Antalya - horsky pruvodce

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod BMAJTZ » čtv zář 9, 2010 10:01

Zdravim, za nekolik hodin odletam do Turecka do Antalye. Je to takovy zajezd na last minute, ale presto, ze je to v hotelu nepredpokladam, ze bych v nem vydrzel moc dlouho a lezeni na plazi me zrovna 2x taky neoslovuje. Zajimao by mne zda je v okoli neco malo horskych cest treku pripadne ferrat. Kdyz prohlizim internet nemuzu narazit na moc informaci o teto oblasti, snad jen to ze zde usti pohori Taurus. Chtel bych tedy pozadat zda pokud v teto oblasti uz nekdo z vas byl nemate o ni nejake presnejsi informace ocenil bych i nejake mapy pripadne informace jestli ma vyznam si sebou tahat feratovy set sedak lano a tak podobne, nejaka horska tura probehne takze pohorky si beru, ale nevim co dal. Za jakoukoli informaci budu vdecen.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod Ježo » čtv zář 9, 2010 10:05

Turistika - ano, nejspíš neznačené cesty. Sehnat rozumnou mapu obtížné, snad staré ruské vojenské.

Lezení - tady na lezci.

Via Ferrata - o tom nic nevím.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod BMAJTZ » čtv zář 9, 2010 10:18

Super feratak necham doma dalsich par gramu dolu. To lezeni je super jsem sice spise v te kategorii 5-6+ ale asi si teda to lano a sedak vemu. Diky za info.

Jeste nejake ty horske tury a trasy kdyby nekdo vypichl neco rozumneho. Mimochodem o tom taurusu jsem cetl zue vrcholy jsou v rozmezi 3000-3700 coz je ok nicmene opravdu se mi nechteji tahat veci jako cepin macky a snad ani sneznice. Da se to tam nekde pripadne pujcit nebo v jake vysce je izoterma pro tuhle jizni oblast v tomhle obdobi?
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod Olchor » čtv úno 9, 2012 15:02

Hoj. Máme koupené letenky na 13.4. do Antalye, 29.4 zpátky z Istanbulu. Žádné válení u moře, chcem pochodit po kopcích a nějakých malých vesničkách ve vnitrozemí... Moc vysoko to asi v dubnu nepustí ( od jaké výšky bude v této oblasti ještě sníh?). Byl bych moc rád za všechny tipy na tůry v oblasti poblíž trasy Antalya - Istanbul. Ale žádné profláklé destinace. Díky.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod Olchor » čtv kvě 3, 2012 8:33

Tak jsme zpátky, bylo to dost dobré. Týden jsme pochodili v horách severně od Manavgatu, do vsi Baslar, Ibradi. Sníh začínal už od 1300mnm, tak nás to do vyšších poloh nepustilo, ale nejhezčí to je stejně okolo 1000mnm ( krásné lesy, kytky, obrovské borovice, cedry, platany, pastevci). Obrovské polje u Baslaru, ponory, louky, koně, ovce.
Druhý týden jsme šli části Lýkijské stezky. Tam už je dost turistů ( hlavně Němci), stezka je celkem náročná, pořád nahoru-dolu, hic. Ale dobré, pomeranče, rajčata, avokáda, banány, lokváty, divoké tulipány.
Naposledy upravil Olchor dne úte čer 12, 2012 15:42, celkově upraveno 1
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod Olchor » úte čer 12, 2012 9:36

Jen pár fotek...
Přílohy
platan.jpg
kone.jpg
basl.jpg
basl.jpg (9.16 KiB) Zobrazeno 4568 krát
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod Hafi » úte čer 12, 2012 9:42

pěkné :-)

no jedu za týden jen o tak dvě-tři sta kilometrů na severovýchod, tak jsem na to zvědavej, jestli to bude aspoň trochu zelený, jak na tvých fotkách
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod karaya1 » úte čer 12, 2012 11:15

Do Kappy? :wink: Tam mám pár tipů, ale obávám se, že zeleno bude jen výjimečně (třeba údolí Ihlara), byl jsem tam loni koncem června - po netypicky studeném a deštivém jaru a stejně oči Středoevropana trpěly...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod Hafi » úte čer 12, 2012 11:19

Mno...ale klasickou Kapadokyi už mám projitou, Ihlaru taky, uvažoval jsem nad Erciyes, jenže tam spolucestovatele asi nevytáhnu a sám se přecijenom trochu bojím, totéž Aladaglari. Zvažuji Hasan Dagi.
Ale tipy si rád přečtu, plán zatím nemám :-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod richard ott » úte čer 12, 2012 16:12

Ahoj, kdybys jel cca 300 km na západ mezi města Afyon a Eskisehir , je tam hezká krajina podobná trochu kappadokyi , "údolí frýgů" frig vadisi, jsou tam nějaké hrobky z 7-6 stol. p.k. v krásných skalních věžích a nikde nikdo.
Potom na Aladaglar by se dalo dostat, třeba z jihu od vodopádů Kapuzbasi selalesi, z vesnice Ulupinar přes údolí Hacer vadisi na planinu Yedigoller, kde mají stany pastevci, tak by tam v půlce června už mohli být. A dle množství sněhu se tam někde projít, nebo jít zpátky, nebo dle sněhu na sever do vesnice Demirkazik.
Rád bych se podíval na Bolkar Daglari, které je na západ od Ala dag, k jezerům na mapách googlu vede cesta pro auta , tak snad žádný nebezpečný terén nehrozí a opět dle sněhu uvidíš co dál, rád bych se tam podíval na náhorní plató snad by bylo dostupné od jezer.
-jezera na Bolkaru: https://maps.google.com/maps?ll=37.4044 ... oramio.all
-vodopády Kapuzbasi, Hacer vadisi na Aladaglaru: https://maps.google.com/maps?q=Kapuzba% ... recko&z=13
-Frig Vadisi hrobka Yilantas, Aslantas https://maps.google.com/maps?ll=39.0513 ... oramio.all
-my jsme byli r 2010 koncem července na Aladag i Ihlaře a začátkem srpna Frig vadisi: https://plus.google.com/photos/10766574 ... banner=pwa
nějaké inspirativní cestopisy jsou snad na hedvabnastezka.cz nebo pohora.cz
něčí fotky z Bolkaru http://visnakovo.rajce.idnes.cz/Turecko ... tur129.jpg
osobně bych vyzkoušel nějaký Taurus, aspoň tam bude nějaká voda, ne jako uprostřed léta. měj se
richard ott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 5, 2011 0:16

Re: Antalya - horsky pruvodce

Příspěvekod karaya1 » úte čer 12, 2012 17:29

Áha, tak je-li klasická Kappa projita, tak v oblasti už nemám co poradit. Přišlo mi, že většina baťůžkářů vynechávala Ihlaru, resp. její horní, neturistickou a podle mě nejhezčí část. Na Erciyes i Hasan Dağı jsem uctivě (ač žádostivě) koukal z dálky, maje ještě nepříliš fungující kotník a jsa sám bez pořádného outdoorového vybavení...

Nádherný kopečky jsou okolo Vanu (včetně Süphan Dağı), ale to už je z Antalye dost daleko.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko


Zpět na Řecko a Turecko