Navigace a turisticke mapy v mobilu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » stř dub 11, 2018 21:10

Odtrzeno z ULBP vlakna. mike

Jako v mobilu mám snad vše dostupné - GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, iBeacon, barometr, digi kompas....

Přesto chybí to hlavní - kvalitní mapové podklady, zatím sem nenašel aplikaci co by nabídla mapu srovnatelnou s pětadvacítkou.

Pokud nějakou znáte šup sem s ní.

A pak jde o tu výdrž - prostě když bude člověk šetřit vydrží den/dva - pokud bude mrznout bude moc rád za den.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 11, 2018 21:21

To neni vec aplikace, ale prave tech mapovych podkladu. Muzes pouzit aplikaci od vydavatele map, treba italske Tabacco takovou ma. Kvalitni 1:25000 mapy, pouzivam je v Dolomitech. Kusy, ktere potrebujes, se daji koupit primo z aplikace. V terenu jsem ji nepouzil, jen jsem si s ni hral doma, protoze mne to zajimalo.

Druha moznost je naskenovat si papirove mapy sam (nebo nekde pohledat po Netu hotove). Na to pak pouzivam Ozi Explorer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » stř dub 11, 2018 23:20

Vyjádřím se přesněji:)

V té aplikaci (např. pro USA HikerBot, tvoří jí Vítek, který je Čech:-) )...) není jedna mapa, kterou si mohu zoomovat, ale mám tam několik vrstev/mohu vybírat i z více map, které se mění dle úrovně přiblížení. Neměl jsem s tím opravdu problém...a to byla Sierra pod sněhem...a dokonce, když jsme museli ze Sierry pryč z bezpečnostních důvodů, tak jsem si tam prostě našel dle mapy cestu z hor. Při té délce treku prostě nejsi schopný se detailně připravit, to nejde....a tady bylo vidět, že to je průser (i v noci začaly být plusové teploty, strašně to tálo...ráno bylo v řece ještě více vody než odpoledne den předtím...atd.. ). A když jsem navíc viděl, že přes noc zmizel/spadl sněžný most, který jsme i ze zoufalosti den předtím zvažovali přejít (https://youtu.be/dtNP6PuFTic?t=414, ten spodní) ), tak jsem se operativně dopoledne rozhodl, že půjdeme jinudy, pryč ze Sierry...a tato mapa k tomu byla více než dostačující.

To samé pak od míle 1090 do míle cca 1200, tam jsme chodili vyloženě na free-style...dle mapy...nějak to přejít, někdy i klidně kilometr od trailu... A Hikerbot mne s touto mapou fakt nezklamal:-)


Každopádně se nesnažím nic vnutit, jen popisuji moji zkušenost, každý jsme jiný. Nicméně bych doporučoval to byť jen vyzkoušet, třeba zjistíte, že vám to sedí... A pokud ne, tak ne:)


K výdrži baterie: GPS nemám zapnutou vždy, spíše naopak... zapínám ji jen tehdy, pokud si chci potvrdit, že jsem dobře...většinu času jinak funguji jako s papírovou mapu, prostě mapa a orientace v krajině. S baterií tak nemám problém a mobil mi takto vydrží i 4 dny. (Hlavně to samozřejmě chce letecký režim, když jste v horách:) ).
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 12, 2018 0:15

Ono je to asi i o zvyku. Z hlediska UL je to na tuhle trasu jasna volba, protoze byste jinak museli tahnout metrak papirovych map :) Takze bych to na podobnou akci asi volil taky. Jinak ale davam prednost papirovym a budu dal, nez vyvoj dospeje k tomu, co jsem psal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 6:23

shoe - a co konkrétně používáš za mobil?

Ted jste ne s tím celkem nahlodali ze bych to testnul, jen se mi nelíbí mít pro každou oblast jinou aplikaci, chtělo by to najít jednu kam by si člověk mohl kupovat mapy z celého světa.
A musí byt na iOS.

Velikost displeje - to by se muselo ozkoušet asi to je o zvyku na klasickou navigaci a td mi těch 5,8’ stačí ale takhle v terénu kdo ví....

Hlavně jsem se vždy bal selhání elektroniky a vystaveni baterie, ale je fakt ze kdyby se to suplo do letadla tak by to vydrželo déle a člověk by si pak mohl udělat i nějakou tu fotku.

Taky je pak dilema solární nabijecka vs powerbanka.

:(
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv dub 12, 2018 8:33

@shoe: jasne, vetsinou ty mapy v mobilu staci, proto jsem psal hlavne o VHT mimo znacky, tam je to (alespon obcas) fakt o necem jinem. Na Vasi trasu bych si taky nevzal plnou tasku papirovych map :-).
Michal82 píše:ze bych to testnul, jen se mi nelíbí mít pro každou oblast jinou aplikaci, chtělo by to najít jednu kam by si člověk mohl kupovat mapy z celého světa.
Nejvetsim problemem byva, ze vydavatele tech lepsich map si je docela hlidaji a malokdy prodavaji samotne mapy pro jine aplikace, radeji poskytnou aplikaci vlastni. A napriklad Alpenverein svoje mapy elektronicky (mysleno do nejake aplikace v mobilu) vubec nedistribuuje. Samozrejme, neberu do uvahy neoficialni oskenovane papirove mapy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 9:14

apuka - no právě - chtěl bych aplikaci kde bych mohl zakoupit mapy pro Skandinávii a Alpy - mít to pěkně po kupě.
Další věc je ze si neumím představit jak na mobilu hledán trasu třeba v -20°C - jak známo v lehkém mínusu delší dobu tyhle hračky selhávají a mají tendence se vypínat a baterie jde do háje rychlostí sekundové ručičky na hodinkách.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 12, 2018 10:54

Tak pro Evropu lze na iOS lze doporučit mapy.cz, já to pro navigaci třeba používám i v Alpách, takže na nějaké to trekaření po cestách by to mohlo stačit. Pro svět používám maps.me, ted jsem je používal třeba v Izraeli. Ale je to vše zadarmo, tak nemůžeš čekat podrobnou mapu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 11:08

Což to já bych si klidně připlatil pokud by to odpovídalo kvalitní pětadvacítce.
Sem myslel ze mapy.cz jsou jen na ČR.

Tuhle sem někde četl typ na GAIA.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv dub 12, 2018 11:28

Michale, pravdepodobne nejlepsi mapova aplikace je LocusPro (placena verze). Muzes do toho dat free mapy (napr. i podobne jako mapy.cz) nebo spousta placenych, komercnich, nekdy i lepsi kvality. Ale na iOS to neni (vsak asi dobre vi, proc :wink:), muzes jej vsak tam dostat pouzitim emulatoru Androidu na iOS. Daji se najit videa, jak se to dela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » čtv dub 12, 2018 11:55

@apuka Souhlas LucusPro:-) I free verze je dostatečná, z hlavních funkcí chybí snad jen výškový profil... Nicméně doporučuji koupit pro, jelikož to není tolik a firmu to potěší (je to česká firma). Mapy si tam můžeš zdarma stáhnout, případně i koupit. Mají tam i vektorové mapy...

@michal v ČR používám offline mapy.cz (je možné stáhnout offline tedy i další státy), jinak LocusPro (česká firma) a v USA je na traily super aplikaci HikerBot (opět český programátor:-) ), kde jsou i reporty ke stavu vody, adresy na pošty, místa na spaní...atd.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 13:16

Ty mapy.cz jsou mám pocit jen 1:35000 nebo 1:40000.
Na Locus kouknu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 13:46

Boha jeho.... co je to za vývojáře když ignoruje nejvíce výdělečnou platformu jako je iOS - on mu za to někdo na Androidu platí?
To opravdu nemá aplikaci pro iOS - na emulatory androidu prdim z toho by se mi..... :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 12, 2018 13:51

Mě to tu ukazuje na mapy.cz při maximálním zoomu, že 10mm=25m. Aspon tedy myslím :). A maps.me má 10mm=20m.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv dub 12, 2018 14:34

Michal82 píše:co je to za vývojáře když ignoruje nejvíce výdělečnou platformu jako je iOS
To vis, iOS ma spoustu omezeni, ktere omezuji nektere veci dulezite pro vyvojare podobneho SW vice nez hodne. Takze se jim nediv - oni chteji delat co nejlepe pouzitelnou aplikaci a ne se venovat tomu, jak by mohli obchazet nesmyslna omezeni, napr. prace se soubory, coz je u prace s mapami docela dulezite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 14:47

Je zajímavé že třeba HERE nebo mnohé další ten problém nemají ;)

No já tedy jdu louskat jaké apky sou ok a jaké ne, ale stejně - pořad je tu ten problém s mrazem a dobijenim....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 12, 2018 14:58

apuka píše:muzes jej vsak tam dostat pouzitim emulatoru Androidu na iOS. Daji se najit videa, jak se to dela.

Nedovedu si moc predstavit realne pouziti. Locus jsem v emulatoru Androidu zkousel na PC (chtel jsem se na neco kouknout) a moc pouzitelne to nebylo.

Michal82 píše:co je to za vývojáře když ignoruje nejvíce výdělečnou platformu jako je iOS

My programatori jsme zvlastni sorta lidi, ktera dela veci pro radost a penize za to berou jako bonus. No a vyvoj na iOSu je opak radosti, naznacil to uz apuka, realne je to jeste horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 16:08

mike - vývoj stranou ;)

Tak sem se asi zbláznil - ta GAIA vypadá celkem hezky :D

Zatím sem si nezaplatil členství takže mám jen zaklad topografickou bez spousty funkci a detailu ale i tak to vypadá hezky.
Pak jsou satelitní a USGS Topo.

Tyjo vyřešit nabíjení a použitelnost telefonu v mrazu a asi by se to dalo používat.

Teď uvazuji zda s tím dat v létě Island nebo začít schanet papírové mapy :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » čtv dub 12, 2018 17:05

Michal82 píše:Boha jeho.... co je to za vývojáře když ignoruje nejvíce výdělečnou platformu jako je iOS - on mu za to někdo na Androidu platí?
To opravdu nemá aplikaci pro iOS - na emulatory androidu prdim z toho by se mi..... :D


Hele, na outdoor stejně není Apple rozumný!:-) Upozorňuji, že nechci flame...jen píšu fakta:-)

  • (Kromě iPhone X) nemá OLED displej = díky tomu má větší spotřebu (na OLED černá barva nežere, jelikož černá je opravdu vypnuté pixely....u LED svítí displej stále)
  • Do nedávna neměl ani IP7 odolnost vůči dešti (= aby byl odolnější vůči vodě, musíš koupit nové drahé verze)
  • Už hodně dlouho nemá výměnnou baterii (což už je bohužel u Androidů také problém:( ).
...a v neposlední řadě tam nejsou super aplikace jako třeba HikerBot...a tedy i Locus?:-)


Pokud máš iPhone, tak ho prodej...a místo toho si kup nějaký rozumný Samsung nebo Huawei. Třeba takový rámečkový Samsung S8/S9 má menší rámeček než "bezrámečkový" iPhone X:-) Ber to tak, že dnes můžeš mít za méně peněz (rozuměj Android, např. S8/S9) telefon, který je budoucí verze iPhone:-)


Mimochodem: Locus na iOS:-) https://www.youtube.com/watch?v=oYn0u-0yuCA&feature=youtube_gdata_player
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 17:28

shoe - tak tos pos....l :D

Takže Samsung S8 má poměrně velkou bradu a čelo - ano z boku nemá takové rámečky díky ohlému displeji.
Amoled - sice černá nežere ale mapy jsou většinou bílé/světlé.
Samsung se sice dost zlepšil - ten TouchWiz to bylo na spáchání sebevraždy jak se to sekalo, ale stále to není ono. Ale zamakali to bych jim krivdil kdybych řekl ze ne.
Huawei - nebudu komentovat raději.
No iPhone 7 byl voděodolný. Co se týče starších ofiko neměli odolnost ale sám jsem 6sPlus utopil ve vaně - asi na 10s - a nic mu nebylo.
Baterii dnes nevymenis nikde a já stejně telefon menim max po 2 letech.

Ta GAIA vypadá moc dobře - teď jsem ji testnul venku v DE kolem baráku na vesnici ukázala všechny cestičky a td vrstevnice odpovídají no říkám vyřešit to nabíjení a možná ze bych o tom pouvazoval.

A mám iPhone X :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 12, 2018 18:03

shoe píše:Hele, na outdoor stejně není Apple rozumný!:-) Upozorňuji, že nechci flame...jen píšu fakta:-)

:D OK, nebudu psat, k cemu je dobry Apple ;-)

Chtel jsem ale spis tohle:
apuka píše: A napriklad Alpenverein svoje mapy elektronicky (mysleno do nejake aplikace v mobilu) vubec nedistribuuje.

Neni pravda: https://www.alpenvereinaktiv.com/de/mobile-app.html. AV mapy byly k dispozici pro mobily s WM uz myslim v roce 2007, jeste je tam mam.

apuka píše:Nejvetsim problemem byva, ze vydavatele tech lepsich map si je docela hlidaji a malokdy prodavaji samotne mapy pro jine aplikace, radeji poskytnou aplikaci vlastni.

Coz je celkem pochopitelne, protoze je zivi prave jejich mapy. Samozrejme by bylo skvele, kdyby se nasel nekdo, kdo udela obecnou aplikaci a domluvi se s nima, aby se do ni daly kupovat jeji mapy. Jenze tech vydavatelu je spousta a bylo by to asi dost narocne se s nima vsema dohodnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 18:33

mike - k čemu je dobrý?

Tak ta GAIA obsahuje opravdu zajímavé mapy včetně třeba SwissTopo, které bývají hezké.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 12, 2018 18:33

teda michala82 neznam, ale bylo uplne jasne, z toho vseho co tu kdy napsal a vubec se tematu netykalo, ze musi byt uzivatel iphonu a to takzvane zarytym, takze doporucit jiny telefon bylo opravdu odvazne :) ac ono to tak byva obecne u vetsiny uzivatelu teto znacky :) A na vlastnctvi iPhone X bych si vyslovene vsadil vysokou castku :)

@M82 az zcela sam vyvines aplikaci v rozsahu a cetnosti aktualizaci jako ma Locus Map a udelas ji rovnou multiplatformni tak zatleskam a to i presto, ze pevne verim, ze na teto planete to zvladnes jen ty :) A duvody proc je to one-man project zde resit nebudeme :)

Coz je celkem pochopitelne, protoze je zivi prave jejich mapy.

Proto je moznost do Locusu mapy od mnoha vydavatelu i kupovat, cimz je protfolio map celkem velke.
Naposledy upravil scinkk dne čtv dub 12, 2018 18:41, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 12, 2018 18:40

scinkk píše:Proto je moznost do Locusu mapy od mnoha vydavatelu i kupovat, cimz je protfolio map celkem velke.

Zajimave, je nekde seznam?

scinkk píše:teda michala82 neznam, ale bylo uplne jasne, z toho vseho co tu kdy napsal a vubec se tamtu netykalo, ze musi byt uzivatel iphonu

On to uz driv i psal, ale jinak mas naprostou pravdu, sazka na jistotu :D

Michal82 píše:mike - k čemu je dobrý?

To sem fakt nepatri, muj nazor na jablecne vyrobky si muzes najit ve vlakne o elektronice, ale predem upozornuju, ze se ti nebude libit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 18:58

Jasný já se zeptám jinak - používali jste delší dobu - aspoň rok - něco od 7 vejš od jabka aby bylo trochu srovnání?

Já používal jak Android tak WP/W10M vše minimálně 2 roky.

Takže nejsem zarytej jablickar jen už nemám chuť řešit proč mi zase spadla aplikace, proč se něco seklo, proč něco funguje jinak než má a td - proč mi zvoní budík který nemá, proč se mi zobrazuje číslo při příchozím hovoru místo jména když toho člověka mám uloženého, proč MS vydává kvalitnejsi aplikace na vše ostatní jen ne na svůj systém a td a td.

Ale jinak ano - mám rad věci které sice neslibuji ze umí vše na světě, ale to co slibuji proste umí, narozdíl od androidu který umí vše a vlastně nic pořádně.

mike - a neměl bys tuhle už dost velkou část diskuze přesunout do navigace?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 12, 2018 19:04

mike píše:Zajimave, je nekde seznam?


no to je zajimava myslenka, mozna ani ne, ale asi by se to hodilo :)
jsem ti vyrobil screenshot, tohle by mely byt vsechny (asi jen placene) mapy pro evropu


mapy.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 12, 2018 19:07

Michal82 píše:mike - a neměl bys tuhle už dost velkou část diskuze přesunout do navigace?

Ani ne, porad je to k tematu. Bavime se o nahrade papirovych map elektronickymi a jeden ze podstatnych duvodu je vaha.

Fakt to tady nechci rozebirat, ale mam doma iPad uz hodne dlouho a je to dost zoufale. Nejen, ze jsem na stupiditu beznych aplikaci (mail, browser...) i te parodie na OS doted nezvykl, ale je to cim dal horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 12, 2018 19:11

@scinkk: diky. Bohuzel tam chybi prave ty, co pouzivam. AV, Tabacco, IGC, F&B... Chvalim francouzske IGN.

Da se platit primo z aplikace? Tohle se mi prave libilo u aplikace Tabacca, proste si vyberes, ktere kousky map chcej, zaplatis a stahnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 12, 2018 19:31

mike - zrovna třeba ty francouzské jsou v té GAIA - a je i na android.
Zaplatíš členství a můžeš stahovat co chceš.

Nojo jenže ty mas hodně starej iPad co si pamatuju a navíc se starým iOS což už sem ti psal ať vyzkousis novej který je na iPadu úplně jinde - nové možnosti a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 12, 2018 19:37

:roll: hardware je v pohode, s tim neni problem, problem je v OS, ktery updatuju (a samozrejme aplikacich). Musim, protoze po nejake dobe neupdatovani uz pada ta sracka jmenem Safari tak casto, ze je to nepouzitelne. Takze si stezuju na aktualni stav a zadne zlepseni za ty roky nevidim, naopak. Jinak je z konce roku 2013, hned po vydani a opakuju, hw je v pohode, coz je jediny duvod, proc jsem ho jeste nehodil z okna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Mapy, navigace, GPS