Problém s navigací Garmin Oregon 600 - zkušenosti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Problém s navigací Garmin Oregon 600 - zkušenosti

Příspěvekod Kennedy » pon říj 31, 2016 15:06

Zdravím. Mám problém s Garmin Oregon 600. Když přístroj zapnu a stojím na místě cca. po pěti minutách začne počítat rychlost i vzdálenost. A to i když stále stojím na místě. Rychlost osciluje někde mezi 0,2 - 5 km/h. Po řekněme hodině i delším čase je pak pohyblivý průměr cca. 1,4 km a celkový 0,9 km/h. Na mapě při zapnutí počítání prošlé trasy pak změť čar na místě kde stojím v okruhu asi 30 metrů. Tedy, když stojím na místě udává Garmin jako bych na tom místě ušel za hodinu asi kilometr. Pokud jedu na kole/jdu pěšky a dělám pauzy tak mi to díky tomu ukazuje nesmyslný pohyblivý průměr i dobu zastávek a pohybu.
Je tohle normální ?
Navigaci mám cca. rok. Bla zaslána na reklamaci, protože mi jednou zmizelo úplně menu + ten problém s rychlostí. V Garminu akorát nahráli novou aktualizaci, což zvládnu i sám :) a jinak je prý vše v pořádku. Byl jsem i osobně v jejich centru na Evropský, ale v podstatě je to nezajímalo.Rád bych kdyby i někdo kdo používá stejný typ napsal zda to je normální či nikoli. Přikládám screenshoty ve formátu rar a budu vděčný každému kdo se na to mrkne. Jde mi hlavně o to, zda jsem blbej já nebo na to Garmin dlabe. Mám u nich pocit strkání hlavy do písku, lepší, kdyby mi na rovinu řekli, že to je chyba, ale záruka se na to nevztahuje než tohle ...
Děkuji.
Přílohy
Garmin-chyba.rar
(456.65 KiB) 197 krát
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Problém s navigací Garmin Oregon 600 - zkušenosti

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 17:40

Obecne je tohle normalni chovani GPS, kdyz ma slabsi signal. Pozice neni uplne stabilni a kdyz stojis, tak osciluje kolem. Staci na to kdyz je zatazeno, mlha, vlhko, tj. podminky, ktere jsou prave ted. Nebo kdyz nevidi dost druzic, coz se da v Troji cekat (na jedne strane je vysoky svah).

Da se to odfiltrovat, bud rucne ex post tj. zeditujes vysledny GPX soubor a tyhle veci vymazes (s trochou praxe je to snadne), nebo to muze delat sama GPS v zavislosti na nastaveni. Nevim, jak tahle konkretne, ale u me se da nastavit minimalni vzdalenost, kdy ma logovat. Uz pri 10 m se v normalnich podminkach vetsina takovych hnizd eliminuje. Da se taky nastavit minimalni rychlost, ale to uz tak dobre nefunguje. Ted jsem zrovna zpracovaval logy, kde jsem mel nastaveno logovani v pevnem intervalu (8 sekund) plus minimalni rychlost 1 km/h. Hnizda byla v podstate na kazde zastavce a mazani bylo hodne. Zas to ale bylo z hor, kde je casto videt jen cast oblohy.

Obecne z toho plyne, ze je blbost verit cislum, ktera lezou z krabicky a log je vzdycky potreba zpracovat rucne a vymazat podobne artefakty. Konkretne v tvem pripade by bylo dobre si pohrat s nastavenim logovani (netusim, co se u tohodle da a neda) a kouknout se, kolik v takovem pripade vidi GPS druzic a jak je silny signal, tohle by mela umet zobrazit. Je mozne, zes mel smulu na kus, ktery ma horsi prijem, poskozenou antenu apod. Pak by nebylo od veci to porovnat s jinym ve stejnych podminkach. Zacal bych ale tim, ze bych si pohral s nastavenim, mozna se tim problem vyresi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Problém s navigací Garmin Oregon 600 - zkušenosti

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 18:01

Letmo jsem se kouknul a Oregon by mel umet to same, co jsem psal o sve GPS. Zkus se kouknout na nastaveni Record Method a nastavit Distance (netusim, jak to prelozili do cestiny).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Problém s navigací Garmin Oregon 600 - zkušenosti

Příspěvekod Kennedy » ned lis 6, 2016 9:38

mike : Dík za odpověď. Nakonec jsem zjistil, že to je problém nový řady navigací a pravděpodobně to dělaj všechny.
http://www.geocaching.cz/topic/28408-or ... ntry454952
tedy prý to má zase jiné výhody...větší přesnost.
O nastaveních vím, ony to úplně neřeší, ale poradím si.
Dík za ochotu.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02


Zpět na Mapy, navigace, GPS