Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Skimpy » úte srp 30, 2016 11:20

Zdravím, chtěl jsem se zeptat máte s tím někdo zkušenosti? Jak to vlastně funguje, při tak malé velikosti výdrž baterie řádově měsíce. Nějak se mi tomu nechce věřit a pořád v tom vidím nějaký zádrhel. Nechci dávat odkaz aby to nevypadalo jako reklama :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 30, 2016 12:20

muzu dotaz, jak to proparujes s telefounem? to pak ma bud vlastni nejakou sim do gsm site kvuli komunikaci anebo to funguje jen na urcitou vzdalenost kdy to jeste je realny komunikovat s phonem? navic asi je rozdil, kdyz sem da odkaz nekdo, kdo tu pravidelne chodi a nekdo, kdo se zaregistruje a v prvnim odkazu ma takovej ten na prvni pohled reklamni prispevek a jeste s odkazem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Skimpy » úte srp 30, 2016 12:41

OK odkaz je zde, http://1url.cz/4twrq
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Sikula » úte srp 30, 2016 13:01

Jestli jsem to dobře pochopil, tak by to mělo fungovat na nějaký bluetooth službě. Tak by to při malé četnosti vysílání tagu moc žrát nemělo. Pár týdnu života bych tomu i dal.
K úspěšné lokalizaci je ale zapotřebí, aby byl v blízkosti telefon s nainstalovaným jejich programem, a ten předá přibližnou lokaci jejich serveru. Pokud máš program spárovanej s tagem, tak ti ukáže poslední známou lokaci. Takže je to závislí na tom, kolik lidí program aktivně využívá a to zas tak moc nebude.

Takže jako hračka na doma na nalezení klíčů asi dobrý, ale že bych díky tomu našel ukradený kolo, bych moc nečekal
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Skimpy » úte srp 30, 2016 13:06

No tak takhle nějak jsem to pochopil i já. Takže v podstatě funkční jen v omezeném prostoru.
Naposledy upravil Skimpy dne úte srp 30, 2016 13:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 30, 2016 13:07

takze v podstate to funguje jen do par (desitek) metru do kterych je schopny to bezdratove komunikovat s telefonem a kdyz ti auto ukradnou v noci a prejedou o 10km mimo tak uz ses bez sance. takze dobry, kdyz clovek porad ztraci klice v obyvaku ale ne kdyz ti zdrhne pes nebo chces hledat kradeny kolo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Sikula » úte srp 30, 2016 13:11

to právě ne, stačí aby tam byl jeden člověk s tou aplikací. Pokud tu aplikaci bude mít zloděj, tak budeš stále vědět, kde ukradená věc je :)
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Skimpy » úte srp 30, 2016 13:15

Kolik těch mobilu s touhle aplikaci asi je? A jaký je dosah tohoto zařízení, pokud to budu mít u klíčů, které ztratím někde v lese tak jsem.... Pokud je ztratím někde ve městě, kde je velká hustota lidí s mobilem, tak bude větší pravděpodobnost, že je najdu... pokud někdo tuhle aplikaci bude mít a otázka ještě jestli nemusí být online.

Mají tam někde uvedeno kolik má to zařízení dosah?
Naposledy upravil Skimpy dne úte srp 30, 2016 13:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 30, 2016 13:16

jasne, ale to se musis spolihat na to, ze tu aplikaci 1) nekdo bude mit 2) bude mit aktivni napr. pripojeni k internetu, pokud ho aplikace na komunikaci pouziva i v dobe, kdy se k internetu pripojovat nechce, k tomu 50% uzivatelu chytrych telefonu vubec internet v mobilu minimalne v cechach nema, takze se da predpokladat, ze pokud se dostane z dosahu tvyho telefonu, tak je uplne stejne ztracena, jako bys tam to zarizeni nemel, takze je to podle me uplne k nicemu k cemukoli jinymu nez fakt hledani klicu, ktery si nekdo roztrzite polozi misto v predsini do kuchyne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sledovací zařízení velikosti mince TrackR - zkušenosti

Příspěvekod Miras » úte srp 30, 2016 13:17

Roční výdrž baterky klidně, proč ne. Hlavní problém vidím v tomhle:
Crowd GPS
Lost something? TrackR's item tracking network will help you find it. When a TrackR user is within range of your lost item, you receive a GPS update.
a
Bluetooth Range: Up to 100ft


Hmm, to mi nepřipadá moc použitelný. Možná na ty klíče, že když si je někde zapomeneš, tak ti to +/- těch 60 metrů (plus navíc ještě nepřesnost GPS) řekne, kdeže naposledy ty klíče byly poblíž mobilu. Ale třeba na toho psa mi to přijde jako nesmysl, pravděpodobnost, že proběhne zrovna kolem někoho s běžící aplikací mi přijde dost mizivá. Ta mapa pokrytí vypadá sice cool, ale jaký je měřítko? Při přiblížení by byla ta hustota pokrytí dost tristní...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice


Zpět na Mapy, navigace, GPS