Kde v Řecku a Turecku sehnat plynovou kartuši?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kde v Řecku a Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod Yo Enrique » ned kvě 18, 2008 23:56

Tak jsem zjistil, že když chci v létě letět, tak si můžu strčit svuj vařič za klobouk, protože je zakázaný lítat s kartuší k němu. Když jsem letěl před 2 roky do Španělska, tak nikdo ani necek. Když jsem letěl loni z Řecka, tak mě tam strašně sprudili, musel jsem vyndat všechno z krosny a s kartuší mě do letadla prostě nepustili. Musel jsem jí vyhodit. Teď jsem si to ověřoval na Ruzyni a fakt jako že neee. Letim letos do Turecka a zjistil jsem, že se tam dá Campingaz koupit - v Istanbulu. Neřešili jste někdo podobnej problém? Nevíte někdo, kde tam ten obchod je? Nerad bych strávil celej den hledánim kartuše za dvě stovky...
Yo Enrique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 16, 2008 16:13
Bydliště: Plzeň

Re: LÉTÁNÍ S PLYNOVOU KARTUŠÍ

Příspěvekod Doktor_z_hor » pon kvě 19, 2008 0:55

Zadej v záhlaví funkci hledat a do políčka: Plynová bomba v letadle.
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: LÉTÁNÍ S PLYNOVOU KARTUŠÍ

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 19, 2008 2:06

Doktor_z_hor píše:Zadej v záhlaví funkci hledat a do políčka: Plynová bomba v letadle.


Myslim, ze Enrique se pta hlavne na moznost sehnat campingaz kartusi v Istanbulu.

Bohuzel Ti mohu poradi pouze toto :? :

1.1
1.2
2.1
2.2
3.0 adresa v horni liste
4.1
4.2

Zkousel jsem davat adresy do Google Earthu, ale vsechny mi vypadavaly dost daleko od letiste :-( :((

Jedine pozitivni (hlavne pro me) je, ze " İletişim" je neco jako adresa :-)

Drzim pesti a hodne stesti pri hledani!!!! :supz:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod krakonos » pon kvě 19, 2008 8:50

Resim uplne stejny problem. Letime ovsem jen do Sofie a dal autobusem, takze hledam spise kolem autobusoveho nadrazi.

Na stránkách Campingazu je kontakt na turecke distributory, zatim mi ovsem neodpovedeli. Zrejme ale provozuji tenhle obchod (offshore.net) a maji tam adresy na kamenne pobocky. Jedna je 3 stanice metrem (zastavka Merter) od autobusaku. Kde jsou ty ostatni si uz moc nepamatuju, neco bylo v evropske casti, neco v asijske. Zalezi, kam poletis, jestli Sabica Gokcen nebo Ataturk.
krakonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:36
Bydliště: Roztoky u Jilemnice, Praha

Příspěvekod Yo Enrique » pon kvě 19, 2008 10:08

Díky za alespoň orientační typ v Istanbulu. Ještě jsem přemejšlel, že bych si tu kartuši poslal poštou z Čech, přímo na letišti je pošta, tak bych si to tam vyzved. Záleží na tom, kolik by to stálo a taky, jestli se nepletu, se musí vyplňovat nějaký celní nesmysly. Snad se nějak zadaří - musí.
Yo Enrique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 16, 2008 16:13
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod brhel » pon kvě 19, 2008 11:01

hlavně ji neposíej letecky :-) a po zemi to pujde mrtě dlouho.

jinak bychnavrhoval přejmenovat vlakno na "kde koupit kartusi v turecku"
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Hafi » pon kvě 19, 2008 12:45

brhel píše:jinak bychnavrhoval přejmenovat vlakno na "kde koupit kartusi v turecku"

souhlas...
jinak vim ze v turecku byl loni swisss a tusim ze meli v umyslu koupit kartusi v erzurumu...tak treba poradi
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Indy » pon kvě 19, 2008 12:52

myslim ze tohle bude jeden z duvodu proc se vyrabi multifuel varice...
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod george1 » čtv kvě 22, 2008 9:25

Yo Enrique píše:Díky za alespoň orientační typ v Istanbulu. Ještě jsem přemejšlel, že bych si tu kartuši poslal poštou z Čech, přímo na letišti je pošta, tak bych si to tam vyzved. Záleží na tom, kolik by to stálo a taky, jestli se nepletu, se musí vyplňovat nějaký celní nesmysly. Snad se nějak zadaří - musí.


Dovolil bych si ti navrhnout dvě možnosti: přiletíš do Istanbulu a dál budeš pokračovat stejně buď busem nebo vlakem, že.

Když budeš pokračovat busem, tak buď musíš na velký autobusák (Buyuk Terminali) nebo na autobusák do Haremu (metro, tram a trajektem od nádraží Sirkeci).
V létě bude jezdit vždy v úterý přímý bus Praha (1430) - Brno (1700) - Istanbul (středa 1630) a bus patří společnosti Vardar (na webu najdeš číslo jejich stanoviště na autobusáku). Když dáš kartuše nějakým lidem na Florenci nebo v Brně, tak Turci ti je určitě podrží v úschově velmi ochotně. Na autobusák dojedeš z letiště metrem.

Nebo můžeš jet dál po Turecku z Haremu a pak pojedeš k Sirkeci a odtud trajektem přes Bospor a tam teprve nastoupíš. No a většina outdoorových prodejen je v Karakoy (kartuše se řekne gaz kartuš), což je čtvrť na druhém břehu (most) malého zálivu Zlatý roh. Zabere ti to tak hodinku. Když pojedeš vlakem, tak je to stejné. Jen trajekt je jiný - směr Haydarpaša. Ale doporučuji již na Sirkeci zjistit, zda jsou jízdenky na vlak, protože jinak by si musel zase přes vodu zpátky a pak zase přes vodu do Haremu. Na autobus jsou lístky vždy tak na 90 %, zvláště když nyní jsou jiíž docela drahé.

Já jezdil vždycky z Haremu, protože mě nebavilo jet 2 a půl hodiny po městském okruhu z Velkého autobusáku slavnöstně na Harem a pak teprve dál do nitra země.

Žertovné doporučení: kartuš může shánět jen jeden a zbytek posedět v příjemné pivnici u nádraží Sirkeci: U Papouška (Eske Papagay)
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » čtv kvě 22, 2008 9:49

krakonos píše:Resim uplne stejny problem. Letime ovsem jen do Sofie a dal autobusem, takze hledam spise kolem autobusoveho nadrazi.


Dtto máme stejný problém, ale již trochu dořešen. Někde jinde na OF je info, že v Sofii mají kartuše v outdoorovém obchodě Stenata. Když tak si to vygugli (mají tam i mapu). Mají otevřeno v pondělí až pátek do 19:00, sobotu nevím. Kartuše mají na svém linku a jsou levnější nežli u nás. Poslal jsem jim tam e-mail a odpověděli mi okamžitě yes.

Ty obchody jsou dva, bližší je v centru ul. Bratia Mihalovica, bo tak nějak. Když pojedeš z letiště busem (25 minut), tak až na konečnou a pak to vypadá na rychlý pochod historickým centrem stále za nosem cca 15 minut. No a pak až nakoupíš, tak asi dvě nebo tři tramvaje jedou ze zastávky vzdálené cca 200 metrů na vlakové nádraží - cca 10 minut (tam jsou taky oba autobusáky CBS a Trafik Market).

My budeme mít mezi přistáním (16:55) a odjezdem první varianty busu dál do Makedodie (19:00) 2 hodiny času a vidím to schůdné s tím, že část maže pro lístky na busák a část (jedinec) maže pro kartuše. ten jedinec by mohl být na autobusáku cca v 18:30. Ta druhá půlka nepojede na konečnou busu MHD, ale vystoupí ve stanici Hotel Pliska a odtud jede přímý bus MHD na nádraží.

Myslím, že taky letíte se Sky, takže časy jsou stejné.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod swisss » čtv kvě 22, 2008 10:18

Hafi píše:jinak vim ze v turecku byl loni swisss a tusim ze meli v umyslu koupit kartusi v erzurumu...tak treba poradi


@Hafi: Pamatuješ si to dobře.. :) My jsme to nakonec vyřešili tak, že jeden, který měl hodně času a nechtělo se mu platit za letenku, jel busem a vezl kartuše pro nás, kteří jsme letěli.. :D
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » čtv kvě 22, 2008 14:47

swisss píše:
Hafi píše:jinak vim ze v turecku byl loni swisss a tusim ze meli v umyslu koupit kartusi v erzurumu...tak treba poradi


@Hafi: Pamatuješ si to dobře.. :) My jsme to nakonec vyřešili tak, že jeden, který měl hodně času a nechtělo se mu platit za letenku, jel busem a vezl kartuše pro nás, kteří jsme letěli.. :D


Dobrej nápad. Tak kdyby někdo chtěl do albánského Prokletije, tak my ho vezmem, pojede o den dřív busem, ráno tam bude v 10, koupí jízdenky na bus, bude čekat a pak předá busem dovezený kartuše. Hlásí se někdo :P Zpátky jedem vlakem, takže to už bychom ho nepotřebovali. :twisted:
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Dotaz

Příspěvekod george1 » ned kvě 25, 2008 21:42

Bez zakládání vlákna. Neví někdo, kde sehnat katuši ve Skopje. Vždycky když zaguglím nějakou kombinaci, jako např. outdoor camping gaz nebo něco podobného, tak mě to hodí na military nebo refugee camp.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod krakonos » úte čer 24, 2008 21:13

Ty obchody jsou dva, bližší je v centru ul. Bratia Mihalovica, bo tak nějak. Když pojedeš z letiště busem (25 minut), tak až na konečnou a pak to vypadá na rychlý pochod historickým centrem stále za nosem cca 15 minut. No a pak až nakoupíš, tak asi dvě nebo tři tramvaje jedou ze zastávky vzdálené cca 200 metrů na vlakové nádraží - cca 10 minut (tam jsou taky oba autobusáky CBS a Trafik Market).


Koukam na ty obchody, blizsi centru je sice ten v ulici Bratia Miladinovi. Druhy se vsak nachazi v ul. Alexander Zhendov, na ktere stavi bus c. 84 jedouci z letiste. Nebylo by rychlejsi zkusit tento obchod?
mapa - Al. Zhendov
mapa - doprava v Sofii
krakonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:36
Bydliště: Roztoky u Jilemnice, Praha

Příspěvekod george1 » úte čer 24, 2008 21:59

krakonos píše:

Koukam na ty obchody, blizsi centru je sice ten v ulici Bratia Miladinovi. Druhy se vsak nachazi v ul. Alexander Zhendov, na ktere stavi bus c. 84 jedouci z letiste. Nebylo by rychlejsi zkusit tento obchod?
mapa - Al. Zhendov
mapa - doprava v Sofii


Možná jo, nakonec varianta 2 je přestup u hotelu Pliska na další bus, který jede přímo na nádraží. Každopádně jsem psal na Stenatu dotaz zda mají kartuši CV a odepsali, že samozřejmě mají. Každopádně dík, nevěděl jsem, kde je ta druhá ulice - ten druhý krám.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod pavel.ma » ned srp 17, 2008 20:32

Čaute, nemáte někdo upřesňující info ohledně zakoupení kartuše v Istanbulu ? Třeba jste to už letos někdo řešil, případně uvítám nějaké další tipy ohledně Turecka. Dík
Uživatelský avatar
pavel.ma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 19, 2007 14:10
Bydliště: Prostějov

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod sobb » pon bře 16, 2009 19:51

ve vláknu o světovosti Varu jsem neuspěla, tak to zkusím ještě tady:

dá se v Řecku sehnat šroubovací plynová bomba kompatabilní s Varem?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod tuso » pon bře 16, 2009 19:58

sobb píše:ve vláknu o světovosti Varu jsem neuspěla, tak to zkusím ještě tady:

dá se v Řecku sehnat šroubovací plynová bomba kompatabilní s Varem?


V principu se po Evropě pohybují 2 systémy: Francouzský napichovací /Campingaz/ a Britský šroubovací /VAR,Go system, MSR,Primus.../. Osobně si myslím, že v Řecku stopro seženeš bombu kompatibilní s VARem. Kde, to už bohužel neporadím. Ale hledal bych po horolezeckých speciálkách. V klasickém hypermarketu bych hledal spíš ten napichovací. /Je to tak u nás, na Slovensku, Francii, Rakousku i Německu/.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod sobb » pon bře 16, 2009 20:01

kdesi jsem četla, že v Řecku šroubovací k mání není ... :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod ZbynekN » pon bře 16, 2009 20:09

Hafi by mohl vědět, jak to v Řecku je :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod sobb » pon bře 16, 2009 20:11

jj, čekám zda se objeví
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod Hafi » úte bře 17, 2009 9:40

dockala ses, ale nevim. kdysi jsem tu sliboval nekomu ze to zjistim, jenze kontakt na reckou kamosku nejak nefunguje (hadam, ze ztratila telefon), takze se nepodarilo.

ALE poradim, ze se to tu resilo v nejakym cyklovlakne o balkane, kde prislusnou informaci shanel uzivatel Kuki. Vim ze tam pak leteli, takze to nejak vyresit museli. Zkus mu napsat SZ jestli to preposilany na email tak se ozve, nebo mozna bude mit email/www v profilu, jinak bych ti sehnal primy kontakt, ok?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod sobb » úte bře 17, 2009 18:59

Hafi dík, na svých stránkách Kuki píše, že se jim bombičku podařilo sehnat někde v zapadlém krámku v Soluni .... písnu mu ještě mail

kdybyste ještě někdo něco věděl, tak sem s tím ... sice čítám, že zrovna v Řecku se dá dlouhodobě přežít i bez vaření, ale v horách by se něco teplýho k snědku či pití mohlo hodit
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod Baru » pon čer 15, 2009 18:06

Ahoj,
jelikož taky letos budeme shánět v Istanbulu kartuši, tak sem trochu pohledala a našla jsem tohle:
http://www.lonelyplanet.com/thorntree/m ... D=13734198
třeba se vám to bude někomu hodit a kdybyste to náhodou zkoušeli a úspěšně v Istanbulu koupili, tak prosím dejte vědět, abych byla klidnější před odjezdem :).
Baru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte dub 22, 2008 11:37
Bydliště: Brnečko :)

Re: Kde v Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod davidek3367 » stř čer 24, 2009 20:22

Nevite nahodou kde by se dala koupit plynova kartuse se zavitem v recke Soluni? Jedu tam za necely 2 tydny a zjistil jsem, ze do letadla mi tu moji nevezmou:)

Dikec za radu.

DJ.
davidek3367
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 24, 2009 20:16

Re: Kde v Řecku a Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod george1 » úte črc 14, 2009 9:20

Tuhle otázku jsem na OF položil již před asi 2 měsíci a kladné odpovědi jsem se bohužel nedočkal. Osobně bych ti doporučil toto:
http://www.armyshopmash.cz/detail-predm ... ?preID=287 a pár kostek¨pevného lihu. Ten pak můžeš používat až ti dojde náplň přímo v té konzervě na obrázku a mezi tím doufat, že někde bombu seženeš.

Já tam letím ve čtvrtek a budu v Soluni asi 4 hodiny. Tak se mrknu a až někde zalezu na net, tak dám v případě kladného nálezu vědět.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Kde v Řecku a Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod Jumbo » čtv črc 16, 2009 7:44

lidi,potrebuju tipa na Istanbul,co myslite..jaky tip kartuse tam prevlada napichovaci ci sroubovaci?:) ci je to tak nejak stejne ..ja abych se pripadne zaridil :D dik
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Kde v Řecku a Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod Jumbo » čtv črc 16, 2009 17:48

Lidi ,zkuste mi poradit:) fakt resim dilema s tema varicema :shock: a zitra letim smer istanbul
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Kde v Řecku a Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod sobb » pát črc 31, 2009 16:43

Tak, bomba se šroubovacím uzávěrem se v Řecku opravdu shání asi velmi těžko ( = nesehnali jsme). Kuki mi psal, že jim se to podařilo v Soluni, my tam byli v neděli, takže jsme měli smůlu, nocleh ve městě nás vzhledem k velkému výskytu pobudoidních týpků nelákal. Nikde jinde už se nezadařilo, ale měli jsme štěstí a z druhé ruky pořídili vařič s napichovacím systémem (ovšem až poté, co jsme málem zmrzli na Olympu #-o )
Ještě tam prodávají bombičky, které na první pohled vypadají jak šroubovací, člověk zajásá, ale po sejmutí krytu zjistí, že je také napichovací - nějáký mně neznámý systém.
Napichovací mají skoro všude, i v sámoškách.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kde v Řecku a Turecku sehnat plynovou kartuši?

Příspěvekod Jumbo » stř srp 5, 2009 5:54

Ad Istanbul a kartuse: daji se sehnat ve 2 kseftech..napichovaci stoji 9 tur lir (117kc) sroubovaci 12 lir(156kc)..ale hodne casto jsou zavrene..az v pondeli jsme je uspesne koupili a pres vikend prdlacky..ten co specha v Turecku do hor a nema cas.harmonogram volnejsi,tak utre nudli:)
zkusim pak v programku presne vypichnout polohu.Jen orientacne,tak outdoor ksefty jsou vedle sebe na namesticku u Galata bridge vedouci k Modre mesite a Aye Sofii:)
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Řecko a Turecko