Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » stř dub 20, 2011 15:32

amigo píše:a co la sportiva trango gtx?? - já je mám v hledáčku jako další botky až mi doslouží (už dosluhují) garmonty. ty LaS Nepal trek bla bla bla to už jsou opravdu seriózní lyžáky :)

Na ty se taky kouknu, ale vadi mi tam ta latka, maji jen dve ocka v kominu a celkove mi prijdou slabsi. Uz jsem si overil, ze B/C mi nestaci. Nepal Trek EVO jsou fakt tuhe, ale dost se mi libi a pri prvnim pokusu prekvapive dobre sedly. Nejsou D, jak tvrdi Hudy, spis C/D nebo C. LaS bohuzel kategorii neuvadi, ale pisou, ze je to evoluce Nepal Trek, ktere Hudy znaci jako C. No a kdyz maji trek v nazvu, tak by se v tom snad melo dat i chodit, ne? ;-) Zkusim je znova se spravnyma ponozkama a uvidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » stř dub 20, 2011 15:36

Ty si stěžuj, já ty Treky ani nevyzkouším, jelikož na krámě mají 41,5 a 43. ](*,) Ale asi si je nechám ukázat i v té větší velikosti, abych dobrovolně usoudila, že fakt nejsou pro mě :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » stř dub 20, 2011 15:39

V Hudy vedi lip nez ty, co potrebujes :twisted: Ale aspon uz prestali trvat na tom, ze chlapi potrebuji pouze cervena merino tricka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod slash1111 » stř dub 20, 2011 17:18

šíp píše:1. Petrasem doporučené Asolo Lhasa /díky moc :prayer: /
Splňují mé požadavky: jsou vysoké, festovní, celokožené, s pořádnou gumovou obsázkou a nemají drážky na mačky. Z té absence drážek pro upínání maček usuzuji na to, že boty jsou primárně pro chodce a ne pro lezce.
Trošku mě jen trápí to, že jsou vyrobeny jen z 2,4mm nubuku. Co jsem tak pátrala na jejich stránkách, více by se mi líbily botky z Perwanger kůže /Jedna z nejkvalitnějších kůží používaných na výrobu svrchní části obuvi. Velmi pevná a odolná broušená kůže pocházející z italského Jižního Tyrolska, kde se vyrábí už od roku 1780. Speciální postup výroby ji činí extrémě voděodpudivou při zachování perfektní prodyšnosti. I po častém používání v těžkých podmínkách vykazuje minimální opotřebení a je velmi odolná vůči poškození./. Jenže tu dávají jen do D botek, případně jsou u C botek Granite, které zase nemají obsázku po celé délce, kterou požaduji. Je také u některých bot B, ale touto kategorií se nezabývám.
ASOLO Sherpa GV?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » stř dub 20, 2011 17:25

Dík, jenže je to kategorie D, což nechci, hledám pro své účely C.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod slash1111 » stř dub 20, 2011 18:04

Myslim, ze ta tabulka nie je uplne presna...
2 priklady:
Granite[C] vs. Sherpa[D] (nastupca Alpinistov, ktore mam), tie topanky su urcite rovnako tvrde, aj vysoke, Granite su o dost tazsie...
Power Matic 100GV[B] vs. Tribe GV[B/C] (mam), Power Matic su vyssia trieda ako Tribe, ale v tejto tabulke to je naopak...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » stř dub 20, 2011 18:13

slash1111 píše:Myslim, ze ta tabulka nie je uplne presna... 2 priklady: ...


To, že není přesná, jsem tušila, ale že až tak? Znovu jsem si nějaké boty projela a např. Meindl Island tam mají jako C, z čehož mika myslím trefí šlak...
V tom případě je možné, že pár bot zařazených do kategorie D je vlastně kategorie C. Jenže jak to zjistit?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod slash1111 » stř dub 20, 2011 18:29

asi iba u vyrobcu/dodavatela, alebo vyskusanim v obchode...

ta tabulka je dost mimo:

Detsky model ASOLO Dragon GV:
výška bot: GTX...
membrána (název): DE... (DEtska)
určení: D... (Damske)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » stř dub 20, 2011 18:38

Máte někdo botky z té Perwanger kůže? Jak to vypadá na omak? Podle obrázku mi přijde jako takoví drsná. A co její výdrž? Je to opravdu tak, jak píšou?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » stř dub 20, 2011 23:27

šíp píše:To, že není přesná, jsem tušila, ale že až tak? Znovu jsem si nějaké boty projela a např. Meindl Island tam mají jako C, z čehož mika myslím trefí šlak...

Ani ne, oni tam proste nemaji mezikategorie. Vyrobce uvadi B/C, takze jim to padlo do C, coz bohuzel neni pravda, meli dat B. Tak jsem jim tam aspon napsal pomerne osklive (ale pravdive!) hodnoceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2011 19:47

Byl jsem si vyzkouset Las Nepal Trek Evo Gtx. Mel jsem je na nohach tak pul hodiny a prislo mi, ze by to mohlo jit. Zas tak silene tvrde nejsou a aspon pri chozeni po obchode se zdalo, ze by nemusel by problem ani s chuzi po upravenem povrchu. Akorat bych potreboval o pul cisla vetsi, coz nemeli, takze budu muset zajit jeste jinam. Uplne jisty si nejsem, to zas bude zkouseni a rozhodovani...

Zkusil jsem taky LaS Trango Alp Gore-Tex, ktere navrhoval amigo, a okamzite je zavrhnul. Bota skoro az moc siroka, ale ve spicce se rychle zuzuje a tlaci ze stran. Navic je spicka moc nizka a tlacila na prsty shora. Celkove mi ta bota prisla takova nijaka a slaba, tohle urcite ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » čtv dub 21, 2011 19:55

Tak mám za sebou první mapování terénu. Vypadlo pár kandidátů a objevil se nový.
Začnu od bot. Všechny La Sportiva Nepal a Trek jsou mimo hru. To nejsou boty, to je nebezpečná zbraň :shock: . Je fakt, že ty, co jsem viděla, byly tak 13tky :oops: .
Nově nyní zvažuji Garmont Pinnacle. První výrobce, který dělá pánské i dámské boty stejně vysoké. Botky to jsou solidní, s parádní gumovou obsázkou, jen se bojím, zda nejsou příliš tvrdé - aby mi neupadla noha dříve, než dojedu na hory.
Z původního seznamu do dalšího kola postupují Scarpa Ladakh. Celokožené botky, dostatečně festovní. Dle prodavače je tloušťka kůže 2,8mm, což je více, než mají Asola.
Mimochodem, tyto dvoje botky nemají stejnou tvrdost ani omylem. Nikdy předtím jsem žádné C neměla, tak nemám srovnání, ale ty Ladakh odpovídají Alaskám, tj B/C. Ale i tak mi ty Pinnacle přijdou výrazně tvrdší, než jenom o 1/2 stupně.

Nyní si vezmu do parády jednotlivé kšefty.

Hudy Veveří. Nepovšimnuta jsem byla asi 10minut a sama jsem si pro obsluhu musela skočit. Kočenka se tvářila, že o kategoriích bot slyší poprvé. Po mém vysvětlení mi nabídla Alasky.

Hannah. Ochotný týpek, který mi řekl, že firma Asolo končí se zastoupením v ČR, proto ty boty skoro nikde už nemají. Doporučil mi speciálku Asolo v Hodoníně, kde ještě prý mají poměrně široký sortiment.

RP Masarykova. Ochotný prodavač, věnoval se mi celou dobu a trpělivě nosil Pinnacle pánské, dámské a od každého 3 velikosti. Vůbec neprudil, ani když jsem si ty botky různě na nohou kombinovala pro srovnání velikosti a dobrovolně si je sám do krabic roztřídil, ani nechtěl pomoct.

Eliass. Ochotný prodavač, který na moji prosbu zjišťoval tloušťku kůže u botek Ladakh. Věnoval se mi, a jelikož u Ladakh měli jen 41,5 a já chtěla pro srovnání i menší, vyhrabal Nepal ve velikosti 41.

Hudy Orlí. Prodavač ochotný a znalý, který mi vysvětlil, že těžko najdu všechny mé požadavky na jedné botě. Tam jsem taky viděla ty obr La Sportiva a dokonce mě na ně nechal šáhnout.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod DAV » čtv dub 21, 2011 20:41

Zkus se kouknout na Zamberlan mi docela lépe sedí než Garmont Pinnacle. Stejná výbavy, jsou lehčí, v oblasti kotníku více ohebné, při sestupu netlačí na achilovku.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod paldo » čtv dub 21, 2011 20:49

Salewy? skúsenosti žiadne nemám... len hľadám na nete boty, ktoré by mohli vyhovovať :wink:
Naposledy upravil paldo dne čtv dub 21, 2011 20:53, celkově upraveno 1
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Voko » čtv dub 21, 2011 20:49

šíp píše:3. Scarpa Ladakh. Ladakh vlastní Voko a co mi psal, je spokojeným majitelem. Ještě bych uvítala podrobnější popis toho, co mají botky za sebou. Pomůže to i jiným uživatelům, kteří jako já stojí před rozhodováním.

Takže zkusím popsat co mají botky za sebou:

Celkem nachozeno cca 750km, přesně fakt nevím.
Používání celoroční - jen na krátké trasy v létě beru nízké boty.
Puchýře jsem zaznamenal, ze začátku, když měl jen slabé ponožky. Na boty jsem si chvíli zvykal - dělal se mi puchýř na palci zespodu a na patě pod kotníkem.
Jezdím nejvíc do Beskyd, které mám za rohem. V Beskydech není žádný náročný terén pro boty. V Roháčích jsem v nich prošel max. 50km.
Malá fatra na podzim 30km a teď na jaře jen pár km po kolena ve sněhu. Do bot mi nateklo - myslím, že hlavně tím, jak jsem se pořád propadal do sněhu, tak se dostal pod návleky a do bot kde roztál.
V zimě jsem zatím nepotřeboval extra teplé ponožky, v létě se nohy potí, což je logické, ale nohy neplavou ve vodě.
V sobotu jsem šel trasu Ostravice - Smrk - Lysá - Ostravice - cestou bylo hodně mokrého sněhu a občas chůze v břečce - boty nepromokly.

Při velmi dlouhých trasách (70 - 80 km v kuse) jsem měl otlaky na chodidlech, ale to je normální. Při B7 jsem je sundal jen při sestupu z Kněhyně do Čeladné, jinak jsem v nich šel celou trasu.
Zažily ještě 6 dní v červenci - ledovcový kurz - permanentně ve sněhu - membrána to ustála - v botáh jen vlhko z potu + Ferratyv v Alpách, ale ne moc.

Boty jsem dosud mazal jen krémem Tarrango Trekking natural cream. Vzhledem k tomu, že jsem spotřeboval jen jednu tubu, tak je řejmé, že moc péče boty nedostaly.

Víc mně nenapadá, když tak napište konkrétní otázky. Foro boty s trochu odchlíplou obsázkou zde
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod zdenki » čtv dub 21, 2011 20:58

@šipka:mrkla jsi se v Eliass Brno i na Scarpa Grand Dru? Mají tam sice jen vzorky pánskou 41 a dámskou 38, ale domluvil jsem se v pohodě na individuální objednávce z Itálie. Velikost se dá vyzkoušet na Scarpa Mont Blanc,které normálně prodávají. Ty Grand Dru jsou vlastně skoro stejné,akorát nemají žádné zateplení ani drážku na mačky ve špičce. Botky chci vlastně na dost podobné využití jako ty + i letní Tatry a určitě jsou na noze dost pohodlné i na delší úsek po upraveném terénu (zkoušel jsem ty Mont Blanc asi tak 3h v obchodě :) ). Ale je to můj pocit,protože mi obecně vyhovují tvrdší boty. Cenově vyjdou stejně jako LS Nepal Trek Evo GTX.
Naposledy upravil zdenki dne čtv dub 21, 2011 21:08, celkově upraveno 1
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » čtv dub 21, 2011 21:04

Díky moc za vyčerpávající report =D> . Z toho, co píšeš, to opravdu vypadá spíše na kategorii B/C než na proklamovanou C. Toho jsem se bála :-k . Safra, co teď? Jedny podobné už mám ](*,)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Voko » čtv dub 21, 2011 21:11

Sám je vnímám spíš jako boty do terénu - na asfaltu jsou tvrdé - došlap není měký - když se spěchá z asfaltu pak bolí holení kosti.
Jsou to mé první pořádné trekovkyl, takže nemám s čím porovnat kategorii B B/C C.
Do Beskyd by se hodily měkčí boty, ale já chtěl univerzální použití zima/léto + občas vyšší hory a použití maček + kvalitu.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » čtv dub 21, 2011 21:21

zdenki píše:@šipka:mrkla jsi se v Eliass Brno i na Scarpa Grand Dru? Mají tam sice jen vzorky pánskou 41 a dámskou 38, ale domluvil jsem se v pohodě na individuální objednávce z Itálie.


Ha! Neviděla a prodavač mi je nenabídl. O objednávce Scarpa mluvil, za týden zásilka odejde z Itálie a za další týden bude v regálech. Jen jaksi nepočítají s menšími čísly ](*,) :axe:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » čtv dub 21, 2011 21:34

DAV píše:Zkus se kouknout na Zamberlan mi docela lépe sedí než Garmont Pinnacle. Stejná výbavy, jsou lehčí, v oblasti kotníku více ohebné, při sestupu netlačí na achilovku.


Podle tohoto jsou Pinnacle C a Zamberlany C/D. Tož se v tom má tak někdo vyznat ](*,)


Voko píše:Jsou to mé první pořádné trekovkyl, takže nemám s čím porovnat kategorii B B/C C.
Do Beskyd by se hodily měkčí boty, ale já chtěl univerzální použití zima/léto + občas vyšší hory a použití maček + kvalitu.


Voko, já to nemyslela jako výtku vůči Tobě. Naopak, já si Tvého reportu moc vážím. Ta výtka směřovala vůči tvůrcům té tabulky na SO, kde hodně údajů není relevantních a neodpovídá realitě :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Voko » čtv dub 21, 2011 21:38

já to nebral jako výtku, jen jako dovětek - prostě detail hodný detailisty :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » čtv dub 21, 2011 21:50

Stejně je zajímavé, kolik lidí po vytažení tohoto vlákna najednou shání C botky :wink:
Mimochodem, měla jsem v ruce /ne na nohou/ i ty zde doporučované LS Trango Alp a eee, děkuji, nechci.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod slash1111 » pát dub 22, 2011 6:34

Podl mna je rozhodujucou pre tvrdost topanky konstrukcia jazyka.
Ak je jazyk prisity ku zbytku topanky, je to kategoria B, B/C (Scarpa Ladakh, Hanwag Alaska, Asolo Tribe GV, Power Matic 100 a pod.)
Ak je jazyk sucastou topanky (jeden kus koze) je to kategoria C, D (Garmont Pinnacle, Asolo Sherpa, Alpinist, Granite a pod.)

B, B/C
Obrázek

C, D
Obrázek

osobne si myslim, ze pre Tvoje dlhe horizontalne treky je B/C najlepsie, v C sa budes trapit (hlavne kym tam prides...)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod amigo » pát dub 22, 2011 7:49

mike píše:Byl jsem si vyzkouset Las Nepal Trek Evo Gtx...
Zkusil jsem taky LaS Trango Alp Gore-Tex, ktere navrhoval amigo, a okamzite je zavrhnul...

dík za report, akorát jsi mě moc nepotěšil :-k , ještě mám vyhlídnuté scarpy triolety, no budu je muset prvně vyzkoušet, pak se uvidí.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » pát dub 22, 2011 7:59

slash1111 píše:osobne si myslim, ze pre Tvoje dlhe horizontalne treky je B/C najlepsie, v C sa budes trapit (hlavne kym tam prides...)

Jo přesně to jsme si říkali včera večer. Asi opravdu půjdu do B/C a smířím se holt a tím, že budu každé 3-4 roky kupovat nové boty. Totiž tolik mi vydržely moje Scarpy kategorie B a víceméně se totálně rozpadly tak, že je nemělo smysl nějak opravovat.


amigo píše:... ještě mám vyhlídnuté scarpy triolety, no budu je muset prvně vyzkoušet, pak se uvidí.


Na ty jsem koukala taky, ale ze starého modelu měli jen pár čísel a jinak jen nový model, který se mi moc nelíbil.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod pripluv » pát dub 22, 2011 8:49

amigo píše:... ještě mám vyhlídnuté scarpy triolety, no budu je muset prvně vyzkoušet, pak se uvidí.


Se mi to zdá, nebo to fakt nemá zobák? Pro Amigoužití bych se možná zamýšlel nad Summitama. Jinak · Scarpa forewer :supz:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod amigo » pát dub 22, 2011 8:57

zvažuju oboje, ale neměl jsem na noze ani jedny, tak je to zatím jen takovej předvýběr :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod terkad » pát dub 22, 2011 12:12

Jak to čtu tak koukám, že tu nebyly zmíněné moje milované LaS Karakorum.
Jsou celokožené, mají obsázku, kategorie odpovídající (pokud ses tedy nakonec nerozhodla pro B/C) a pokud máš velikost 38, pak v Praze na Slezské jsou za hubičku.
Jsou sice trošku tvrdší, ale asfalt se s nima dá zvládnout a v terénu pak pohoda i delší dobu. Akorát v létě na ně trochu nadávám a jakmile bude za co, mám v plánu pořídit něco lehkého, čistě letního.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod JuraS » pát dub 22, 2011 12:48

Ach jo!

:smt021 :smt021 :smt021

a já je koupil pár týdnů zpátky za 3500,- :((

:smt021 :smt021 :smt021

ale připojuju se k Terezce,
moje 47ky mají odchozeno jen něco přes 100km po přilehlých beskydských kopcích (Lysá, Smrk, Travný, apod), nejvíc v jednom zátahu 30km (Raškovice Ondráš - Travný - Visalaje - Lysá - Frýdlant) a zatím naprostá spokojenost. Botky krásně drží "stopu" na sněhu - neujíždějí do boku a stejně tak i pevně drží kotník.
Jedinou výtku mám ke šněrování až ke špičce boty:
Boty mám akorát jak ulité na nohu, ale stejně díky tomu, že ohyb boty při chůzi je někde v úrovni prvního křížení tkaniček, tak se jazyk ohýbá směrem dolů dovnitř a tlačí mě do záprstních kostí (začátek nártu). I když ten jazyk tahám při obouvání co nejvýš aby tam nebyla vůle. Ale přičítám to spíš "mládí" bot. Zatím vždy zvítězila moje noha v boji s tím kam ji bota pustí. :twisted: ...
... což je ale často směrem ven :evil:
Muziko, muzičenko, ty čarodějná, do pekla pro ťa půjdu...
Cimbálová muzika Satina
Uživatelský avatar
JuraS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát dub 17, 2009 7:28
Bydliště: Brána beskyd pod Lysou

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod pavproch » pát dub 22, 2011 13:18

sem tu dlůho nebyl, číst sa ně to nesce, možná to tu už zaznělo: Aku Utah Top - celokůže, GTZ, vibram, C. Mám a spokojenost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty