Vyber mapove GPS

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Kubba » sob srp 19, 2017 8:17

apuka píše:nt=0]AV.jpg[/attachment]Asi sam uznas, ze je mezi nimi docela velky rozdil.


Rozdíl vidím, ale furt nevidím důvod, proč si tu mapu od Alpenv. nenahrát do garmina nebo mobilu.
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod wawrik » sob srp 19, 2017 8:32

Pretože je displej malý, a keď sa chceš zorientovať na stredné a väčšie vzdialenosti, musíš odzoomovať, čím sa ti stratia minimálne názvy, väčšinou aj cesty či chodníky, niekedy aj topografické detaily alebo dokonca vrstevnice. Takže odzoomovať-presunúť-nazoomovať. A tak dokolečka. Pri displejoch s menším rozlíšením to treba robiť aj pri menších vzdialenostiach (plocha dajmetomu 3×4 km).

Na tlačenej mape len presunieš pohľad.

Btw, samotné mapy.cz píšu, že pre svet mimo SK/CZ používajú OSM:
Pro každou úroveň přiblížení (státy až adresy) existuje samostatný mapový podklad pro celý svět. Data pro Českou republiku a Slovensko pochází z kartografické redakce Mapy.cz. Zbytek světa je generován z http://www.openstreetmap.org.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » sob srp 19, 2017 14:17

Kubba píše:furt nevidím důvod, proč si tu mapu od Alpenv. nenahrát do garmina nebo mobilu
No pockej, ze to nemas nahrat nikdo ani v nejmensim nepsal a nedoporucoval. Jen ze je to v nekterych pripadech prakticky nepouzitelne. Napr. proto, co napsal wawrik, i ja jsem neco popisoval. Se jeste jednou podivej na ty ukazky a uvedom si, ze ta oblast neni takova jako napr. Krkonose nebo Beskydy - jsou tam napr. skaly, ledovce. Ja osobne teda mam docela problem z ukazky ze seznamu vubec odhadnout, jak by stezka napr. Ze Similaunhutte na Similaun mohla vypadat. Nedejboze, kdybych chtel jit pres vetsi cast ledovce. A kdybych se chtel orientovat trocha vice nez v okoli cca 500x500m, tak mam ten wawrikem popisovany problem.

Ale to fakt neznamena, ze tu mapu nemuzes mit nahranou, nekdy a nekde Ti pomoci muze. Obzvlaste, kdyz nebudes mit zadnou jinou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » sob srp 19, 2017 18:29

Zrovna jsem se pokousel planovat zitrejsi turu na iPadu, co ma tusim 9.7" displej. Nevzal jsem si mapu jizni casti, jelikoz tam moc nechodim, ale zitra to na vyssi kopce jeste nebude, a tak si chci dat turu pres sedla, kde jsem jeste nesel.

Peklo. Neustale zoomovani a posuny, zabralo mi to mnohonasobek casu, nez s papirovou mapou a stejne nemam moc dobrou predstavu, jak to bude vypadat. Kdybych teren z me strany hrebene (tj. asi tak polovinu trasy) neznal, tak to asi nenaplanuju vubec. Na mensim displeji si to nedokazu predstavit skoro vubec. A to jsem pouzival celkem kvalitni mapu outdooronline, ktera zobrazuje detaily podle zoomovani (na rozdil od naskenovane mapy). Zkousel jsem i Komp-ass, ale to bylo k nicemu.

Teda, jako vylozena nouzovka, kdyz neni nic jineho, je to lepsi, nez dratem do oka, ale delat tohle kdyz nemusim? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » ned srp 20, 2017 12:53

mike píše:@fps: v lehkych terenech, co chodis, obvykle nepouzivam mapu zadnou ;-)


spíš je to tímto

mike píše:Zrovna jsem se pokousel planovat zitrejsi turu na iPadu, co ma tusim 9.7" displej.


já si vždy plánuji trasy doma na 60" TV a na papírové mapě, udělám si pdf nebo screen, a pak gpx dané trasy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » ned srp 20, 2017 21:00

Houby, tohle bylo poprve a z nouze, protoze papirova mapa tu proste v sobotu vecer nebyla k sehnani.

Mel jsem pravdu, predstavu o terenu jsem z toho dostacujici nemel. Na trase byly dva zajistene useky, ktere tam proste videt nejsou, radej jsem to ted zkontroloval. Mne to nevadilo, ale tobe by se to hodne nelibilo (sestup vodopadem po lane :)) Horsi ale byl sestup ze sedla, co zajisteny nebyl. Nahore bylo stocene feratove lano a ve svahu kotvy. Vsechno vypadalo nove, mozna to teprve zajistuji. Nebo to z nejakych duvodu sundali. Kazdopadne velmi neprijemny usek, sestup prudkym sutovym zlebem a pozdeji klickovani tesne nad strmymi skalami. Za sucha by to nebylo az tak zle, ale po vcerejsich destich a snezeni docela o hubu. Kdyby byla hranice snehu o 100 m niz, tak jsem se musel vratit. Takhle jsem slezal 250 vyskovych metru asi 3/4 hodiny soustredeny na kazdy krok. Zrovna tam by se lano hodilo mnohem vic, nez na tech dvou zajistenych usecich. Pointa je ovsem ze na online mapach to vypada naprosto nevinne a vubec jsem nic takoveho necekal. Kdybych to vedel, tak tam vzhledem k podminkam nejdu. Na papirovou se pak kouknu doma, verim, ze to videt bude. Na AV by to bylo najisto, ale tohle uz nepokryvaji. Pro jistotu: je to znacena stezka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod pickard » pon srp 21, 2017 8:24

mike (k dřívější otázce): samozřejmě, že nosím papírovou mapu. Nejsem Rocky Club.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » pát čer 1, 2018 20:01

mám pár dotazu k navigaci Garmin eTrex 20x:
- udávaná hmotnost je bez baterií, a nebo je to i s 2x AA bateriemi?
- výdrž je do 25h, s jakými bateriemi? jakou mají kapacitu?
- jaká bude výdrž s 2x AA 2500 mAh akumulátorama?
- když budu mít uvnitř 2x AA akumulátory, budu je moci nabíjet přes miniUSB na navigaci?
- umí zobrazovat .jpg a .pdf soubory?
- dají se v Mobile Atlas Creator dělat mapy i pro Garmin eTrex 20x?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » ned čer 3, 2018 18:25

není ňáké diskusní fórum Garminu které je aktuální? jsem ňáké hledal, ale připadají mi všechna že jsou mrtvá?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod sobb » pon čer 4, 2018 21:36

Zkus třeba napsat přímo do Garminu. Sice to bylo na dýl, ale nakonec jsme se domluvili a poradili nám.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » stř čer 6, 2018 7:32

@fps: kdybys nakonec skoncil u Garminu misto mobilu, doporucil bych Ti spise eTrex30x kvuli barometrickemu vyskomeru. Sice mi prijde ujete kvuli tomu chtit o tisicovku vice (Ty bys asi ty dalsi pridane moznosti moc nevyuzil, v bezne nevykonnostni turistice taky nejsou k nicemu), ale zrovna vyskomer se muze na horach casto hodit a z GPS muze vyjit hodne ujety udaj o vysce, i o stovky metru. Kdyz se musis spolehnout na svoji polohu abys urcil, kde jsi, tak je ve vyssich horach toto k nezaplaceni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » ned srp 19, 2018 20:56

Manzelce odchazi Garmin eTrex30x... :twisted: Na dispeji se objevila nejdrive nerovnomerne tlusta cerna cara skoro pres celou sirku, ted po dalsim dnu je to uz pry dvakrat tak velke. Asi zacinaji odchazet pixely - stejne se nam pred par lety stalo u autoradia na displeji.
Po roku a mesici je to docela brzo...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » ned srp 19, 2018 22:54

Aspon ho muzes reklamovat, ne?

Cerna tlusta cara se mi udelala na hodinkach, kdyz se tam dostala vlhkost. Vadne pixely vypadaji jinak. Zkus to nejdriv poradne vysusit, nejlip nalozit na par dni do silicagelu, ale v aktualnim pocasi by mohlo stacit dat na slunce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » pon srp 20, 2018 19:50

Ono to carou zacalo, potom se to zvetsilo fleku a ted uz je tam velka machule. Predtim jak se to objevilo, alespon dva dny nikde zadna velka vlhkost nebyla.

No, uvidime, az se vrati.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » ned zář 2, 2018 11:54

Tak vlhkost to urcite neni. Dnes to zasilam na reklamaci.
Vyply.JPG
Vypnuty displej

Zaply, sede pozadi.JPG
Zaply displej, nepodsvicene pozadi

Zaply, mapa.JPG
Prochazeni se v mape
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » ned zář 2, 2018 20:32

Proc myslis? Mne to prave jako vlhkost prijde. Na reklamaci bych to ale poslal taky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » pon zář 3, 2018 7:23

Nemeni se to ani po tydnu suseni doma v teple (a rel. suchu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pon zář 3, 2018 19:07

To nic neznamena. GPS je urcite utesnena a voda nema kudy ven. Za normalnich podminek se to nespravi, chtelo by to nalozit do silikagelu, pak to jde rychleji. Nebo lepe, rozebrat a pak nalozit do silikagelu. Taky ale muze byt poskozeni nevratne a vysuseni nepomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » úte zář 4, 2018 7:57

Taky se to stalo po noseni min. 2 dny v suchu, zadny dest, zadne mrholeni, dokonce ani zadna mlha, zato prazici slunicko. Nosi se priple zvenku na ramennim popruhu batohu, takze ani telesna vlhkost...

Stejne nic, uz je to (snad) u prodejce na reklamaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » pon říj 1, 2018 18:47

eTrex je vyreklamovany, novy je doma uz tyden. Podle vyjadreni prodejce v telefonu pry "kluci zjistili, ze je tam neco rozbite, tak to vymenili". Samozrejme rozbite ve smyslu, ze neco nefunguje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS