Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 3, 2018 11:01

mike píše:Uz jsem naucil i svou mamu, ze kdyz ji neco nejde, tak ma zkusit reset. Pocet zoufalych telefonatu se rapidne snizil
Nepracoval jsi nahodou nekde v Call centru nebo HelpDesku? :lol: Tam je vetsinou druha veta: "Uz jste zkusil reset/restart?" (Prvni je naucena "dobrydendovolalijstesenahelpdeskutelefonuKacaPitomacimvammohupomoci" :D)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte dub 3, 2018 12:07

No ono tyhle základní dotazy fakt většinou fungujou a mohly by být i rozsáhlejší. Není to tak dávno co jsem volal providerovi, že mi nejde internet. Všechny možný restarty jsem samozřejmě zkusil. Sice tvrdili, že u nich to vypadá OK, ale slíbili, že někoho pošlou. A než přijel, tak se setmělo a sousedka zjistila, že nefunguje světlo na schodišti. Prostě praskla žárovka, vyhodila jistič na společnou barákovou elektřinu...kde krom světel je zapojený i switch na internet, což nešlo vidět, že nebliká, jelikož je v uzavřený krabici a že by byl problém v napájení mě nenapadlo, jelikož v bytech vše fungovalo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 14:46

@apuka: nepracoval, ale docela jim rozumim ;-) Z hlediska pravdepodobnosti je to rozumny postup.

Jinak fakt nechapu, jak to mama (70+) dela, ale nekolikrat jsem videl jeji pocitac ve stavu, kdy pomohl jen reset. Bezna aplikace (mail, browser...) se chova nesmyslne, nechodi neco, co normalne jo, restart aplikace nepomaha, ale celeho systemu jo. Zahada. Mne se takove veci nestavaji a to pouzivam pocitac denne a vyvijim na nem low level software, pracuju s hardwarovymi prototypy a vyvojovymi prostredimi, ktere maji sve musky velikosti orla... No a ona samozrejme nevi, co se stalo, za vsechno muze ten Japonec. Obcas rekne, ze to neco napsalo, coz samozrejme odklepla bez precteni #-o Vetsinu veci vyresim na dalku pres TeamViewer, ale fakt nekdy ziram, co se deje a pak pomuze restart. No a tak jsem pokrocil o level dal a chci po ni, at restart nejdriv zkusi sama.

@Hafi: jj, je to tak. To mas switch doma a pripojeny na spolecnou elektrinu? :-k

Jednou jsem mel problem s burzovni aplikaci. Prestaly chodit nejake veci, co pouzivam skoro denne. Byl jsem presvedcen, ze to udelal posledni update. Chlapik na helpdesku to ale ignoroval a jel podle manualu. Prvni krok byl nacist konfiguraci nekolik dni starou, kdyz to jeste chodilo. Povazoval jsem to za naprostou blbost, ale se skripenim zubu jsem to udelal (ono je to docela monstrum a restart trva tak minutu). No a k memu velkemu prekvapeni to zabralo a problem byl vyresen. Od te doby to v podobnych situacich delam sam a vetsinou to pomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 3, 2018 14:56

mike píše:To mas switch doma a pripojeny na spolecnou elektrinu?
Myslim, ze to ma podobne jako mnoho dolsich lidi: doma je pripojeny na pripojku vedouci pres rozvody nekam do switche providera schovaneho nekde nepristupne ve spolecnych prostorech. Do toho switche jsou pripojeni vsichni v baraku - a je napajeny ze "spolecne" eletriky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte dub 3, 2018 16:52

Jop, přesně tak.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » ned dub 22, 2018 1:55

Odtrzeno odtud. mike

mike - dobře necháme asistenta - napadá mě ještě jedna možná situace - na moment se ti to z Wi-Fi odpojí úplně.
Něco ale nechápu - mas tablet na datovou SIM a mobilní data nepouzivas ani v nouzi?
A co mě překvapuje ještě víc v dnešní době kdy je internet na doma prakticky skoro zadarmo (například v ČR mám optiku 100/100Mb/s bez limitu dat za 250 měsíčně) jsi napichlej na sousedy kteří mají ještě navíc pro tebe slabý router? Když už pominu proč nemáš vlastní připojení tak proč si aspoň nerozsirite síť abys to měl dobře pokryté.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Pierre111 » ned dub 22, 2018 10:29

Zajimave, ja mam ipad 4roky. Pouzivam ho bez sim karty a pri vypadku wifi me zadny asistent neupozornuje na to abych si zapnul mobilni data. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » ned dub 22, 2018 10:35

Pierre111 - máš malé bezvýznamné plus :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » pon dub 23, 2018 10:32

Michal82 píše:máš malé bezvýznamné plus
Ze si nedate pokoj...

Kdyz to mikovi dela, i kdyby nikomu jinemu na svete to nedelalo, znamena to, ze je tam neco nestandardniho, coz by nekdo znalejsi mohl rict, co a jak to odstranit. Nebo je tam chyba, i kdyz je to Apple... No a zrovna on to tady rika casto, ze jedna negativni zkusenost je mnohem uzitecnejsi nez milion pozitivnich - protoze vyvoj muze posunout jen ta negativni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 23, 2018 12:15

Já jen reaguji na příspěvek a píšu odlišné zkušenost s pravděpodobně "stejným" zařízením. To že je někde chyba, když dvě zařízením, které by měli fungovat stejně, nefungují stejně, je zřejmé. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 12:41

Jj a taky je zřejmé, že není vůle tu chybu řešit, raději se nadává než aby se po letech provozu, když tedy něco nejde dle představ nahrál čistý systém jak sem mu taky psal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod apuka » pon dub 23, 2018 13:10

Michal82 píše:když tedy něco nejde dle představ nahrál čistý systém
Promin, Michale, tomu Ty rikas "reseni chyby" :shock: :-k A to na iOS na iPhone? Nahrat cisty sysem Ti prijde jako oprava? Kdyz ztratis vsechno, co jsi mel (i kdybys to mohl ihned obnovit z cloudu)? #-o Reset bych nerekl, ale obnova systemu (resp. "nahrat cisty system") :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 15:09

apuka - opravdu to chceš zase rozvádět?

1) pokud mi vypadává wifi a chce mě ho hodit na mobilní data abych mohl dal třeba prohlížet web a ty data mám vypnute a ono mi to zahlasi ze sou vypnute ať si je zapnu tak to nepovažuju za chybu ale funkci.

Je to jako když vejdes do zelinsrstvi a řeknes -že chceš koupit 2kg banánů - oni je nemají - má tě nechat prodavač stát u pultu a blbě čumět, nebo ti říct - lituji banány nemáme.

.....?

2) pokud jsem přesvědčen ze mám někde chybu a nefunguje to tak jak má tak buď tu funkci vypnu a zapnu případně udělám restart, pokud to nepomáhá tak asi nezbyde než nahrát čistý systém a potom si jen stáhnout svá data a pokud pořad nic kontaktuji technickou podporu s tím ze mám ten a ten problém a udělal jsem to a to a nepomohlo to.

Jenže mike nechápe význam té funkce tak jako nezjistil po 5 letech základní ovládání systému přesto ze jak říká je top programátor a dalece jeho mysl přesahuje moje možnosti chápání.
Roky sdílí Wi-Fi se sousedy přesto ze má špatný signál a přesto ze pro lidi co s PC umeji je rozšíření sítě a pokryti bytu Wi-Fi prkotina.

Takže ano přesahuje rozsah mého chápání protože já nechápu proč na to roky nadává a proč místo toho neodstraní problém navíc když je to tak snadné ;)
Leda ze se mu na ten iPad nadávat chce a hledá si k tomu tedy záminku ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 23, 2018 15:46

Já bych to zase trochu uklidnil ;).

Apuka: když něco nefunguje jak má a nejde (nevíš jak) to opravit tak je přehrání systému logický krok. Navíc u iOS je to otázka pár kliknutí a o žádná data nepřijdeš. Lepší než se pořád rozčilovat nad tím, že tě něco otravuje. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 16:03

Pierre111 - jj ale hlavní podstata problému je jinde - ze není schopen si dobře pokryt byt.

Druhy problém je ze to proste není chyba ale ,,hláska systému,, ze když nejdou data tak mu to nemůže provést tu akci kterou chce.

Chyba by byla třeba že klepnu na Safari o ono se nespusti.

Ale dobře nechme toho, mike ať si nadává ze mu to oznamuje ze nemá zapnutý data - když je má vypnutý a chce něco načítat - asi mu to tak vyhovuje.

Jen je skoda, ze opravdovou chybu zde zatím nezmínil - potom bych nic proti tomu neměl - a ano i iOS má chyby - každý systém je má, jen někde se opravuji rychle, někde pomalu a u Windows když opravej chybu udělají deset novych :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 23, 2018 17:38

#-o co presne jste nepochopili na rozhodne nechci nastartovat dalsi diskusi na tohle tema? No, ne ze bych to necekal. Presunul jsem to teda aspon sem, at to neni uplne OT, kdyz uz to nema smysl.
Pierre111 píše: To že je někde chyba, když dvě zařízením, které by měli fungovat stejně, nefungují stejně, je zřejmé.
Tohle neni chyba, ale rozdil. V tomhle:
Pierre111 píše:Pouzivam ho bez sim karty

Ja tam SIM kartu mam. Kdyby ti to hlasilo i kdyz ji tam nemas, tak by to nebyla jen debilita, ale debita na kvadrat. Protoze ja ta mobilni data zapnout muzu, ty ne. Ono je to tak, jak mne citoval apuka:
apuka píše:No a zrovna on to tady rika casto, ze jedna negativni zkusenost je mnohem uzitecnejsi nez milion pozitivnich - protoze vyvoj muze posunout jen ta negativni.

Jeste to trochu pritvrdim. Pro mne jako programatora je milion pozitivnich zkusenosti (mne se to nedeje) technicky naprosto bezcennych (maximalne muzu mit dobry pocit). Protoze to je ocekavany stav, nevypustim prece neco, o cem vim, ze je tam chyba nebo se chova jinak, nez chci. Naopak, jedina negativni zkusenost muze byt zasadni, protoze znamena, ze neco se chova jinak, nez by melo. Pak chci vedet duvod a obvykle zacinam tim, ze hledam, co je jinak. Jako u te SIM karty vyse.

A ano, v praxi jsem zazil, ze software, ktery prosel velmi narocnymi testy a ktery v naproste vetsine pripadu fungoval bez problemu, mel celkem zasadni chybu, ktere se projevovala s velmi malou pravdepodobnosti, ale v takovem pripade slozila cely system. Najit ji dalo hodne prace prave proto, ze se to temer nedalo vyvolat. Za jeji report jsem byl vdecny a rozhodne jsem nikomu netvrdil, ze kdyz se to ostatnim nedeje, tak je chyba u nej. Slusny programator hleda pricinu a nesnazi se ji svalovat na vsechno okolo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Navigace a turisticke mapy v mobilu

Příspěvekod mike » pon dub 23, 2018 18:05

A jeste tohle, ciste pro upresneni:
Michal82 píše:Něco ale nechápu - mas tablet na datovou SIM a mobilní data nepouzivas ani v nouzi?

Mobilni data pouzivam, kdyz je potrebuju. Tohle neni zadna nouze. Proste sedim u snidane s nohama na stole a ctu si na tabletu zpravy. Obcas zakolisa WiFi, a tak nacteni stranky trva o sekundu dyl. Zadny problem a nic duleziteho. Kdybych delal neco duleziteho, tak to nebudu delat na tabletu, ale zapnu si pocitac.

Jediny problem jsou ty stupidni upozorneni. Vyskoci poprve, OK, mobilni data zapinat nechci. Normalni prostredi to vezme na vedomi a dal uz neotravuje. Ne tak iOS.

Michal82 píše:A co mě překvapuje ještě víc v dnešní době kdy je internet na doma prakticky skoro zadarmo (například v ČR mám optiku 100/100Mb/s bez limitu dat za 250 měsíčně) jsi napichlej na sousedy kteří mají ještě navíc pro tebe slabý router? Když už pominu proč nemáš vlastní připojení tak proč si aspoň nerozsirite síť abys to měl dobře pokryté.

Sice vubec nevis nic o tom, jak a proc to mam, ale to ti nebrani delat nesmyslne vyvody. Jako ostatne v cele tehle diskuzi.

Mam 300 Mb/s od UPC. V ramci toho mam pristup k jejich WiFi, kterou muze poskytovat kazdy jejich router. Pro platici zakazniky, ti dostanou pristup. Takze to vyuzivam, sousedi maji routery zapnute porad, ani nevim na ktery se chytam. Mohl bych router s WiFi taky, ale nechci. Protoze nemaji zadny, kde by se WiFi dala vypnout a kdyz sedim u pocitace, tak nepotrebuju, aby na mne z metru svitil. Navic opakuju, nejde o nic duleziteho.

Michal82 píše:pokud jsem přesvědčen ze mám někde chybu a nefunguje to tak jak má tak buď tu funkci vypnu a zapnu případně udělám restart, pokud to nepomáhá tak asi nezbyde než nahrát čistý systém

Cisty system se nahrava pri kazdem updatu. Tech uz probehlo nekolik a nic se nezmenilo. Navic tohle evidentne neni neco, co by zpusoboval nabourany system, ale spatne osetrena situace v podminkach, ktere zrejme netestovali. Proste je to nenapadlo.

Michal82 píše:Takže ano přesahuje rozsah mého chápání protože já nechápu proč na to roky nadává

Mam pocit, ze o tomhle jsem tu napsal poprve. Coz vedlo k tehle nesmyslne diskusi. Kde placas naproste nesmysly, prekrucujes, prehanis, vymyslis si a furt se opakujes. No, aspon jsem doopravdy pochopil, proc nektere lidi svym diskusnim stylem tak vytacis.

Michal82 píše:Druhy problém je ze to proste není chyba

Jsem si naprosto jisty, ze kdyby to videl Svaty Steve, tak to vyvojarum omlati o hlavu. Jenze jehovisti holt nepripusti, ze by tam neco mohlo byt spatne, a kdyz jim clovek sahne na sakralni objekt, tak se muzou zblaznit.

Cimz koncim, Tva Mana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 19:11

mike - kdyby to viděl Jobs možná by to bylo jinak to nepopírám - ono asi by do dneska iPhone neměl víc jak 4’ a td.
Já se s tebou nehádám o tom zda je ta funkce dobře pro každou situaci nebo ne, já se hádám o to ze je to funkce ne chyba ve smyslu ze to tak bylo vytvořeno a ne ze se něco pokazilo na tvém tabletu.

Nejde vypnout Wi-Fi?
Neposkytují jen kabelovej modem na který by sis pichnul nějaký solidní router?

Jaký je rozdíl mezi tím když ti do hlavy pere Wi-Fi od sousedů nebo tvá vlastní? Krom toho že ta od sousedů má tedy už nižší výkon.

Na levo rakety, na pravo rakety.... a ty se stresuješ tím jestli ti router pere do hlavy - navíc když to nikdy nebylo prokázáno ze to vůbec škodí a když se tomu stejně nevyhnes.

Já se nedivím ze někoho vytacim, ale věř mi nebo ne, nedělám to schválně ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 23, 2018 20:28

Michal82 píše:já se hádám o to ze je to funkce ne chyba ve smyslu ze to tak bylo vytvořeno a ne ze se něco pokazilo na tvém tabletu.

Tvrdil jsem snad nekde, ze se neco pokazilo na mem tabletu? Naopak. Samozrejme, ze je to funkce, ale nedomyslena, takze vic otravuje, nez pomaha.

Michal82 píše:Neposkytují jen kabelovej modem na který by sis pichnul nějaký solidní router?

A jak si asi myslis, ze jsem pripojeny? Ano, mohl bych k tomu pripojit jeste WiFi router, ale proc? Nepotrebuju, nechci.

Michal82 píše:Jaký je rozdíl mezi tím když ti do hlavy pere Wi-Fi od sousedů nebo tvá vlastní? Krom toho že ta od sousedů má tedy už nižší výkon.

Prave v tom. Vykon klesa se ctvercem vzdalenosti. Takze router u sousedu 10 m od mne ma 100x nizsi ucinek, nez ten na stole. A to nepocitam zdi, ktere to taky utlumi.

Michal82 píše:a ty se stresuješ tím jestli ti router pere do hlavy - navíc když to nikdy nebylo prokázáno ze to vůbec škodí a když se tomu stejně nevyhnes.

Kdo rika, ze se stresuju? Nevyhnu, ale kdyz nemusim zvysovat expozici a hladinu elektronickeho smogu, tak proc bych to delal? Kdyz, opakuju, nepotrebuju a nechci? Co se skodlivosti tyce, tohle je dlouhodoby experiment na lidech. Vysledky se ukazou az po desitkach let a pak uz muze byt pozde. To je podobne, jako s kourenim, taky se projevi az po mnoha letech a pak smula. A taky trvalo velmi dlouho, nez se na to prislo.

Michal82 píše:Já se nedivím ze někoho vytacim, ale věř mi nebo ne, nedělám to schválně

Verim, ze nedelas, ale na vysledku to bohuzel nic nemeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 21:32

Mike ale kdybys napsal rovnou - je to blba funkce nelíbí se mi jak je vymyšlená - místo toho - je to chyba - tak se tu nemáme par dni o čem hádat :D

Nic tak zas v nějakém jiném vlakně, tady jsme se snad už pochopili a vyčerpali co se říct mohlo a řeklo ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 23, 2018 22:06

Pisu celou dobu to same, neprekrucuj to zas. Funkce, ktera ma mozna nejaky rozumny zamer, ale ve skutecnosti je extremne otravna, je spatne udelana = chyba.

BTW, napadlo mne hodit to do Googlu a vypadla na mne tahle velmi dlouha diskuse, ktera zacala v roce 2013. Sice jde (aspon na zacatku) o zakaz mobilnich dat pro konkretni aplikace, ale v principu ten samy problem. Muzes si pocist, kolik lidi si tam stezuje, nekteri tvrdi, ze kvuli tomu zmenili telefon. Vetsina pise to same, co ja. Mobilni data zakazali schvalne a nepotrebujou na to furt dokola upozornovat a chteji to vypnout. Muzes si pocist a muzes jim tam napsat, jak jsou vsichni pomyleni :twisted: (necetl jsem zdaleka vsechno, jen to proklikal)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 22:42

mike to číst nebudu. Je to dlouhý je to 5 let starý a když někdo nechápe ze základem smartphone jsou data nemá cenu se s nim hádat - pro takové lidi je 3310 zlata volba.

;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 23, 2018 22:53

:D jj, Apple udela nastaveni, pomoci ktereho se daji mobilni data vypnout (i pro jednotlive aplikace) a ti pitomi uzivatele ho pouzivaji :twisted:

Vlakno zacalo pred 5 lety, ale posledni prispevek je stary rok a neco a problem doted neni vyresen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 23:08

Sak nastavení funguje ;)
Jen jim vadí ta hlaska co tobě ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pon dub 23, 2018 23:33

Kolik lidi si tam stěžuje?
10....? 100...? 1000...?

iOS běží na více jak 1 000 000 000 aktivně používaných zařízeních.

Apple se zrejmne rozhodl vyjít vztric té většině - nikdy se nedá zavděčit všem.

Takže kolik procent uživatelů je vlastně nespokojených a ta hláška jim vadí?

0,00001% ooohoohohoh ;)

Tomu se říká statistická chyba ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 24, 2018 0:09

V jedno Jablko veriti budes... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte dub 24, 2018 5:29

mike ale notak.... kdybych dnes neměl jabko měl bych android.
Windows je mrtvá platforma tím už nemá cenu se zaobírat a věř tomu nebo ne měl sem ho tři roky ale co sem pak měl testovací verzi W10 tak ten systém šel úplně do haje to je proste paskvil.

Tak já věřím jabku ty veris hrusce a někdo jinej pomeranci - není to konec konců jedno?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 24, 2018 8:09

Mike: proč tu simku nevyndáš pokud jí nepoužíváš ?

Vypínání mobilních dat pro jednotlivé aplikace mi jde na iphonu spolehlivě. Mám vypnutý instagram jelikož hodně žere a pokud nejsem na wifi, tak se mi nahoře jen na chvíli objeví informace, že není k dispozici internetové připojení, což po třech vteřinách zmizí. Nic mě neotravuje. Tak já fakt nevím :). Nechci tu nic bezmezně hájit, ale prostě nějak nepozoruji to co ty píšeš.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 24, 2018 8:43

Michal82 píše:Jaký je rozdíl mezi tím když ti do hlavy pere Wi-Fi od sousedů nebo tvá vlastní? Krom toho že ta od sousedů má tedy už nižší výkon.

Na levo rakety, na pravo rakety.... a ty se stresuješ tím jestli ti router pere do hlavy - navíc když to nikdy nebylo prokázáno ze to vůbec škodí a když se tomu stejně nevyhnes.
Michale, mike uz neco naznacil, jde prave o ten "vykon". Co si myslis, ze se stane kdyz se statisticky ukaze (resp. to se ukazuje uz davneji), ze se deji nejake zmeny v lidskem organizmu ve vetsi mire nez by to melo byt prirozenym "vyvojem"? Ze by se nekdo "oficialne" zasadil za to, aby se to dalo do prime souvislosti se zvysenym pouzivanim "neionizujiciho zareni"? Asi tezko. A kdyz uz ano, tak se chteji dukazy, dukazy a dukazy. A zkus dokazat, ze napriklad deset let pouzivani mobilu, ziti v silne Wifi a jinymi signaly "zamorene" zone to zpusobilo - nemas sanci. Simulace nepomohou a slepe testy jsou docela slozite. tezko budes dve skupiny lidi zijicich (mimo to zareni) v podobnych podminkach sledovat 10 let a jeste v te jedne "nutit" lidi pouzivat mobilni a ost. zarizeni stejnym zpusobem a stejnou intenzitou.
Mas to uplne stejne jako napriklad (nechci vyvolat diskuzi, je to jen priklad mozneho dopadu jedne veci na druhou) spojovani nekterych ockovani s nekterymi nemocemi, napr. autizmem. Statisticky se krivky zvyseni vyskytu autizmu a zvyseni proockovanosti detske populace v jednotlivych oblastech se hodne podobaji, jen je to o nejakou delsi dobu posunute. Ale jak bys chtel hledat primy dukaz, ze to souvisi, kdyz se ucinky mohou projevit az za mnoho let a - pokud dobre vim - jako mozne nezadouci ucinky ockovani se eviduje jen to, co se zjisti do 6-ti tydnu?
No a statistika ukazuje hodne velkou podobnost mezi rozsirenim mobilu a jinych zarizeni a nekterymi zdravotnimi problemami, ale zase posunute o nejakou delsi dobu.

Mohu Ti rict, ze kdyz jsem sel jednou na pohovor do jiste IT spolecnosti, otevrel jsem dvere - a malem spadnul. V momente me rozbolela hlava a nebyl jsem schopny se poradne koncetrovat. Kdyz jsem vysel ven, vse bylo zase OK. Byla to spolecnost, ktera se snazila co nejvice veci delat bezdratove. (To same se mi delalo, kdyz jsem byl v kuchynce a nekdo vedle mne zapnul mikrovlnu.) No a ja v tom case (a dovelke miry jeste stale) jsem nemel doma Wifi, mikrovlnku, mobil (stary tlacitkovy) jsem mel zaply prakticky jen kdyz jsem mel pohotovost a svuj, kdyz jsem mel casem manzelku nekde vyzvednout nebo ze nekdo zavola. Takze jsem byl docela "odstineny" od toho zareni a byl na nej docela citlivy.
Jo, a Apple neni zrovna z tech, kteri by si s tim zarenim delali starosti :wink: - viz napriklad zde

Na druhe strane, da se tomu docela dobre branit, alespon pro nas muze a nektere casti naseho tela :lol:.

Jeste k tomu problemu s vyskakovanim upozorneni: Normalni reakce mobilu by mela byt bud jednoduche oznameni o nedostupnosti spojeni/nemoznosti nacteni stranky nebo alespon hlaseni, ze Wifi je nedostupne a tady by mohl byt dotaz, jestli se chce prepnout na data - ale pouze v pripade, ze je tato moznost povolena, ne kdyz je ten asistent vypnuty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte dub 24, 2018 9:33

Apuka - a co se asi děje? Oznámí mu to ze nejsou zapnutý data. Jednoduché oznámení jak ti psal pierre111 které samo zmizí.

To už opravdu nemá cenu řešit kdyby to nebylo oznámení bylo by to ze ikonky nejsou čtvercové ale zaoblene....

Wi-Fi - super v paneláku na tebe pere v průměru 5-10 síti, v každým nakupaku jich mas ještě víc, BT a td - to nemá cenu se tím stresovat - kouření je obecně známo ze způsobuje rakovinu a hle kolik lidi huli jak fabriky - výfukové plyny a stejně jezdíš autem - UV záření a stejně chodíš ven na slunce

Chceš se tomu vyhnout? To chce odletět na jinou planetu.

Netvrdím ze je fajn dat si router vedle postele k hlavě ale zrovna tak je nesmysl myslet si ze když ho v bytě mít nebudu budu žít déle - sou tu mnohem horší vlivy kterým neuniknes.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Pokec