Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod pavproch » ned led 31, 2010 20:38

silný provoz ve skalách a tak = podrážka D bot trpí fest

nestěžuju si

kdysi sem tu o tym psal

tu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Boulderman » ned led 31, 2010 20:42

Martineček píše:
pavproch píše:Garmont Mt.Guide Carbo - už tři roky a OK (jednou vyměněná podrážka - ošlapaná špička až na drážku - spadávaly mačky... fčíl je budu dávat na druhou výměnu podrážky...


...a to je jako OK bota, když se dvakrát za tři roky vymění podrážka??? :|


Moje řeč. Mně se na pinnaclech vzadu oddělila kůže od textilie, takže se obnažila membrána. tohle mi neuznali jako reklamaci.... přitom jsem se o boty vzorně staral a za ty prachy a reklamu bych očekával, že to je bota minimálně na pamír. O podrážce ani nemluvím... Každopádně boty mi zůstaly, vyměním podrážku a budu v nich chodit tady po bílých karpatech a beskydech, na to snad ještě stačit budou.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod pavproch » ned led 31, 2010 20:45

opravuju, ty Mt.Guidy mám přesně 4 roky.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod strider » ned led 31, 2010 21:55

Ty meindl Alta Via mam a jsou uplne dokonaly, akorat proste ne na vsechno jak uz Ti napsali ostatni... letni alpy, vicedenni prechody s velkym batohem, lezeni v lete v horach uplne parada vzhledem k konstrukci boty... ale na vyssi hory bych koukal jeste po necem jinym
ja k tomu chci kupovat prave Guidy nebo neco takoveho tvrdeho, precejen na alta via nedas ramovky, ale to me vadi uplne nejmin
Alta Via bych koupil hned znova, sou super
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Martineček » pon úno 1, 2010 8:20

pavproch píše:silný provoz ve skalách a tak = podrážka D bot trpí fest

nestěžuju si

kdysi sem tu o tym psal

tu


...hezký příběh. No já sem rád, že 2 roky = žádná výměna podrážky a očekávám, že i 4 roky bude to samé. Ale ten přístup z RP mě mile překvapil. To bych nečekal, že Ti zdarma boty opraví... :mrgreen:
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Foggy » pon úno 1, 2010 19:14

Tak jsem nakonec obešel obchody a koupil Scarpa Triolet. Nejlépe mi sedli (ještě jsem váhal na scarpa escape). Rady prodavačů zněli ... garmont a asola ne, zkoušel jsem si ty la sportivy nepal trek evo a připadal jsem si jako v tvrdých kanadách a už po minutě mě v nich bolela noha.
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2010 19:17

dotaz na vlastníky C/D bot, které mají "climbing zone" by Vibram (třeba ty triolety)..... jak je to s rychlostí opotřebování? vydrží to významně déle, než obyč. vibram?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Boulderman » pon úno 1, 2010 23:43

Foggy píše:Tak jsem nakonec obešel obchody a koupil Scarpa Triolet. Nejlépe mi sedli (ještě jsem váhal na scarpa escape). Rady prodavačů zněli ... garmont a asola ne, zkoušel jsem si ty la sportivy nepal trek evo a připadal jsem si jako v tvrdých kanadách a už po minutě mě v nich bolela noha.


no zrovna ty asola docela lidi chválí, ale samozřejmě každý prodavač chválí vlastní zboží...
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Martineček » úte úno 2, 2010 8:04

pavproch píše:dotaz na vlastníky C/D bot, které mají "climbing zone" by Vibram (třeba ty triolety)..... jak je to s rychlostí opotřebování? vydrží to významně déle, než obyč. vibram?


Fotky botek Scarpa Charmoz po dvou letech používání (zimní Tatry, letní Alpy, + turistika celoročně). 8)
Sešpalaná je nejvíce špička (foto zboku). Jinak je ten předek ohlazený zboku, ale celkově si pořád drží svůj "účel", přece jen ta přední část podrážky je méně schozená než zbytek.
1.jpg
1.jpg (99.68 KiB) Zobrazeno 10394 krát
2.jpg
2.jpg (97.33 KiB) Zobrazeno 10393 krát
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod pavproch » úte úno 2, 2010 8:09

Kuju. To vypadá zajímavě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod j_dolezel » pát bře 4, 2011 20:42

Nyni pouzivam Scarpa Triolet Pro a jsem naprosto spokojen.Nejsou zas tolik tvrde tudiz snimi muzete chodit klidne lehke delsi cesty anebo rovnou nasadit zeleza.Pro me je to spise takova universalni botka. Mohu jen doporucit.*
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Stani » pát bře 4, 2011 22:23

Foggy píše:Tak jsem nakonec obešel obchody a koupil Scarpa Triolet. Nejlépe mi sedli (ještě jsem váhal na scarpa escape). Rady prodavačů zněli ... garmont a asola ne, zkoušel jsem si ty la sportivy nepal trek evo a připadal jsem si jako v tvrdých kanadách a už po minutě mě v nich bolela noha.


Trilety vyzeraju byt paradne...

Garmont Pinnacle - uz tu bolo xx nazorov Za a Proti - sam ich mam a zo zaciatku skutocne trochu rozpaky, ale casom, su super...mam ich uz nieco cez rok a pol, macky sedia paradne, obsazka dostatocne tvrda, takze pri tom nikde nic netlaci. Problem je vsak zo zimou. Ano, je v nich zima, a ked beries hrubsie a hrubsie ponozky, potom vlastne viac "skrtis" nohu, a este menej prudi krv, cim mrznes viac.

Nohy ta este budu boliet, neboj :) ale zaklad je, ze ti sadli. Prosim, daj potom vediet ako si s nimi spokojny, ked ich uz plne zatazis - a vidis, skusal si ich v obchode aj s nalozenym ruksakom?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod jirikh » sob bře 5, 2011 15:47

Všichni určitě doporučujete kvalitní a na vlastní kůži odzkoušené boty. Jen by mě zajímalo, jestli má někdo z Vás zkušenosti se značkou TREZETA ( ať už trekové, nebo jiné boty ).....?

Děkuju
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod sobb » sob bře 5, 2011 20:20

zkus trochu pohledat :wink: viewtopic.php?f=6&t=2421

mám od nich botky taky (kombinované) a spokojenost
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod jirikh » ned bře 6, 2011 10:05

Díky, tu diskusi už jsem taky prohlížel. Právě, že já mám taky boty od Trezety už 6 let a naprostá spokojenost. Jen mě štve, že nemají v ČR obchodní zastoupení a jsou jen občas někde pár kusů....
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod slash1111 » ned bře 6, 2011 16:01

Mal som Trezeta Altitude, po 2mesiacoch sa zacal odliepat pri spicke v ohybe gumovy lem, za 3dni opravili (zalepili), po 7 mesiacoch sa zacal znova odliepat + sa odliepala guma na podrazke, takze opat reklamovane, 2.x to uz ani neopravovali a rovno mi vratili peniaze...
vydrzali mi asi 9mesiacov (= cca 800km) u mna Trezeta nikdy viac, presedlal som na ASOLO a max. spokojnost...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod jirikh » ned bře 6, 2011 16:12

Taky názor, je to určitě hodně individuální, trefíš na špatnej kus a je to... Já jsem už taky dvakrát reklamoval botasky Merrell a na podruhé mě prodavačka div nepropíchla pohledem, jako, že mám vůbec tu drzost přijít zase....
Trezety mi jsou prostě sympatický hlavně cenově.
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » úte dub 19, 2011 10:06

Jelikož jsem byla hodná, na Vánoce /čili v časovém horizontu několika měsíců/ dostanu nové botky. Mám tedy dost času na výběr, zkoušení a našetření €.
Od jara do podzimu budu nosit své Hanwag Forest /kategorie B dle našich stránek, kategorie B/C dle originálních stránek výrobce/.
Prošla jsem si tady snad všechna vlákna o botech /čímž jsem zjistila, že je v tom děsný bordel a nepřehlednost - každý nový tazatel zakládá nové vlákno. Číst to nebo nedejbože v tom hledat je opruz, já bych ocenila tak max. 5 hlavních vláken rozdělených na kategorie např. sandále, nízké trekovky, trekovky typu B, C a D/.
Tyto boty budu užívat téměř výlučně v zimě /sněžnice, naše hory a přechody ve Finsku/, ne na lezení a ne s mačkami. Dále předpokládám užití 1x ročně v létě na delší pochody s těžkým batohem /teploty tak do max. 10°C/. Nadělám si iluze, že v této kategorii seženu dámskou verzi a vlastně ani nechci - co jsem tak pátrala, tak dámská verze oproti pánské je nižší, má míň šněrování a celkově mi na první dojem ty chlapské přijdou takové "bytelnější".
Kategorie "C" nemá zateplení, to jsem našla až u "D". Jenže na to moje užívání mi to už přijde zbytečné, nehledě na to, že v těch botách budu cestovat po městě a vlakem ev. i letadlem, než se dostanu do hor, a nerada bych, aby mi nohy upadly než tam dojedu. Možná mi někdo namítne, že pokud neužívám mačky nebo nelezu, stačí mi ty moje dosavadní Hanwagy. Možná jo, možná ne, své myšlenkové pochody, které mě k tomu vedly, sem nepíši, ale klidně vysvětlím v diskuzi.
Z čeho neslevím je: celokožená bota, žádná kombinace s textilem, pogumovaná špice a pořádná gumová obsázka kolem celé boty. Co bych uvítala, není to ale podmínkou je takové to zafixování šňůrek u kotníku. Barva a podobné metrosexuální požadavky jsou mi ukradené.
V užším výběru mám:
- La Sportiva Nepal Trek Evo /jen ta cena ](*,) /
- Scarpa Ladakh
Tož pište :smt024 :smt024 :smt024 Jsem vděčná za jakýkoliv názor.

Edit: zamotala jsem se nějak do názvů těch La Sportiv. Správně jsem měla na mysli opravu kategorii C - La Sportiva Nepal Trek. Ty s podobným názvem jsou D /La Sportiva Nepal Trek Evo/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Petras » úte dub 19, 2011 10:42

A co ASOLO ?
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod RUMcajs » úte dub 19, 2011 10:43

Podivej se obcas na stranky meindlboty.cz.
V bazaru maji casto celokozene Islandy kategorie B/C, obcas i jine.

A treba by jsi si rada vyzkousela v prodejne i zimni specialy.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » úte dub 19, 2011 11:27

Petras píše:A co ASOLO ?

Dík za nápad :prayer: , já věděla, že je lepší se zeptat :ú . Na Asola jsem úplně zapomněla :oops:

RUMcajs píše:Podivej se obcas na stranky meindlboty.cz.
V bazaru maji casto celokozene Islandy kategorie B/C, obcas i jine.


Tak předně: z bazaru nic nechci. Kategorii B/C též ne, chci něco "festovnějšího". A zrovna na Islandy tady na OF nejsou dobré reference /mike, sobb/. Proto jsem je do svého seznamu vyřadila.

RUMcajs píše:A treba by jsi si rada vyzkousela v prodejne i zimni specialy.

Čistě zimní speciál nechci právě kvůli tomu, že je hodlám užívat v létě na trekování po severské tundře.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2011 15:33

šíp píše:Tak předně: z bazaru nic nechci. Kategorii B/C též ne, chci něco "festovnějšího". A zrovna na Islandy tady na OF nejsou dobré reference /mike, sobb/. Proto jsem je do svého seznamu vyřadila.

Ono taky kupovat Islandy kdyz ti nestaci Foresty by byl uplny nesmysl, jelikoz jsou bud stejne nebo spis o neco slabsi kategorie. Podle mne nejsou B/C, ale B. Jsou mekke a nic nevydrzi.

Zrovna resim stejny problem, potrebuju nahradu prave tech Islandu, ktere naprosto zklamaly. Nedavno jsem sel okolo Hudy a zkusil si ty LaS Nepal Trek Evo GTX. Sice bez trekovych ponozek, ale i tak sedly prekvapive dobre. Cenu neresim, jen se bojim, jestli uz nebudou tvrde moc. V terenu bych je asi ocenil, vypadaji, ze si delaji cestu samy, ale co nastupy a turisticke cesty... Ma je tu nekdo? Zajimaly by mne zkusenosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Voko » úte dub 19, 2011 16:12

Mám Scarpy Ladakh třetím rokem, užily už pobyt na ledovci, trošku feraty, více SK + Beskydy v létě i v zimě.

Když sednou, není co řešit, zatím spokojenost.
Jsou dost tvrdé, ušel jsem s nimi podtatnou část B7 a cca 70km při 5BV - tam jsem ale díky nim zrušil nohy na 10km úseku asfaltu :( Když se použíjí dvoje ponožky, tak je pak asfalt snesitelnější.

Zatím jsem nevoskoval a zatím potůčky brodit můžu. Voda se do bot dostala vždy vrchem - sních pod návleky.
Podrážka drží, nevrže. Zatím mám původní tkaničky, i když jsou už natržené. Nejvíc dostávají zabrat právě v tom samosvorným úchytu.

Na jednom místě mi trošku v horní části povolila obsázka po nakopnutí větve nebo kamene. Zkusím vyfotit.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » úte dub 19, 2011 17:43

Super, dík za odpovědi. Ty Scarpy půjdu omrknout pozítří a ty Asola mám objednané do Bartsportu na vyzkoušení.
@mike: ale stačily, jen mi definitivně umřely mé prastaré Scarpy, které jsem měla určené na "takové to domácí žvýkání" /čti: naše hory v létě, jednodenní výlety celoročně a od podzimu do jara na kolo/. Byla jsem tedy postavena před otázku co dál. Jedna varianta byla koupit jakékoliv pohorky, co mi padnou /a třeba vůbec ne celokožené apod/ právě na tyto aktivity. Druhá možnost je ta, co jsem si zvolila. Na tohle užití "degradovat" Foresty a jít "do vyššího levelu" tedy vyloženě jen na zimní hory a treky ve Skandinávii mít už opravdu pořádné boty, tedy kat. C.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2011 18:38

Na "domaci zvykani" jsou myslim Foresty idealni. Islandy v podstate taky, akorat resim, jestli ty me ma vubec cenu posilat na vymenu podrazky a obsazky nebo je rovnou (po roce!) vyhodit... Na vaznejsi pouziti holt nezbude nez koupit nejake lyzaky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » úte dub 19, 2011 20:13

V to doufám.
Já taky zvažovala, zda ty Scarpy neposlat do firmy Restday, jenže co jsem koukala na jejich ceník, tak za novou podrážku + obsázku bych dala 1420Kč. Jenže boty měly každá velkou prasklinu na nártu, kterou mi teklo dovnitř, takže by oprava neměla smysl. Skončily rovnou v koši.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod amigo » stř dub 20, 2011 8:38

mike píše:Zrovna resim stejny problem, potrebuju nahradu prave tech Islandu, ktere naprosto zklamaly. Nedavno jsem sel okolo Hudy a zkusil si ty LaS Nepal Trek Evo GTX. Sice bez trekovych ponozek, ale i tak sedly prekvapive dobre. Cenu neresim, jen se bojim, jestli uz nebudou tvrde moc.

a co la sportiva trango gtx?? - já je mám v hledáčku jako další botky až mi doslouží (už dosluhují) garmonty. ty LaS Nepal trek bla bla bla to už jsou opravdu seriózní lyžáky :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » stř dub 20, 2011 8:41

Ty jsem si do výběru nezařadila, nesplňují můj požadavek celokoženosti [-X
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod amigo » stř dub 20, 2011 8:43

@šíp: to bylo na majka :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » stř dub 20, 2011 14:33

Už začínám být jak Přípluv, když sháněl D botky :mrgreen:
Samozřejmě hodlám koupit ty, co budou nejvíce kompatibilní s mýma haxnama, to na úvod.
Zatím jsem ve fázi virtuálního oťukávání a vybírání favoritů. Poté nastane fáze zkoušení a je tedy pravděpodobné, že potenciální seznam kandidátů bude jiný.
Jak jsem předeslala, nespěchám na to. Ale pokud v nejbližší době najdu botku, která mi padne a nebudou žádné faktory vylučující koupi, nebudu na nic čekat a beru ji.
Nyní můj předběžný výčet seřazený od nejoblíbenějších:

1. Petrasem doporučené Asolo Lhasa /díky moc :prayer: /
Splňují mé požadavky: jsou vysoké, festovní, celokožené, s pořádnou gumovou obsázkou a nemají drážky na mačky. Z té absence drážek pro upínání maček usuzuji na to, že boty jsou primárně pro chodce a ne pro lezce.
Trošku mě jen trápí to, že jsou vyrobeny jen z 2,4mm nubuku. Co jsem tak pátrala na jejich stránkách, více by se mi líbily botky z Perwanger kůže /Jedna z nejkvalitnějších kůží používaných na výrobu svrchní části obuvi. Velmi pevná a odolná broušená kůže pocházející z italského Jižního Tyrolska, kde se vyrábí už od roku 1780. Speciální postup výroby ji činí extrémě voděodpudivou při zachování perfektní prodyšnosti. I po častém používání v těžkých podmínkách vykazuje minimální opotřebení a je velmi odolná vůči poškození./. Jenže tu dávají jen do D botek, případně jsou u C botek Granite, které zase nemají obsázku po celé délce, kterou požaduji. Je také u některých bot B, ale touto kategorií se nezabývám.

2. La Sportiva Nepal. V podstatě ani nevím, zda vlastně patří na druhé místo: zpočátku jsem totiž neměla moc jasno v zařazení, než jsem zjistila, že se jedná o 3 typy. Budu tedy vycházet ze stránek Hudy.
V kategorii C je pouze La Sportiva Nepal Trek, který bude k mání jen v Praze.
V kategorii D jsou dva modely, a to La Sportiva Nepal Evo a La Sportiva Nepal Trek Evo. Jenže botky D nechci, tudíž tihle kandidáti padají. Nechávám je tady ale proto, že se mi virtuálně botky strašně líbí :oops:

3. Scarpa Ladakh. Proč nechci ženskou variantu Ekla je nasnadě. Jsou nižší a mají o jednu řadu oček ve šněrovacím komíně méně. Ladakh vlastní Voko a co mi psal, je spokojeným majitelem. Ještě bych uvítala podrobnější popis toho, co mají botky za sebou. Pomůže to i jiným uživatelům, kteří jako já stojí před rozhodováním.
Jsou též z Nubuku, ale ani na stránkách výrobce jsem nenašla z kolika mm. Moje zamilovaná Perwanger kůže je až v řadě D.

Do svého výčtu jsem nezařadila modely jako např. Scarpa Triolet, jelikož i zde na OF se řešilo, že jsou více lezecké než chodecké, čemuž odpovídá i popis /Snadné upínání maček na odpruženou podrážku Vibram. "Climbing Zone" v přední části podrážky usnadňuje lezení ve stěnách./

Na závěr malé odbočení od tématu. Mám dotaz na majitele zateplovacích návleků, zda zkoušel se s tím narvat do sněžnic, případně zda to dle jeho názoru je technicky možné. Děkuji.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Boty