Korfu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Korfu

Příspěvekod Olchor » pon led 30, 2023 16:24

Tak jsem koupil za pusu ( 60E RT) letenky BTS - Korfu na 11 dní začátkem dubna. Jedem natěžko, trek se stanem, bez auta. Nějaké tipy na hezká místa, bivaky, prameny, jř busů...
Jaké plyn kartuše se tam dají koupit?
Díky.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Korfu

Příspěvekod ntz » úte led 31, 2023 0:28

nic ti neporadim, pac tam jsem taky nebyl :) .. mam ale Korfu v dlouhodobem hledacku a to co pises zni nadherne ... hlavne si vem fotak !!!

nicmene jak na to koukam, tam to neni zas tak velky a jedina souvisla priroda je na severu a porad je to tam docela maly ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Korfu

Příspěvekod Olchor » úte led 31, 2023 10:45

Malý to je, ale plánujem na pohodu, tak 15km za den, nějaký to vínko, bivak na pláži ( doufám, že začátkem dubna tam ještě koupačů nebude moc). Ostrov je pěkně zelený, asi hlavně olivy, ale snad i nějaká příroda se najde. Památky nás moc neberou.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Korfu

Příspěvekod Lipon » úte led 31, 2023 17:12

mrkni tady - https://www.kerkyra.cz
základní info plus odkaz na řády páteřních linek busů

zas tak malý to není, cesty jsou úzký a klikatý a cestovní rychlost jakýhokoliv prostředku je malá
my jsme bydleli v civilizaci (Paleokastritsia), na výlety jsme měli na 2 dny půjčený auto, moc to nestálo, jeli jsme jen na sever na pár míst
budete mimo sezónu, to by podle mě půjčovný auta mohlo být ještě snesitelnější
moře teplý nebude, my měli pár dní studený i zkraje července, záleží jak jdou proudy od západu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Korfu

Příspěvekod Olchor » stř úno 1, 2023 14:44

Dík za odkaz, prostuduju. Auto není náš styl, i kdyby bylo zadara. Právě, že většina odkazů a cestopsů je ve stylu sezona-koupačka-apartmán-auto-pláže. Kdežto my jsme mimosezona-trek-stan-bezkoupánísetýdenobejdu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Korfu

Příspěvekod Olchor » ned úno 5, 2023 19:42

Tak možná zkusíme trochen modifikovaný The Corfu Trail thecorfutrail.com/
Šel to tady někdo?
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Korfu

Příspěvekod Olchor » čtv bře 30, 2023 7:44

Dotaz - na Corfu dorazíme v neděli a ještě týž den chcem vypadnout dál, mimo velkou civilizaci. Je nějaká šance koupit v neděli v hlavním městě plyn kartuš? Supráče , benzinky?
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Korfu

Příspěvekod Lipon » čtv bře 30, 2023 12:16

benzinky budou možná loterie

neodpovím asi přímo na tvůj dotaz, ale když to vezmu analogicky s Kyprem (zas tak moc se náturou a pracovníma podmínkama od Řeků neliší), tak tam bývaly jen některé velké benzínky s obchodem otevřené od sobotního poledne do pondělního rána
ostatní jely v samoobslužném režimu, DTTO supermarkety, pár jich otevřených bylo
otevřené byly spíš malé krámky, něco jako večerky u nás, se základním sortimentem (Periptero, psáno řecky)

zkusil bych najít nějaký větší supermarket, ten bude mít i webovky s otvíračkou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Korfu

Příspěvekod ntz » čtv bře 30, 2023 13:13

Olchor píše:Dotaz - na Corfu dorazíme v neděli a ještě týž den chcem vypadnout dál, mimo velkou civilizaci. Je nějaká šance koupit v neděli v hlavním městě plyn kartuš? Supráče , benzinky?


korfu neni doba kamenna .. podle meho nazoru kartusi sezenes (v nejakem vetsim hobby obchodaku) a nebo holt budes muset pockat do pondeli ...

ps. dej mi chvili ... mam jednoho kolegu reka .. zaguglil jsem "corfu outdoor shop" na mape vylezlo mi asi 5 obchodu co vypadaj ze ma kazdej kartuse ... poprosil jsem ho, jestli by se mi nekoukl (nerozumim tem jejim strankam), ktere maj otevreno i v nedeli (nedaj se prepnout do anglictiny napriklad)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Korfu

Příspěvekod ntz » čtv bře 30, 2023 14:59

budete muset zkusit nejakej supermarket ... koukal jsem se s kostasem, v nedeli je vsude zavreno .. kdyz napises do google maps "supermarket" tak se da najit par otevrenejch, budete je muset obejit .. nastesti korfu je male .. jde o to, kdy tam priletite
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Korfu

Příspěvekod Olchor » čtv bře 30, 2023 16:48

No právěže mám před několika lety zkušenost ze Soluně, v neděli i supráče zavřený...pár dní bez plynu překlepem, berem i dřívkáč.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Korfu

Příspěvekod Olchor » ned dub 23, 2023 11:47

Tak jsme se před pár dny vrátili, bylo fajn, zeleno, spousta kytek. Na chození dobrá teplota kolem 16°C, ale na koupačku moc néé. Prošli jsme Corfu Trail z Kavosu J na S do Sidari, napříč do Sokraki a Ag. Marcos. Střídavě po CT a mimo po různých cestičkách, tak 50/50. Orientace podle mapy.cz celkem dobře fungovala. Kavos nic moc, doporučuju začít až z Ag. Georgios, pěkné duny. Napichovací plynové kartuše mají skoro všude, občas byly vidět i šroubovací 500g. Na trailu jsme prakticky nikoho nepotkali, v letoviscích nějací turisté jsou. Ale dost silný dojem balkánského chátrání a bordelu, snad je to předsezonou, ale je hodně vidět, že lepší časy už byly. Krásné bivaky na terasách olivových sadů.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Korfu

Příspěvekod jony800 » pon dub 24, 2023 18:23

Dík za info. A jak to bylo s vodou? A komáři?
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Korfu

Příspěvekod Olchor » pon dub 24, 2023 19:35

Na komáry bylo ještě dost brzo, ale v Kavosu a u jezera u Ag. Georgios byli. Taky blikací světlušky. S vodou no problem, bylo celkem vlhko, tekly i potoky. Ale je tam dost civilizace, takže nabrat pitnou z kohoutku šlo celkem běžně. Bivaky bez problémů, i ohníky byly.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko


Zpět na Řecko a Turecko