GPS

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GPS

Příspěvekod fps » ned zář 16, 2012 8:18

pripluv píše:Oproti telefonu velká výdrž baterií

jak u kterého telefon, mě vydrží baterie u BlackBerry 9700 ze zapnutou navigací okolo 30h, eTrex okolo 25 hod

pripluv píše:Na základní orientaci a GC jsem pořídil eTrex 20 a jsem plně spokojen

zkusil si někdy jinou navigaci která má rastrové mapy? asi ne, protože kdyby si někde zkusil navigaci která má rastrové mapy, tak by ti vektorové mapy co má Garmin hodně vadily, a jak to je celkově z rychlostí eTrex? už vyřešili novým firmwarem pomalé vykreslování map?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GPS

Příspěvekod pripluv » ned zář 16, 2012 15:58

Po petadvaceti hodinach sahnu do kapsy pro tuzkovky a jedu vesele dal.
Vykreslovani map je v pohode, neseka se a zvlada i pomaly ci rychly pohyb.
Vektorove mapy jsou pro muj ucel dostacujici.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GPS

Příspěvekod _Tom » pon zář 17, 2012 8:42

Myslím, že pro použití na malých displejích jsou vektorové mapy v obecnosti vhodnější.

Když si chceš udělat přehled o širším okolí a odzoomuješ, tak se ti odpovídajícím způsobem sníží množství vykreslovaných detailů a mapa zůstává víceméně přehledná. To rastrová mapa nabídnout nemůže, v té se už při odzoomování zpravidla nelze vůbec orientovat.

Za ideál považuji vektorovou mapu v přístroji a rastrovou mapu na papíře. Přístroj ti bude ukazovat mapičku a souřadnice -- a podle souřadnic se pak najdeš na skutečné mapě. Žádný malý displej nemůže velký formát vytištěné mapy nahradit, i když za určitých okolností jako náhražka samozřejmě poslouží. Praktický může být satelitní snímek, pokud je v dost vysokém rozlišení, dají se tam někdy najít detaily, které na žádné z map nejsou.

Podotýkám, že jsem zvyklý na svém Oregonu používat jak vektorové, tak rastrové mapy - vektorové používám všude, kde to jde a jsou dost dobré (např v ČR a okolí), rastrové tam, kde to jinak nejde, např. ve Střední Asii.
_Tom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte dub 3, 2007 11:58

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 25, 2013 17:12

garmin etrex 20 - ano nebo spis neco jineho v teto cene?

uvazuju o mapove gps. Co by pro me bylo primarni - co nejlevnejsi to pujde;), rozhodne na tuzkovky a rozumnou vydrz (tak aspon tech 24h), aby za vikend stacilo jednou vymenit baterie... a rozhodne mapova. Ted o vikendu sem si uzila, co to je, kdyz je v mape neco zakresleny o jednu cestu vedle a ja su slepa jak patrona a nachodim tim 6km zbytecne a ztratim hodinu a pul casu a toho stresu... neco, kam bych se v pripade nouze koukla a snano nasla realnou znacku, pripadne rozumne napojeni do blizkeho mista (znacka, vesnice, atd).
Ta eTrex 20 mi prijde docela vpohode, nevidim ale zadny rozidl mezi 20 Lifetime, ktera stoji o neco vice...

Pripadne pokud vite o necem levnejsim co by mohlo poslouzit stejne? planovany pouziti mozna tak 3-4x za rok, geocaching me nelaka a zaznamenavani trasy atd by me asi taky nebavilo... diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod apuka » ned srp 25, 2013 18:39

Nemam s outdoorovyma GPS zkusenosti, ale bacha na jednu vec: pokud se znaceni tur. trasy zmeni, necekej, ze to budes mit v GPS hned aktualni!!! Nevim, jak rychle se aktualizuji mapove podklady v CR, ale napr ted jsem byl na rakousko-svycarskem pomezi, je tam nekolik znacek, ktere tam jsou uz nekolik let a nejenom ze nejsou v "aktualnich" papirovych mapach Kompassu, AV ani jinych v okoli v A a CH, oni nejsou ani v online mapach! Zkousel jsem kompass, amap.at, map.wanderland.ch (je to svycarska znacka) a jeste jedno, to uz si nepamatuji. Pochybuji, ze budou v GPSce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 25, 2013 18:59

no to je mi celkem jasný... ono i papírový mapy když má člověk třeba 3 roky starou, už se nestačí divit... Ale to by pro mě nebyl asi až tak problém, spíš bych potřebovala něco pro zbloudilce. Stylem su někde, netuším kde, rozhodně ne tam, kde chci být a su bezradná, páč třeba někdo pokácel stromy se značkou, nebo změnili trasu a přemalovali, nebo su jen debil co někde blbě odbočí a už se nenajde... tak si proste v GPS najdu kde su, kde mám nejbližší nějakou rozumnou cestu třeba do vesnice, případně k památce nebo nějakému jasnému bodu, od kterého budu moct pokračovat dál, zavolat si taxi nebo já nevím co... tzn. na aktuálnosti map asi v mém případě úplně nesejde. Spíš de o to se najít a rozumně nejkratší cestou se někam dostat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod zonn » ned srp 25, 2013 20:43

Pokud Ti jde jen o najití se a ukázání směru cesty, mohla bys to vyřešit aplikací v telefonu, bez nutnosti investice.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 26, 2013 6:41

myslis nejakou konkretni? Ja myslela, ze bez gps lokatoru v tel/ mobilniho signalu to nemuze fungovat - jak ta aplikace zjisti, kde jsi?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2013 7:59

já za sebe doporučuji odolný telefon který má GPS, a umí JAVU, a v něm Trekbuddy než Garmin, přečti si tohle viewtopic.php?f=15&t=2150 a tohle viewtopic.php?f=61&t=16001&hilit=Trekbuddy a tohle viewtopic.php?f=61&t=14310&hilit=Trekbuddy, výdrž baterie je cca stejná, výhody oproti Garminu
- lepší rastrové mapy
- možnost si udělat jakoukoli mapu celého světa, a to zadarmo
- levnější HW
- záložní svítilna na odolném telefonu
- navigace a telefon v jedné krabičce, úspora váhy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 26, 2013 8:10

ok, du pocist.
Otazka je, jestli cenove ten telefon nebude stat uplne stejne jako ta gps, az na to, ze do gps muzu mit dvoje dobijeci baterie do 200kc oboje, jak je to s vydrzi chytryho telefonu? mozna 2dny, pokud bych mela dejmeztomu tu navigaci zapnutou jen obcas? a kdyby me to chytlo a chtela bych treba zaznamy trasy a mela to zaple cely den, tak takova nahradni baterie do telefonu s gps urcite bude stat vic nez kilo. Jen takova teoreticka vec.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod zonn » pon srp 26, 2013 8:19

GPS čip v telefonu samozřejmě mít musíš, ale to už mají dneska snad všechny telefony. Ad chytré telefony a výdrž- ano, to je problém. Psalas, že to budeš používat jen mimořádně pro ukázání polohy, tam by to nijak výrazně výdrž telefonu nesnížilo, pokud budeš chtít zaznamenávat trasu, tak můj chytrý telefon vydržel asi 6 hodin. Proto jsem pořizoval Samsung 2710, ten vydrží zaznamenávat 2x 10 hodin, čili na víkend bez problémů.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: GPS

Příspěvekod zonn » pon srp 26, 2013 8:21

Jo a aplikaci používám Trekbuddy.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 26, 2013 8:55

mám telefon z roku 2007. Su s ním 100% spokojená a když byl problém, šla jsem do bazaru a koupila si ten stejnej, hloupej. Samsungy maj dost debilní ovládání mi přijde (teda ty bez androida) a dotykáču se vyhýbám jak čert kříži, páč do kapsy se mi to nevleze, 3-4dny to taky nevydrží ani pro případný zatelefonování... takže nějakej nedotykovej telefon by asi řešení byl, pokud bych v něm ani neměla sim a vůbec ho nepoužívala jakožto telefonní přístroj, protože mobil jako takovej měnit nechci. Je fakt, že cenově to proti třeba tomu garminu je na půlce, což by pak stálo za to zvážit z tohoto hlediska. Nicméně pokud bych se rozhodla zaznamenávat trasu, tak 2x10 by pro mě asi bylo málo, páč v těch případech, kde bych právě gps chtěla použít je to třeba na 12-14 h chůze oba dny. Pokud bych chtěla. to samozřejmě nevím... otázka totiž je, zda v případě, že si nějakou gps pořídím (ať v telefonu nebo zvlášť), jestli by mě pak nelákalo právě třeba tu trasu zaznamenávat nebo začít keskovat prostě už jen z důvodu, že můžu... páč vím, jak se to snadno může zvrtnout:)
Jináč pro mě - většinou 3-4 bez možnosti nabití s tím, že potřebuju ještě třeba hlídat čas na přestupy ve vlaku třeba a tak ještě i poslední den. Náhradní baterka do toho Samsung B2710 je za 600kč... což je sice dejmežtomu pořád celková cena skoro o 2t nižší, což teda má smysl zvažovat.

No musím to pořádně promyslet, rozhodně tu sou podnětný informace, který mě teda zatím úplně jasno neudělali. Asi budu muset promyslet právě ten záznam trasy atd, jestli bych to nakonec stejně využívala. Pokud ne, tak asi o garminu nema smysl moc zvazovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod Miras » pon srp 26, 2013 8:58

Taky k navigaci používám telefon a to ani ne nějaký odolný, ale naprosto obyčejný a průměrný Android, displej 3,7". Nicméně nepoužívám interní GPS, ale externí bluetooth (i pro záznam trasy) a když jsem offline a na noc vypínám, vydrží dva dny celkem bez problému. Když jsem na příjmu a telefon aktivně používám, klesá výdrž opravdu k jednotkám hodin.
Náhradní baterka - záleží, co bys měla za mobil, s trochou štěstí by se to kolem tý stovky pohybovat mohlo. Ale náhradní baterka je docela opruz, jak s výměnou v terénu, tak s nabíjením doma. Nějaký rozumný externí napájecí zdroj by byla pak asi rozumnější volba.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 26, 2013 9:06

jenze pak takovej rozumnej externi napajeci zdroj stejne nakonec zvedne cenu, navic mit dalsi kram a v takovej pripade jeste bud hromadu tuzkovek, nebo jeste zas nejakou nabijecku k tomu doma na interni baterii... a to mi prijde zas uz dost prekombinovavani, jestli mit telefon pouze pro vikendovy pouziti plus dobijecku, nebo muj normalni telefon at nemusim furt jak dement prendavat simku a k tomu jeste druhej telefon + externi nabijecku, nebo rovou proste koupit ten gps... no musim to promyslet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod Miras » pon srp 26, 2013 9:19

No jo, je to těžký každej to má jinak. Pro mě by byl krám navíc ta GPS, když už ten moudrej telefon mám a používám a při navigaci odvede službu stejnou, ne-li lepší :)
Externí napájecí zdroj stojí pár stovek, určitě to není nějaká tisícová investice, záleží jen, na kolik dobití mimo civilizaci by si potřebovala energii.
Ale mít dva telefony, jeden na běžný použít a druhej na navigaci a přehazovat simku a tak - to je samozřejmě nesmysl. To jedině že bys porušila vlastní zásady a na nějakej ten moudrej telefon přešla, no :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: GPS

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2013 9:35

Mawenzi píše:ok, du pocist.
Otazka je, jestli cenove ten telefon nebude stat uplne stejne jako ta gps.

já mam odolný telefon http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... 3godyHsA1w + náhradní baterii + 4GB kartu = 2799Kč
Naposledy upravil fps dne pon srp 26, 2013 9:36, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GPS

Příspěvekod scinkk » pon srp 26, 2013 9:35

Pokud mohu napsat za sebe, tak podle me kupovat dnes turistickou navigaci je uz dost oldschool :) Dobre, stale to muze mit vyhodu ve vydrzi, ale to je asi tak vsechno.
Telefon dnes koupis i za 3 000 ve velikosti jakou chces a mnohem tenci nez garmin navigace, takze klidne i do kapsy. Mnohem lepsi displej a mnoho a mnoho moznosti jak to vyuzit. Muzes do nej dostat libovolnou mapu, vcetne treba mapy.cz, kterou jsou asi u nas na turistiku nejkvalitnejsi a nejlepe aktualizovane. A vedle toho mnoho dalsich treba cykloatlas, vektorove mapy a ja ma tam mam treba i leteckou mapu (na geocaching, ale obcas se to hodi i k tomu, aby clovek zjistil zda ta polni cesta tam opravdu je :)
Krom tech map si treba zjistis i odjezdy vlaku a podivas se jak se na tebe zenou bourky pres meteoradar :) Na zaznam trasy existuje tisic a jedna aplikace. Proste moznosti nepreberne :)

No ta vydrz je problem, na zaznam trasy to nevydrzi ani 10 h. Resit to nahradnima baterka do daneho telefonu jako opet oldschool :) V pohode vyresis externi li-ion baterii. Za petikilo mas baterii ktera ti ten telefon nabije 4x. Takze teoreticky i na tyden a delaji se samozrejme vetsi. Ale i tuto baterii stejne jako telefon muzes nekde dobit v hospode, takze to vyjde nastejno jako s beznym telefonem. Ja si nechavam dobijet jen tu baterii, kdyz by ji nekdo cornul, tak lepsi nez prijit o telefon. Ta baterie je samozrejme vaha navic ale i ty vetsi 10 000 mAh maji okolo 200 g. Na 1-3 denni akce si beru mensi pod 100g. Navic to ma velkou vyhodu v tom, ze touto baterii dobijes i fotak (pokud to fotak umoznuje).

Pravdepodbne az si an ten dotykac zvyknes a zjistis jaky ma vyhody telefon s OS, mozna ten stary telefon zahodis, clovek se nesmi bat novych veci :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 26, 2013 9:44

tak v pripade nouze se mrknu na vlaky nebo pocasi i s moji zdechlinou. pokud treba ty offline mapy na seznamu funguji s gps prijimacem dobre, mozna by stalo za to zvazit nejaky pouzity dotykac + tu nabijecku. Ale zase, sme v situaci, kdy si muzu vzit bud 3 pristroje, nebo 2 plus nahradni baterie, takze z tohoto hlediska to vyjde asi skoro nastejno.
Otazka teda asi jedina ohledne citlivosti a presnosti GPS v nejakym dotykaci proti tomu garminu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2013 9:47

scinkk píše:Muzes do nej dostat libovolnou mapu, vcetne treba mapy.cz, kterou jsou asi u nas na turistiku nejkvalitnejsi a nejlepe aktualizovane.

po tom co udělali v loňském červnu úpravu k horšímu, kdy zmizlo plno turistických informací viewtopic.php?p=341123#p341123, tak podle mě ne, v současnosti je podle mě nejlepší na turistiku cykloserver.cz, a je tam i stejně podrobné Slovensko, po tom co jsem našel cykloserver.cz, už mapy.cz vůbec nepoužívám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GPS

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 26, 2013 10:01

koukam na cykloserver.cz do mista, kde sem v patek bloudila jak blbec. A) v ty mape je zakreslena i cyklostezka, na kterou sem narazila ale na seznamu nebyla (vyrez od poradatele zrejme ze seznamu), cimz bych si dost snadno sesumirovala, kde presne su b) to debilni rozcesti, opet na seznamu (dodane mape totozne se seznamem pri zkoumani doma) mirne nepresne, s takovou dobre schovanou znackou a smerovkou spis rovne dolu nez na nenapadnou pesinku za stromem snadno prehlednutelnou je i tady zakresleny fakt vic dle realu, tzn. pri ztraceni znacky bych mnohem driv asi vedela kde su a nedoslo by k ty fatamorgane, kterou sem videla a nebehala bych tam jak dement ve snaze tu ztracenou znacku najit:D

cimz padem me pak napada, ze takova mapa by byla dost uzitna i offline bez gpsky, kdyz by byla presna:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS

Příspěvekod pawn » pon srp 26, 2013 10:08

Jako majitel outdoorove navigace i chytreho telefonu musim napsat, ze do prirody pouzivam stale "oldschool" Garmina. Je pravda, ze jsem geocacher, takze me vyuziti je trochu jine nez pouhe zjistovani polohy a zaznam trasy, nicmene uz jsem vykoupal telefon za 6 koliku a mohl jsem se s nim jit tak akorat vyfotit. Garmin uz byl pod vodou mnohokrat a k zadne ujme neprisel. Ano, tzv. "outdoorovy" telefon by to resil, tezko bych ho vsak poridil za cenu zminovaneho eTrexe. Outdoorovy davam schvalne do uvozovek, protoze Achillovou patou zustava zminovana baterka - GPS ji vycucne opravdu za par hodin, v kombinace s internetem je to pak uplna tragedie. S vybitym/poskozenym telefonem si v pripade pruseru ani neskrtnes, s vybitou GPS se zas tak nic strasneho nedeje. Batterypack je samozrejme reseni, ale z meho pohledu porad drahe/komlikovane oproti dvema tuzkovkam. Ovladani telefonu v rukavicich - dalsi pruser, v zasade smysluplne nelze (ne ze by to u Garminu byla nejaka pohadka!). Samozrejme rastrove mapy v telefonu jsou trosku jina kava, kdo je zvykly na papirove mapy, tak mu mapove podklady v Garminu prijdou jako nepovedena detska omalovana. Zkratka vse ma sve pro a proti a ani jedno reseni neni 100% nejlepsi. Nicmene na Tve vyuziti bych se klidne priklanel k volbe toho eTrexe, za tyto penize ekvivalent v chytrych telefonech podle me neni. Ad presnost cipu - opet rozsahle flame tema, podle me jsou na tom outdoor GPS srovnatelne s vetsinou telefonu (pokud pujdes do telefonu, vyhnul bych se na zaklade vlastni zkusenosti znacce LG)
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: GPS

Příspěvekod scinkk » pon srp 26, 2013 11:57

fps píše:po tom co udělali v loňském červnu úpravu k horšímu, kdy zmizlo plno turistických informací viewtopic.php?p=341123#p341123, tak podle mě ne, v současnosti je podle mě nejlepší na turistiku cykloserver.cz, a je tam i stejně podrobné Slovensko, po tom co jsem našel cykloserver.cz, už mapy.cz vůbec nepoužívám


Ja primarne pouzivam cykloatlas. Mapy.cz sjem si ted stahnul predevsim z duvodu zakresleni zdroju vody a z duvodu, jez jsem tu psal, mapy.cz se mi zatim jevi jako nejrychleji aktualizovane. Ted jsem resil jednu trasu a na rozdil od mapy.cz, cast trasy jeste na cykloserveru ani treba trasy.net neni vubec zanesena (nova turist. trasa) pripadne vedeni trasy jinudy apod. Docela, an to ted anrazim casto.

Mawenzi: podle cykloseveru chodim uz nekolik roku, je to takove ruznorode, nekde je to zcela presne, a dalo by se i bez GPS, ale na mnoha mistech je trasa zakreslena dost mimo (a nesuvisi to s preznacenim). Ale obecne je to skvela mapa :) Proto jsme si ted stahnul i mapy.cz. Cykloatlas ma vyhodu ze tam jsou turistice i cyklo zaroven, obcas je lepsi to strihnout po cyklotrase, respektive zakreslena cyklotresa zaruci, ze ta lesni, polni cesta existuje :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: GPS

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2013 14:48

tak to mě aktualizace zase tolik nezajímá, hlavně ne ta jestli je někde nová cesta nebo ne, já chodím raději mimo jakékoli cesty, mě jde hlavně o to aby tam bylo co nejvíc informaci o přírodě v dané oblasti, a těchto informaci je na cykloserver.cz víc než na mapy.cz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GPS

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2013 19:44

scinkk píše:Pokud mohu napsat za sebe, tak podle me kupovat dnes turistickou navigaci je uz dost oldschool :) Dobre, stale to muze mit vyhodu ve vydrzi, ale to je asi tak vsechno.

Zrovna tohle muze byt zasadni. A vsechno to neni, je tu jeste odolnost proti pocasi, ve kterem bezny mobil neprezije, proti narazum, proti ponoreni do vody. A hlavne, jak uz nekdo psal, kdyz vytluces baterky v mobilu kvuli navigaci, tak se ti to muze seredne vymstit. Nosim mobil vypnuty a nepromokave zabaleny, zatimco GPS (logger) zapnuty a volne ve viku batohu. Zrovna vcera se to vyplatilo, GPS byla uplne mokra a mit tam i mobil, tak ho muzu vyhodit.

Nektere Garmini navigace uz umi i rastrove mapy. Nemam je rad a nechci, ale kdybych si mel vybrat, tak spis tohle, nez mobil.

scinkk píše:Ta baterie je samozrejme vaha navic ale i ty vetsi 10 000 mAh maji okolo 200 g.

Nejaky tip? Tohle bych bral, normalne je to spis 300 g.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS

Příspěvekod scinkk » pon srp 26, 2013 20:18

Dobra, souhlasim, tak tedy jeste odolnost. Pokud bych vedel, ze jsem uz nekdy roztriskal ci utopil mobil, asi by to pro me bylo dulezitjsi, takto zatim jsem schopen fungovat s jednim pristojem. Ale treba by se nejaky odolny dotykac taky nasel.

add baterie - ja mam tuto - 223 g
ale treba ted koukam ze tato ma skoro stejnou kapacitu, vahu a je o polovinu levnejsi. Jen ta, co mam, je trochu blba v tom, ze ma miniUSB vstup - takze bez redukce ji nemohu nabijet primo nabijeckou k mobilu.

Ted mam objednane dve - tuto 5600 mAh s udavanou vahou 124 g

A pak na kratke akce vcetne jednodennich tuto 3000 mAh s udavanymi 63 g. (soucasne pouzivana ma stejnou kapacitu ale je 2x tezsi)

Tyhle dve jsem vybiral specilane v ramci pomeru kapacita/hmotnost.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: GPS

Příspěvekod Wood » pon srp 26, 2013 20:45

K tomu mobilu co doporučuje fps (samsung B2710), musím říct, že se nějakého deště vubec bát nemusíte, doma jsem ho pod kohoutkem testoval a přežil to bez problému =D> .Do sklenice s vodou, jsem ho ještě neponořil, protože ho mám zatím krátce a kdyby to nepřežil, tak bych byl doma za blbce.. #-o ](*,)
Cesta do přírody není pro nás útěkem ale návratem.
Wood
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned srp 7, 2011 18:07
Bydliště: Haná

Re: GPS

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2013 21:05

scinkk píše:add baterie - ja mam tuto - 223 g
ale treba ted koukam ze tato ma skoro stejnou kapacitu, vahu a je o polovinu levnejsi.

Jenze kapacita, kterou udavaji na DX, jestli nemusi byt skutecna. Zrovna u te druhe pisou lidi v komentarich, ze neni. Stava se to celkem casto, kdysi jsem sem daval priklad vylozeneho podvodu, kdy byla udavana kapacita asi 16000 mAh, skutecna 1200 a vevnitr navic kus rezaveho zeleza, aby to nebylo podezrele lehke.

Zkus tu svou nejak zmerit, nezda se mi to.

scinkk píše:A pak na kratke akce vcetne jednodennich tuto 3000 mAh s udavanymi 63 g. (soucasne pouzivana ma stejnou kapacitu ale je 2x tezsi)

A tohle se mi nezda uz vubec, 63 g by nevazila ani LiIon baterka bez obalu (moje 1100 mAh do fotaku vazi tusim 31 g).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS

Příspěvekod scinkk » pon srp 26, 2013 22:05

Jo to kazdopadne, bohuzel to clovek nema moc sanci zjistit pred nakupem, tech baterii jsou kvanta, takze tech uzivatelskych recenzi je malo a ne kazdy napise realnou kapacitu.
Ta baterie co jsem psal, ze mam tusim nabila mobil s baterii 1500 mAh asi 4x - ale tusim ze vzdy byl telefon zapnuty pres noc. Takze laicku to odhaduji na kapacitu 10 000 mAh ci mene a mam ji tak vedenou i v gearlistu :) Co se tyce tech objednanych - no uvidim. Ty ceny jsou dost jinde nez znackova baterie s (mozna) presne udavanou kapacitou, takze to risknu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: GPS

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2013 22:12

Jasne, pomer cena/vykon nemusi byt spatny. Jen se chce na to cislo nespolehat a predem si overit, kolik se toho da doopravdy nabit. Cinanum se v tomhle neda verit.

Nedavno jsem si koupil novou baterku do mobilu a jsem nastvan. Drahou, s vetsi kapacitou, co mela vydrzet roky. Kapacitu puvodne mela, ale po necelem pulroce rapidne klesa a uz je na tom hur, nez original po dvou letech... Uz jsem se s vyrobcem domluvil, ze jim ji poslu zpatky a pry poslou novou, to jsem zvedav.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS