Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod fps » pát dub 3, 2015 13:32

mike píše:Kolik uz v nich mas nachozeno?

jsem přestal počítat kilometry co mají boty nachozeny, a počítám to na dny kde jsem v nich chodil, dle mě to je více vypovídající údaj, je velký rozdíl zda chodíš u nás, a nebo v Alpách, to je jasné, takže mají za sebou zatím 6 dní u nás, 5 dní Tatry, 6 dní Alpy, takže zatím nic moc, po umytí vypadají La Sportiva Trango Cube stále jako nové, což mě docela štve, jsem myslel že tu hroznou barvu časem vyšisuji, a ono zatím nic
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod fps » pát dub 3, 2015 13:44

pickard píše:
mike píše:Neni to tim, zes je jeste nerozslapnul?

Muze byt. Ale jestli znatelne zmeknou, miji se podstatne s ucelem nakupu.

La Sportiva Trango Cube jsou stále b/C kategorie i po rozchození, ani B/C ani C, něco mezi, už jsem to tady někde psal, taky na nich není co rozcházet, je to samí plast, není to kůže která se kilometry rozchází, C kategorie je třeba tohle Dallape Marmolada
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod fps » pát dub 3, 2015 13:51

wawrik píše:• Topánku som zatiaľ ničím nestriekal, nebolo treba. Kým nepremokajú, nechytám sa ich.
• Hnusné sú, áno. Výhody však natoľko prevažujú, že všetky komenty na ich adresu sa dajú odbaviť povýšeným úsmevom. Stačí si predstaviť, ako vyzerajú nohy kverulantov v kožených topánkach po pár hodinách vo vlhku. Alebo ako sa ich snažia nasnosílovať či nalimmerovať, a to opakovane :twisted:
• Podľa mňa sú to trochu tvrdšie B/C.

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2015 21:27

wawrik píše:Majitelia sa už ku všetkému vyjadrovali...

Myslel jsem ciste tu tvrdost po nejake dobe.

wawrik píše:Hnusné sú, áno. Výhody však natoľko prevažujú, že všetky komenty na ich adresu sa dajú odbaviť povýšeným úsmevom. Stačí si predstaviť, ako vyzerajú nohy kverulantov v kožených topánkach po pár hodinách vo vlhku.

Jeste si vzpominam, jak sis po kratsim vystupu na firnu stezoval na vlhko a zkoumal mokre ponozky, zatimco ja jsem byl v kozenych botach v suchu a pohode :twisted: Ale ja jsem myslim barvy nekomentoval, v realu mi to prijde lepsi, nez na fotkach a vlastne by mi to vubec nevadilo.

wawrik píše:Chôdza po asfalte je pre mňa hlavne kvôli spomínanej robo-chôdzi stále utrpením, nemôžem v nich ísť tak rýchlo, ako v Meindloch.

Pro neznale: predbiha v nich jen cyklisty, auta obvykle ne ;-)

wawrik píše:Inak vďaka mojej agitke si ich už kúpilo asi päť ľudí (vrátane niekoľkých tu na fóre), myslím, že by mi LaS mala tento náhly prírastok v obrate firmy ohodnotiť finančne :D

Az se ji vrati investice do nove vyrobni linky, co kvuli tobe museli vybudovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2015 21:45

fps píše:jsem přestal počítat kilometry co mají boty nachozeny, a počítám to na dny kde jsem v nich chodil, dle mě to je více vypovídající údaj, je velký rozdíl zda chodíš u nás, a nebo v Alpách

Tohle je tezke. Ano, hodne se to lisi, ale zalezi hlavne na terenu. I v Alpach muzes jit po jednoduchych stezkach a u nas po sutovisti. Nejvic vypovidajici bude asi cas, ale v hodinach, neni den jako den. Nebo pocet kroku nasobeny koeficientem obziznosti terenu :twisted:

Sam to resim tak, ze mam v tabulce jak kilometry, tak cas a jeste muzu filtrovat podle typu trasy (turistika, VHT, sneznice...). Treba podrazka dostane za tyden v Alpach vetsi zahul, nez za rok u nas, to jsem si na poslednich Alaskach vyzkousel. Pres 1000 km u nas a podrazka sice neni uplne jako nova, ale vzorek je ostry a moc ho neubylo.

fps píše: taky na nich není co rozcházet, je to samí plast, není to kůže která se kilometry rozchází

I plast neustalym ohybanim casem trochu zmekne a vytvaruje se podle nohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod fps » sob dub 4, 2015 9:56

samo že se i plastové boty trochu vytvaruji na nohu, ale s koženými botami se to nedá moc srovnávat, hlavně klasiky jsou ve vytvarování se na nohu někde úplně jinde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod mike » sob dub 4, 2015 23:04

No vsak, to je ukol vas testeru. Zjistit, jak moc se to lisi nebo nelisi od kozenych bot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mir07 » úte čer 9, 2015 20:49

Dobry vecer,
co si myslite o techto botach salomon?
http://www.sbazar.cz/energeticky.instit ... -vhodne-na

Velikostne by mi mely byt a cena mi pripada v pohode. Pouziti na kopce rakouskych alp v lete. Nemuzu o nich vubec nic najit, nevim co je to presne za model. Nasel jsem jen velmi podobny Salomon Pro Ice se snerovaci spickou.

http://www.trailspace.com/gear/salomon/pro-ice

Diky za odpovedi
mir07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 9, 2015 20:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 22:18

Vis jiste, ze chces C/D boty? Do rakouskych Alp v lete je to overkill, jestli je teda nechces ciste na ledovce a nejvyssi vrcholy a to jeste spis tezsima cestama. Normalne tam staci B/C boty. A neni to tak, ze C/D jsou lepsi, na normalni chozeni jsou nepohodlne, lepsi jsou jen v narocnem terenu.

Taky doporucuju k precteni toto vlakno. Kupovat starsi boty nemusi byt dobry napad a nezalezi na tom, jak moc byly nebo nebyly nosene. Zalezi jen na datu vyroby.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mir07 » úte čer 9, 2015 23:32

No jistej si prave uplne nejsem :) taky mi to prijde moc, ikdyz ale opticky mi ty boty zas tak drsny neprijdou.
To s tim rozpadem podrazky jsi mi prekvapil, vubec jsem o tom nevedel :/ Diky za info.
mir07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 9, 2015 20:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2015 2:45

Opticky toho moc nepoznas. Tvrdost boty je dana tuhosti podrazky. Maji drazky na automaticke macky, takze jsou minimalne C, ale klidne C/D, jak pise prodavajici. V takovych se po normalnich stezkach chodi blbe. Opravdu zalezi na tom, na co je chces, a tos poradne nenapsal. V rakouskych Alpach je spousta ruznych terenu. Taky zalezi na tom, v cem jsi zvykly chodit. Jestli nemas nachozeno hodne aspon v B/C botach, tak by tohle byl zabijak.

Ty rozpadajici se podrazky jeste porad nejsou v obecnem povedomi, proto na to upozornuju. Obcas se objevi nekdo, kdo si vyhodne koupil boty, co lezely roky nekde na sklade, a pak se divi. Jestli se to tyka i techto bot nevim, ale tipuju, ze ano a ze tlumeni pod patou bude z PU.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř čer 10, 2015 6:58

Tak v takovych botach chpdil nas guide, kdyz jsme v Otztalu s nim meli petidenni lehci prechod pres ledovce. Je to jak pise mike - pokud na takove boty nejsi zvykly, tak budes mit kazdy kilometr na normalni stezce za utrpeni. Pokud chces i horolezt a ledovce, tak je to OK, jinak na to radeji zapomen. Jedine, ze bys chtel ziskat zkusenosti do budoucna - za tu cenu jsou asi nejlevnejsi variantou zvyknout si na tvrde boty. Samozrejme, pokud puvodni podrazka jeste neco vydrzi. A kdyz ne, tak si jej za cca 1500 nechas vymenit (muzes pravdepodobne i za trochu mene tvrdou) a mas boty. Ae lepsi by bylo si je vzit do rukou....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř čer 10, 2015 10:44

kdyby to bylo o botách které patří do tohle tématu "Klasické celokožené pohory", tak u takových bot rozpadnutí podrážky nehrozí, ty nejsou z PU
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2015 15:16

Presunuto do spravneho vlakna, tohle bylo spatne od zacatku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod wuta » ned čer 14, 2015 18:28

Zdravím vespolek,
Před rokem jsem se přestěhoval do Norska, Odda, kraj Hordaland. Těšil jsem se na VHT turistiku a za tím účelem pořídil boty Lasportiva Nepal Trek Evo GTX. Boty jsou skvělé pod těžší batoh i do obtížného terénu. V globále jsem s nimi spokojen. Problém ale je, že v okolí našeho bydliště jsou hodně strmé svahy, tvořené převážně suťovými poli a balvany (od 30cm po deset metrů). V uvedených botech mám problém, kdy díky vložené výztuze v podrážce mají při došlapu malý kontakt s podkladem a často mi podkluzují - zvláště při sestupu. Můžete mi, prosím, doporučit nepromokavé vysoké boty, které obdobně pevně fixují kotník, ale mají měkčí podrážku, jež by lépe přilnula k podkladu? Specifikem totiž je, že když vystoupáte nahoru, tak jsou boty jako Nepal Trek naprosto ideální. Možná - existují nějaké mačky, které by můj problém řešily? Zkoušel jsem klasické ledovcové - pomohly, ale zas při chůzi mimo obtížné úseky překáží a nasazovat/sundávat je co 50 metrů se mi nechce.
Děkuji a přeji hezký den.
Wuta
wuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 30, 2014 15:08

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2015 1:05

Tyhle boty jsem mel a trochu mi unika, proc ti v tom sutovem svahu nevyhovuji. Protoze na podminky podobneho typu mi fungovaly lip, nez cokoliv jineho. Muzes to nejak bliz popsat nebo sem hodit fotku? Ze zminky o mackach tipuju, ze tam bude i snih. Po lehce zasnezenych sutrech se jde blbe v cemkoliv. Macky pomahaji, ale je potreba, aby snehu bylo aspon tak 10 cm.

Koukni sem, druha fotka. Foceno shora, takze ac to nevypada, svah je hodne prudky (misty mozna i 45 stupnu). Mel jsem B/C boty tj. o dost mekci, nez ty, a bez macek se v takovem terenu slo strasne. Mekci boty vubec nepomahaly, naopak, ty Nepal Treky bych tam ocenil. Zato v mackach uplne v pohode, sesel jsem to v nich cele az dolu, nejakych 200 vyskovych metru.

Chci rict, ze ac se ti v tom mozna chodi blbe, tak by mekci boty treba vubec nepomohly a slo by se ti jeste hur. Prezouvat macky tam a zpatky je opruz, ale tve boty zvladaji poloautomaty a tam to jde celkem rychle, ne? Jinak kompromis, jit radej v mackach tezsi useky a lehci pretrpet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod wuta » pon čer 15, 2015 8:00

Jo, to je přesně ono - jako na té druhé fotce. Jen beze sněhu, ale mokré. Problém je, když při sestupu hledám místo došlapu - kameny jsou s hranami a těžko se hledá místo, kam došlápnout větší plochou. Pokud tvrdou, neohebnou, podrážkou došlápnu na vystouplou hranu, nemůžu odhadnout, jak pevný dostup je - to zjistím až při odlehčení druhé nohy, kdy už zpravidla jedu. Na zádech batoh a za ruku juniora = krůpěje na čele. Zatím to řeším tak, že tohle chodím v adidaskách. Jenže ani to není zdaleka ideální - ihed jsou promočené, a když se noha sveze do škvíry, tak mám otlučené kotníky. Nahoře na planině jsou VHT boty ideální. Problémy mi dělají opravdu jen při sestupu, ale zato citelné. Místní to chodí v lehkých botách, jenže já mám trochu problém s kotníkem a taky vodím děti, takže o nečekená situace není nouze. Proto hledám nějaký kompromis. Místní mi doporučili lovecké boty Viking. Jenže u nás je nevedou, musel bych do města 200km a hlavně jsem v tomto k Norům trochu podezíravý - jsou velcí patrioti. Kupují domácí značky a produkty, i kdyby byly o 25% horší a 50% dražší než dovoz. Takže kdykoliv chválí něco domácího, je třeba brát to s rezervou :D.
wuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 30, 2014 15:08

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod apuka » pon čer 15, 2015 8:42

Ja bych taky rekl, ze na takovy teren jsou mnohem lepsi Tvoje stavajici baty jako nejake mekci. Co popisujes jako "svuj" problem je - podle mne - zpusobene spise Tvym zpusobem chuze po tech sutrech. Ted to neber jako vycitku, ale v tech tvrdsich botech (hlavne v podobnem terenu) je treba se naucit, jak se v tom chodi. Je to ponekud jiny zpusob jako napr. v tech adidaskach. Jednak to potrebuje trochu udelat odhad dopredu, ktery sutr jak drzi a kam mohu pristim krokem slapnout. Na male kameny se rozhodne neslape na hranu (na velkych, drzicich zase v pohode, ale tak abys neuklouzl), ale spise nekam, kde se noha udrzi, resp. kameny udrzi nohu, tj. tak, abys slapl radeji na kamen, ktery kdyz se posune, tak je budes "tlacit" do zeme a bude brzdit. Blbe se to popisuje, chce to trochu cviku.
Na druhe strane vlhke kameny jsou kluzke pro vetsinu bot a ty tvrdsi maji tvrdsi smes gumy, ktera vice klouze, navic "za ruku juniora" je mozna jeste vice omezujici, protoze bys pozornost mel v prvni rad ezamirit na odhadovani doslapu a takto logicky prvotni pozornosti bude bezpecnost juniora. No, proste, neni to s deckem jednoduche...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod wuta » pon čer 15, 2015 9:04

Ano, nezkušenost s tímto terénem nezapírám. Jsme tu teprve rok. S Tatrama se to nedá srovnávat. Rozhodl jsem se hledat rady po včerejší tůře, která byla po zimě vlastně první dlouhá - o to bylo mé rozladění větší. Jak ale říkám, zarážející je, že všichni místní, velmi aktivní sportovci a horolezci, do tohoto terénu chodí v botech s ohebnou podrážkou. Ukazoval jsem jim svoje boty už loni a vysvětlovali mi, že se na to moc nehodí - že je lepší, když se bota pod kloubem palce ohne, když je potřeba, a ty získáš větší styčnou plochu. Jenže takové boty nemají velkou torzní tuhost a já potřebuji mít kotníky v jistotě. Včera mi ještě jeden napsal, ať místo maček zkusím brother - tak říkají takovým gumovým návlekům na podrážku s vidiovými hroty. Používá se to tu v zimě na ledovku. Vyzkouším a dám pak vědět i sem. Prostě co jsem chtěl najít, byly boty podobné konstrukce (kvůli vodotěsnosti), ale s měkčí, vyšší a členitější podrážkou, která by lépe nasedla na nerovný podklad. Pokud se nezadaří, budu se holt učit chodit v těch co mám.
wuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 30, 2014 15:08

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod fps » pon čer 15, 2015 14:21

souhlasím s tím co napsal mike a apuka, do těchto podmínek jsou Lasportiva Nepal Trek Evo dělaný, ale musíš se v nich v takovém terénů naučit chodit, jestli chceš měkčí boty v podrážce, tak koukni na La Sportiva Karakorum Trek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod wuta » pon čer 15, 2015 14:35

Dobrá. Díky za rady, chlapi. Už to tu nebudu plevelit a zkusím se s tím nějak poprat. Tento víkend vyzkouším brother a když to nepomůže, zkusím tomu dát ještě jednu sezónu. Pak jedině ty Vikingy HUNTER HIGH GTX, jinak nevím. Ať se vám daří.
wuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 30, 2014 15:08

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2015 16:06

wuta píše:Jo, to je přesně ono - jako na té druhé fotce. Jen beze sněhu, ale mokré.

Pak ale nerozumim tomu, jak ti mohly pomoct macky. Ty jsou bez snehu spis na skodu. Leda v uplne jemne suti, ktera se chova jako snih, ale v te by zas tve boty fungovaly vyborne.

wuta píše:Problém je, když při sestupu hledám místo došlapu - kameny jsou s hranami a těžko se hledá místo, kam došlápnout větší plochou. Pokud tvrdou, neohebnou, podrážkou došlápnu na vystouplou hranu, nemůžu odhadnout, jak pevný dostup je - to zjistím až při odlehčení druhé nohy, kdy už zpravidla jedu.

Fajn, chce to se naucit chodit jinak. Nehledej vetsi plochu, boty mas odolne a podrazku tuhou, a tak muzes doslapnout kamkoliv. Proste jedes jako tank bez ohledu na teren. Doslapovat na hrany je skoro idealni, jelikoz ty obvykle neujedou. Nebo klidne na ostrou spici, obecne na vrsky kamenu. Ano, kamen muze pri odrazu povolit, ale v tom ti zas pomuze dynamika pohybu, kdy uz druha noha dopada na dalsi. Chce to trochu casu a praxe, pak se prestanes bat a pujdes dvakrat rychleji, nez mistni v adidaskach. Boty jsou na tohle dobre, jen je to chce vyuzit. Problem je nejistota, kdyz se bojis, tak to nefunguje a klouzes, ale to se spravi praxi.

wuta píše:Na zádech batoh a za ruku juniora = krůpěje na čele.

Dite za ruku je blbe, protoze potrebujes dynamiku a obcas i ruce kvuli rovnovaze... Holt to bude chcit chodit pomaleji, ale jisteji.

wuta píše:Zatím to řeším tak, že tohle chodím v adidaskách. Jenže ani to není zdaleka ideální - ihed jsou promočené, a když se noha sveze do škvíry, tak mám otlučené kotníky.

V lepsim pripade, v horsim si ho muzes podvrtnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod wuta » pon čer 15, 2015 17:30

ad mačky - ano nebylo to ono. Zkoušel jsem došlapovat na přední část, kde jsou zuby tak, aby se nerovnost/hrana na kameni napasovala mezi ně. Ok. Když mi noha podjela, nesklouzla po kluzkém kameni tak rychle - hroty dost brzdily, jak už jsem měl váhu na noze - takže jsem sice jel taky, ale nebyl to takový fofr a byl čas pobrat rovnováhu. Ale to by mi ty mačky nevydržely moc dlouho. Celkově však spíš ne, než ideál. Je to tu prostě směrem dolů prasárna, když je mokro. A to je skoro furt :D
wuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 30, 2014 15:08

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2015 17:37

Jo, za mokra je takovy teren jeden z nejhorsich. Zkus vic verit tem botam, diky tvrde podrazce a hrubemu vzorku zafunguji podobne, jako ty macky. Hrany se ve vzorku chyti. Jen se toho clovek nesmi bat, cim durazneji slapes, tim lip se chyti, pri opatrnem naslapovani ne. Postupne to zkousej a ono se to casem podda. Chce to ale zpocatku neprehnat, jinak se prerazis ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod Guly » pon pro 28, 2015 2:06

@remy77 ?
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod remy77 » pon pro 28, 2015 14:26

Guly píše:@remy77 ?


Mike to presunul do spravnej temy..
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Předchozí

Zpět na Boty