Aplikace na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Aplikace na kolo

Příspěvekod zdenekj » stř úno 24, 2021 18:07

Ahoj, aktuálně řeším technický problém s aplikací Seznam Mapy - Stopař. Nesouhlasí mi šipka pohybu (odklání se až o 45 st od směru) s natočením mapy během spuštěného Stopaře. Prý chyba kompasu mého telefonu, sdělila mi podpora seznamu a ať vyzkouším jiné aplikace a pak reklamace tel. Celé se mi to nezdá...
Prosím o doporučení na podobnou aplikaci, která umožňuje záznam trasy a zároveň natáčení mapy (bez pevného severu) během pohybu a to ve směru shodným s jízdou.
díky za tipy.Zdeněk
zdenekj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 8, 2021 18:07

Aplikace na kolo

Příspěvekod onelook » stř úno 24, 2021 21:18

Locus Map (stačí free verze)
onelook
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 6, 2019 22:47

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod zdenekj » stř úno 24, 2021 21:53

Ahoj, v App Store to nemůžu najít. Je to správný název?
zdenekj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 8, 2021 18:07

Aplikace na kolo

Příspěvekod onelook » čtv úno 25, 2021 7:13

Ty myslíš na iPhone, tohle je pro Android. Pro iPhone netuším.
onelook
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 6, 2019 22:47

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod apuka » čtv úno 25, 2021 8:32

@zdenekj: iPhone neumoznuje udelat kalibraci kompasu? Zkus si o tom neco pohledat. Na Androidu toto umoznuje mnoho aplikaci (po spravne kalibraci v dane aplikaci funguje kompas spravne vsude jinde).

Jeste zkus to, co doporucuji tady. Je to sice starsiho data, ale princip by (snad) mohl byt stale stejny.

Jo, jeste zajimava informace, ze i jejich (Apple) bezdratove spunty mohou presnost kompasu ovlivnit, stejne jako cokoliv magnetickeho v blizkem okoli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod zdenekj » čtv úno 25, 2021 10:36

U nových ajfonů (s novým iOS) se automatická kalibrace kompasu aktivuje v systémových službách, to zapnuté mám. Ručně ji vyvolat nejde.
Každopádně kompas mi ukazuje správně - zkontroloval jsem s buzolou.
Tudíž s největší pravděpodobností si kompas nerozumí s aplikací seznam mapy a proto můj dotaz...
zdenekj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 8, 2021 18:07

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod apuka » čtv úno 25, 2021 14:12

Ehm, Apple ma neco, co nikdo jiny ne - automatickou kalibraci :-k. No, mozne to muze byt, ja nevim presne, jak to vevnitr funguje, jen ze v jinych telefonech - i tech spickovych - se rucni kalibrace jednou za cas udelat musi nebo to neukazuje uplne presne.

Ale v tomto pripade zkus najit, jestli nemaji podobne problemy i jini - iPhone+mapy.cz. Pokud ano, tak bud najdes nejake reseni nebo alespon muzes rict mapam, ze to neni problem Tveho mobilu, kdyz to maji i jini. Anebo zjistis, ze je to fakt hardware.

Jinak Seznam o problemu vi. Jeho reseni je
Kompas (šipečka u mojí polohy) ukazuje špatně (iOS)

Řešení:
Přejděte do Nastavení - Soukromí - Polohové služby - Systémové služby a zapněte Kalibrace kompasu.
coz Ty, jakpises, mas.

Zkus to vypnout, restartovat, zapnout, zase restartovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2021 15:17

apuka píše:Zkus to vypnout, restartovat, zapnout, zase restartovat.

To jsem dneska zkousel s pojebanym iPadem. Nepomohlo, malem letel z okna a mozna jeste poleti. Vypada to, ze blbnouci WiFi uz prestala fungovat definitivne.

Z cehoz plyne me doporuceni pro zdenekj: zbav se iShitu, porid si normalni telefon s Androidem a k nemu doporucovany Locus. Free verzi na vyzkouseni a kdyz sedne, tak Pro za par stovek. Je to uplne jiny level, nez mapy.cz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod zdenekj » čtv úno 25, 2021 20:11

@Apuka:
Jo také bych kompas zkalibroval raději ručně, ale nedohledal jsem jak.
Dnes jsem před vyjížďkou zkusil spustit samotný kompas v domění že se ´´bude´´ časteji kalibrovat, cestou jsem pak několikrát čekoval stav, chvílemi byla šipka ve směru a chvílemi mimo směr, to samé i kompas -také ukazoval občas nesmyslně. Takže nakonec možná opravdu bude problém v tom kompasu no...

@Mike:
Za mě můžu říci, že nejlepší systém a hardware (včetně Querty klávesnice) měl Blackberry. Osobně jsem měl Q10 a využíval všechny její přednosti. Bohužel BB zkončil kvůli masovému používání dotykáčů pro lidi sdílející samé kraviny na fejsbuku a instagramu a bohužel ta malá část příznivců firmu nezachránila. Tak jsem byl i já poníženě donucen koupit něco jiného než Blackberry, ve chvíli když značka a její podpora zkončila.
zdenekj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 8, 2021 18:07

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2021 20:26

Jasne, ale proc zrovna to nejhorsi, co je na trhu? ;-) Proc myslis, ze pro iShit Locus neni? Protoze slusny vyvojar, kteremu jde o vec a ne o prachy, se s necim takovym nebude sr*t :twisted:

Jde presne o takove veci. Ono to bud funguje nebo ne a pak nenadelas nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aplikace na kolo

Příspěvekod apuka » čtv úno 25, 2021 22:15

zdenekj píše:to samé i kompas -také ukazoval občas nesmyslně.
Tak to mas i v originalni systemove aplikaci, ktera prece nemuze mit chybu :wink: , nepotrebujes zkouset i v necem jinem...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Mapy, navigace, GPS