne bylo 3111 na druhe nejakych 3117. Pozdeji jsem se na to ptal na chate i jinak zjistoval a pry vsechny udaje jsou "spravne" :-). Vsechno to byly uredni mereni, ale dosli k jinym vysledkum. A to merili k stejnemu mori a v rozmezi nejakych 10-15 let. Jeste existovali mereni co dali dalsi dva rozdilne vysledky.

A zdaleka to neni jediny pripad v Alpach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » sob srp 8, 2020 18:35

No dobre, ale furt je mnohem vetsi sance, ze je to spravne, nez na nahodnem rozcestniku u nas ;-)

Cemu se neda moc verit, jsou chaty, kde je vyska podezrele kulata. Treba 2500 m (realne 2480). Nebo ledovcove vrcholy. U takoveho Venedigeru mam taky nekolik udaju v rozmezi aspon 10 m (3664, 3666 a 3674), ale tam si dovedu predstavit, ze takhle se vyska zmeni s rocnim odbobi, pripadne se postupne snizuje, jak ledovce taji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » sob srp 8, 2020 18:58

Dobre mista na kalibraci byvaji byvale C&K zeleznicni nadrazi. Casto ta mas caru, tehdy platnou vysku dokonce nekdy az na milimetry (napr. 193,243m.n.m). Jen je blbe, ze kym se dostanes do hor, tak se Ti to zase rozladi :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » sob srp 8, 2020 19:06

Jo, to pouzivam, kdyz je takove nadrazi na zacatku trasy. Otazka je, jestli se da verit cislum zmerenym nekdy za Rakouska-Uherska ;-)

Jestli to mas do hor par desitek nebo i stovek km a pocasi je stabilni, tak uplne v pohode. Bezne kalibruju doma, pak jedu do Lovosic nebo Decina a vyska je spravne (za ta leta uz si ji pamatuju :)).

Ono stejne na absolutni vysce nijak zvlast nezalezi, posun je konstantni a prevyseni vyjde stejne. Vetsi problem jsou rychle zmeny pocasi a teplota (v zime je na stejne trase prevyseni vetsi, nez v lete). Furt jsou to ale radove mensi chyby, nez z GPS a neresim je, jelikoz se casem zprumeruji. Ty z GPS ne, odchylky se nacitaji v absolutni hodnote, proto to dokaze udelat i tisice procent.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod slash1111 » sob srp 8, 2020 19:12

No rozhodne som sa nesnažil dokázať, že výška z GPS je v pohode :) .
Práveže Locus a asi aj connect používajú SRTM, ale niekde som čítal, že Strava používa údaje z iných záznamov (podľa heatmapy).
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » sob srp 8, 2020 19:21

Locus SRTM umi, ale musi to mit stazene a nevim, jestli to pouzije na importovany GPX nebo mu to nejak musis rict. Na ty, co generuje sam, jo. Na tvem grafu to ale na SRTM fakt nevypada. Locus obcas u nas na logovani pouzivam a vyska docela dobre odpovida te z vyskomeru. V Alpach ne.

Co pouziva Strava nevim, ale nejaky model to bude. No a modely konci tam, kde pro mne teren zacina byt zajimavy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod slash1111 » sob srp 8, 2020 19:45

Áno, jedna z možností pri importe GPX/TCX/FIT je aktualizácia výšky a tú som aj urobil.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » pon srp 10, 2020 18:32

apuka píše:vrchol Urkundholm. Podle nasi mapy i podle te "malovane" v infokanclu to melo mit ... 3140m. Dosli jsme k nejakemu vrcholu s malou prominenci s krizem a napisem 3111m
Tak dnes jsem tam byl zas a AV se cinil...
U Breslauer hutte na rozbocce3134m (doufam, ze se pamatuji dobre), kousek dal dalsi rozbocka, tam meli vysku 3140m. No a na razitku na stejne chate (na vrchole je - uz zase nebo jeste stale? - pouze rozitkovaci poduska) 3113.

Stejna sekce AV,mktera ma tuto znacku a chatu na starosti, pouziva min. 3 ruzne vysky.

takze az nekdo chce na kalibraci pouzit alespon vsude stejne pouzivanou vysku, tak si kalibraci delejte pomoci vysky nejake znamejsi chaty nebo vyznamnejsi lanovky. Ty se zvyknou uvadet se stejnou vyskou. Ale opravdu nepocitejte s tim, ze budete potom mit presnou absolutni vysku. To byste ee museli dostat k nejake "uredni" meteorologicke stanici
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pon srp 10, 2020 19:57

S presnou absolutni vyskou snad nikdo pricetny nepocita. Plus minus par metru je pro kalibraci v pohode a ten tvuj vrchol je spis ridka vyjimka, nez pravidlo. Vetsi rozdily udelaji zmeny tlaku pres den a v lete hlavne teplota. Zmena tlaku s vyskou zavisi i na ni, takze v lete na stejne trase nameris mensi prevyseni, nez v zime. Suunto na to ma dokonce korekcni vzorec v manualu a me X6 jsou nastaveny na jarni a podzimni teploty. Z cehoz plyne, ze chyba se v prubehu roku vyrovna a neni treba ji moc resit. Konkretne muze znamenat, ze kdyz vylezu 2000 m z udoli na vrchol, tak mi to v lete ukaze o 50 m min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » sob bře 6, 2021 23:06

Tak my si dneska ze Zlína zajeli nakoupit do Vizovic (v rámci okresu by to mělo být OK), nikde ani uniformovana noha, tak jsme zastavili u Penny, vzali to přes Janův hrad na Spleteny vrch, Klokoci, Doubravu a Suchý vrch zpátky dolů na Vizovice. A nakoupili jsme teda až po 4 hodinách chůze a 17 km v Albertu. :-))
Jen teda nevím, kterým výškovým metrům věřit, protože když to natukam na mapy.cz, tak to vychází cca 550 m up, cykloserver cca 650 m, a Locus v telefonu mi v gpx uložil 1027 metrů. i když, jak tam projíždím ten graf, tak je tam pár uletů nahoru a dolů, tak asi ty mapy.cz budou mít +- pravdu.
Ale příjemná procházka po krásných místech, kde jsme ještě nebyli
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 23:37

@Bruca: na mereni prevyseni tu nekde mame peknou dlouhou diskusi. Ve zkratce: nejlepsi cislo ti da barometricky vyskomer, ktery zrejme v mobilu nemas. Vyska primo z GPS je nesmysl, ma strasnou chybu, jak sis overil, ale Locus by mel umet brat data z 3D modelu terenu podobne, jako mapy.cz. To je druha nejlepsi metoda u nas. Mozna se to musi nekde zapnout. Mapy.cz davaji celkem pouzitelna cisla v nasem jednoduchem terenu, selhavaji v Alpach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » ned bře 7, 2021 8:43

@mike - barometricky vyskomer BlackBerry key2 fakt asi nemá. Ledaže bych začal nosit tachometr z kola :-))
On nějaký telefon barometricky vyskomer má?
Koukám teď po hodinkach garmin instinkt, tak třeba by ty výškové údaje šly tahat z nich...

Ten 3d modul do locusu mám samozřejmě stažený, ale asi tam na pár místech skočila nějaká chyba. Nebo jsme spadli studnou o 100 metrů níž :)
Přílohy
NOTABLE-00001~2.jpg
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Koronavirus

Příspěvekod davyd » ned bře 7, 2021 14:44

V Lokusu jde nadmořská výška na trase aktualizovat přes menu Detail trasy/^/Více/Aktualizovat nad. Protože GPS ukazuje nesmysly, nastavil jsem si rovnou v Nastavení/GPS a sensory/Obecné/Správce měření nadm. výšky/Nastavení/SRTM data = Nahradit výšky z GPS.
davyd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 17, 2019 18:14

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » ned bře 7, 2021 15:27

Davyd - super, děkuji moc, po aktualizaci je tam 657 metrů, což už je reálný. Nastavení jsem taky předělal. Díky moc, máš to u mě ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » ned bře 7, 2021 23:03

Presunul jsem to cele sem. A jo, SRTM data je to, co chces.

Bruca píše:On nějaký telefon barometricky vyskomer má?

Jo, treba ten muj, LG G6. Vyskomer je o trochu horsi, nez ten v Suunto hodinkach, ale proti GPS je to furt nebe a dudy a nemit ty hodinky, tak ho klidne pouzivam.

Bruca píše:Nebo jsme spadli studnou o 100 metrů níž

To je presne ono. Obcas taky vyskoci na obeznou drahu. Ale i bez tech velkych chyb jsou vysledky nepouzitelne, male se postupne nascitaji. Nakonec, na tom obrazku je to docela videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 1:31

Po dlouhe dobe jsem se vydal nekam, kde jsem nikdy driv nesel. Ceske Stredohori po prave strane Labe pres kopecky blizko reky. Mapu jsem nemel, jen mobil. Musim rict, ze orientace podle mapy v nem byla docela tragicka. Stojim na kopci, koukam na nekolik dalsich kopcu tak do 5 km a na tom malem displeji na slunci proste nepoznam, ktery je ktery. Zlata papirova mapa. I schematicke cedule, ktere se mape podobaly jen vzdalene, mi pomohly podstatne vic. K tomu mi tyhle pokusy docela vytloukly baterku, skoncil jsem na 9 % a to nebyla nijak dlouha trasa.

Jako zorientoval jsem se a prosel to zpusobem, se kterym jsem spokojen, 6 kopcu, kde jsem jeste nebyl, ale nejspis bych to zvladnul stejne i bez mobilu. Predem jsem na mapu nekoukal, byl to takovy okamzity napad. Dobry, povedlo se to pekne, ale mapy v mobilu zklamaly a jestli na ne nekdo spoleha, tak spatne skonci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Reccol » pon kvě 30, 2022 6:19

mike v "Mapy" píše:Ja uz u nas papirove mapy taky dlouho nepouzivam, mapy v mobilu plus znacky v terenu naprosto staci...


To byla docela rychlá karma :wink:
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Bruca » pon kvě 30, 2022 7:19

:-))

Vidíš, já zas nepoužívám takřka papirove mapy, byt nějaké doma samozřejmě mám.
Mám koupené mapy do Locusu, a když zrovna všechno funguje (třeba šipka kompasu v telefonu, tak telefon natocim požadovaným směrem a podívám se, co je to za kopec :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » pon kvě 30, 2022 8:38

...pokud tam ten kopec je...

Ja jsem uz parkrat psal, ze neni dobre se spolehat na mapy.cz, hlavne co se tyce stezek a cest. Dost existujicich tam neni a nektere zakreslene vedou ponekud jinak (ne o jednotlive metry, ale klidne o stovky metru, i vyskovych). Mapy Locusu (i ty jejich placene) na tom moc lip nejsou. Da se toto trochu zredukovat, kdyz clovek ma jedny i druhe, ale stale to neni ono.
Pisu o CR. V zahranici (snad mimo SK, kde je to cca jako v CR) je to jeste vyrazne horsi.

Edit: Samozrejme, napsane je hlavne o pohybu mimo turistickych znacek (v CR a SK, jinde i pro ne).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS

cron