Navigace / Sporttester

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod Touareg » pát úno 12, 2016 11:56

No mezitim jsem se prokousal dalsimi x vlakny a taky uz jsem si precetl, co pise pickard. Navic se podle mnohych zda, ze je to kus od kusu, polovina lidi na Fenixy neda dopustit (vcetne tech co je maji na ultratrail), polovina uz je nikdy nechce videt, protoze uz dva kusy reklamovali, podpora od Garminu nulova a tesi se na novy Suunto. Napr. viz. http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/74512-garmin-fenix-2-zkusenosti/

Jinak ale cose tyce funkci je ten Fenix prece jen trochu vytunenejsi, hlavne co se tyce tech treninkovych. Kdyby nekoho zajimalo, obri recenze na oba produkty je na DC Rain Maker (chlapek je treba nechava pres noc zapnuty privazany na strese, aby zjistil, jak jsou na tom s odchylkama pusobenim zmeny tlaku):
http://www.dcrainmaker.com/2014/03/garmin-fenix2-multisport.html
http://www.dcrainmaker.com/2013/04/suunto-ambit2-review.html

Tak uvidim, asi zajdu na pivo, hodim si minci a jedny zkusim s tim, ze je kdyztak vyreklamuju.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod grco » pát úno 12, 2016 12:10

Problem Suunto Ambit 3 je v tom, ze to nie je konkurenecia pre Garmin Fenix 3. Su to hodinky o dve triedy nizsie. Ked Suunto pride s niecim lepsim, potom sa mozme bavit. :)

Pise to aj ten dcrainmaker (tie jeho recenzie som cital). Proste Garmin Fenix 3 su tie najlepsie gps hodinky, co su dnes na trhu (teda aspon urcite to tak bolo pred 3 mesiacmi, mozno sa medzitym nieco zmenilo, uz to nesledujem :)), aj ked maju nejake chyby samozrejme...

Mne vyhovuju, pretoze ich pouzivam na trackovanie svojich sportovych aktivit a nie som nejaky profesional, aby som potreboval zaznam trasy na milimeter presne. Tie odchylky mi pridu uplne v pohode.

Dalsia vec je, ze to nemusi byt slabym prijimacom, ale dost casto je to skor softverom, ktory ten zaznam spracuvajva, a ja ten garmini softver prakticky nepouzivam. Vsetky zaznamy exportujem rovno do strava.com, a je mozne, ze tam su tie odchylky mensie...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod Touareg » pát úno 12, 2016 12:44

No v prvni rade ja se rozhoduju mezi dvojkovou radou obou zucastnenych, v obou pripadech se to da sehnat za 7 tisic, ty trojky jsou o nekolik tisic drazsi.

Co se tyce trackovani, tam samozrejme o milimetry ani o desitky metru nejde. Bavime se spis o tom, kdyz te maji hodinky navigovat, a naviguji spatne, o to hur, pokud se to deje behem zavodu.

A jinak jak rikam, pokud by fungovaly spravne, byly by ty Fenixy patrne lepsi, nicmene problem je, ze spolehlivost u nich se zda byt mnohem nizsi, nez u Ambitu, ktery sice nejsou tak nabouchany, ale co zatim ctu, drzi spolehlive.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod wawrik » pát úno 12, 2016 12:47

grco píše:Problem Suunto Ambit 3 je v tom, ze to nie je konkurenecia pre Garmin Fenix 3. Su to hodinky o dve triedy nizsie.
Čím konkrétne? Ak to teda beriem z pohľadu turistických potrieb, a nie multišportu.

Inak ma prekvapuje, že nejaký rozdiel v obývačke na stacionárnom bicykli vôbec zaregistruješ :twisted:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod grco » pát úno 12, 2016 13:17

@wawrik: Prave som to myslel celkovo, multisport, featury, connect IQ... Nie len na vyuzitie na turistiku... Ambity nemaju ANT, len bluetooth. Myslim, ze nemaju ani WIFI...

Beriem do uvahy napriklad aj vzhlad. Ambity sice uz tiez su zelezne so safirovym sklickom, ale napriklad zelezny naramok stale nemaju.

Mozno dve triedy som prehnal, ale proste su "slabsie", oproti navyssiemu modelu Fenixov.

No ale jak vravim, ja uz to teraz moc nesledujem, ked som uz kupil, ale teraz pozeram, ze Ambity su uz sice zelezne, lenze Garmin uz je zase dalej, a ma uz dokonca titanovu verziu.

https://buy.garmin.com/en-US/US/prod516264_010-01338-40.html

Dalsia novinka je, ze maju aj ten opticky HR sensor, takze nepotrebujes pas, to Ambity myslim nemaju.

Ano, samozrejme Ambity mozu vela ludom stacit, ale Fenix 3 su momentalne celkovo top, chapes jak to myslim, nie? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod pickard » pát úno 12, 2016 13:30

grco píše:Mne vyhovuju, pretoze ich pouzivam na trackovanie svojich sportovych aktivit a nie som nejaky profesional, aby som potreboval zaznam trasy na milimeter presne. Tie odchylky mi pridu uplne v pohode.


K tomu mám jen dvě připomínky:

1) Pokud si koupím za 15 tisíc špičkový výrobek, který je top of the line vlajková loď a hlavním heslem marketingu je trail running, pokládám za poněkud mrzuté, pokud to ZROVNA na trail running funguje dost blbě a pokud to má GPS horší než 5 let staré nebo 5x levnější výrobky stejné a konkurenčních firem. Že to je i tak dobré a mnohdy to nevadí, je sice pravda, ale sere mě to z principu stejně.

2) Přesnost té GPS je bohužel mrzutá právě u běhu. U turistiky nevadí, tam je to metr sem, metr tam. Pokud ale u běhu musím na každý kilometr uběhnout o 70 metrů víc, tak to velmi zásadně rozhodí celou metriku, tempo, předpokládaný časy atd.

grco píše:Dalsia vec je, ze to nemusi byt slabym prijimacom, ale dost casto je to skor softverom, ktory ten zaznam spracuvajva, a ja ten garmini softver prakticky nepouzivam. Vsetky zaznamy exportujem rovno do strava.com, a je mozne, ze tam su tie odchylky mensie...


Jo, ale já se bavím o tom, co ukazujou samotný hodinky.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod grco » pát úno 12, 2016 13:38

@pickard: jasne, chapem ta, a nechcem ospravedlnovat "mizernu kvalitu", je mi jasne, ze ked ich pouzivas na trenovanie na beh, tak ti to vadi asi viac...

samozrejme aj ja by som bol rad, keby boli presnejsie, cim viac tym lepsie

ja to skor myslim tak, ze ambity su mozno presnejsie, ale zas im chybaju ine veci, ktore garminy maju, ine moznosti viac menej neexistuju, len tieto dve, takze je to situacia bud/alebo, niekto uprednostni presnost a menej featur, niekto uprednostni featury, pretoze presnost az tak velku nepotrebuje...

ale jak som rikal, nechcem tym garmin ospravedlnovat, samozrejme by to mohli spravit lip :)

ale takisto by aj suunto sa mohlo snazit a spravit tie hodinky "lepsie" ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Navigace / Sporttester

Příspěvekod marwek201 » pát úno 12, 2016 14:01

grco píše:Dalsia novinka je, ze maju aj ten opticky HR sensor, takze nepotrebujes pas, to Ambity myslim nemaju.


Zas nemusi kazdy vyvijat svoje veci, Suunto Ambit predavaju v sete s Mio HR senzorom na zapestie, ktory vypada fajn.

Za mna ak do nejakych pojdem tak radsej do Suunta.
marwek201
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 27, 2015 4:48

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod mike » pát úno 12, 2016 17:02

grco píše: nie som nejaky profesional, aby som potreboval zaznam trasy na milimeter presne

Zas prehanis?

Tohle neni milimetr, ale 10% a to je celkem dost. U mne by to bylo tak 150 km za rok a to uz by mi vadilo.
pickard píše:Nezapomenu na vtipnou historku z B7. Jdeme přes jakousi kontrolu, podle kilometrovníku to má být 58km. Koukám na hodiny a říkám "to je divný, já mám 53". A parta před náma říká "no já mám taky 53". "A nemáte náhodou Fenixy?" "No..." "Trojky?" "No..."


pickard píše:Jo, ale já se bavím o tom, co ukazujou samotný hodinky.

Tam je to ale taky softwarem resp. nastavenim GPS chipsetu. Resil jsem to s clovekem, co psal firmware pro muj logger, jelikoz tam se taky rozchazi vzdalenost ze zaznamu a trip metru, ktery ukazuje min. Spravne je zaznam, i v porovnani s mapou. Jde o to, ze trip metr nepocita vzdalenost mezi body, ale funguje nejak na zaklade zmen rychlosti. Coz, jak se zda, funguje lip pri vetsich rychlostech, ale pri chuzi naopak. Poslal mi firmware s jinym nastavenim, kde to bylo lepsi (chipset scital vzdalenosti), ale jelikoz cilova skupina jsou zavodni jachtari, tak v oficialnim je to prvni. Tj. ani u Fenixe to nemusi byt mizernym GPS, ale prave jeho nastavenim. Coz ti samozrejme jako uzivateli muze byt jedno, podstatny je vysledek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod pickard » pát úno 12, 2016 17:23

Ano. Podíváme-li se na marketing F3, jeden by řekl, že na B7 by to mělo fungovat úplně nejlíp ze všech situací.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Fenix 3

Příspěvekod Rebelldan » pát úno 19, 2016 9:15

Ahoj,
potřeboval bych poradit.Mám Garmin Fenix 3 a nejsem schopen rozchodit funkci LiveTrack pře Sony Xperia Z3 compact (5.1.1). Odesílá to jen aktuální polohu! Nejsou tam ale žádné data ani záznam trasy. V telefonu jsem žádné omezení v nastavení nenašel. Přes iPhone 5 mi to funguje bez problému - veškeré data se nazdílí (vykreslená trasa, poloha, výška, tep, teplota atd.).
Máte s tím někdo zkušenost, poraďte.
Dík
Rebelldan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 4, 2014 8:25

Příspěvekod pickard » pát úno 19, 2016 10:23

Mame. Proste Garmin.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod Rebelldan » pát úno 19, 2016 10:29

To nebude Garminem, ten chodí v pohodě. Problém je někde v mobilu - buď u software Garmin Connect, nebo v Xperii. S Garminem jsem max. spokojen. Přešel jsem ze Suunta a nelituji. A to těch Suunt mám požehnaně (Outdoor, Jachting, Potápění).
Rebelldan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 4, 2014 8:25

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod wawrik » pát úno 19, 2016 10:36

Však pickard myslí software od Garminu (Connect) :-D Kvalitou svojich programátorov je Garmin známy.

Rebelldan píše:Přešel jsem ze Suunta a nelituji.
Mohol by si sa rozpísať?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Navigace / Sporttester

Příspěvekod jeenik » pát úno 19, 2016 15:47

Jakou aktivitu u Fenixe 3 volíte pro skialpy?


Sent from my iPhone using Tapatalk
jeenik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 15, 2008 9:57

Re: Navigace / Sporttester

Příspěvekod pickard » pát úno 19, 2016 15:50

Hiking.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS