Navigace a turisticke mapy v mobilu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 21:55

Kde není nic rozbyteho tam se nedá nic opravit.
Klidně jim to nahlaš obávám se že ti řeknou, že je to funkce, což asi neudejcháš :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod FrantaKrajta » úte dub 17, 2018 22:02

Smarjapano, tohle jeste nekoho bavi? Moderatori diskutuji totalne OT, klasicke flame war tema, nechcete se zpatky bavit o Navigacich a turistickych mapach v mobilu? Nebo to vlakno radeji prejmenovat? Nic ve zlem, ale “diskuse”’ iOS vs Android asi fakt nema cenu, nebo vam to tak prijde? Az tu nekdo bude hledat nejake info, tak se z tech OT postu potento...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 22:09

Jj, mas naprostou pravdu, jsem na sebe nastvany, ze jsem se nechal unest i kdyz mi bylo jasne, ze to nikam nepovede. Nicmene, aspon zacatek o mapach byl k tematu a k tomu se muzeme vratit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 22:24

Takhle vypadá základní rozhraní z GAIA
Dále záznam trasy co sem testnul co to umí.
Mohlo by byt fajn kdyby sem dali další lidi snímky z dalších aplikací.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 23:27

Takhle vypadaji mapy Tabacco na iPadu:
bregolina_nova.jpg

Na mape je i zaznam trasy z meho loggeru, ktery jsem tam naimportoval jako GPX. BTW, to je ta trasa, kde jsme se ztratili. Sli jsme po te carkovane trase (na starsi mape, co mam, je jeste jako znacena) a chteli dojit na rozcesti s 370 a pokracovat doprava. Tam jsme ale nikdy nedosli. Ztratili jsme se zrejme tam, kde nase stopa odbocuje z carkovane trasy doleva. Jiste to ale neni, trasa na mape je jinde, nez jsme sli i tam, kde jsme sli zarucene po znacce.

Kdyz jsem ted po dlouhe dobe (aspon rok) spustil Tabacco aplikaci, vsechna data byla fuc. Nabidlo mi jejich nove stazeni, coz se povedlo. Netusim odkud, mozna mapy od Tabacca a me GPX soubory z cloudu. Mapy zrejme opravdu z Tabacca, protoze ta na obrazku vyse vypada jinak. Carkovana trasa uz je jen teckovana a kopiruje zaznam velmi dobre. Az po ten potok, kde jsme zahnuli, to asi bude ono. Nespis to byl prave ten nepruchodny zleb, meli jsme ho traverzovat... jenze to moc neslo a navic tam byly stare znacky nahoru a pokracovani traverzu nebylo videt.

Kdybych to ale zjistil az v terenu a bez signalu, tak bych mel smulu. Proc data zmizela netusim, mozna pri updatu systemu. Takze mel apuka v podstate pravdu, bez pripojeni k Netu muze byt clovek nahrany. Takhle to vypada, kdyz clovek nema sva data pod kontrolou, protoze vedi lip, nez ja, co je pro mne dobre. Ani ten update map se mi nelibi, co kdybych chtel puvodni verzi mapy? Nove jsou horsi prave proto, ze z nich mizi stezky :? Nejlepsi je asi 20 let stara, tam jsou jeste vsechny puvodni znacky, co je sprava parku postupne rusi. Mam ji bezpecne ulozenou tam, kde mi ji Apple smazat nemuze ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 0:02

Schvalne jsem udelal ten samy screenshot s novou mapou. Mapa je trochu jina a nejsem si jisty, jestli je to zmena k lepsimu. Vrstevnice jsou takove uhlazenejsi a vypadaji spis jako pocitacovy model :? Stezka ale dobre kopiruje nasi trasu a i ostatni znacky vypadaji lip.
bregolina_2018.jpg

BTW, zabavna vec. Musel jsem kvuli tomu iPad restartovat :D Nedokazal jsem totiz dat obrazovku nastojato, proste se neotacela. Kdy se to stalo nevim, pouzivam ho prevazne nalezato. Zavrel jsem vsechny aplikace, nepomohlo, restart jo. Tolik k bajim o spolehlivem iOSu, realne se to chova jako Windows, postupne to vyhniva a jednou za cas je potreba restartovat. Coz celkem i chapu a v zasade nic proti, jen ty pohadky mne trochu irituji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » stř dub 18, 2018 6:13

mike - ty mě bavíš, doufám že neprogramuješ nějaké životně důležité systémy jako protiraketový deštník Ruska ale jen aplikaci na počítání rohlíků v Tesco.

Při aktualizaci systému se ti osobní data tedy data aplikací nemažou!

Napsat takovou kravinu muže opravdu jen Windows User.

Když si na iOS rozepises sms, mail, tozečteš článek, rozkoukáš video v YouTube, prohlížíš si mapu a mas ji nastavenou pro určitou oblast a td a td a v tom si vzpomenes ze provedeš aktualizaci systému tak po jejím dokončení máš všechny tyhle aplikace v tom stavu v jakém jsi je opustil a o žádný data text a td jsi nepřišel - narozdíl od Windows kde by ti nebezelo nic.

Data ti zmizeli kvůli aktualizaci Tabacca či díky nedostatku místa a čištění úložiště - které jsi vyvolal.

Proč ti nešla otočit obrazovka - protože sis zřejmně zapl zámek otáčení obrazovky.

Další blbost cos vypustil je že pokud si v terénu kde si nestáhneš on-line mapy tak zároveň nemůžeš mít žádné aktualizace systému nebo aplikací, když není odkud je tahat - navíc rozumnej člověk - tedy ten který umí s iOS trochu pracovat má nastaveno ze aktualizace se smějí stahovat jen z Wi-Fi - tedy neprovede se ti ani kdybys v těch horách měl LTE. A aktualizaci systému musíš potvrdit a ještě zadat heslo ke svému Apple ID od kterého ty jsi navíc ještě odhlášen :D

Mike - kup si tablet s Windows bude to lepší pro tebe i pro lidstvo ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Lipon » stř dub 18, 2018 6:34

Jenže Mike je masochista; ačkoliv dští síru na systém, který neumí používat se všemi jeho klady i zápory (aby nedejbože nebyl taky ta iwowce), bude to dále používat místo toho, aby si pořídil zařízení, které mu bude vyhovovat a které si přizpůsobí svým potřebám. O čem by pak taky měl psát?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 15:25

Ono je to spis tak, ze jsem liny a jelikoz ten kram nepouzivam k nicemu dulezitemu, tak se mi nechce hledat nahradu. Pockam, az casem chcipne baterka a pak si poridim neco jineho. Ze ho mam na cteni webu na zachode je jen mirna nadsazka, v podstate ho pouzivam hlavne na web a maily, kdyz se mi nechce zapinat pocitac. Takze si treba pri snidani dam nohy na stul a ctu na tabletu zpravy. Je to pohodlnejsi, nez na mobilu, protoze ma velkou obrazovku a kvalitni displej, s hw nemam problem, proto jsem ho bral. Software je smutny pribeh, ale zas mne nestve natolik, abych to hodil z okna. Mobil bych nesnesl, jak se rika, ze bych neco nechtel ani zadarmo, tak to je muj pripad. iPhone jsem zadarmo mit mohl a odmitnul.

No a ze pisu, co je na tom spatne? Holt se neudrzim, kdyz vidim to nekriticke zboznovani iOvci. Jak rekl zakladatel scientologie, kdyz chce byt clovek opravdu bohaty, musi zalozit sektu. Coz udelal a Applu se to povedlo taky i kdyz jinym zpusobem. Oboji je ale skvely stroj na penize. Proto diskuse k nicemu nevedou, zrovna diskuse s Michalem je jako diskuse s jehovistou. Moje chyba je, ze se neudrzim, je to castecne proto, ze jako jeden z mala popiram zakladni mantru iOvci. Ze kritici iOSu jen zavidi, protoze si ho nemuzou dovolit a ze kdyby si ho vyzkouseli, tak uz nic jineho pouzivat chtit nebudou. U mne neplati ani jedno.

Dalsi duvod je, ze chci, aby lidi vedeli, ze skutecnost neni tak ruzova, jak se je snazi Apple a clenove sekty presvedcit. Cimz jim muzu usetrit penize a zklamani. Proste jsem zalozenim altruista :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 15:40

Takze jen fakticky:
Michal82 píše:mike - ty mě bavíš, doufám že neprogramuješ nějaké životně důležité systémy jako protiraketový deštník Ruska ale jen aplikaci na počítání rohlíků v Tesco.

Asi 30 let mne slusne zivi low level programovani tj. to, co neni videt, ale co bezi uvnitr operacnich systemu nebo pripojenych zarizeni. Kdyz neco zvoram, jde do kytek cely system. Muj kod bezi nebo bezel na milionech pocitacu :) Me schopnosti posuzuji ti, kdo mne plati, ty na to nemas ani vedomosti, ani bunky.

Michal82 píše:Při aktualizaci systému se ti osobní data tedy data aplikací nemažou!

Ano, nemely by. Psal jsem to jen jako jednu z moznosti.

Michal82 píše:Data ti zmizeli kvůli aktualizaci Tabacca či díky nedostatku místa a čištění úložiště - které jsi vyvolal.

Zadne cisteni uloziste jsem nevyvolal, mista mam dost (a ostatni data prezila). Ze to udelala aktualizace Tabacca je mozne, nikdo mne na to ale neupozornil a a prisel jsem na to az ted, kdyz jsem to po dlouhe dobe spustil.

Michal82 píše:Proč ti nešla otočit obrazovka - protože sis zřejmně zapl zámek otáčení obrazovky.

Na ten jsem koukal jako prvni, nezapnul.

Michal82 píše:Další blbost cos vypustil je že pokud si v terénu kde si nestáhneš on-line mapy tak zároveň nemůžeš mít žádné aktualizace systému nebo aplikací...

Pisu o konkretni situaci. Kdybych vcera iPad vzal, sel s nim do terenu, kde nebude signal a tam chtel pouzit mapy, tak jsem nahrany, protoze byly pryc. Prisel jsem o ne nekdy driv, nevim kdy. Proste data bez meho vedomi neco smazalo a prijit na to az v terenu, tak smula.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » stř dub 18, 2018 15:56

Mike - fakticky - kup si Surface a bude klid, až na nej budeš nadávat já už to číst nebudu protože mi to bude putna ;)
Gratuluju k milionu zařízení - jsem rad ze ty mé byly ušetřeny ;)

Ale vážně - třeba to co děláš děláš dobře to ti neberu, ale ten iOS jsi z uživatelského hlediska proste nepochopil.
A na tu SZ už ti nebudu odepisovat protože už nevím jak jinak to napsat abys přiznal ze to tak je - proste někdo to tak vymyslel a je to tak - kdyby to byla chyba jak tvrdíš je po skoro 3 letech dávno nahlášená a dávno opravená. Ne je to funkce - i když tobě nedává logiku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 16:02

:lol: na SZ odpovidat nebudes, a tak to napises aspon sem, fakt jehovista. Ja jsem se te o zadnou SZ neprosil, jen jsem ti odpovedel na tvou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » stř dub 18, 2018 16:14

mike - opět té zklamu já jsem ateista.

Ale já zajímavé jak dokážeš odhadnout jakou má člověk víru a jaké jsou jeho možnosti chápání.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 16:16

:smt082 sve moznosti chapani jsi prave nazorne predvedl :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » stř dub 18, 2018 16:37

Mike - ano mas pravdu - předvedl a ty také.

Jen nevím, proč jsem ti se svými, dle tebe omezenými možnostmi chápání a td, musel radit jak a k čemu funguje jednoduché gesto rychlého rolování, k čemu a že vůbec je v tom systému jakýsi asistent Wi-Fi, proč jsem ti musel vyvracet ze data ti tedy zmizeli díky aktualizaci oné aplikace a td.

Když ty takovej machr a mozek nad mozek tu stupidní hračku používáš 5 let a za těch 5 let jsi tyhle primitivní základy nepochopil.

Nic Mike tohle už dávno nikam nevede, ale chápu, urazil jsem tvé ego.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod FrantaKrajta » stř dub 18, 2018 17:14

](*,) ](*,) ](*,) To uz je "diskuze" skoro jak na Lezec.cz o maglajzu... ](*,) ](*,) ](*,)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 18, 2018 17:19

YouTube. http://www.youtube.com/watch?v=7zYy1ZSML0U

kdyz ste OT. Pardon ja taky musela.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 17:26

:D

@FrantaKrajta: sorry, pokusim se uz udrzet. V nejhorsim si ho dam do ignoru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » stř dub 18, 2018 17:32

Tak aby ste neřekli ze nemám smysl pro humor, tohle se celkem povedlo.

https://youtu.be/DkOQ1krKlEs

Jen upresnim ze 3,5 Jacku už jsme se také zbavili :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod FrantaKrajta » stř dub 18, 2018 17:49

Kdyz uz jsme tak OT, tak todle je lepsi :D https://www.youtube.com/watch?v=jyTA33HQZLA a https://www.youtube.com/watch?v=RgBDdDdSqNE (dokoukat az do konce)

Mike, jako programator bys snad mel vedet, ze profik se pozna podle toho, ze ho sere kazdy, ale uplne kazdy system ktery nedelal sam :D (protoze job BOFH je vzdycky nasrat co nejvic uzivatelu, a BOFH je v kazde firme) a sorry, ale pouzivat iOvce je trosku lame, that's so 2011 ;)

Zpatky k mapam, ktere appky umi nahrat vlastni i naskenovane podklady pripravene treba v Ozi? Ja mel kdysi Bit Map od jednoho chlapika single developera co hikoval po Tasmanii a chybela mu takova aplikace (pozdeji prejmenovane na Maps n Trax, ale uz to nekdo koupil a zrusil). A nejenom nahrat a pouzit, ale pouzit rozumne, tj aby to tu velkou bitmapu zvladalo zobrazovat a posouvat svizne?

A je nejaka online verze sovetskych topo map? Krome casti zobrazujicich sovetsky svaz jsou prekvapive presne :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Lipon » stř dub 18, 2018 18:59

Třeba Galileo pro iOS umí v placené verzi vlastní mapy, i ve free verzi umí stáhnout open cycle maps pro offline použití
Něco k tomu tady
Třeba i Motion X umí nahrané mapy a stáhnout mapy pro offline použití. Je pro stažení vybrat rádius a úroveň detailů.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod scinkk » stř dub 18, 2018 19:14

Pochybuji ze je neco, co Locus neumi, ale naskenovany mapy urcite, i jsem to pouzival v Julkach.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 19:16

FrantaKrajta píše:Mike, jako programator bys snad mel vedet, ze profik se pozna podle toho, ze ho sere kazdy, ale uplne kazdy system ktery nedelal sam

Ne nutne, vekem se hrany otupi a clovek si zvykne a castecne rezignuje. Dokonce i ja jsem si zvyknul na Windows a to jsem kdysi mel Billa na terci na sipky ;-) Na neco se ale zvyknout neda ;-)

Ted delam na FreeRTOS a s tim v podstate nemam problem.

FrantaKrajta píše:Zpatky k mapam, ktere appky umi nahrat vlastni i naskenovane podklady pripravene treba v Ozi?

OziExplorer? Maji aplikaci pro Android, nikdy jsem ji nezkousel. Mam ale v telefonu uz leta jejich WinCE aplikaci a ta mi prisla celkem v pohode. Ale jak jsem psal nekde vys, pouzivam ji minimalne. S posouvanim bitmap nema problem ani na starem pomalem telefonu, jelikoz si mapy predem nasekaji na mensi kousky. Takze predpokladam, ze verze pro Android na tom bude podobne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » čtv dub 19, 2018 7:56

Michal82 píše:Takhle vypadá základní rozhraní z GAIA
:shock: Co je to za mapu? To je tam to realne prostredi (krajina) tak jednotvarna nebo ta mapa tak mizerna? Kdyz to srovnam s drtivou vetsinou (turistickych) map, co jsem kdy mel na Androidu nebo PC (viz napr. mikove screenshoty), tak je to zvlastni.
Ale protoze fakt nevim, jak ta krajina ve skutecnosti vypada a nechci naslepo hanit mapu, bych doporucoval, ze kdyz uz se chce neco srovnavat, mozna by nebylo od veci spise davat sem screenshoty z ruznych aplikaci/map ale cca stejne oblasti, idealne alespon trochu slozitejsi teren. Bo na jednolite travnate pahorkatine se toho moc neuvidi.
Michal82 píše:Data ti zmizeli kvůli aktualizaci Tabacca či díky nedostatku místa a čištění úložiště - které jsi vyvolal.
Pockej, to mi chces rict, ze kdyz na iOS vyvolas cisteni uloziste, to Ti muze "jen tak" smazat data aplikaci :shock: #-o ??? Pokud to tak skutecne je, tak tato jedina vec plne staci na to, aby se zarizeni s iOS jako spolehlive oznacit rozhodne nemely. I kdyby mi data v pripade potreby z nejakeho cloudu "automaticky" obnovil.
Michal82 píše:Proč ti nešla otočit obrazovka - protože sis zřejmně zapl zámek otáčení obrazovky.
...a proto tomu pomohl restart :lol:.

A ano, co mike popisoval, je jeden z duvodu, proc jsem psal, ze se na to spolehat neda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 19, 2018 8:21

Ono je v iOS nějaké čištění úložiště ? Jsem to nikdy nepoužil jelikož to za celou životnost produktu nebylo potřeba :). Ztracené mapy: iOS mi nikdy nic nesmazal, takže bych si vsadil na chybu aplikace, nicméně i ty jsou kontrolovány a tohle by dělat neměly. Jinak já si teda mapy před tím než vyjedu kontroluju, to považuju za jednu z nejdůležitějších věcí. iOS co mám zkušenost má právě převod a zálohování důležitých dat dobře udělané. Například převod na nově koupené zařízení mi přijde fakt dobrý. Což se nedalo říct o androidu (možná nějaká starší verze), kde kolega pravděpodobně něco neudělal úplně dobře a přišel o všechny telefonní čísla a veškeré zprávy :D. To mu ovšem stále nebránilo v tom neustále hanit iOS a vyzdvihovat android. Když po mě chtěl šéf po tom co si koupil nový telefon, abych mu převedl kontakty, tak jsem mu řekl, že to dělat raději nebudu :D. Každý operační systém má samozřejmě svoje mouchy a nedostatky, kritika by ale měla být věcná ;).

Apuka: kvalita map je samozřejmě závislá jen na aplikaci, třeba mapy.cz nebo maps.me mě přijdou celkem dobré a podrobné. Samozřejmě už jsem ale narazil na chyby. Nicméně poslední dobou mě celkem zklamaly google mapy, které jsem přestal používat. Jejich použití v offline, mě přijde takové nešikovné a navíc jsem v nich narazil na dost chyb jak v mapě, tak při navigaci, která navigovala opravdu zvláštně. Volbu trasy jsem moc nepochopil (kritéria podle, kterých se trasa vybírá).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » čtv dub 19, 2018 9:26

Jasne, ze kvalita mapy zavisi od aplikace, resp. spise na dodavatelech map, ktere v ni muzes vyuzivat. Ja jsem se jenom prekvapil, ze Michal psal, jak se mu GAIA libi a potom ukaze screenshoty s takovou mapou. I v te nejlepsi aplikaci, ktera umoznuje pridat externi mapy muzes mit mapu totalne na houby, kdyz si das praci si takovou najit :-). Takze je klidne mozne, ze on si jen vybral nejakou blbou mapu.

Jo, ztratu map skoro jiste zpusobila aktualizace aplikace. Bohuzel, jak na Androidu tak i ve Windowsech (jak jsem psal iOS nepouzivam, tak nehodnotim) se obcas vyvojari poradne nekouknou a aktualizace udela novou, cistou instalaci s vymazanim vsech souboru/dat puvodne pouzitych starsi verzi ](*,). Je to prusvih, ale stava se i o hodne vyhlasenych firem. No jo, kontrola aplikaci se u iOS dela, to same se ale dela (resp. melo by se) i u Androidu pred pridanim do Google Play. Otazka vzdy ale je, co standardni test zahrnuje a jestli se to udela u kazde neve verzi.
Mapy by si urcite kazdy mel pred odchodem zkontrolovat. Problem muze nastat, kdyz se nekde po/na ceste dostanes k WiFi a chces si udelat neco na siti, zkontrolovat pocasi nebo stav stezek nebo jen zkontrolovat maily - a pritom se Ti automaticky stahnout aktualizace nekterych aplikaci, co si ani nemusis hned vsimnout. Ale jo - toto neni problem jen iOS, to same je i v Androidu (jsem tam u Samsung SIII Neo jeste nenasel, jak by se dala vypnout automaticka aktualizace Google Play aplikaci, to same pro Amazon App).

V souvislosti s tim me napadlo, mate nekdo nainstalovany LocusPro na Xiaomi Redmi 4X tak, ze jsou externi mapy na SD karte? Nam se to nedarilo, jednoduse kdyz pripojim mobil k PC, vidim na SD na mobilu uplne jinou souborovou strukturu nez kdyz se na to podivam nejakym filemanagerem primo v mobilu a z PC nevidim adresare Locusu, tudiz tam neprenesu mapove soubory. Je tam Android 6. Zkousel jsem zpusob popisovany na strankach Locusu, ale nepomaha to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 19, 2018 10:29

Apuka ano líbí se mi funkčně.
Psal sem že mapy si můžeš po zaplacení stáhnout různý tohle je jen strohý zaklad zdarma co zobrazuje cca 2x4 km nebo kolik tam bylo na tom vyseku.

Čištění tam je ale samo se ti nic nesmaze - můžeš si vybrat aby to smazalo třeba data Facebooku nebo jiným aplikacím či odstranit staženou muziku a td a td či třeba nastavit jen fotky v nízké kvalitě a originály jsou na iCloud a pokud si ji zvetsujes při prohlížení tak se dotahnou data a když na to nekoukas tak to nic nezabírá.

Sám mike psal ze stará mapa vypadala jinak a nova je jiná - tedy asi v tabacco udělali změnu map či nějakou zásadní aktualizaci.

Pokud aktualizace nechceš lze je snadno zakázat - zrovna tak se muže aktualizovat jen přes Wi-Fi - tedy v terénu se ti ani aplikace aktualizovat nebude.

Pokud někde vzniká problém je většinou mezi zařízením a židlí.

Jinak data mas samozrejmne zálohovány a třeba přechod na jiné zařízení je libustka - nejen přenos kontaktu a sms ale komplet fotky videa dokumenty všechny aplikace kompletní nastavení do detailu jako blbina s nastaveným budikem rozmístění aplikaci na ploše jejich uživatelských dat hesla a stavy aplikaci tedy ze se ti otevřou ty cos měl na starém telefonu - proste čistá kopie starého zařízení v novém obalu.
Něco co Windows android ještě par let mít nebudou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 19, 2018 10:51

Automatické aktualizace na iOS snad ani nejsou, musíš vždy každou aktualizaci potvrdit v app storu a máš u ní popisek čeho se týká.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 19, 2018 11:09

Jsou - já je používám.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » čtv dub 19, 2018 11:31

@Michal82: Prosim, prosim - "a tak dale" se nezkracuje na "a td" ale na "atd."... To Tvoje hrozne bije do oci.
Ja jsem psal ten priklad, kdy aktualizace nechces mit vypnute (jako vetsina lidi), ale se aplikace aktualizuje na pozadi pri uplne jine cinnosti ale zaple a funkcni Wifi. Ale taky jsem psal, ze toto neni problem jen u iOS, ale i na Androidu a muze byt i u Windows Mobile nebo 10. Ale timpadem je jasne, ze se i v prubehu treku aktualizovat muze (napr. kouknes na chate s Wifi na predpoved pocasi, sam jsi psal, ze obcas taky zhresis :wink:) a neni to chyba mezi zidli a zarizenim - ale ani samotneho zarizeni.

Ale stejne me zarazi, ze se tak obulo do toho, jak jsem psal, ze bez Wifi a dat je iPhone oklesteny a potom jedno po druhem predkladate vyhody iPhone pouzitim iCloudu (zalohy, obnovovani, prenos, ...) atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS