Navigace a turisticke mapy v mobilu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 13:31

Apuka - přidělování práv aplikacím nemá s icloudem nic společného.

mika bych do toho netahal :D

Jinak zrovna ten přístup jiných aplikaci ke všem datum je silně diskutabilní zda je to vůbec dobře - z hlediska bezpečnosti ne viz nedávná kauza s facebookem který díky těmto možnostem na androidu kompletně vycucaval data o kontaktech volání a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » úte dub 17, 2018 14:07

Michale, ja to nehodnotim ani na iPhonu ani na Androidu. Ptam se na moznost udelani toho, co jsem napsal.
Protoze at se koukam, jak se koukam, tak napr. na prenos souboru z PC (s Win) do iPhone jsem nasel jen tyto moznosti:
- pres iTunes na Windowsech (coz je spise na synchronizaci)
- pres jiny program na prenos, napr. Wondershare TunesGo (taky prvotne na synchronizaci)
- pres disk Google
- pres Wifi (omezene)

mne osobne ani jeden se nelibi, ani jedno neni uplne jednoduche, kdyz nemam zajem o zadnou synchronizaci (nechci ani nahodou nechtene menit verze/smazat synchronizovane) a nevidim duvod, proc si kvuli takto jednoduche veci mam davat dalsi program na PC, nechci pouzivat disk Google ani iCloud a na PC Wifi nemam.

A na popisovane jednoduche veci (zpracovat v aplikaci A zalogovanou trasu v aplikaci B, resp. pouzit trasu z jineho zdroje na navigaci v mobilu) mi takto komplikovany prenos prijde ujety. No a nerikejte mi, ze tyto dve veci jsou vymyslene a ze je nikdo nepouziva. To prvni ja pouzivam, druhe muze byt nutnost, kdyz mas nejaky pruser. Prave proto se ptam, abych se dozvedel, ze to jde jednoduse delat i na iPhone nebo ne. Na Androidu zadny problem a to nejenom v LocusuPro.
Proste bez techto moznosti ty mapove/navigacni aplikace pro pesi jsou dost omezene. A to jsem jeste nepsal o keskarich - co kdyz si stahnou kesky a chteji je natahnout do navigace?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 15:46

Apuka - jde to - viz například ta GAIA podporuje import export gpx.

Uděláš to jednoduše přes web kde si na PC otevres prohlížeč naplanujes si trasu a ta se ti přes tvůj účet synchronizuje do telefonu.

Přenos souboru po kabelu jde také přes ten iTunes. Ale je to jako se drbat levou nohou za pravým uchem. K čemu to tak dělat když Apple má AirDrop a lze to tedy jednodušeji a bezdrátově.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 15:59

apuka píše:nevidim duvod, proc si kvuli takto jednoduche veci mam davat dalsi program na PC...

Duvod je Apple. Kdyz chces pouzivat veci od Applu, tak to musis delat jejich zpusobem. iTunes na PC je monstrozni ohavnost, ale kdyz chces pracovat s daty pres kabel, tak se bohuzel bez nej moc obejit neda. Je to tak schvalne. A neni to jen program na synchronizaci resp. to, cemu ty rikas nahrani dat oni rikaji synchronizace.

S daty je to tak, jak pise Michal. Kazda aplikace ma sva vlastni. Takze kdyz chces pouzivat stejny soubor z vice aplikaci, mas tam nekolik kopii. Coz je genialni, protoze u iVeci platis za kapacitu interni flashky a neda se rozsirit pomoci SD karet. Strihani iOvci maji v Applu fakt promakane ;-)

Co se map tyce, ma Michal taky pravdu. Aplikace si je proste stahne k sobe a muze s nima pracovat off-line. Dalsi data tj. trasy, POI apod. si bud sama vytvari nebo je musi umet nejak naimportovat. U te aplikace od Tabacca, co jsem zkousel, jsem si vybrane kusy map koupil primo z aplikace a sve GPX zaznamy tam naimportoval. Myslim, ze pres ty priserne iTunes. Pozdej na to kouknu. Pak se s tim dalo normalne pracovat v podstate jak jsi zvykly. Aplikace ti ukaze mapu a data, ktera ma a ty si vyberes, co chces zobrazit pripadne nejake dalsi akce.

Abych to shrnul. Apple vi lip nez ty, co je pro tebe dobre a kdyz chces jejich veci pouzivat, musis se prizpusobit ty jim a ne naopak. Idealni zpusob pro lidi zvykle na normalni prostredi je zrejme reset mozku pomoci elektrosoku a pak z tebe bude stastna iOvce :twisted:

Ted mne ale napada, ze nevim, jak by to bylo v pripade, ze ti bezi mapova aplikace, loguje trasu podle GPS a ty se chces kouknout treba na mail. iOS neumi multitasking. Teda, uplne dole je pod nim normalni maly UNIX, iOS neni operacni system, je to jen spoustec aplikaci a vsechny rozumne veci od OS blokuje (u prvniho iPhonu to melo smysl, protoze hw nestihal, dnes uz je to jen znamka zakrneni firmy). Jsou tam nejake notifikace, ktere si muze aplikace zaregistrovat a ktere ji na chvili predaji rizeni i kdyz neni aktivni (tj. v popredi), ale nevim, jestli k nim patri i poloha podle GPS. Bylo by to logicke, ale to u iVeci nic neznamena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 17, 2018 16:35

Co vim,, tak mapové aplikace a třeba i sportovní aplikace normálně běží na pozadí ikdyž se chceš třeba podívat na email. Když jdu běhat aplikaci shodím na pozadí, tak mi to nahoře píše, že aplikace zjišťuje mojí polohu pomocí GPS. Hádám tedy, že stále běží.

V applu je vše podrobeno kontrole, proto nahrávání přes iTunes, icloud, airdrop. Proto ti to nedovolí jen tak lehce natáhnout nějakou soubor přes kabel rovnou do telefonu, proto také nepodporují sd karty. Má to samozřejmě svoje nevýhody, ale i výhody. Všechny aplikace jsou kontrolovány a schvalovány, bezpečnost systému je větší než u androidu a systém je svižnější a nepotřebuje restarty. Je to něco za něco. Každý at si vybere co jemu se líbí ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 16:52

Nebezi, to jsou ty notifikace. Fajn, takhle je pouzitelne. Z hlediska uzivatele to muze vypadat stejne, ale technicky a pro programatora je to zasadni rozdil.

Vsak to rikam, Apple je totalita a Android anarchie. Rozumne by bylo neco mezi, coz mohly byt mobilni Windows, kdyby je v MS svym nesmyslnym pristupem nepohrbili.

S bezpecnosti ti radej nebudu brat iluze, ale proc uz jsem sakra musel nevim kolikrat na PC hledat, jak se ten blby iPad restartuje? :twisted: Neni to tak casto, abych si to zapamatoval, ale je to casteji, nez musim resetovat PC proto, ze neco nefunguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 17:40

mike - muže běžet na pozadí - jde jen o to zda to povolis.

Například používám Stravu - nejlepší aplikace pro cyklistiku - klidně ji shodim a jedu vše se zaznamenává aplikace mi hlasově hlásí co si navolim a segmenty - dam pauzu sama se stopne já si prohlidnu net kouknu na maily a jedu dal - sama spustí měření - dojedu a je to tam - vše běží stabilně a spolehlive nestalo se mi ze by jedinkrát spadla.

Bezpečnost - je výrazně vyšší to je bez debat už tím ze proste vše běží v sandboxu a žádná aplikace nemá přístup k jádru systému.

Jen mi neříkej ze nevíš jak na reset.....? Promiň ale po 5 letech jako u běžného uživatele bych to přešel ale jsi programátor nebo tak něco a dozvídáme se ze krom nastavení práce s Wi-Fi a daty přes základní uživatelské gesto ovládání systému do dnes tapes jak udělat restart?

Je zřejmé, že ten systém nemáš rad :D

Ty musíš restartovat iPad protože něco nefunguje? Evidentně to chce nahrát čistý systém nebo dat na servis - není bezne abys musel dělat restarty - možná se ti špatně nahrála nějaká aktualizace pokud to mas nestabilní. Druhá věc je ze mas 5let starý HW a tam dřív byl výrazně slabší jak dnes kdy se přešlo na více RAM a 64bit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 17:41

mike - jinak mas pravdu v tom ze Apple ví co a jak se má používat ;)

Proste buď to člověk přijme jak to je nebo se bude vztekat ze to nejde jak chce on.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 18:18

:roll: uz jsme zase tam, kde jsme byli?

Michal82 píše:muže běžet na pozadí - jde jen o to zda to povolis.

Ne, to povolis jen ty notifikace. Bezet na pozadi je neco jineho. Tim se ale trapit nemusis, tohle je dulezite spis pro programatory a jeden z duvodu, proc pro iOS nechteji psat. Osetrit ty notifikace je desny opruz, v normalnim OS nic osetrovat nemusis.

Michal82 píše:Bezpečnost - je výrazně vyšší to je bez debat už tím ze proste vše běží v sandboxu a žádná aplikace nemá přístup k jádru systému.

Ne, neni to bez debat a je to jinak, nez tvrdi Apple propaganda. Najdi si data, mam pocit, ze jsem je tu kdysi daval.

Michal82 píše:Jen mi neříkej ze nevíš jak na reset.....? Promiň ale po 5 letech jako u běžného uživatele bych to přešel ale jsi programátor nebo tak něco a dozvídáme se ze krom nastavení práce s Wi-Fi a daty přes základní uživatelské gesto ovládání systému do dnes tapes jak udělat restart?

Odporujes si. Bud je to stabilni a reset neni potreba a pak ho nemusis znat. Nebo neni a potrebujes se ho naucit. V realu je to neco mezi, takze si sice pamatuju, ze je to kombinace nejakych dvou tlacitek, ale jisty si nejsem. Pouzivam pamet na dulezitejsi veci, nez na neco, co potrebuju parkrat za rok a muzu si to rychle najit.

A tohle uz mne fakt nebavi. Ano, nenapadlo mne, ze se WiFi asistent chova tak kretensky, ze zpusobuje neustale vyskakovani upozorneni, ze mobilni data jsou vypnuta. Nenapadlo mne to prave proto, ze jsem programator a zadny pricetny programator by to takhle neudelal. Nemyslim si ani, ze je to schvalne, takovi dementi snad ani u Apple nejsou, jen to proste spravne neosetrili. Tj. je to chyba a meli by ji opravit, jenze to netestuji poradne, a tak si toho nevsimli.

Jinak bys mel rozlisovat mezi programatorem a fanouskem, coz je tvuj pripad. Programator vi, jak funguji veci vevnitr a umi s nima pracovat. Nemusi a nepotrebuje znat kazdou prkotinu v uzivatelskem rozhrani. Zvlast kdyz GUI neprogramuje, coz je muj pripad.

Michal82 píše:Ty musíš restartovat iPad protože něco nefunguje? Evidentně to chce nahrát čistý systém nebo dat na servis - není bezne abys musel dělat restarty - možná se ti špatně nahrála nějaká aktualizace pokud to mas nestabilní. Druhá věc je ze mas 5let starý HW a tam dřív byl výrazně slabší jak dnes kdy se přešlo na více RAM a 64bit.

Ale pitomost. Ono to normalne funguje, jen se jednou za cas neco posere a pak se to musi restartovat. Nekolikrat do roka. Mozna tam neco nabobtna, dojdou nejake resources, co ja vim, zkoumat to neminim. Pak by to souviselo s tim, ze aktualizuju, jen kdyz fakt musim, coz je tak jednou za rok, mozna i dva. Kdyz to delas po kazdem malem updatu, tak zaroven udelas reset a tim vycerpane resources vyresis.

Prelozeno: je tam zrejme nejaka chyba, kvuli ktere je to potreba jednou za cas resetovat a kdyz to resetujes z jinych duvodu (aktualizace), tak se ti neprojevi. Porad je to ale chyba a mizerna prace Applu. Rozumis?

Michal82 píše:Proste buď to člověk přijme jak to je nebo se bude vztekat ze to nejde jak chce on.

Ano. Bud se stanes iOvci nebo budes na iKramy nastvany, jina moznost neni. Tech nastvanych, co skocili na Apple propagandu, uz jsem potkal vic, jsou holt lidi, co si mozek resetovat nenechaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 18:27

mike - ty kopie souboru - ano mas pravdu pokud chceš mít nějaký soubor pro více aplikaci ke duplikovan ale určitě to není snaha přinutit uživatele aby si kupoval více paměti. Je to proste dan za sandboxing.
Mimo jiné si myslím ze 256 GB v telefonu nebo 512 GB v tabletu je velkorysý prostor. A nutno zmínit ze to úložiště je extrémně rychlé - 1,5GB/s ano v MacBook jsou 3GB/s ale myslím ze pro mobilní zařízení to stačí - ostatně je to výrazně víc než u jiných telefonu. Jasné karta ti umožní rozšířit paměť - na druhou stranu její rychlost je nedostatečná - třeba na 4K při 60fps.

Vše má víc úhlu pohledu. Člověk co potřebuje řešit různé rozšíření a práci se soubory jak na PC s Windows si něco od Apple nekoupí. Člověk který chce aby to fungovalo co nejlépe a přijme daný styl ovládání a pravidel bude spokojen.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 18:45

Ona je to spis snaha schovat pred iOvcemi pojem soubor, protoze je to na ne moc slozite. Obchodni politika je ale dalsi duvod. Ano, 256 nebo 512 GB by mohlo stacit i na mapy, ale zakladni verze maji 16 a 32 GB a to je u nerozsiritelne pameti malo. Ty tebou zminovane jsou vyrazne drazsi a o tom jsem psal.

Michal82 píše:Člověk který chce aby to fungovalo co nejlépe a přijme daný styl ovládání a pravidel bude spokojen.

Clovek, ktery je ochoten podridit se ve vsem Applu. Tedy iOvce :twisted: Znam lidi, kteri jsou ciste uzivatele, nic extra resit nepotrebujou, Applu naleteli a pak byli zdeseni a znechuceni z toho, jak je to blbe a omezujici. Nakonec, ja jsem naletel taky. Vzal jsem iPad proto, ze jsem chtel tablet s dobrym displejem na cteni webu na zachode a ani na to nestaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 18:50

mike - to fakt nemá cenu - ty jsi přesvědčen o tom ze je to chyba a td - já ti říkám ze to není chyba ten asistent Wi-Fi je tak navržen a je logické to co dělá - ostatně tak byl i prezentován když byly představeny nové funkce systému na WWDC - ze je to přesně pro situace kdy mas sice připojenou Wi-Fi ale je slabá a tak to přes ni nejede a v ten moment ti asistent Wi-Fi přepne na mobilní data aby uživateli umožnil třeba tu webovou stránku načíst - pokud tys ty data vypl potom ti logicky v ten moment oznámí ze nemáš zapnutý data.

Promiň ale je to zcela logická úvaha.


Znát jak udělat reset je rozhodne dobře - taky víš jak poskytnout první pomoc a kolikrát jsi to použil?

Tys objevil jiné chování v systému než jaké se prezentuje? Ale notak sci-fi si pouštím až večer ;)

Jinak ten tvůj problém - někteří uživatele starých HW měli problém při přechodu z 9 na 10 - možná to dodnes souvisí s tímto - nahrát čistý systém by stalo za to.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 18:58

mike - 16 a 32GB se týká starého HW - v PC jsi měl taky kdysi jen par MB.
Dnes je minimum 64GB.

Kdyz si koupíš auto tak taky chceš mít na místě spojky plyn a místo plynu spojku a nebo prijmes to jak to výrobce udělal a naucis se to auto podle toho ovládat?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 19:06

Pripomina mi to neustale argumentace nefungujicim a zasekvajicim se androidem a woknama, to ze jsou schopni si lidi sami tyto systemy rozesrat (ok u androidu zato casto muze trochu i vyrobce) do nepouzitelneho stavu jeste neznamena, ze je to spatny a nepouzitelny system :) Nedivim se, ze jim pak uzavrenost a diktatura iOS vyhovuje :) Tak kazdemu dle gusta :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 19:15

Michal82 píše:pokud tys ty data vypl potom ti logicky v ten moment oznámí ze nemáš zapnutý data.

Logicke je asistenta vypnout zaroven s mobilnimi daty. Druha moznost je povazovat uzivatele za momentalne retardovaneho, ktery nevi, ze si nevypnul mobilni data a pak mu to oznamit, ale jednou! Stezoval jsem si na to, ze s tim otravuje opakovane. To je naprosto stupidni chovani.

Uplne idealni by bylo, kdyby se nekde dalo nastavit, jak se tyhle uporoznovani maji chovat, ale to by se uzivatel mohl sam rozhodnout a Apple prece vi lip, co potrebuje. Bezny zpusob je taky checkbox "znovu nezobrazovat". Ono totiz nejde jen o tohle, otravuje i s dalsima vecma. Treba ze mam zadat AppleID. Nechci, nepotrebuju, at jde do prdele. Zadam to, az budu potrebovat neco z Apple storu, coz nebudu. Nebo ze mam novou aktualizaci. Vim, nechci a nepotrebuju, aby mi to rikal opakovane a jeste pokazde dvakrat za sebou.

Michal82 píše:Znát jak udělat reset je rozhodne dobře - taky víš jak poskytnout první pomoc a kolikrát jsi to použil?

Demagogii na mne nezkousej.

Michal82 píše:Jinak ten tvůj problém - někteří uživatele starých HW měli problém při přechodu z 9 na 10 - možná to dodnes souvisí s tímto - nahrát čistý systém by stalo za to.

:roll: nebudu to psat znovu.

Michal82 píše:Tys objevil jiné chování v systému než jaké se prezentuje?

Nevim, co myslis.

Michal82 píše:16 a 32GB se týká starého HW - v PC jsi měl taky kdysi jen par MB.
Dnes je minimum 64GB.

Zase demagogie? Na tohle jsem alergicky. Kdysi a pred rokem je sakra rozdil a rec je o sesnactinasobku (512/32) a to je sakra hodne. A nevymyslej si: iPad 32GB WiFi Vesmírně šedý 2018.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 19:20

Mike - ještě mi řekni pokud dle tebe nefunguje multitasking - jak je tedy možné že si trackuju trasu, zároveň mám puštenou muziku a do toho tuhle zastavím a udelam si fotku nebo přečtu mail vyhledam něco na netu nebo někomu nápisu přes messenger - vše bez přerušení muziky a záznamu trasy.

Nebo na iPadu si pustím video v půlce obrazovky a druhé půlce píšu třeba v Pages?

Co jiného je tedy multitasking než současný běh více aplikací?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 19:25

scinkk píše:Pripomina mi to neustale argumentace nefungujicim a zasekvajicim se androidem a woknama, to ze jsou schopni si lidi sami tyto systemy rozesrat (ok u androidu zato casto muze trochu i vyrobce) do nepouzitelneho stavu jeste neznamena, ze je to spatny a nepouzitelny system :)

Asi tak. Ja prave pisu na Windows 7 instalovanem v roce 2009, pouzivam intenzive a je porad v pohode, prestoze jsem ho nedavno prenasel na jiny disk. Puvodne jsem chtel prejit na novou instalaci, ale po prenosu (a tim i defragmentaci) se ukazalo, ze neni potreba. A to na nem provadim psi kusy pri vyvoji low level softwaru :)

scinkk píše:Nedivim se, ze jim pak uzavrenost a diktatura iOS vyhovuje :)

Njn, vsak u nas je taky spousta lidi, co si stezujou, ze se za totality meli lip. Chapu, pro jednodussi lidi je jednodussi, kdyz maji vsechno nalinkovane a nemusi nad nicim premyslet. Akorat mne stve, ze maji potrebu to cpat ostatnim a presvedcovat je, jak je to skvele. Vis o tom, ze v Applu maji evangelisty? Jako oficialni nazev pracovni pozice :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 19:28

Njn, vsak u nas je taky spousta lidi, co si stezujou, ze se za totality meli lip.

Puvodne muj prispevek koncil vetou ve stejnem smyslu, nakonec ji smazal, nechtel jsem do toho radsi zabrusovat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 19:29

Mike - vidíš tu cenu toho iPadu ? Je to nejnižší konfigurace naprosto základního iPadu který byl uvolněn s tím aby si ho mohli dovolit studenti - když kouknes na normální iPad Pro tak je 64, 256, 512.

Demagogii na mě zkouším ty s tím proč já znám jak ten restart udělat když ho nepotrebuju.


TY NEMÁŠ PŘIHLÁŠENÉ APPLE ID.....?

Tak to končím to už opravdu nemá cenu dal komentovat :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 19:38

mike scink - takže sem komunista? :D

No to bych vás musel zklamat jelikož to opravdu nejsem a to ze je ČR demokratická si taky nemyslím jelikož demokracie vypadá trochu jinak.

mike - sak já ti nic nenutim - jen jsi to zde nakousl tak mě urcite tvé postupy dost udivují to je cele. Pro mě za mne používej dal Windows když ti vyhovuje.

Jen prosím nepis o tom ze něco cos evidentně nepochopil nefunguje - funguje jen jiným stylem než ty si myslíš ze by to mělo byt.
Proste k tomu jiní programátoři měli jiný přístup a mysleli si ze je to lepší - ale vytvor vlastní systém a můžeš si ho udělat k obrazu svému. Nebo ti hold zbyde vybrat si z toho co vytvořil někdo jiný.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 19:39

@Michal82: jezismarija, uz jsem to psal dvakrat #-o Notifikace! Pust si v jednom tabu browseru video s hudbou z trubky a pak se prepni do jineho tabu. Ono to prestalo hrat, co?

Multitasking znamena, ze aplikace bezi opravdu paralelne. Operacni system jim prideluje casova kvanta (v radu desitek ms) a z jejich hlediska je to jako by bezely porad. Nemusi se o nic starat, proste bezi a zbytek zaridi OS. Na iOSu se musi aplikace, ktera chce neco delat i kdyz neni v popredi, zaregistrovat notifikaci tedy upozorneni na udalost. Kdyz udalost prijde (treba data od GPS), tak OS zavola handler udalosti, aplikace ji musi rychle osetrit a pak zas nebezi. Notifikace jsou omezene, pracovat s nimi je opruz a obcas neco proste nejde. Kolegove s tim delali a nadavali jak spacci. Prehravac hudby je zas neco jineho, to tam museli dodelat jinak. Jak jsem psal, dole pod tim je opravdovy OS, takze to asi udelali pres nej, ale normalni aplikace tohle udelat nemuze. Udelat to museli, jinak by to vypadalo fakt trapne, to by mozna nespokly ani iOvce.

No vsak o te cene byla prave rec, ze za pamet navic platis.

Nemam prihlasene Apple ID. Proc bych mel mit? Zadne nove aplikace neinstaluju a kdybych nahodou chtel, tak si ho prihlasim. Takhle to dela normalni programator, prihlasuje se, az je k tomu nejaky duvod. Chapu, ze pro iOvci je to nepredstavitelne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 19:51

takže sem komunista?

to nikdo netvrdil, bylo to obecne k tomu, ze lidem muze vyhovovat ledacos, to nemusi byt prece spatne. Ostatne myslenky (nejen) komunismu mely vest k blahobytu a treba jednou povedou :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 20:04

mike - takže sme u toho jak jen oni to mají udělané, že to s tou hudbou a ještě některými aplikacemi jde ;)
A nedá se to potom nazvat multitasking když se to tak chová? Z tvého pohledu třeba ne, ale pro uživatele není podstatné to na jakém principu to funguje, ale to, že to funguje. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 20:07

scinkk píše:Puvodne muj prispevek koncil vetou ve stejnem smyslu, nakonec ji smazal, nechtel jsem do toho radsi zabrusovat :)

Njn, z diskuse s Michalem se fakt tezko vybrusuje bez ohledu na tema ;-)

scinkk píše:Ostatne myslenky (nejen) komunismu mely vest k blahobytu a treba jednou povedou

Zatim vzdycky vedly k opaku a zadratovanym hranicim, aby z toho blahobytu nekdo neutekl ;-) Troufam si tvrdit, ze je to zakonity vyvoj, protoze ty myslenky jsou od zakladu spatne a nepocitaji s realnyma lidma.

Michal82 píše:Jen prosím nepis o tom ze něco cos evidentně nepochopil nefunguje - funguje jen jiným stylem než ty si myslíš ze by to mělo byt.

Njn, to je pristup iOvce. Vsechno, co dela Apple je spravne a kdo to nebere, ten to nepochopil :D

Michal82 píše:Proste k tomu jiní programátoři měli jiný přístup a mysleli si ze je to lepší

Jestli myslis, ze uzivatelske chovani iOSu vymysleji programatori, tak jsi uplne vedle :D Navic byla rec o chybach, ty nikdo nevymysli, ty se proste stanou. V libovolne firme, ale jine nemaji uzivatele, kteri se budou do krve hadat o to, ze tak to ma byt a je to tak spravne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 20:18

Mike - pokud mi někdo na WWDC odprezentuje

Vymysleli jsme pro iOS 11 asistenta Wi-Fi. Bude fungovat tak ze pokud mate špatné připojení na slabé Wi-Fi tak přepne na mobilní data aby jste mohli v klidu dal prohlížet web.

Tak je to funkce a je to záměr - a né chyba - jak se tu neustále hadas.

To jestli se ti to líbí či nelíbí a jestli bys vymyslel jiné lepší nebo horší řešení je věc druhá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 20:20

A jestli si myslíš ze ,,iOvce,, někoho urazí, tak ne. Nevím proč máte neustále tu potřebu někoho tak označovat.

Bééé :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 20:28

Michal82 píše:A nedá se to potom nazvat multitasking když se to tak chová? Z tvého pohledu třeba ne, ale pro uživatele není podstatné to na jakém principu to funguje, ale to, že to funguje. ;)

Neda. Multitasking je dobre definovany pojem a tohle opravdu neni. Takhle se choval MS-DOS pred 30 lety a o tom nikdo netvrdil, ze je tam multitasking, prestoze treba hudba na pozadi sla prehravat taky. Na procesorech, ktere byly 1000x pomalejsi, nez mas dneska v tom mobilu.

Uloha iOSu je prave multitasking zablokovat. Jedna aplikace v popredi, ostatni uspane, takze to zvladne i pomaly hardware. To byl duvod, proc to udelali na prvnim iPhonu a tam to bylo spravne. Jenze od te doby se vykon hardwaru mnohonasobne zvednul a dneska je to cisty anachronismus. Opravdovy multitasking by zvladnul levou zadni, jenze to by tu sracku museli zahodit a napsat znovu. To neudelaji, a tak to holt lataji jak se da. No a pak s nemuzes divit, ze programatori, zvykli pracovat s opravdovymi operacnim systemy, pro tohle nejsou ochotni psat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 20:37

Michal82 píše:Vymysleli jsme pro iOS 11 asistenta Wi-Fi. Bude fungovat tak ze pokud mate špatné připojení na slabé Wi-Fi tak přepne na mobilní data aby jste mohli v klidu dal prohlížet web.

Tak je to funkce a je to záměr - a né chyba - jak se tu neustále hadas.

](*,) to je jak do dubu. Ano, takhle ma asistent fungovat a prave proto jsem ho mel zapnuty. Chyba je, ze opakovane otravne upozornuje na to, ze jsou vypnuta mobilni data. Co na tom nechapes? Mam ti to nakreslit?

Michal82 píše:Nevím proč máte neustále tu potřebu někoho tak označovat.

Ne nekoho, ale tebe. Protoze se tak chovas ;-) Tohle je typicke, Apple evangelista by z tebe mel radost. Ctyri nohy dobre, dve nohy spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 21:10

Není to chyba - chyba je zes ho dodnes nepochopil i když te na to upozorňuje a ty data nezapnul ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 21:14

Diky za potvrzeni toho, co pisu vyse :D

Co budes rikat, az to Apple opravi? Mam chut jim to nareportovat ciste kvuli tomu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS