Trekbuddy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekbuddy

Příspěvekod fps » sob dub 25, 2020 18:12

- dle mě je lepší přímo BergFex než OutdoorActive, viz příloha podklad pro Mobile Atlas Creator (MOBAC), BergFex je dostatečný, ale je dost barevný, používal jsem ho spolu s Kompassem který je méně barevný, takže je přehlednější, hold mi už bude muset stačit BergFex nebo připadaně mapy.cz
- udělal jsem aktuální mapový podklad mapy.cz pro Mobile Atlas Creator (MOBAC) viz příloha, našel jsem dost dobré stránky https://qms.nextgis.com/ kde jsou ve správném tvaru URL pro .xml podklad pro Mobile Atlas Creator (MOBAC), na těch stránkách je kvanta map, ale Kompass tam není, takže mi už je jasné proč
- mapy.cz pro mě budou asi dostatečné i pro Alpy, se dost zlepšily
Přílohy
BergFex.zip
(358 bajtů) 192 krát
Mapy.cz.zip
(349 bajtů) 213 krát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekbuddy

Příspěvekod FrantaKrajta » sob dub 25, 2020 18:47

Dik, to vypada dobre, zkusim pridat si to do svych zdroju v Geos. Bergfex ma podobnou rastrovou mapu jak Outdooractive, akorat vypada novejsi a v lepsim rozliseni, jak ta Outdooractive Topo volne dostupna pres XML.
Jinak Geos (Google Earth Overlay Server) doporucuju, je to jednoduchy program v Pythonu, krome zobrazeni podporovanych podkladu (treba prave z tech MapSource XML souboru) v Google Earth umi i jednoduchy ale fajn mapovy lokalni webserver. Na rychle podivani je to kolikrat lepsi jak spoustet cokoliv napsaneho v Java (to ke mne do pocitace fakt nesmi). Mapy.cz ma bohuzel v Alpach porad stejny problem - OSM topograficke podklady, ktere pouzivaly hrozne nepresny (ale free) model terenu (minimalne jeste par mesicu zpatky), ktery mel v horskych oblastech spoustu chyb a nepresnosti, jinak jsou fajn (postoval jsem screenshoty napr. obriho "krateru" v Alpach v jinem mapovem vlaknu nekdy drive, odepsali mi, ze s tim nemohou prilis moc udelat, protoze podklady OSM, takze to je spis chyba OSM a jejich - volne dostupnych a tim padem nepresnych - terennich podkladu).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekbuddy

Příspěvekod FrantaKrajta » sob dub 25, 2020 18:59

Jinak Bergfex (online web mapa) vs. Outdooractive Topo ("volne" dostupna verze pres MapSource, placena OEAV je asi novejsi):
Screen Shot 2020-04-25 at 19.54.10.jpg

Rozliseni je podstatne lepsi u Bergfex, ale zajimavejsi mi prislo, jak moc je videt ustup ledovcu a vic trhlin... (a to ani nevim data podkladu a misto jsem vybral spis jen to nejznamejsi, co kazdy pozna)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekbuddy

Příspěvekod apuka » ned dub 26, 2020 9:58

@FK: ano to jsem napsal, ze Kompass je uz jen na predplatne. Nepamatoval jsem si na jake obdobi je to mozne, jen ze kdyz to zmenili a koukal jsem na to, prisla mi ta cena trochu ujeta. Samozrejme, pro moje pouziti - kdyz nekam pujdu, stejne si koupim papirovou (kdyz je, od Kompassu), pouzival jsem online pouze na zjisteni moznosti, "planovani" (bez pouziti jejich planovace) moznosti predem. Na toto je ta cena moc - potreboval jsem to jen na dovolene.
Ta "free" verze mapy je sama o sebe (bez pouziti nejake dalsi mapy) prakticky fakt nepouzitelna. Ani nerozeznas, jestli uvadena pesina je znacena stezka nebo opravdu jen pesina (ktera nekdy na miste "neni k nalezeni"), netusis, kde chata lezi (pokud tam nevede nakladni lanovka), atd.

Jinak pro lidi, co chteji vazneji pouzivat digitalni mapy i pro navigaci i pro zapis cest, atd. je asi lepsi moznost si koupit Garmin navigaci a do nej podle preferenci si koupit Kompass mapy (pro vychodne Alpy, Nemecko, Svycarsko) nebo Alpenverein mapy. Neco to stoji, rozhodne neni free.
Stejne tak, pokudvim, se daji Kompass mapy koupit do Locusu - jen tam se musi platit za kazdou aktualni verzi, pokud chces mit stale co nejaktualnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekbuddy

Příspěvekod fps » ned dub 26, 2020 15:09

FrantaKrajta@
- Mapy.cz musím teprve v Alpách ozkoušet, jestli jsou tak nepřesné jak píšeš, ale mám za to že vloni na té přesnosti dost zapracovali?
- tak u mě zase nejenom do PC nesmí cokoli od Googlu

apuka@
- Kompass mapy nejdou do Garminu, Kompass mapy jsou rastrové, a ty Garmin neumí
- dle mě jsou o hodně horší vektorové mapy které jsou v Garminu, než rastrové mapy které jsou třeba v Trekbuddy, už jenom proto, že rastrové mapy vypadají na pohled takřka stejně jako papírové mapy, pro mě jsou vektorové mapy jedna barevná mazanice ve které se nedokáži orientovat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekbuddy

Příspěvekod apuka » ned dub 26, 2020 15:29

fps píše:Kompass mapy nejdou do Garminu
Ale jdou, muzes si koupit, jak jsem psal Nemecko, Svycarsko a Vychodni Alpy. Vice se mi nechtelo hledat.
Navic, pokud jsem to dobre pochopil, v aplikaci (?) Kompassu kdyz mas Pro verzi, muzes vyexportovat castecnou mapu pro Garmin. Ale toto si musis overit, zadne zkusenosti s tim nemam.

A co Ti brani dat do Garminu rastrove mapy?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekbuddy

Příspěvekod fps » ned dub 26, 2020 15:37

- tak to je pro mě dobrá novinka že Gramin umí rastrové mapy, já žil v domnění co je napsáno tady, rastrový obrázek navigace Garmin nepodporují
- tady je Česky Jak na Garminy VII. - plná podpora rastrových map (BirdsEye), tedy nic jednoduchého, máte někdo ozkoušeno že třeba na Garmin eTrex a Garmin Fenix fungují rastrové mapy?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekbuddy

Příspěvekod FrantaKrajta » pon dub 27, 2020 10:22

fps píše:Mapy.cz musím teprve v Alpách ozkoušet, jestli jsou tak nepřesné jak píšeš, ale mám za to že vloni na té přesnosti dost zapracovali?
Abych jim nekrivdil, pouzivam je taky (v Cesku skvely, v SK horach uz ne), ale na presnosti urcite nezapracovali - tu ani ovlivnit nemuzou, pokud nenakoupi pro zbytek sveta nejaky lepsi mapovy podklad nez volne dostupny OSM. Coz o to, presnost stezek a stezicek je vetsinou dobra (ty ma OSM vetsinou dost dobre), ale presnost terenu je porad mizerna, proste jen proto, ze OSM (ktere Mapy.cz prebiraji) maji mizerny tereni podklad (tak je to zadarmo, co bys nechtel) z nejakeho stareho volne dostupneho satelitniho mereni o nizkem rozliseni, ktere v ma v strmych horach spoustu chyb. Vic jsem to rozepsal i s prikladem treba v mapovem tematu. Na leto a pohyb pouze po jednodychych znacenych stezkach mi to tolik nevadi, ale treba v zime nebo mimo stezky by mi docela vadilo, ze ani poradne nepoznam strmost svahu, ze neni poznat pruchodnost sedla nebo ty uplne ujete chyby (jako v tom odkaz.tematu).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekbuddy

Příspěvekod fps » pon dub 27, 2020 13:28

objevil jsem nový mapový podklad kompass pro Mobile Atlas Creator (MOBAC) viz příloha, takže mapa Kompass v Mobile Atlas Creator (MOBAC) zase plně funguje
Přílohy
Kompass.zip
(388 bajtů) 231 krát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekbuddy

Příspěvekod neobios » úte kvě 19, 2020 16:10

how do I insert the new Kompass in MOBAC? Sorry but I'm a novice ..
neobios
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 1, 2020 11:11

Re: Trekbuddy

Příspěvekod barney » ned čer 7, 2020 6:08

fps píše:tady je odkaz na nejnovější aktuální verzi yoda-mobac-mapsources, v mapsources je nejenom mapový podklad Kompass, ale třena pro Alpy je tam Bergfex, Outdooractive, Swisstopo, pro CZ a SK Cykloserver, Seznam, Hiking

P.S.
díky Estevez

Máte někdo novější verzi od Yody, než 20181212? :) klidně SZ
barney
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 7, 2020 6:06

Re: Trekbuddy

Příspěvekod fps » ned čer 7, 2020 9:13

Mobac 2.1.0 yoda je asi poslední jeho verze, ale stačí si doplnit aktuální .xml, a nová verze není ani třeba, já jsem si do Mobile Atlas Creator 2.1.3 přidal mapové podklady co potřebuji, a takto mi to úplně stačí, viz odkaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS