GPS

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Sidewinder » pon dub 7, 2008 12:25

Ty odchylky u vyskomeru potvrzuji, ale vetsinou jde opravdu jen o odchylky v radu jednotek metru - v desitkach leda nekde, kde je signal opravdu spatny.

Na otevrenem prostranstvi, kde je dobry signal, jsou udaje presne dost. Nejake +-3m n.m.vysky myslim fakt nehraji zadnou roli.

U barometrickeho vyskomeru nevim - ale mam dojem, ze se pise v manualech o obcasne kalibraci dle zname nadmorske vysky .. coz urcite mereni take zatizi urcitou nepresnosti..
Sidewinder
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned úno 11, 2007 7:59

Příspěvekod sobb » pon dub 7, 2008 12:42

tohle je zase docela plusový hlas pro barometrický výškoměr:

tulak píše:ten výškoměr zase tak úplně blbej není, když to někde večer zapíchneš, tak můžeš sledovat změnu tlaku .....
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod tulak » pon dub 7, 2008 13:31

Jan píše:Čo sa týka výškomeru v GPS, stále som nepochopil, prečo by som mal platiť za barometrický výškomer v GPS. Opravte ma, ale na 99% potrieb stačí presnosť výšky podľa družíc, čo je cca 7-12 metrov.
:((

on to není jen výškoměr, ale hlavně je to barometr, který máš u sebe a když to trochu znáš, tak je to dost dobrá pomůcka i když tam není nápis déšť - proměnlivo - krásně .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tulak » pon dub 7, 2008 13:46

když máš nahranou dobrou TOPO mapu s vrstevnicema po 20ti metrech, tak si výšku odečteš dostatečně přesně .......... a abych si trochu odporoval, tak záznam výšky je docela fajn a i když při prudkých změnách tlaku je nepřesný, tak je příjemné zobrazit si v logu výškový profil prošlé trasy. (nevím, jestli je záznam výškového profilu trasy u gps bez výškoměru. dřív nebyl) ...... co se týká kalibrace, tak u každého rozcestníku, na každé chatě je výškový bod. pak je to stejné jako na letišti. než odstartuješ, nebo přistaneš, tak vždycky dostaneš údaj qnh a musíš si výškoměr nastavit = zkalibrovat
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Patron » stř dub 9, 2008 14:50

Jan píše:Čo sa týka výškomeru v GPS, stále som nepochopil, prečo by som mal platiť za barometrický výškomer v GPS. Opravte ma, ale na 99% potrieb stačí presnosť výšky podľa družíc, čo je cca 7-12 metrov.
:((


Barometricky vyskomer a poskytuje nekolisavy barometr, ktery vyuzijete na kole, na pochodech. Dozvite se, jake prevyseni jste vysel, nebo vyslapal a samozrejmne vyskovy profil cesty. U nebarometrickych pristroju treba i u 60Cx se kterou mam osobni zkusenost jsou tyto udaje ani ne nepresne jako chybne!, driv proto vubec vyskove profily v techto GPS nebyly.
Je totiz rozdil pokud jdete trek 50KM s prevysenim 1200m (60CSx) nebo 2500m (60Cx).

Ale neni to jen o vysce, mate sebou proste barometr.
Patron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 27, 2008 20:21

Příspěvekod Skimpy » ned dub 20, 2008 16:50

Mám mobil SE K750i a uvažuju o koupi GPS modulu a připojení k mobilu. Máte někdo zkušenosti s GPS, která pracuje s mobilem pomocí Javy??? Prý je to už dneska celkem vychytané a pro ty základní funkce tato komninace bohatě stačí. Nepotřebuji to jako navigaci do auta, ale jen tak na pěší turistiku (popř. geocaching).

Nejlevnější GPS navigace bez map stojí kolem 3-4 tis.
GPS modul s bluetoth 1400,- což si myslím že je velká úspora.

Díky za info.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod šíp » ned dub 20, 2008 17:57

no, manžílek má služební NAvicore a nadává na to, že použítí mimo dostupnost el.sítě je špatná,jekoliž ti to vycucne baterky, jak z modulu, tak z mobilu. prej za pár hodin je š'táva fuč
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » ned dub 20, 2008 18:03

Skimpy píše:Mám mobil SE K750i a uvažuju o koupi GPS modulu a připojení k mobilu. Máte někdo zkušenosti s GPS, která pracuje s mobilem pomocí Javy??? Prý je to už dneska celkem vychytané a pro ty základní funkce tato komninace bohatě stačí. Nepotřebuji to jako navigaci do auta, ale jen tak na pěší turistiku (popř. geocaching).

Nejlevnější GPS navigace bez map stojí kolem 3-4 tis.
GPS modul s bluetoth 1400,- což si myslím že je velká úspora.

Díky za info.


Mám zkušenost jenom se Symbianovým GPS, ale co vím, tak funguje dobře i na Javě. Akorát při koupi modulu hledej s čipem SirfIII.
Osobní zkušenost mám s Nokií ,ale když chceš levnější, tak mrkni sem
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skimpy » ned dub 20, 2008 18:27

Hledal jsem na netu ale nic moc jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod svacko » ned dub 20, 2008 21:10

osobne mam odskusane, ze SE (k600i,k810i,k800i) v pohodicke spolupracuju s tymto bluetooth gps prijimacom. na ebayi ho kupis za par supiek,komunikacia s mobilom je bezproblemova, ma to sirf III chipset,takze vrelo odporucam :)

edit: spolupraca odskusana s viacero java aplikaciami= vlkGPS, google maps mobile,...
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod jonza » ned dub 20, 2008 22:31

Pokud shanis nejake info mrkni sem na forum http://forum.semania.cz/index.php . Zabyvaji se primo Sony Ericcsony takze tam najdes opravdu vse. Vcetne linku, navodu, applikaci a dokonce i poradi. Staci hledat.

konkretne treba tady
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Skimpy » pon dub 21, 2008 6:26

jonza píše:Pokud shanis nejake info mrkni sem na forum http://forum.semania.cz/index.php . Zabyvaji se primo Sony Ericcsony takze tam najdes opravdu vse. Vcetne linku, navodu, applikaci a dokonce i poradi. Staci hledat.

konkretne treba tady


Dík, koukal jsem se.

Nakonec jsem objednal EVOLVE goTraxx ... tak snad bude OK. Zvažoval jsem ještě variantu se solárním panelem, ale nevím jestli to není zbytečnost.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod conny » pon dub 21, 2008 9:06

takze sme si doma urobili radost a kupili Garmina GPSMAP 60 CSx a mapy Topo 1.2 Ceske.
zazili sme s tym uz kopu srandy, ale teraz nevieme jednu vec:
Ako prinutit MapSource, aby planoval trasy po turistickych chodnikoch. aj ked zadame, ze pojdeme peso, zenie nas minimalne po asfaltkach?

kde je chyba?

diky
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod kakos » pon dub 21, 2008 10:41

conny píše:takze sme si doma urobili radost a kupili Garmina GPSMAP 60 CSx a mapy Topo 1.2 Ceske.
zazili sme s tym uz kopu srandy, ale teraz nevieme jednu vec:
Ako prinutit MapSource, aby planoval trasy po turistickych chodnikoch. aj ked zadame, ze pojdeme peso, zenie nas minimalne po asfaltkach?

kde je chyba?

diky


chyba je v MS :mrgreen: ,respektive to nema naprogramovane, nejde to, musis si to nalinkovat v mapsource pekne ruco, routuje jen po silnicich, ale i tak jsem s tim spokojen :D
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod brhel » pon dub 21, 2008 10:59

kakos píše:chyba je v MS

jj, bohužel v garminu je taky jen navigace pro auto nebo rovnou za sipkou. pro pesi chybi :-(
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod conny » pon dub 21, 2008 11:02

brhel píše:
kakos píše:chyba je v MS

jj, bohužel v garminu je taky jen navigace pro auto nebo rovnou za sipkou. pro pesi chybi :-(


priamo v Garmine sa to obcas chyti a normalne routuje po turistickych znackach. ale na to, ze je to "turisticka" GPS by som ocakavala lepsie vysledky.
v aute funguje dost dobre - len raz sa nam stalo, ze nas hnal po turistickej znacke :wink:

inak to hodnotim ako vcelku zabavnu a milu hracku. tam, kde to pozname trafime bez problemu. 8)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » pon dub 21, 2008 11:22

kakos píše:chyba je v MS :mrgreen: ,respektive to nema naprogramovane, nejde to, musis si to nalinkovat v mapsource pekne ruco, routuje jen po silnicich, ale i tak jsem s tim spokojen :D


Tak to je celkem velké mínus přístroje, který jsem doteď považoval za špičku v turistických GPS. Myslel jsem, že to dokáže i turistický routing. Do auta ti je to na hovno, když to nemá hlasový výstup a displej je úplně mini. Myslel jsem si, že routing na silnice je tam jenom jako nevyužitelný bonus.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod brhel » pon dub 21, 2008 11:39

tuso píše:Myslel jsem, že to dokáže i turistický routing.
Nedokáže, nebo jsem to v nastavení nenašel.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod swisss » pon dub 21, 2008 12:17

brhel píše:
tuso píše:Myslel jsem, že to dokáže i turistický routing.
Nedokáže, nebo jsem to v nastavení nenašel.


Myslim, ze chyba bude v ceske mape - u slovenske topo mapy slo v pristroji (v mapsource jsem to nezkousel) nastavit routovani po znacenych cestach..

Tomu by odpovídal i popis map z webu:
garmin.cz píše:TOPO Czech v1.20
Nová verze turistické mapy České republiky s podporou funkce automatického výpočtu trasy po asfaltových komunikacích, s obarveným turistickým značením (podpora u nových mapových přístrojů vyrábených od r. 2006) a stínování reliéfu v počítači.


Slovensko - Slovakia TOPO v2
Digitální vektorová mapa Slovenska s turistickým detailem pro celé území státu včetně zákresu turistického značení. Mapa nabízí automatickou navigaci po značených turistických značkách, které byly přesně zmapovány ve spolupráci s Klubem slovenských turistů.
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod conny » pon dub 21, 2008 12:21

tuso píše:Tak to je celkem velké mínus přístroje, který jsem doteď považoval za špičku v turistických GPS. Myslel jsem, že to dokáže i turistický routing. Do auta ti je to na hovno, když to nemá hlasový výstup a displej je úplně mini. Myslel jsem si, že routing na silnice je tam jenom jako nevyužitelný bonus.


pristroj samotny turisticky routing zvlada lepsie ako Map Source (co je standardny Garminacky SW pre vsetky typy GPS). este to potestujem.

do auta je to zariadenie nad ocakavanie pouzitelne - pred kazdou zmenou smeru pipne a prepne sa na mapu, takze je to skor otazka vhodneho drziaka a mapy, ktoru nemam. ale po Prahe aj turisticke mapy funguju dobre.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod lamaTor » pon dub 21, 2008 12:24

Doufejme, že už to u nové topo mapy bude.....Taky by mě nenapadlo, že to nejde.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod tulak » pon dub 21, 2008 15:05

chyba není nikde, prostě mapa TOPO Czech je nastavená tak, že routuje po silnicích. vede se o tom velká diskuze jestli routovat po cyklostezkách, značených turistických a zatím se "u nás" routing mimo silnice nepřipravuje. slovenská TOPO (Slovakia TOPO) neumí routovat poo silnicích. routuje po turistických značkách, ale není to moc dobré. tak že ti zatím nezbývá nic jiného, než doma sednout a celou cestu si vytvořit v MS. ......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod conny » pon dub 21, 2008 15:50

ja sa teda nechcem zbytocne rozculovat, lebo to skodi zdraviu.

ale ked je mapa zvana turisticka v navigacii zvanej turisticka, mozno by mohla routovat po turistickych a cyklistickych trasach!
aj ked ma mimoriadne tesi vyuzitelnost kramku v prazskej cestnej sieti, s tymto cielom som ho nekupovala. na navigovanie po cestach su mapy cestne.
som hrozne zvedava ako budem nastavovat cestu niekde v zaveji v horach, ked sa stratim. potrebujem aby mi kramek ukazal najkratsiu cestu k znackovanemu chodniku, kde by mal byt najschodnejsi teren. a nie aby ma hnal dole do doliny, pretoze sa tam nachadza asfaltka.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod lamaTor » pon dub 21, 2008 16:14

conny píše:ale ked je mapa zvana turisticka v navigacii zvanej turisticka, mozno by mohla routovat po turistickych a cyklistickych trasach!
aj ked ma mimoriadne tesi vyuzitelnost kramku v prazskej cestnej sieti, s tymto cielom som ho nekupovala. na navigovanie po cestach su mapy cestne.
som hrozne zvedava ako budem nastavovat cestu niekde v zaveji v horach, ked sa stratim. potrebujem aby mi kramek ukazal najkratsiu cestu k znackovanemu chodniku, kde by mal byt najschodnejsi teren. a nie aby ma hnal dole do doliny, pretoze sa tam nachadza asfaltka.

Moje slova...... :roll:
Btw nastavení trasy pro auto (asfaltky) bude navíc asi jednodušší než se s tím otravovat u turistických značek (i když je to, pravda, většinou na větší vzdálenosti), ne????
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod tulak » pon dub 21, 2008 16:29

předloni jsem o tom zkusil diskutovat na INVEXu. protože je TOPO Czech a ATLAS Czech tak jsem chtěl vědět, proč mi dvě routovatelné mapy routují po stejných silnicích, proč ta TOPO neroutuje po turistických stezkách jako ta slovenská (také mají dvě a jedna routuje po stezkách a druhá po silnicích). nějak mi ten člověk nechtěl rozumět a závěr byl, že se stezky neustále mění a proto routing nemá cenu. jinak ono je to asi složitější. stáhnul jsem si od poláků routovatelné tatry (po turistických značkách) a to routování je pro kočku. tam stačí malá chybka v propojení cest a už tě to vede místo 500m klidně 10km. a jinak když se chceš dostat co nejrychleji ke značené cestě tak si musíš na té cestě vytvořit bod a k němu navigovat, protože když budeš stát mimo značenou cestu a tedy routování, tak když si zadáš cíl cesty, tak tě to k němu povede bůh ví kudy. ten routing není z čeho spočítata. respektive je, ale nemáš jistotu, že je to správná a nejkratší cesta. prostě jak už jsem několikrát tady psal. je potřeba se s ní naučit "žít", znát její možnosti a nedostatky. potom ti bude sloužit dobře. je to stejné jako PC. spousta lidí u něj sedí, ale né každý s ním umí pracovat. dneska je GPS pro hodně lidí módní trend, ale málo kdo z nich si připustí, že je potřeba "se-učít, se-učít se-učít". :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod brhel » pon dub 21, 2008 18:23

tulak píše:dneska je GPS pro hodně lidí módní trend, ale málo kdo z nich si připustí, že je potřeba "se-učít, se-učít se-učít". :-)
jenže k pc seženeš spustu literatury, ke garminovi použitelnej návod není, takže se musíš učit stylem pokus - omyl.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Jan » pon dub 21, 2008 19:42

conny píše: potrebujem aby mi kramek ukazal najkratsiu cestu k znackovanemu chodniku, kde by mal byt najschodnejsi teren. a nie aby ma hnal dole do doliny, pretoze sa tam nachadza asfaltka.


Conny, nechcem sa do toho motať, ale cestu k najbližšej značke Ti to ukáže bez ohľadu na to, či routuje alebo nie. Nabehneš kurzorom na turistický chodník , spraviš si tam bod a dáš sa k nemu navigovať. To robí každé GPS a každá mapa, to nemá s routovateľnosťou nič spoločné.

Všeobecne by som tu routovateľnosť po turistickych chodníkoch, resp. jej potrebu, nijako nepreceňoval. Pri samotnej navigácii nemá veľký zmysel, skôr by mi chýbala (aj keď mi nechýba) v trasovom počítačí, kde by mohla ukázať, kedy budem v cieli a koľko je doňho kilometrov. Ale pri navigácii nechýba - v teréne máš tak či tak značku a keď z nej zídeš, tak to porovnávaš s mapou, nie so šípkou navigácie.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod kakos » pon dub 21, 2008 20:52

tulak píše:......je potřeba se s ní naučit "žít", znát její možnosti a nedostatky. potom ti bude sloužit dobře..........

..asi tak :wink:
jako vytahovadlo z pruseru k nezaplaceni, dvakrat vyzkouseno v mlze, ze by se dala krajet a Rakosnicek nikde :mrgreen:

me spise s..ou ceny hlavne zahranicnich map :( ,routovatelnost je pro me nepodstatna,uz z toho duvodu, ze vetsina zakreslenych turistic.tras je nepresna, nekdy se sekne o 10-50m, co nejvice ocenuji je SIRF III(v hustem lese) a navigace na bod nebo na kurz
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod tulak » úte dub 22, 2008 8:00

brhel píše:
tulak píše:dneska je GPS pro hodně lidí módní trend, ale málo kdo z nich si připustí, že je potřeba "se-učít, se-učít se-učít". :-)
jenže k pc seženeš spustu literatury, ke garminovi použitelnej návod není, takže se musíš učit stylem pokus - omyl.

tak k "Gde Preboha Su" již nějaká literatura existuje - podotýkám že na můj vkus nic moc ...., ale kromě literatury jsou i různé kurzi a semináře kterých se dá zúčastnit ..... taky k nim mám výhrady, protože většinou se zvrhnou na "postprocesing", tedy zpracování zachycených dat v gps. jako návod k přemýšlení ale dobré .... :-) a ještě k té literatuře a pc. víš co je hlavní náplní IT ve firmě? radit lidem kteří již prošli hafo kurzů a měli by práci s pc znát, co mají zmáčknout, co udělat, co nedělat. prostě vopruz. dobře řídit auto taky nenaučí žádná příručka ........ :-) kruci, jak se mluví o gps, tak já nepsavec nevím kdy mám přestat. tak se omlouvám ... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Sidewinder » úte dub 22, 2008 10:02

Tak s Garminem Legend HCX a mapou TOPO Czech 1.2 jsem si uz neco prosel a mohu rici zkusenosti:

TOPO Czech je routovatelna jen po silnicich, takze mapovy podklad je pro vas v tusirtice jen barevny podklad.

Trasu muzete krasne a rychle naplanovat pres Map Source, kde si ale musite naklikat celou trasu bod po bodu - cim vice bodu, tim vice se priblizite skutecnym krivkam trasy a tedy tim vice bude sedet vypocet zbyvajici vzdalenosti atd.

To same lze udelat i primo v pristroji - v menu trasy si pridavate jednotlive body - coz nemusi byt jen ty ulozene, ale lze i klikat zlomove body v mape - takze i primo v pristroji celkem jednoduse, ale uz ne tak rychle, naklikate plan cesty..

Ohledne zahranicnich map:

TOPO Slovenska je opravdu routovatelne po turistickych stezkach, jak dobre to bude nebo nebude fungovat snad brzy odzkousim, ale vzdy se da vyuzit vyse zminena navigace na bod, takze nevidim problem.

Co mne udivuje je, ze napriklad velmi drahe turisticke mapy Slovinska, Rakouska, Svicarska atd .. take dle popisu nemaji routing, takze opet budete odkazani na navigovani-se od bodu k bodu.

Zajimavou zpravou z teto oblasti je to, ze se jiz nekdy minuly rok podarilo komusi prolomit Garminovskou ochranu a tak se dostal do obehu KeyGenerator, ktery umi odemknout jakoukoli mapu pro jakykoli pristroj.

Vice napriklad zde: http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=87

Garmin asi skripe zuby a pripravuje uplne novou autentizaci map .. doufam ze se take dostanou k vylepsovani firmware stavajicich pristroju a vylepsovani mapovych podkladu - i kdyz to je asi spise veci jejich vyrobcu..
Sidewinder
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned úno 11, 2007 7:59

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS