GPS z Mounfieldu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

GPS z Mounfieldu

Příspěvekod chonga » úte kvě 23, 2006 18:41

co řikáte tomu přístroji co dávají prý zadarmo ke kolům. není to nějaký bakelitová atrapa? to kolo to je tak shodit ze skály, ale co ta GPSka.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » úte kvě 23, 2006 20:18

Měl jsem ji v ruce ... uplně férovej Garmin.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » úte kvě 23, 2006 20:20

jako v pohodě ? :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » úte kvě 23, 2006 20:23

norman_64 píše:jako v pohodě ? :((

Jako v pohodě * !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jan » úte kvě 23, 2006 20:57

Siroka debata na temu Mountfield a GPS bola na Pandore:
http://pandora.idnes.cz/process_fulltex ... S-CZ&typ=3
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod uplne jinej martin » úte kvě 23, 2006 21:06

by mne zajimalo, jak je to se zarukou. Preci darek zdarma - zadna zaruka...
p.s. kdybyste vedeli o nekom, kdo by chtel kolo a nechtel GPSku, reknete.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Vilík » úte kvě 23, 2006 21:19

uplne jinej martin píše:by mne zajimalo, jak je to se zarukou. Preci darek zdarma - zadna zaruka...
p.s. kdybyste vedeli o nekom, kdo by chtel kolo a nechtel GPSku, reknete.


Takoveho cloveka bych si taky nechal libit... Ale jinak GPS nepotrebuju... Zatim sem se nikdy neztratil tak, abych se s mapou nenasel...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte kvě 23, 2006 23:30

ja tu gpsku tamodtad mam...normalni etrex legend..ale jak to je se zarukou fakt nevim :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » stř kvě 24, 2006 5:21

teoretic píše:...ale jak to je se zarukou fakt nevim :((

Liponééé...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 7:18

teoretic píše:ja tu gpsku tamodtad mam...normalni etrex legend..ale jak to je se zarukou fakt nevim :((

t.


Kdyby jste si dali tu námahu a prolezli stránky Mountfieldu, trak by jste se tam dočetli, že na GPS zadarmo je 2 roky záruka. Jinak kdybych teď neměl před atestací, tak bych kopuil to kolo za 6200, Garmina si nechal a kolo pak střelil za 3000 komukoliv na ulici. Ale už mám starostí až nad hlavu, takže se na to vykašlu. Navíc ještě nejsem rozhodnutý jestli chci GPS /tak na 75%/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod svacko » stř kvě 24, 2006 7:26

pridam este link na bike-forum,kde sa to tiez dost rozoberalo : http://bike-forum.cz/forum/269879/0/forum.html
no ak niekto uvazuje o kupe bicykla,tak rozhodne ten z mountfieldu nie je daka vyhra-tyka sa to najma servisovania a tiez ponukanych znaciek,napr. taky madison, je len low-endova (tesco) verzia authoru [-X
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 7:30

svacko píše:no ak niekto uvazuje o kupe bicykla,tak rozhodne ten z mountfieldu nie je daka vyhra-tyka sa to najma servisovania a tiez ponukanych znaciek,napr. taky madison, je len low-endova (tesco) verzia authoru [-X
s.


Lenže tu nikto neuvažuje o kúpe bicykla, ale o GPS. Tie b. sú dobré tak akurát na jazdu pre noviny. Keby za niečo stáli, tak k nim nedávajú zadarmo GPS, ktoré stojí viac ako celý bicykel.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lipon » stř kvě 24, 2006 8:07

tuso píše:
svacko píše:no ak niekto uvazuje o kupe bicykla,tak rozhodne ten z mountfieldu nie je daka vyhra-tyka sa to najma servisovania a tiez ponukanych znaciek,napr. taky madison, je len low-endova (tesco) verzia authoru [-X
s.


Lenže tu nikto neuvažuje o kúpe bicykla, ale o GPS. Tie b. sú dobré tak akurát na jazdu pre noviny. Keby za niečo stáli, tak k nim nedávajú zadarmo GPS, ktoré stojí viac ako celý bicykel.

pokud jde o záruku, nelze se jí vyhnout tím, že bude vyýrobek dodán za nulovou cenu k jinému výrobku, je to nové spotřební zboží a tak se na něj vztahuje i záruka

pokud jde o kola madison, tak žádná špička to rozhodně není, ale zase na tom budou líp než aušusy z karfůru, tesca nebo intersparu a podobných všechnošopů - sice je to obchodní značka authora, ale author zas tak špatnej neni a kvalitu si ohlídat umí, výdrž kola je pak spíš daná osazením; je jasný, že nějaká acera vydrží míň zátěže než ixtéčko nebo sram devítka; zase se tam počítá s tím, že to nikdo nebude moc udržovat, takže je to mechanicky jednodušší ...

a s tou cenou kola vs. cena GPS je to jinak; neni to tak, ze by kola nestaly za nic; je to podle meho podobna akce jako delal zjara s Cadillacama;
proste si s Garminem dojednal, ze mu udela poradnou reklamu a na oplatku mu Garmin doda urcity pocet kusu GPSek. Mountfieldu se zvedne prodejnost kol, ktera vetsinou koncem jara uz klesa (prece jenom se kola kupujou zacatkem jara), navstevnost, Garmin dostane poradnou reklamu na GPSky a vsichni jsou spokojeny

stejne to fungovalo i s reklamni kampani na Cadilacy; pan šéf Mountfieldu si ještě přes jednoho člověka domluvil ve státech schůzku s nějakym obchodním šéfem Cadilacu, který chtěl začít prodávat ve střední Evropě svý káry, ale přemejšlel jak tu prorazit; takže se domluvili, že Mountfield mu udělá pořádnou reklamu a Cadilac dodá určitý počet aut - nevim jak přesně je to třeba s daňovou úpravou reklamních nákladů ve státech, ale asi to taky můžou dát do nákladů, když určitý počet svých výrobků odepíše na reklamu; ušetří si tím výdaje za tiskovou a TV reklamu, které by musel dávat z obratu a tedy z prodaných aut. Mountfiled tak na konci zimy, když byl ještě sníh přitáhl do krámů hafo lidí, který kupovali už před sezónou zahradní techniku a doufali že si vytočí auťák. Mountfieldu s Cadilacem byla plná televize, noviny apod., Cadilacu udělali tak taky hodně velkou reklamu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod svacko » stř kvě 24, 2006 8:14

tuso píše:Lenže tu nikto neuvažuje o kúpe bicykla, ale o GPS. Tie b. sú dobré tak akurát na jazdu pre noviny. Keby za niečo stáli, tak k nim nedávajú zadarmo GPS, ktoré stojí viac ako celý bicykel.


ved ja som poskytol hlavne link,na ktory ked kliknes,tak sa dozvies o ponukanom gps podstatne viac :P (tak preco taky nervozny ton? :(( )
s.
Naposledy upravil svacko dne stř kvě 24, 2006 8:38, celkově upraveno 1
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod pavproch » stř kvě 24, 2006 8:19

Lipon píše: .... ale author zas tak špatnej neni .....


Souhlas, horskejch bajků sem už vystřídal hafo (včetně emerických "kultovek"), fčíl mám už 4-tým rokem Authora (pravda, asi to néni žádnej aušůs dyž je tam napísané iks-té-er, že?!?!) a ... spokojenost....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 8:54

svacko píše:
tuso píše:Lenže tu nikto neuvažuje o kúpe bicykla, ale o GPS. Tie b. sú dobré tak akurát na jazdu pre noviny. Keby za niečo stáli, tak k nim nedávajú zadarmo GPS, ktoré stojí viac ako celý bicykel.


ved ja som poskytol hlavne link,na ktory ked kliknes,tak sa dozvies o ponukanom gps podstatne viac :P (tak preco taky nervozny ton? :(( )
s.


Tón nebol nervózny. Nie je prečo. To je problém písomnej konverzácie. :mrgreen: [/list]
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod svacko » stř kvě 24, 2006 9:07

tuso píše:Tón nebol nervózny. Nie je prečo. To je problém písomnej konverzácie. :mrgreen:

jj,veru tazsie sa to vnima po prebdenej noci pred skuskou ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 9:09

svacko píše:
tuso píše:Tón nebol nervózny. Nie je prečo. To je problém písomnej konverzácie. :mrgreen:

jj,veru tazsie sa to vnima po prebdenej noci pred skuskou ;)
s.


To ju máš dnes? A z čoho? /pýtam sa preto, lebo sa tiež po dlhšej dobe/5 rokov/ učím na skúšku/ Dúfam, že nás ostatní nezabijú za OT
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonga » stř kvě 24, 2006 9:17

chlapi nebojte, není zde člověka bez OTků :lol:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod svacko » stř kvě 24, 2006 9:18

veru dnes-presne za dve aj stvrt hodinky,a je to z predmetu "assemblery a sytemove programovanie" :smt024 :rolleyes:
tak drzim palce aj tebe,nech to vyjde :smt023 (uz sa radsej nepytam,ze z coho,nech nas tu neukamenuju,ze to tak offtopic )
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Jan » stř kvě 24, 2006 9:22

... a z coho teda? :roll:
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 9:24

svacko píše:veru dnes-presne za dve aj stvrt hodinky,a je to z predmetu "assemblery a sytemove programovanie" :smt024 :rolleyes:
tak drzim palce aj tebe,nech to vyjde :smt023 (uz sa radsej nepytam,ze z coho,nech nas tu neukamenuju,ze to tak offtopic )
s.


Kameňovať tu nikto nemá právo /okrem Vojtoša/, pretože ako napísal Chonga, každý tu občas uletí mimo-u niektorých je to skor výnimka, keĎ sa strafia do témy, ale aj tak ich máme radi / :mrgreen: /. Inak som absolutne nepochopil, z čoho to vlastne budeš odpovedať, ale aj tak držím palce. /Ja robím atestáciu II. stupňa z chirurgie- v podstate pohoda, len ma nebaví to čakanie/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tulak » stř kvě 24, 2006 12:03

Vilík píše:[
.. Ale jinak GPS nepotrebuju... Zatim sem se nikdy neztratil tak, abych se s mapou nenasel...


GPS není jen o ztracení se, ale o záznamu prošlé trasy, možnostech když je ouvej ( a jsou baterky ..... :-) ) najít potřebné POI ve tvé blízkosti.....atd...
a teď k tomu legendu. dnes se dá říct, že v mapách je to trochu výběhový typ (proto k němu dávají zdarma to kolo..... :-) ). několik lidí se doma divilo, že je čb, když v tv je barevná :-). trochu lumpárna je k tomu prodávaná mapa TOPO50 v.3. ona totiž plnohodnotná mapa v.3. ještě není "vypuštěná", tato mapa je ušitá na míru prodejce a routuje sice cyklostezky ale jsou tam ještě chybky. hodně se o tom diskutovalo na foru geocache. dnes je GPS trochu jinde, barva, citlivost, karty na data ...... , možnost koupit US verze (jsou levnější) ....... prostě pomohl si garmin - vyprázdnil sklady a pomohl si mountfield - vyprázdnil sklady ........... :P :mrgreen: *
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod svacko » stř kvě 24, 2006 13:49

tuso píše:Inak som absolutne nepochopil, z čoho to vlastne budeš odpovedať, ale aj tak držím palce. /Ja robím atestáciu II. stupňa z chirurgie- v podstate pohoda, len ma nebaví to čakanie/

ved som pisal,ze z predmetu "assemblery a sytemove programovanie"-to je nazov predmetu,ktoreho obsahom pocas semestra bolo naucit sa zaklady assembleru,nakodovat dake to zadanie,potom naucit sa systemove programovanie pod linuxami&bsd, urobit dalsie zadanie,naucit sa nieco o procesoroch-ako to vo vnutri funguje,a vsetkeho toho zavrsenim bola dnesna skuska ..ktora dopadla skveloo 8)
tak dufam,ze atestacia sa podari aj tebe!
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 13:54

svacko píše:
tuso píše:Inak som absolutne nepochopil, z čoho to vlastne budeš odpovedať, ale aj tak držím palce. /Ja robím atestáciu II. stupňa z chirurgie- v podstate pohoda, len ma nebaví to čakanie/

ved som pisal,ze z predmetu "assemblery a sytemove programovanie"-to je nazov predmetu,ktoreho obsahom pocas semestra bolo naucit sa zaklady assembleru,nakodovat dake to zadanie,potom naucit sa systemove programovanie pod linuxami&bsd, urobit dalsie zadanie,naucit sa nieco o procesoroch-ako to vo vnutri funguje,a vsetkeho toho zavrsenim bola dnesna skuska ..ktora dopadla skveloo 8)
tak dufam,ze atestacia sa podari aj tebe!
s.


Gratulujem. Ja som si názov predmetu prečítal, ale nepochopil :oops:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vilík » stř kvě 24, 2006 14:05

tulak píše:GPS není jen o ztracení se, ale o záznamu prošlé trasy, možnostech když je ouvej ( a jsou baterky ..... :-) ) najít potřebné POI ve tvé blízkosti.....atd...


To uznavam. Zaznam toho, kde sem se pohyboval by se mi obcas hodil, ale i tak ho vecinou vicemene presne dam do mapy (chcu studovat kartografii a navic uz sem parkrat sel bez mapy s tim, ze sem pak mel za ukol rict, kudy to bylo...) Ale je to pak na dlouho...

No a co je to POI to nevim...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř kvě 24, 2006 14:40

tulak píše:...najít potřebné POI ve tvé blízkosti...

Co to je POI? Hospoda? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » stř kvě 24, 2006 14:53

Tak tu nikdy nehledam... Ta je v kazde dire...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » stř kvě 24, 2006 14:54

Přípluv píše:
tulak píše:...najít potřebné POI ve tvé blízkosti...

Co to je POI? Hospoda? :mrgreen:

na to abys našel hospodu máš nos, né? ale třeba zastávka autobusu, vlak ...... zkrátka když tě přepadne mizérie na začátku treku kde sis předem nehledal ještě žádný únik .... jinak to je Point Of Inetrest tedy bod zájmu. jsou tam ale i hospody, nocleh, divadla, kina ............ :P
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod pripluv » stř kvě 24, 2006 15:06

tulak píše:jinak to je Point Of Inetrest tedy bod zájmu.

Dyk to říkám, hospoda :wink: :mrgreen:

tulak píše:jsou tam ale i hospody... :P

No :wink: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Mapy, navigace, GPS