Navigace a turisticke mapy v mobilu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pát kvě 3, 2024 18:16

Takze to zacalo blbnout po aktualizaci Locusu? Napsal jsi jim to? Co oni na to? Jako developer bych te pozadal o pokus se starsi verzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49525
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » pon kvě 6, 2024 9:10

Ne, to netvrdim. Jen ze posledni aktualizace neceho, co bych ocekaval, ze muze ovlivnit vysledek byla aktualizace Locusu. Ale tam je ta verze naposled aktualizovana nekdy v dubnu 2023, takze primy vliv te aktualizace tam neni - jeste nejakou dobu pote to zaznamenavalo spravne. Takze - teoreticky - nemelo dojit ke zmene primo aktualizaci, alespon ne OS a Locusu.

Ono to vubec zacalo tak divne - nejdrive "uskocilo" nebo "uskakovalo" sem-tam o dost hodne (a ne v nejake rokli, ale v mistech, kde nikdy problem nemel), potom nejakou dobu jsem mel zaznam chvilemi jako kdyz das do ruky decku tuzku a on kresli na papir stylem cara vlevo, cara vpravo a to nekolikrat, ale nekdy nejdrive zaznamenava neco slusne, pote taky, jindy zase takovymi priskokmi.

Tady je asi nejextremnejsi priklad, kdy si to uz neslo nevsimnout i pri letmem pohledu, slapal jsem po zlute znacce:
2024-05-06 09_36_35-Clipboard.jpg

To je vice nez pul roku po poslednim upgradu Locusu. Ten zaznam byl posledni kapkou, ze jsem si nechal koupit novy mobil. Podotykam, na nastaveni mobilu, co se tyce GPS nebo Locusu jsem min. tri roky nic nemelnil a stejnou trasu uz nekolikrat bezproblemove zalogoval. Mel jsem silny dojem, ze mi odesel GPS cip - ale potom zase nekdy zalogoval dobre, nekdy blbe, hodne nestale.
Ted to dokaze logovat rel. uchazejic. V sobotu jsem zvetsil "vzdalenostni interval" (co se ma udelat, aby se zapsal dalsi bod) na 10 m (novy bod ma udelat pri zmene casu o 2 sec NEBO ujeti te vzdalenosti, tj. by se melo zapisovat stejne co 2 vteriny bez ohledu na projetou vzdalenost) - a kupodivu zapisuje najednou dobre, ty co dve vteriny a presnost je normalni. Toto nastaveni jsem nikdy nemenil a ani mi toto nedoporucovali, jen zvetsit presnost GPS, ktera ted zustala nezmenena. Stale jsou jeho odchylky od skutecne trasy vetsi nez na novem mobilu (i mereni pres hodinky) a stale ma tendenci trochu "zkracovat" trasu - ale asi jen o 250 m na 28,7 km, coz muze byt nepresnosti GPS.

Jinak jsem to, samozrejme, resil s Locusem - oni navrhovali ty ruzne zpusoby obchazeni uspani procesu a GPS a dali mi link, co jsem daval sem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pon kvě 6, 2024 15:08

Jestli se nezmenil sw, tak bude problem v hw. GPS cip asi uplne neodesel, ale mozna ma nejake problemy. Ktere se nemusi projevovat furt, ono to muze zaviset treba na teplote, o tom by mohl vypravet muj fingerprint senzor, ktery funguje v mrazu, ale normalne ne :)

Pak je jeste jedna moznost. Ze ti do toho keca nejaka jina aplikace a treba blbne s nastavenim GPS cipu. Vis o nejake takove moznosti?

Ten screenshot je jasny ulet, ale z takovych nahodnych veci se neda nic vyvodit. Je treba analyzovat data a delat experimenty. Treba jak se lisi log stejne trasy kdyz je mobil v batohu neaktivni a kdyz mas celou dobu pred sebou obrazovku s aplikaci. Nebo se na to vykaslat a poridit si novy mobil.

Kazdopadne bych rekl, ze chyba skoro najisto neni v Locusu and velmi pravdepodobne ani v Androidu, spis to bude hw, ktery ma sve za sebou.

Co se presnosti tyce, 1 % je nic, to klidne udela mirna zmena nastaveni. O tom uz jsem psal driv, cim "presnejsi" logovani, tim vetsi kumulativni chyba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49525
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » pon kvě 6, 2024 15:22

Vsak pisu, ze jsem si myslel ze HW odesel. Zkousel jsem to nekolikrat na stejne trase, sice nikdy ne "pred sebou obrazovku s aplikaci", to bych si nejspise rozbil cumak :-). Praveze z tech pokusu se nedalo nic vydedukovat, jen to, ze za hodne podobnych podminek (teplota, oblacnost, vlhko, ...) se mobil choval ruzne, absolutne se nedalo vystopovat nic relevantniho.
Co se tyce toho HW, tak ted uz mi to tak neprijde, ze by byl vadny. Jedine, ze by se "samoopravil" tema pokusy nastaveni. Jo, taky me napadlo, ze by do toho mohla "kecat" jina aplikace. Ale po porizeni noveho mobilu jsem ten stary pouzival jenom na tyto pokusy - vsechny ostatne nesystemove aplikace odstrelene (primo vypnute v nastaveni systemu) a zadna jina uzivatelska aplikace tam nebezi. Stejne se logovalo spatne. Potom uz jedine, ze by takova aplikace neco, k cemu neni pristup pres nastaveni v Androidu nastavila "na GPS cipu", kde by to zustalo.

Ale nakonec jsem to prave vyresil novym mobilem - a tam zacaly ty nejvetsi problemy, ze stejne nastaveni vubec nefungovalo s Androidem 14. Jeste mam slibene od syna, ze mi prenecha sve starsi Suunta Ambit 3 Peak, tak se pokusim porovnavat vysledky s nim. Ale jinak ted uz je to na novem mobilu ve stavu, ktery je pro mne plne pouzitelny. Jak jsi sam nekdy psal, vubec neni nutne, aby se merilo naprosto presne, ale aby se merilo stejnym zpusobem, "srovnatelne nepresne". Ten stary mobil jsem ted zkousel rozchodit i kvuli tomu, ze novy se mi vyrazne hur vejde do kapsy na bederaku, asi bych brzo kapsu roztrhl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte kvě 7, 2024 2:24

Kdyz zacne blbnout hw, muze se dit naprosto cokoliv a najit pricinu timhle zpusobem je temer nemozne. Jak je ten mobil stary?

V tomhle pripade mas v zasade jedinou rozumnou moznost a to analyzovat logy. Z toho, cos sem daval, je evidentni, ze mobil loguje v jinem intervalu, nez je nastaven. Docela pravidelnem, ale vyrazne vyssim. Pak je bud nejaky problem v aplikaci nebo v tom, ze GPS cip dodava data v delsim intervalu, nez ma. Kdyby to mel jako vyvojar resit, tak zacnu tady, ale popravde, jestli jsi s nima komunikoval stejnym zpusobem, jako tady, tak se ani nedivim, ze se jim do toho moc nechtelo ;-)

Novy mobil muze byt uplne jiny pripad. Je klidne mozne, ze nejaka nadstavba OS zabijela aplikaci, jak popisuji v tom linku. Pak by ale logy vypadaly zase uplne jinak a tohle by bylo celkem evidentni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49525
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS