Vyber mapove GPS

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Zdéňa » sob bře 16, 2013 9:49

GPS nosím v báglu nebo v pouzdře na ramením popruhu na batohu.
Ten zámek kláves je potřeba hlavně kvůli tomu joysticku, přístroj se pochopitelně nevypne, ale je to vopruz..

Edit: jj BaseCamp mi přijde trošku použitelnější, ale je to pořád software na houby..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » sob bře 16, 2013 13:51

taky jsem kdysi uvažoval o tom že zakoupím Garmin, ale když jsem pak viděl ty šílené vektorové mapy co jsou v Garimu, tady je srovnání http://www.smartmaps.cz/porovnani-rastr-vektor-mapa/, tak jsem raději zůstal u Trekbuddy, a koupil jsem raději odolný telefon kde na 1300 mAh baterii vydrží navigace šlapat cca 24h, k tomu jsem ještě zakoupil náhradní baterii, a na čtyři dny mi to v pohodě stačí, a na delší nemožnost si dobít baterii stačí powerbanka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod tulak » sob bře 16, 2013 18:19

Tohle je výřez z GTA2 v MapSource a s padáním problém nemám.
Jinak Garmina používám už 10 let od prvního mapového a řekl bych, že jde jen o zvyk.
Přílohy
GTA2.jpg
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pon bře 18, 2013 18:41

Mel jsem MapSource z roku 2008. Po updatu na aktualni verzi uz nepada. Ale i tak je na tom pekne videt, jaci jsou u Garminu diletanti. Software nemusi umet pracovat s novymi daty, ale nesmi v zadnem pripade spadnout. Muze nahlasit, ze novemu formatu nerozumi, muze ho zobrazit jen castecne, ale spadnout proste nesmi (jsem programator).

Zvlastni je, ze tam nemam ty zlute plochy. Ani ve stejnem meritku s nejvyssimi detaily. U mne to vypada stejne, jako postoval oodoow vyse. Netusis, cim to je? Mam TSA 2012 Pro nebo to aspon pise.

Ale i v tvem pripade to neni nic moc. Podle tohodle bych sel velmi nerad. Znam to tam a na mape chybi zakladni veci. Treba ze cesta na Dreiherrnspitze (ta teckovana) vede mezi dvema skalnatymi hrebinky, ze je tam pomerne strmy svah (az 50 stupnu) s terennim zlomem, sedylko a pak uz snadnejsi vystup po firnu. Tohle vsechno z rastrove mapy vyctu, na te vektorove to vubec videt neni. Zvlast ten prudky svah je dulezity a hrebinky taky, kdyz je svah zledovately, je lepsi splhat po jednom z nich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pon bře 18, 2013 18:47

Jan píše:Zamykanie kláves na GPS nemá žiadny význam.

Jak uz psali kluci, vyznam ma. Pro mne celkem zasadni. I u sve nemapove GPS ovladani zamykam, protoze se mi taky stavalo, ze se neco pomackalo a zmenilo. Nosim GPS ve viku batohu.

Nechce se mi verit, ze to eTrex nema, ach jo... Co ty ostatni, netusite?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Jan » pon bře 18, 2013 18:59

No, nie že by mi téma zamykania tlačítiek nejako trhala žily, ale jednak si nijako neviem vzpomenúť, že by sa mi niekedy "stlačilo" nejaké tlačítko samé (ak mám GPS zapnutú, tak ju obyčajne nosím v bočnom vrecku batoha, ak vypnutú, tak sa vála naspodku v batohu a nikdy sa mi nezapla), ale nevylučujem to a s tým súvisí aj druhé jednak - neviem si predstaviť, čomu by to malo vadiť. Zamykanie tlačitok na rôznych prístrojoch má jasný účel: na telefóne, aby si nestlačil zelené tlačítko a neprevolal majlant, na mp3 prehrávači aby ti neskákali skladby, na diktafóne aby si si ho náhodou nezapol vo vrecku a nenahrával svoje kroky či škŕkanie v bruchu. Ale čomu by zamykanie malo brániť pri GPS?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pon bře 18, 2013 19:09

Proste to udela neco, co nechces. Treba vypne logovani, zmeni nastaveni nebo cokoliv jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod grco » pon bře 18, 2013 19:25

Garmin 62st tiez nema zamykanie a tiez mi to pride odveci...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Jan » pon bře 18, 2013 19:31

No, ja mám eTrex Legend HCx a tam sa takéto veci jedným či dvoma stlačeniami nedajú spraviť. Jedným a/alebo opakovaným stlačením gombíka sa dá zapnúť a vypnúť podsvietenie (ktoré sa aj tak po pár sekundách zase vypína), rotovať stránky, vyvolať sekundarne menu, zoomovať a pod., ale žiadne zmeny sa náhodne robiť nedajú. Navyše tie tlačítka sú tak tuhé, že teda by mala tá konzerva či varič v batohu čo robiť, aby naozaj stlačili to tlačítko, ku ktorému by boli pritisnuté :-)

Predtým som mal nemapové Geko a tam sa teda zapína oveľa ľahšie ako na eTrexe (dlhým stlačením gombíka) a ani tam sa mi nestalo, že by sa niečo stlačilo.

Ale ako píšem, kľudne nech to GPSky majú, mne to žily netrhá :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod brhel » pon bře 18, 2013 20:16

grco píše:Garmin 62st tiez nema zamykanie
ano, tato funkce mi chybí, vždycky se to v batohu samo přepne na jinou obrazovku, či to provede jinou skopičinu ...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pon bře 18, 2013 20:21

Mne se na me nemapove GPS stavalo, ze se zaznamenal waypoint, takze se zbytecne mnozily. Logovani se mi kdysi taky myslim vypnulo. Zacal jsem zamykat a byl klid. Jde o to, ze ma GPS se ovlada joystickem, kterym se jednak prochazi menu a stisknutim se vybiraji/potvrzuji. Nahodne udelat nejakou nezadouci akci neni sice uplne snadne, ale pri castem pouzivani se to proste nekdy stane.

Ja naopak nevidim duvod, proc by tam ta funkce byt nemela. Kdo o ni nestoji, nemusi ji pouzivat a pro ostatni muze byt uzitecna. Prijde mi to jako nedomyslenost ze strany vyrobce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod tulak » pon bře 18, 2013 23:29

Ono to je spíš jiné uvažování výrobce. Řekl bych, že předpokládá, že máš GPS na klipsu, nebo na karabině, aby byla po ruce a tam není potřeba tl. chránit. Ale to neznamená, že to nemohli domyslet líp.
K těm mapám, já tam hodil výřez ze starší GTA2 a ty máš GTA2012 PRO. Mám obě a teď jsem na to koukal. Jsou trochu jinak barevně pojaté. GTA2012 má pod vrcholem jen ledovec, GTA2 tam má i nějaké skalky. Co se týká stoupání, tak ty vrstevnice ten krpál docela vystihují. V MS když si nahodíš kousek trasy a dáš profil, tak je to stoupání dobře vidět. GPS to ukáže taky, když máš naplánovanou trasu a koukneš na profil.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 0:28

Divne, ta tva starsi vypada lip a realneji, ty skalky tam totiz skutecne jsou. Schvalne jsem si ten profil zkusil:
ms.jpg

Podle nej je to takovy nic moc kopecek s mensim vyrovnanim a trochu min strmou horni casti. V realite to vypada takhle:
drh.jpg

To fialove je moje trasa, oklika nahoru po skale, rovne dolu. Tam kde je profil stejnomerny okolo 30 stupnu se v realu svah docela strme zveda az k 50 stupnum pred zlomem, ktery je velmi ostry (dela se tam prevej) a ledovec za zlomem je temer rovny. Na AV mape to vidim, na profilu ne. Ty skaly jsou pro vystup dost zasadni a na vektorove mape vubec nejsou a jit podle GPS po te vyteckovane trase, tak na ne narazim a to ze strany, odkud prelezt nejdou. Jasne, ze takhle se v horach chodit neda a tu trasu jsem sel bez GPS navigace podle terenu, ale k cemu pak takova GPS? Kdyz tam nejsou zasadni terenni detaily a v kdybych sel v mlze, tak nevim, jestli jsem za hrebinkem nebo pred nim. S AV mapama, ktere maji taky, by to bylo jine, jen mne dost neprijemne prekvapila kvalita tech vektorovych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 0:34

Jeste pridam tu samou trasu zobrazenou v MapSource na GTA2012:
drh2.jpg
drh2.jpg (89.94 KiB) Zobrazeno 6992 krát

Je pekne videt, jak vyteckovana trasa vede primo pres zapomenute skaly, zatimco ta ma je obchazi a pak leze po nich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Oregon 450, eTerex 30, Dakota 20 pro

Příspěvekod Ondra82 » pát dub 12, 2013 8:52

Ahoj, dosud jsem používal navigaci pouze na smartphonu, ale má to svoje nevýhody - malá kapacita baterie, v mrazu se rychle vybíjí a navíc nefunguje moc dobře dotykový displej (v mrazu). Uvažuji tedy o nákupu samostatné GPS. Využití je zrovna hned na příkladu: pojedeme do Gruzie na Kazbek a chci si dopředu do přístroje nahrát tamní mapu i s cestou, pro jistotu při výstupu na Kazbek. Která z výše uvedených navigací (Oregon 450, eTerex 30, Dakota 20) toto umí? Myslím že asi všechny? Zároveň nevím, jak to je s dotykovým displejem, zda zde nebude ten samý problém? Aby nedošlo k tomu, že v mraze nebude moc dobře reagovat, a bude mi k ničemu. Z tohoto dobře vychází eTerex (což tu je vyzdviženo již na začátku diskuse). A poslední dotaz - rozdíl mezi Oregonem (450, 450t a 450 PRO) je pouze v mapových podkladech, které jsou k dispozici? U Oregonu 450 je oproti ostatním dvěma uvedeno, že jako jediný se hodí pro skialpinismus a lyžování. Proč? Já bych navigace stejně především využil k tomu, abych nebloudil v horách a dobře vylezl a slezl... Děkuju za doporučení nějaké pro mě vhodné navigace ;-)
Ondra82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 22, 2010 12:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » pát dub 12, 2013 18:59

já to vyřešil odolným telefonem s TrekBuddy, mapy do TrekBuddy si zdarma můžeš udělat jaké chceš, a hlavně ty mapy jsou rastrové, dotykový displej je v zimě vždycky problém, nedá se ovládat v rukavicích
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod tajfun » pát dub 12, 2013 21:04

Oregona 450 mám, a v zimě funguje zcela bez problémů, max si musíš dát pozor na výběr baterií, pokud ho máš neustále venku, některé druhy v mínusových teplotách rychle ztrácejí kapacitu. Jinak je to povedená navigace a s navigací v mobilu se to nedá moc srovnávat, je to prostě někde úplně jinde, o několik úrovní výš, sám jsem na mobilu začínal a nyní ji používám jen jako nouzovku, když nemám oregona.
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2013 21:13

Velmi doporucuju zajit do Garmin kramu a navigace si osahat. Kdyz jsem pred casem pomahal s vyberem, bylo to pro mne dost neprijemne prekvapeni. eTrex 30 (nakonec doslo na nej) mi prisel silene pomaly, u Oregonu mi zas vadilo ovladani. Jsem zvykly na mobil od HTC a tohle mi nejak nefungovalo. Pak se ukazalo, ze Oregon ma jeste rezistivni displej, na ktery je potreba podstatne vic tlacit, aby reagoval. V roce 2013 #-o Nicmene, prodavac tvrdil, ze ted nekdy ma prijit na trh vylepseny model s kapacitnim displejem, takze bych si urcite pockal na nej (kdybych o takovy kram stal, coz ani zadarmo, duvody viz vlakno vyse).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod tajfun » pát dub 12, 2013 21:20

já naopak rezistivní displej vítám, dá se ovládat čímkoli, navíc zkus si ovládat kapacitní displej za deště....
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2013 21:23

Vec zvyku. Puvodne jsem mel taky radej rezistivni displeje, ale jak jsem si zvykl na kapacitni, tak uz je nechci. Praveze potrebujes neco, co driv nebo pozdeji ztratis, na kapacitni staci jen prsty. Silnejsi dest asi problem je, mrholeni neni. No tak to za deste trochu schovas, coz mi prijde rozumne v kazdem pripade.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod grco » pát dub 12, 2013 21:25

Mudry ludia kedysi vymysleli taku super vec, vola sa to myslim ze tlacitka, skoda, ze sa to nepresadilo na trhu ;) hehe
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod tajfun » pát dub 12, 2013 21:30

rezistivni bezproblemu ovladas prsty, aspon oregon 450, jen musis víc tlacit, s kapacitníma displejema mam spatnou zkusenost i za mrholeni, vyskytovalo se tolik chyb v ovladani, ze to cinilo pristroj temer nepouzitelnym (pristroj byl vodotesny), naproti tomu rezistivni nema problemy ani v nejvetsim desti...

takze kapacitni oki, ale na mobil a do sucha, nekam kde potrebuju pristroj pouzivat za vsech klimatickych podminek volim rezistivni :-({|=

edit. tlacitka jsou super, o tom zadna, ale to je uz jina cenová :-D
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2013 22:01

Mne to prave prislo dost nepohodlne a nepresne. Asi je to vec konkretniho displeje, se svym mobilem nemam problem dokud po nem netece voda.

Jo, tlacitka jsou levnejsi ;-) Takovy eTrex 30 je ma a byla to nejlevnejsi varianta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod grco » pát dub 12, 2013 22:18

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2013 22:22

No jasne ;-) Tahle mi z nich prisla nejpouzitelnejsi, ale porad nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod marianx » pát lis 18, 2016 9:03

Chystám sa kúpiť mapovú GPS-ku pre použitie na pešiu a vodnú turistiku ( nutná vodotesnosť aspoň IPX7 ), prekvapili ma aj negatívne recenzie na výrobky GARMIN MONTANA. Viete mi niekto poradiť ktorým smerom sa uberať ? :-) Teda myslím hlavne značku a model. Som optimista napriek 3 roky starým príspevkom.
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » pát lis 18, 2016 20:27

směr klasický odolný telefon s GPS a Javou, do toho Trekbuddy, do Trekbuddy si uděláš v MOBAC zadarmo a lepší rastrovou mapu celého světa než je ta vektorová mapa od Garminu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod TooMooX » sob lis 19, 2016 7:25

Nebo nejaky odolny dotykac a v nem Locus. Taky jsem byl spokojeny s Trekbuddyn nez jsem zkusil Locus \:D/ Ten je mnohem vymakanejsi na dotykovych founech. A co se tyce map tak otevre x formatu vcetne taru z trekbuddyho. Takze mapy do offline bez problemu jdou natahat MOBACem. Nebo i koupit mapy oblasti pro ktere neni v Mobacu free mapa
Tady pekne udelany cz manual kde se da nastudovat co vse Locus umi a jak snim pracovat http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:main

PS:
Jinak do Garmina Oregon sem nedavno nahrával mapy z cyakloatlas + lesni cesty SK. Prekvapive to jde bez komplikaci a nejakých hacku a licencnich aktivaci....
http://info.gpsteam.eu/index.php/navody/4-ako-vytvorit-kmz-mapu-pre-turisticky-garmin
Tedy jedinou vadu to má že nejde vytvořit "velká" mapu.... viz MAP SIZE..... Ale pro představu vlezla se tam v 13,14,15 vrstve Malá Fatry od Strečna až po Parnicu. Vetší by bylo třeba rozdělit na více časti. No a pak je to pomalé při pohybu po mapě...ale při navigaci bez problemu.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » sob lis 19, 2016 19:40

- tak to je dobré že jdou mapy pro Trekbuddy i v Locusu, a že jde v MOBAC udělat mapy i pro Garmin je taky dost dobrý, to ale kdysi nešlo? do Garminu šli jenom oficiální mapy?
- Locus umí jak rastrové tak vektorové mapy?
- do Garminu se v MOBAC udělá rastrová nebo vektorová mapa?
- moc pěkný návody jak na to, a hlavně jsou v jazycích kterým rozumím
- já používám tlačítkový telefon, dotykový telefon se nedá ovládat v pořádných rukavicích, a taky spotřeba klasického telefonu je o dost menší než je u dotykového telefonu, což se na delší pobyt mimo civilizaci taky víc hodí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod TooMooX » sob lis 19, 2016 21:37

Vzhledem k tomu ze se nic v Garminu nepatchuje.... ale jen tam naladujes mapu. Tak to muselo jit vzdy. Taky me to prekvapilo proto jsem to zkousel az ted :mrgreen: Az kdyz Garmina defakto nepouzivam pro jeho zastaralost - to same zvladne i telefon :((

S Locusem si hraji tak tyden... Driv spokojenost s Trekbuddyn tak nebyl duvod. Jenze pak zacal blbnout /po upgrade Androidu :evil: fix GPS bez dat/ No a v Locusu je i grafika satelitu. Navic se zde daji i smazat AGPS data kdyz mi hapruje fix.....
Rastrove to zvejka v pohode. Tedy TAR z trekbuddyho kdyz jsem vybral hlavni cr tak nesel - musel jsem zvolit konkretni vrstvu. Tak jsem v Mobacu udelal mapu MBT SQlite http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:maps_external Jeden soubor a bez problemu se v tom i priblizuje. Netreba prepinat vrstvy jak v trekbuddym. Navic se jednotlive mapy se sami spojuji. Takze pri prohlizeni jezdis z mapy na mapu.Netreba otvirat ruzne mapy a nebo grabovat obri mapu \:D/

Co se tyce map tak v Locusu pujde asi vse =D> http://www.locusmap.eu/cz/nove-offline-vektorove-mapy/ Mozna nepujde vse ukrast,ale zakoupit pujde kde co !
Jinak Locus Pro se da najit i "zadarmo"

Jasny klasicky tlacitkovy Samsung xcover asi nemel konkurenci. Ted uz to asi ruzove nebude sehnat za 3000kc outdoor foun co by dal i 24 hod gpskovani. Muj i po 10 letech bo kolik uz ma stale slape !!!! Ac ma asi 50% kapacitu baterie tak vydrz jeste stale pouzitelna!!!!!
Naposledy upravil TooMooX dne ned lis 20, 2016 7:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS