GPS Tracklogger aplikace Android

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod mike » pát čer 26, 2015 21:49

Fajn, jsem zvedav. Ohledne citlivosti dost zalezi na antene, ja tam mam slusnou a na citlivost si (zatim) nestezuju. U tech editaci vzdycky vim, kde a proc to vzniklo.

Zajimave by bylo srovnani v terenu se spatnym signalem, treba Saske Svycarsko, jak se s tim MTK II popere. Mozna se muzeme nekdy domluvit, ale spis az po lete a pak by to chtelo mit oba loggery v jednom batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod wawrik » sob čer 27, 2015 6:37

Už som to tu niekde písal - mám GPS so Sirf III a logger s MTK, a ten logger má o poznanie menej chýb a úletov. Obzvlášť pri zlých podmienkach, testované napríklad v Jánošíkových dierach. Takisto fix je o dosť kratší.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod mike » sob čer 27, 2015 21:56

Nemel jsi nahodou zapnuty logger v zime na MF? Nevzpominam si... Pak bychom mohli porovnat s mym.

Dostal jsem mail s tim mym logem na pokus do SportTracks?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod wawrik » ned čer 28, 2015 6:59

GPX priletel, ale musím sa dostať ku svojmu kompu. Včera som sa radšej venoval zveľaďovaniu majetku istého pána v Švajčiarsku :-D

V MF som mal Garmin, tam je SIRF III. Logger nosím iba na dlhšie treky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod wawrik » ned čer 28, 2015 20:57

No, tak som zistil prd. Ukázalo sa, že aj keď ST už pár rokov nepoužívam, niekedy medzitým som upgradoval na verziu 3.1 a všetky staré pluginy sú fuč. Vrátane niekoľkých skvelých pluginov od človeka s nickom OldManBiking, jeden z nich zabezpečoval to inteligentné filtrovanie, ktoré som tak ospevoval.

Letmý pohľad na tvoj tracklog ma ale trochu zneistil, to je fakt dosť chlpatá čiara, ja také väčšinou nemávam ani s Garminom. Aký to máš chipset?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod apuka » ned čer 28, 2015 22:27

Dnes jsem zkusil logovat cestu z Brna do Svycar autobusem plus neco chuze kolem. Rano mobil na 100% baterie, trasoovani spusteno 5:19, ukonceno 18:37, logovani co 10 vterin v Locus free. Po ukonceni baterie presne na 50%. Mobil byl v rezimu letadlo, obcas jsem se kouknul na log i jine lokalni aplikace bez netu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2015 0:49

wawrik píše:Vrátane niekoľkých skvelých pluginov od človeka s nickom OldManBiking, jeden z nich zabezpečoval to inteligentné filtrovanie, ktoré som tak ospevoval.

Myslis tyhle? Ktery z nich to je? Zajimalo by mne, jak to dela, jelikoz jsem sveho casu mel chut si taky neco napsat, ale cim vic jsem mel zkusenosti s editacema realych logu, tim min mi to prislo realne. Protoze situaci je spousta a nekdy se da rozeznat chyba od reality jen podle pameti a mapy. Neco (zastavky) by se resit dalo, ale stejne by byla nutna rucni kontrola.

wawrik píše:Letmý pohľad na tvoj tracklog ma ale trochu zneistil, to je fakt dosť chlpatá čiara, ja také väčšinou nemávam ani s Garminom. Aký to máš chipset?

Sirf III. Proc myslis, ze jsem ti posilal zrovna tenhle? ;-) Protoze je celkem extremni. Jednak teren, proti kteremu jsou Janosikovy diery brnkacka (desitky metru hluboke rokle siroke par metru, klickovani podel skalnich sten, nekolik jeskyni, ferata, co vede kominem a skalni sterbinou...) a jednak byl asi horsi prijem signalu kvuli pocasi, protoze ani tam to obvykle tak moc nelita. Muj bezny log v normalnim terenu obvykle vypada jako ty hladke prechodove useky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod wawrik » pon čer 29, 2015 8:03

Aha, jaskyne... Jo, to môže tracklog trochu osviežiť :-D

mike píše:Ktery z nich to je?
Keby som vedel, rovno pošlem link :-) Mal som od neho asi tri-štyri pluginy (vrátane skvelého rozhrania pre GPSBabel), ale ktorý filtroval body už neviem vydedukovať ani z popisov.

Skúšal som ten log načítať do (typicky čínskeho) softu ku loggeru Qstarz, ktorý má tiež funkciu automatického filtra, ale nemá žiadnu funkciu na import, len načítava dáta z firemného geretu :-( Ten filter funguje tiež celkom slušne, aj keď zďaleka nie tak ako u SportTracks - len napíše Sniff detected a môžem ho nechať úlety odstrániť alebo ponechať. Žiadne nastavovanie. Funguje to dobre na poletovanie okolo miesta prestávky, slabšie na epileptické záchvaty po ceste.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2015 14:53

No prave, na ty popisy jsem koukal a nic odpovidajici ho nenasel.

Prestavky jsou prave asi tak jedine, co se da rozumne resit. Jenze na to nepotrebujes software, je to videt na prvni pohled a editace je otazka par sekund. Coz je jeden z duvodu, proc jsem se do toho nepustil. Kdyz nedokazu vymyslet reseni, ktere by fungovalo uplne automaticky, tak to nema vyznam. Ladit mesic software, ktery mi usetri na kazdem logu pul minuty, je neekonomicke, do toho bych se pustil mozna pred 20 lety a ciste jen proto, ze by mne to bavilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod apuka » stř srp 12, 2015 7:37

Po navratu z Alp (Otztal, hlavne oblast Gurgltal) referuji o "vysledcich" pouzivani mobilu jako GPS Trackloggeru podle puvodniho dotazu vlakna.
Samsung SIII Neo ve spolupraci s Locus (verze Pro hlavne kvuli grafum tracku, samotne logovani a statistiky udela i verze Free) se dobre osvedcilo. I pri logovani nejdelsi, 9-tihodinove 25,4 km dlouhe cesty byla baterka na konci dne na cca 55-60% a to jsem mel stale zaple mobilni sluzby (chodil jsem vetsinou sam, zbytek rodiny slapala narocnejsi treky, na ktere jsem si zdravotne jeste netroufl), rano jeste na Wifi stahl nejnovejsi predpovedi pocasi BergFexu a nejake zpravy. Obcas jsem se koukl, kde to jsem, zadal nejake body, atd. Nepouzil jsem ani jednou navigaci ani vedeni zpatky po vlastni trase.
GPS se drzela prekvapive dobre, rychly nabeh, jen vyjimecna ztrata signalu. Zajimave je, ze pouze na jedne jedine srandovni trase (zrovna odpocinkovy den na konci - lanovkou do nejakych skoro 3000 a odtud zabezpecenou cestou - magistrala s lanem a stupy - na cca o 30-40 m vys a 10-15 minut cesty dal polozeny vrcholek) mel problem se signalem GPS. Tuto trasu tam a zpet (vcetne "fotopauz" a stemplovani) misto cca 3/4 hod zalogoval s celkovym casem asi 5,5 min, v pohybu 3:48 min. Na cele trase tam mel asi 3! body (logovani po 10-ti sec/1m), cestou zpatky (po stejne trase) o nekolik vic. Ale ta trasa vedla nejakych 10-20m pod hrebenem na severni strane, skala se zvedala docela prudce nahoru, takze asi fakt nebyl vyhled na satelity nad rovnikovou oblasti. Jindy jsem chodil bud po udolich (vetsinou rel. sirsich) a stranich nebo po hrebenech, v hlubokych souteskach s uzkych udolich ne. V tamejsich lesech (limby, pomerne malo huste) problem nebyl.
Locus ma docela povedenou statistiku cesty a verze pro i grafovy prehled. Pouzival jsem Openstreet mapy Alp, ktere jsem si nekde stahl. Obcas mi pomohly zjistit, kde vlastne jsem, bo znaceni (hlavne na rozbockach) na nekterych mistech je dost tristni. Bohuzel OSM turisticke mapy nejsou vzdy a vsude aktualni a rozhodne neobsahuji vsechny znackovane trasy - ale abych byl nestrany, je treba priznat, ze ani nejnovejsi vydani map Kompass (i kdyz na jejich online mape to tam je) nebo Mayr /Freytag&Berndt/ neobsahuji ty z poslednich let (a udelali jich tam par), o mapach AV bych se z tohoto hlediska ani nezminoval, tam jsou prakticky jenom ty stare hlavni, vsechny mapy zobrazuji ledovce s rozlohou o hodne let zpatky, ledu a snehu se ztratilo hodne (i kvuli tomu vzniklo par novych znacenych cest).
Co se tyce nadmorskych vysek, tak samozrejme GPS obcas byl o par desitek metru mimo, vetsinou v plusu, vyskomer(y) s pouzitim HGT souboru vetsinou o neco (obcas taky o desitky metru) v minusu, vyjimecne se obe mereni setkali, uprava v Locusu taky neni zrovna moc presna. Zase bych ale poznamenal, ze je to tezke srovnani, v teto oblasti jsem narazil v ruznych (i nejnovejsich) mapach a oznaceni na miste v klidu i na 30+ metru rozdilu, 10-15 m je naprosto bezne, takze tezko rict, de je jaka "opravdova nadmorska vyska".
Ted uz jen si najit cas a chut si trasy trocha projit a vycistit v editoru... :((
Shrnuto do jedne vety - muj mobil+Locus Pro+OSM mapy Alp -- celkova spokojenost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod mike » stř srp 12, 2015 16:02

Jenom poznamku:
apuka píše:Ale ta trasa vedla nejakych 10-20m pod hrebenem na severni strane, skala se zvedala docela prudce
nahoru, takze asi fakt nebyl vyhled na satelity nad rovnikovou oblasti.

GPS satelity nejsou jen nad rovnikem, ale celkem pravidelne po cele obloze. Se zastinenim satelitu nad rovnikem maji problem jen nektere satelitni telefony, to jsou ale uplne jine satelity.

Samozrejme, kdyz GPS zastinis pulku oblohy a mas smulu, ze na druhe jsou satelity nizko nad obzorem, tak to bude poznat. Ale obecne by to nemelo zalezet na orientaci svahu. Jinak se da aktualni rozmisteni satelitu, co GPS vidi, zobrazit. V logu by taky mohlo byt info minimalne o poctu sledovanych satelitu, ale zalezi, co se uklada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod budo » úte led 5, 2016 14:58

Miras píše:Používám Locus, ale ne primárně pro logování trasy, to jsem vyzkoušel jen párkrát. Dřív to uměla jen placená Pro verze, teď snad už i Free, ale zřejmě s nějakým omezením, nevím přesně jakým.
Offline mapy nejsou problém, sama aplikace podporuje mnoho různých zdrojů, leč většinou placených. Spousta offline map se nicméně dá získat prostřednictvím MOBAC.
Zalogovat a uložit trasu to umí, načíst a navigovat po ní taky. Uložit si vlastní kontrolní body a nechat se k nim navádět, případně jen vizuálně kontrolovat vzdálenost a směr k nim taky problém nebude.
Zobrazení vzdálenosti a času ať už průběžně při logování, nebo z uložené trasy taky zvládne. Jen si nejsem jistej tím výškovým profilem a převýšením. To můžu ještě vyzkoušet.


S ohledem na citaci mám dotazy.
Včera jsem z Locus Free přešel na Locus PRO. Teď se pokouším o stažení mapy oblasti přímo Locusem. Zároveň na PC pomocí MOBAC stahuju asi 1/3 CZ v zoomu 7-15. Už to 80 min běží, je to na 33% a ještě to 150 min poběží. Použití bude v Locusu.

Kdo máte zkušenosti s obojím - není MOBAC teď zbytečnej, nestačí to jen Locusem? Nebo mi v něčem MOBAC nabídne víc? Nějaké další postřehy? Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod Miras » úte led 5, 2016 15:50

Vyzkoušej a poreferuj :wink:

Stahování offline map přímo v Locusu jsem zatím nezkoušel. Možná se něco změnilo, ale pokud si dobře pamatuju, tak dřív přímo v Locusu žádnej použitelnej mapovej zdroj zdarma k dispozici i pro offline stažení nebyl. Teď koukám, že mapy Shocartu jdou stahovat zdá se bez omezení, to by pro CZ&SK mohlo být fajn. Nicméně při cestě jinam (kde jsou offline mapy nejvíc potřeba) stejně nezbyde než po tom MOBACu sáhnout.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod budo » úte led 5, 2016 18:47

Tak do mobilu jsem stáhnul oblast Slaný-Příbram-Tábor-Pelhřimov-Jihlava-Žďár-Hlinsko-?oravany-Pardubice-Kladruby n.L.-Ovčáry-Benice v kvalitě zoom 9-15. Ta 15 jde zvětšit ještě tak na 200%, čímž dostanu na displeji měřítko 200m / 1cm. Pak už to je máznutý. Stáhlo se to strašně rychle v porovnání s MOBAC-em, kterým jsem stahoval možná srovnatelnou velikost území. Stahoval jsem z mapy OSM - regional / MTB Europe. Ta se mi zdá celkem pěkně podrobná. Akorát, že se to stáhlo do mobilu, ne na SDkartu. To musím ještě prohlédnout, jestli by to šlo. A stahuje se to v jiné struktuře. Zatímco MOBAC vytváří DB soubor, tak Locus to stahuje v dlaždicích a v adresářové struktuře mobilu je to spousta souborů. Před stažením se dá velmi přesně vybrat pomocí křivek zájmová oblast a pohodlně se pracuje i s měřítkem podrobností (města-vesnice-ulice), takže hned vidím budoucí datový objem. Mezi vesnicí a ulicemi je to rozdělený na 3 části. Změna nastavení posuvníku o 1 dílek znamená, že datový objem skočí z 98MB 385MB a další dílek (ulice) už je při mnou vybrané oblasti na 1.53GB. Během toho, co tohle popisuju, si s tím hraju znovu a objevil jsem pokročilé nastavení stahování. Tam to bude taky zajímavý. Verze PRO vypadá sakramentsky schopně! Jen bych upozornil na riziko. Dělo se mi to u Free, ale tady to bude určitě stejný. Není doporučeno přesouvat APP na extSDcard. Offline mapy jo, ale samotnou APP ne, ta má zůstat ve vnitřní paměti mobilu. To jsem se dozvěděl až když to zlobilo a hledal jsem proč :D A bacha, stalo se mi to, že jsem měl 3 velké soubory offline map na extSDcard a měl je namapovaný do FREE verze. Pak jsem nainstaloval PRO, namapoval ty soubory do PRO verze. Pak jsem odinstalovat FREE verzi a bylo po mapách. FREE ty soubory při odinstalaci nejspíš vymazal. Nebo se stalo při tom kroku něco jinýho, každopádně jsem o ně přišel, tak bacha na to. Při přechodu raději zálohujte.

Jestli přijdu ještě na něco zajímavýho a jestli nebudu línej, tak to sem napíšu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod scinkk » úte led 5, 2016 19:51

Ja spis pouzival MOBAC, spis z duvodu jiste pohodlnosti ovladani desktopove aplikace. A do Mobacu se daji prida nektere mapy co locus nema, ale je to i z historickych duvodu, nez Locus mnoho veci vylepsil vcetne zavedeni Locus store, kde si treba muzou za slusny peniz koupit pokryti cele zeme nebo stejne jako u papirovych urcity segment, ktery u nekterych map odpovida tem papirovym. Zkousel jsem nedavno treba jednu oblast Dolomit v Italii (pote co jsem se vratil, pac me zajimalo jak je to v dane outdoor mape zakresleno oproti skutecnoti :)

Jinak v Locus store si muzes stahnout vektorovku LoMaps cele zeme, v PRO verzi mas tusim prvni 3 zdarma, je to super, kor kdyz clovek jezdi do zaharanici pac vektorovka ma nekolikanasobne mensi velikost, takze neni problem tam mit cely kus Evropy, treba. Navic tam funguje system rychlych aktualizaci.
Na turistiku to neni dokonole, spis na cestovani obecne, ne vsechny turisticke znacky a informace tam jsou presne. Ale skvely zaklad a priapdne si pridam enco konkretniho pro danou oblast kam jedu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod scinkk » úte led 5, 2016 20:55

Jo zapomnel jsme napsat, ze stahovani pres MOBAC je jaksi ilegalni zpusob ziskani map, ac mobac stahuje jen mapy, ktere jsou verejne dostupne online a pro osobni uziti v tom nevidim zas takovy problem, v podstate je to stejne jako cache prohlizece. Ale melo by to tu zaznit :)

Pres Locus je vse legalni a ceny mnoha map nejsou vysoke, kor kdyz clovek muze vybrat jen urcitou oblast, kterou potrebuje, takze priste uz to vemu pres Locus.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod budo » úte led 5, 2016 23:05

Dival jsem se do Locus shopu. Seznam mapy tam nefungujou...

Koukám, že to je s nějakou podmínkou, je třeba to pročíst. ČR LoMaps jsou ke stazeni opakovane po dobu jednoho roku zdarma .... U jinych map to zas bude jinak.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod Miras » stř led 6, 2016 8:09

budo píše:Stahoval jsem z mapy OSM - regional / MTB Europe.

Tak jestli si pak vzpomeneš, poděl se o nějaký delší uživatelský zkušenosti. Zatím pokaždý, když jsem zkoušel na turistiku používat nějakou OSM mapu, tak to byla docela bída...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: GPS Tracklogger aplikace Android

Příspěvekod budo » stř led 6, 2016 11:54

Hele Mirasi po pravde nejspokojenejsi jsem s mapama od seznamu. Jen nemaj logovani trasy. Coz zas ale obstara jinej program.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS