Recko - Rhodos

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Recko - Rhodos

Příspěvekod vomackav » sob črc 23, 2011 21:57

Zdravim panove a damy a prosim o pomoc a rady,
od 31.7. - 7.8.2011 planuju se zenou recky ostrov Rhodos.
Mam mensi predstavu kterou si doladim zitra podle pruvodce od baedekera (doufam ze ty 400,- stoji za to dat!).

31.7. - prilet a odjezd z letiste do mesta Rhodos - po nocni prochazce zkusit nekde v okoli bivak
1.8. - nakup potravin a plynove kartuse (tim se otevira prvni otazka, kde najdu v Rhodosu nejakej outdoor shop kde bych mohl sroubovaci kartusi koupit?) dale verejnou dopravou (druha otazka je zda je nekde na netu neco jako nas idos.cz nebo vlakbus.cz kde bych mohl kouknout na spoje) do mesta Lindos (nebo Haraki) kde nekde v okoli opet bivak
2.8. - presun na jih na Prasonisi kde stravit den a opet bivak
3.8. - presun pres vnitrozem opet do Lindos a najit si ubytovani
4.8. - zevleni na plazi
5.8. - pronajem scooteru (auta) a mrknout se do udoli motylu a na 7 pramenu
6.8. - zevleni na plazi
7.8. - odlet

Treti otazkou je zda mi pujci v pujcovne scooter aniz bych mel na tuto skupinu papiry, pocitam s tim ze ne, takze budu muset priplatit za auto? A ctvrtou, posledni otazkou je, co by jste na Rhodosu doporucili navstivit?

Dekuji za veskere informace a postrehy, Vasek
vomackav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob pro 26, 2009 13:49

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod vomackav » stř srp 10, 2011 11:24

Tak po vsech seslych radach (prisuzuju to tomu ze tento ostrov neni pro turistiku atraktivni a cenove moc pristupny) jsem si musel s pritelkyni poradit sam:
Pridam par info kdyby se sem chtel nekdo nekdy vypravit s podobnym zamerem jako my.

Plyn - da se koupit primo ve rhodosu v jednom asi 3 patrovem marketu (na informacich Vas na nej odkazou), dale jsem ho potkal ve dvou malinkych mistnich supermarketech ve meste Lindos (ENA a ten druhej si nepamatuju). Takze asi nouze o plyn na tomto ostrove neni. Ale pozor, nasel jsem tam jen kartuse narazeci a pak "bez ventilu" nebo jak to nazvat. Proste nic na sroubovaci varice - nastesti jsem mel sebou oba typy. Cena za malej kolem 7e.
Voda - doporucuji prevarit, preji jen je to ostrov a buh vi jak je to tam s cistickama, my pili hlavne balenou vodu, na ktery tam celkem rejzujou, v mistnich obchudkach chtej za 5l barel 2,5e na plazi za 1l dokonce 1e coz je sileny!
Doprava - nemam procestovano moc zemi a tak jsem koukal jak puk, doprava presne jak nam rekla jedna mistni rostenka: very very crazy! Autobus prijizdi cca v 20min rozsahu od planovaneho prijezdu, kdyz chces nastoupit na zastavce, musis mavat, kdyz chces vystoupit, kolikrat musis na autobusaka zarvat. Bacha na bagly, autobusak je nevezme dovnitr, ale nechavaj se v zavazadlovym prostoru, jednou kdyz jsme vystoupili a cekali ze nam ho ridic otevre, tak se zavreli dvere a autobus se zacal rozjizdet - takze necekat, popadnout kliku a kufr si otevrit sam! Doprava je celkem draze prijatelna si myslim, na cca 50km do vychazi na 5e priblizne. Pres celej ostrov (primou carou 70km) to bylo asi za 7e. Auto na den se da v mistnich pujcovnach pujcit za 50-60e na den (ekonomicky) a beno byl za 1.7e tak nejak po celym ostrove. Ostrov se da procestovat celej behem 2-3 dnu. My procestovali horni pulku behem dne (najeto necelych 200km).
Pocasi - zacatek srpna pres den 35st, pres noc 25st - takze na padnuti
Ubytovani - prileteli jsme v noci, takze jsem zarezervoval predem hotel primo ve Rhodosu, na booking.com jsem nasel nejlevnejsi za 50e - hrozna cena, ale vzal jsem ho. Po prijezdu na nej jsem si pripadal hur jak na jedny z nejhorsich vysokoskolskych koleji v Plzni - malinky, zadnej varic, sprcha tekla jak z kohoutku jednim proudem, vyhled do dvora obklopenyho dalsima hotelovyma komplexama. Takze rano sbalit a rychle pryc. Dalsi utociste byl Lindos - nadherny mestecko, krasny ulicky, je to chraneny UNESCO, takze tam nesmi az na vyjimku zadny auta a skutry (hlavni dopravni prostredek na Rhodosu) - vsude po Lindosu jezdi osli ;-) je to pekne romanticke mestecko. Nasli jsme tam penzion myslim ze se jmenuje Kalithea (kdyztak bych zjistil) a s babou jsme se domluvili na cena 40e za pokoj za noc - klimatizace, koupelna, sporak, lednice, telka, kazdej den uklizela. No proti tomu hotelu krasa!
Na plazi se moc spat neda, dost tam fouka virt a je tam desne zivo po celou noc (urcite zalezi na tom jak kde).
Koupani - vsechny plazi na vychodnim pobrezi jsou narvany slunecnikama za kterej chtej 4e na den, no hruza, koupili jsme si za 7e vlastni a pichly ho vzdy nekam bokem :-) more klidny jak rybnik. Na zapadnim pobrezi je klid vetsi a mrtvo, ale za to drazseji v obchodech. Je to pobrezi pro surfare a kitare, fouka tam vitr a jsou tam pekny vlny.
Jidlo - spis drazsi nez levnejsi, naklady vyrostou hlvne za tu balenou vudu. Jinak v Rhodosu ve starym meste jsme meli jeden recky salat, dva kebaby k nemu, dve neperlivy vody a sedmicku vina a dali jsme za to celekem asi 14e? Pred kazdou restauraci vetsinou stoji clovek kterej kdyz pujdete kolem Vas bude lakat prave do jeho restaurace, po 15odmitnuti vam to uz bude pripadat az dost vlezly, ale zvyknete si za tejden .) Jedli jsme tam hlavne zeleninu, ovoce tam maj vyborny, takovej meloun (vodni i ten zluty) jsem snad nikdy nejedl, olivy taky moc dobry, neni to jak u nas ty baleny nebo kupovany jako vazeny v kauflandu .)
Doporuceni - doporucuji tam jen cerven nebo zari rijen, teploty tam budou porad vysoky (25st), ale ne tak tropicky jako jsme meli my. Je tam obloha bez mraku prej cca 200 dni v roce. Teplota more v srpnu 24st. V cervnu by tam nemuselo byt tak narvano a urcite by se ceny apartmanu a auta pohybovali o 1/3 niz co jsem tak zjistoval. Kdybych mel navstivit Rhodos znovu, tak urcite mimo sezonu, ted jsme jeli protoze se naskytly letenky za zajimavy ceny a pekne nam to vyslo do tejdne kdy jsme byli s pritelkyni oba doma. Meli jsme s sebou pruvodce od Baedeckera, myslim ze docela slusne udelanej pruvodce a hodne nam pomohl.

Kdyby byly nejaky dotazy sem s nima .)
A prosim o presunuti ti Recka, nevsiml jsem si ze je tam pro Recko primo tema.
Vasek
vomackav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob pro 26, 2009 13:49

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2011 16:25

vasiik píše:Tak po vsech seslych radach (prisuzuju to tomu ze tento ostrov neni pro turistiku atraktivni a cenove moc pristupny) jsem si musel s pritelkyni poradit sam:
Pridam par info kdyby se sem chtel nekdo nekdy vypravit s podobnym zamerem jako my.

To vis, Rhodos si asi vetsina lidi spoji s turistickym prumyslem a tomu se vetsina lidi tady na foru zdaleka vyhyba ;-) Diky, zes tak pekne sepsal sve zkusenosti, urcite se casem budou nekomu hodit =D>
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod conny » čtv srp 11, 2011 18:55

no ja jsem tvuj dotaz nejak prehlidla.

nadeje, ze v zari bude na Rodoru lip, je marniva, byly v pulce zari a v Lindosu 40 ve stinu. to bylo fakt pekelny, myslela jsem, ze umru. zrovna Rodos bych na konci sezony i doporucila, na rozdil od treba severni Italie. jednak je tam vetsi sance hezkeho pocasi a neni tam jak po vymreni. mistni doprava mi prisla v pohode, dokonce jsem zazila, ze pruvodce organizoval domaci, aby meli turisti kde sedet.

jinak na reckych ostrovej je s vodou problem vsude, nekde tece jenom slana, ale neni to tak problematicky z hlediska hygieny jako v africe.

ceny v tavernach se hodne lisi, prave ve starem meste je to katastrofa, je nutny hledat, lepsi jsou malinky zapadly, poznaji se tak, ze nedisponuji nadhanecema. vcelku se da prestravovat na kebabech a ze stanku, jsou k jidlu a levnejsi nez v taverne. bezne jsem si to kupovali a pak na apartmanu jedli.

ja mam pro recky ostrovy slabost, je to vcelku slusna varianta, kdyz se chce clovek valet u more a trochu i neco videt. a pri trose snahy to lze spojit treba s lezenim nebo chozenim nebo potapenim.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » stř srp 27, 2014 16:29

zkuste hádat, odkuto vás fčíl oblažuju svým příspěvkem.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod mike » stř srp 27, 2014 16:30

:-k z Moskvy? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » stř srp 27, 2014 16:42

ne, z pchjongjangu, asi .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod mike » stř srp 27, 2014 16:48

To byla druha moznost, co mne napadla :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod Lipon » stř srp 27, 2014 19:31

emigrovals pred exekutorama, co?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » stř srp 27, 2014 19:33

ne, voni sem utekli před mnou a já je tu fčíl hledám.... :twisted:

aneb, co by člověk neudělal pro klid v rodině.... nicméně all-inclusive dočasná emigrace má svá určitá pozitivní specifika... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod ratel » stř srp 27, 2014 19:46

kolik je tam prašanu ? nebo snad firn ? :lol:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » čtv srp 28, 2014 5:53

nahoře dva kopce, mno spíš kopečky prašanu a dole v údolí pár zbytků vlhkého firmu.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod Lipon » čtv srp 28, 2014 6:56

a pak si se zpocenej probudil :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » pát srp 29, 2014 16:31

ne, pak sem zpecenej usnusl... spokojeně... :twisted:

neska sem zistil, že bych tu žít nemoh... překvíápko, že?!?!

sme bylo na plavacím/koupacím výletu lodí.... fajne koupání a skákaní z lodě do průzračné vody, prostě bomba zážitel pro suchozemce.... ale ten hic na plaubě a po přistání byl opravdu strašný, navíc sme k lodi jeli basuffkou přes půl ostrova a je tu teda všude ale naprosto neuvěřitelný balkánský bovdel... to i v bulgarom za totality byl proti temu, co je tu, ordnung jak v říši za adolfa... :vom:

zlatá spišská nová ves, revůca a tam okolo.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod ratel » pát srp 29, 2014 19:15

pavproch píše: neska sem zistil, že bych tu žít nemoh... překvíápko, že?!?!


tys poprvé na jihu - jihovýchodě :P ?

pavproch píše: je tu teda všude ale naprosto neuvěřitelný balkánský bovdel... to i v bulgarom za totality byl proti temu, co je tu, ordnung jak v říši za adolfa... :vom:


no to byl ordnung, šak sem tam byl zatčen za pokus o překročení hranice do řecka :P

ten jižní nepořádek je ale fakt šokující. Nejhorší co jsem viděl je - nebo bylo - předměstí Neapole a pak dvě brutální smetiště či skládky u hlavní cesty na jugochorvatském ostrove Vis který ( kromě trochy vina a zeleniny ) žije z turistiky. To fakt je k nepochopení, proč to nejsou schopni uklidit.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » pát srp 29, 2014 20:32

nejsem na balkáně a přilehlé ázii ani zdaleka poprvé, ale dycky ňa ten bovdel překvapí...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Recko - Rhodos

Příspěvekod Lipon » ned srp 31, 2014 6:59

Popojed kousek na vychod a bude ten tvuj ostrov pripadat jeste jako raj ...
Me to driv taky furt prekvapovalo, jakmile jsem na biku zajel do vnitrozemi po nezpevnenych cestach, tak nejdyl 2. zatacku od hlavni cesty byly cerna skladka jak prase.
Jejich zpusob premysleni pri uklizeni je pro nas nepochopitelny -"co hodim za plot popr. z auta je uklizeny"
Ditto recyklace - teprve pod velkym tlakem unije se zacaly objevovat aspon kontejnery na plast, papir a hlinikove plechovky; ale treba veskere sklo jde na skladky, lahve v kramech samozrejme nezalohovane, vcetne pivnich
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » ned srp 31, 2014 18:35

jj, máš pravdu... sem se právě vrátil z krátké podvečerní procházky za branami hotelu a je to tak... nablýskaný obchoďák západoevroského šmrncu, vedle stejně noblesní hospa s málem livrejovaným maitre d´, pak plot a za plotem spišská nová ves... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » úte zář 2, 2014 19:11

tak už sem z teho balkánského vysušeného bovdela z5 v tym našem, krásně ščavnatým a zeleným... aje tu moc krásná těplota jen 16st... :prayer: :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod ratel » úte zář 2, 2014 20:35

blahopřeju k návratu, tady už voní podzim, i ski už sem vytáhl - sice jen kolečkové ale pocit skluzu už sem obnovil a dneska sem byl i v sauně. Zima je za rohem __II __II __II :rock:

konec off topic ](*,)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Recko - Rhodos

Příspěvekod pavproch » stř zář 3, 2014 18:14

fčíl sem seskočil z kombajnu - trowa okolo chlupy je posekaná.... ale hlavně, ta tráva už byla docela dost posypaná čím? no přece barevným opadaným listím... už je to fakt za rohem.... oachhhhh....

a dost OT
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Řecko a Turecko