Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pohorky

Příspěvekod Tess.631 » pát črc 22, 2011 16:05

Ahoj,
prosím,potřebuji poradit,jaké pohory jsou dobré,pro chození po horách,ale nejen v létě,ale také ve sněhu,třeba v Itálii apod.Jeslti jsou specializované na zimu a léto nebo když si člověk připlatí,mohou být jen jedny na vše. Tak aby hlavně vydržely.
Díky
Tess.631
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 22, 2011 15:52

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2011 16:36

Zkusim si pres vikend vzpomenout, ale neslibuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohorky

Příspěvekod MichalF » pát črc 22, 2011 19:37

Asi bych si precetl co uz je tu napsane, protoze toho tu je tuna a na takovy obecny dotaz nevim zda se nekomu bude chtit po 186te odpovidat ;)
MichalF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 16, 2009 13:42

Re: Pohorky

Příspěvekod pavproch » pát črc 22, 2011 19:48

taktak.... slučuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod bodie26 » sob črc 23, 2011 21:58

Ahoj, sice tady toho bylo napsano fakt dost, ale nebylo tu moc zkusenosti s tim jestli je dobry koupit C-ckovou botu a pouzivat ju i na trek nebo B/C botu. Ja mam osobne trochu strach si koupit C a chodit s tim v Allgäu po kopcich. Na ledovec vyrazim jednou za rok vickrat ne a to jeste jen prechod napr. k chate Monte Rosa. Mam v merku Scarpa Triolet a Hanwag Alaska ... Trioletu se trochu bojim a sice jestli se na te tuhe podrazce nebudu kolibat jak v lyzacich (mysleno s nadsazkou) a nebudou otlaky. Vyrobce rika jasne, na treky ne. Jinak ta bota vypada naprosto skvele, ale mate jese nekdo zkusenost s ceckovou botou do lesa a na lehky a stredne tezky treky?
bodie26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2011 21:46

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod terkad » ned črc 24, 2011 6:33

Zkušenost je taková, že to jde, ale člověk si zbytečně rasuje nohy a v létě se potí. Moje Cčka mi sedí skvěle, ale stejně jsem na lehčí terén v létě pořídila pohodlná měkká Bčka.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod BF » ned črc 24, 2011 12:25

Souhlasím s výše. Lepší je mít dvoje (troje) boty. V létě je problém hlavně s přehříváním, a chladit si nohy v botách v potoce není to pravé ořechové ....
BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod suslos » ned črc 24, 2011 18:28

Když vezmeš druhé jmenované - HW Alaska, tak budeš i na našich kopcích úplně v pohodě :wink: Tedy alespoň já nemám absolutně žádný problém :t:t
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2011 15:48

Tak. Alasky jsou velmi univerzalni boty. Po nasich kopeckach se daji pouzit celorocne, na alpske stezky jsou skvele a bezne prechody ledovcu jsou taky uplne v pohode. Pokud sednou, tak na vyse popsane jasna volba.

Cckove boty jsou lepsi ve volnem obtiznem terenu a s mackama, na treky jsou Alasky pohodlnejsi. Bcka jsou tak pro zensky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » pon črc 25, 2011 15:55

mike píše: Bcka jsou tak pro zensky ;-)

[-X Jak pro které [-X
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2011 16:27

Upresnuju: pro zensky libovolneho pohlavi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod bodie26 » pát črc 29, 2011 16:56

Diky vsem za rady ... prave jsem prisel z obchodu kde jsem stravil dve hodiny zkousenim a behanim :t:t he he ... nastridacku Scarpa Triolet a Hanwag Alaska a porad dokola \:D/ Nakonec to vyhraly Hanwagy ... muj pocit je ze tvrdost podrazek je skoro skoro stejna, ale prece jen ve Trioletech se vic kolibu, kroky jdou vic pres patu. No uvidime ... napisu vic az je pristi vikend vyzkousim v Nemeckych Alpach a za 14 dni na Monte Rose ... teda jen z Zermattu pres ledovec k te nove chate __II

P.S.: Zajimavy ze Meindel Engadine ani Island me vubec nesedly.

P.S.S.: Kamos ma La Sportiva Karakorum bez GTX, mel jsem je na nohach a rozhodne to byl prijemnej pocit. Taky dost dobra Ceckova bota.
bodie26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2011 21:46

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 29, 2011 18:21

bodie26 píše:Ahoj, sice tady toho bylo napsano fakt dost, ale nebylo tu moc zkusenosti s tim jestli je dobry koupit C-ckovou botu a pouzivat ju i na trek nebo B/C botu.
MInulý týden jsem chodil v Otztalských alpách (Vent-Breslau Hutte a pokus o Wildspitce, Vent-Martin Bush Hutte - Simillaun, ....) v D pohorách LaS NepalEvoGTX a šlo to v pohodě. Zkoušeli jsme i lezeni v klase cca 4 až 4+ UIAA a taky cajk. Pro příklad po zásobovací cestě 600výskových metrů dolu za 1:05hodiny, nahoru za 1:29hodiny. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod bodie26 » sob črc 30, 2011 10:10

hmm ... okoli Wildspitze pekne pekne ... ovsem zasobovaci cesta, 600 vyskovejch a hodina chuze neni zadnej trek ... neco delsiho a lehkej ci stredne tezkej teren tam nemas? Treba celej den v tvych Deckach na Sumave nebo v Krkonosich? :t:t
bodie26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2011 21:46

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod grco » sob črc 30, 2011 10:34

Minuly tyzden som siel v Bestard Top Alpine Pro asi 5 hodin po moravskom krase. Co sa tyka pohodlia tak to bolo vcelku ok, akurat ma potom strasne boleli slachy pod kolenami, lebo nie som zvyknuty dvihat kazdym krokom 1,5kg.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod amigo » sob črc 30, 2011 17:38

kristovanoho Dčkový boty na Šumavu a do M. Krasu?? to je nějaký nový druh masochistické turistiky?? :shock:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 30, 2011 19:18

Tím jsem chtěl naznačit, že se v nich dá skoro běhat. :twisted:
Jinak samozřejmě "tůry" v celodenním rozsahu byly. Po suti, sněhu a spokojenost největší.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Výběr trekovek

Příspěvekod xpaja » pon srp 15, 2011 13:01

Zdravím všechny,
vybírám boty na trek, zatím jsem nakloněn ASOLO Lhasa NBK GV, chci zvýšené protože mi to vyhovuje, rád bych se zeptal na zkušenosti a taky na nějaké jiné tipy zvýšených pohorek. moc dík
xpaja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 31, 2007 18:33
Bydliště: holešov, studijně brno

Re: Výběr trekovek

Příspěvekod xpaja » pon srp 15, 2011 13:02

ještě přidávám odkaz:http://eshop.asolo.cz/boty-pro-tezsi-treking/lhasa-nbk-gv-688
xpaja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 31, 2007 18:33
Bydliště: holešov, studijně brno

Re: Výběr trekovek

Příspěvekod rezna » pon srp 15, 2011 13:12

trek kam? na kolik dni? predpokladane pocasi? ...

a HLEDAT!!!
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr trekovek

Příspěvekod xpaja » pon srp 15, 2011 13:31

No prostě klasické C-čkové boty
xpaja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 31, 2007 18:33
Bydliště: holešov, studijně brno

Re: Výběr trekovek

Příspěvekod rezna » pon srp 15, 2011 15:35

mno tak zopakuju co tu piseme pokazde - je potreba vyzkouset alespon 20 ruznych bot, nez si clovek jedny vybere, zkouset je odpoledne, ... - je to tu zopakovane 100x

navic pod pojmem 'trek' si proste clovek nic nepredstavi - muze to byt prechod tater, alp, ledovec, a nebo hledas 'trekove' tedy nizke pohorky?
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr trekovek

Příspěvekod šíp » pon srp 15, 2011 16:23

xpaja píše:No prostě klasické C-čkové boty

V tom případě jsem to sloučila s příslušným vláknem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2011 16:43

mike píše:Mala recenze LaS Nepal Trek Evo GTX aka nebezpecnych zbrani.

Jeste par dojmu z minuleho tydne. Venedigergrouppe, 1400 - 3500 m, od snadnych tusistickych stezek az po volny teren a ledovce.

Boty jsou po prvnim pouziti slusne rozchozene a v podstate uz jsem nezaznamenal zadne problemy s "odumiranim" prstu. Kuze se evidentne naformovala. Tentokrat jsem boty nastrikal zbytkem Grangers kondicioneru a prooferu. Bylo to poznat, ani pri celodenni ture po ledovci nebyly mokre. A to bylo slusne horko, takze zvlast sestup byl jako chuze potokem. Na druhou stranu, ponozky byly vecer slusne navlhle; boty odvadeji vlhkost podstatne hur, nez treba Hanwag Alasky. Podminky ale byly svym zpusobem extremni, v horku se noha hodne potila a zaroven byla bota ochlazovana shora snehem a studenou vodou.

Na snehu a ledu v mackach opet skvele a osvedcily se i na skale. Zopakoval jsem si po letech vystup na Roetspitze (II) a bylo to uplne v pohode i na mistech, kde jsem se pred lety trapil. Coz je jednak tim, ze jsem zacal trochu lezt, ale i botami, neni problem stoupnout na centimetrovou listu. Po tomhle vystupu jsem mel opet lehce odrene achilovky nad patama, jelikoz jsem sel nalehko a celkem rychle. Chtelo to preventivne prelepit. Coz jsem udelal az druhy den a pod naplasti se to pri celodenni ture spravilo.

Na zaver jsem jsem vyzkousel upravene cesty. Nejdriv rychle 3 hodiny na bus a vecer pak hodinove bloudeni po Budejovicich (strasna dira). Vsechno v pohode a rekl bych, ze se boty hodi i na lehci treky. Jen si nohy musi zvyknout na pevnou podrazku. Nedavno jsem si u more chozenim po mokrem pisku obrousil letite vrstvy ztvrdle kuze na chodidlech a bylo to znat. Asi bude chvili trvat, nez se zas udelaji a boty prestanou po delsi chuzi "bolet".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » stř zář 7, 2011 20:19

Boty jsem dneska odevzdal na reklamaci. Zacala se odlepovat podrazka na vnitrni strane uprostred. Na obou a uz je to asi 5 mm do hloubky. Tak nevim, jestli jsem mel smulu na vadny kus nebo jsem takovy likvidator bot... Dost mne to stve, jelikoz ted nejpis budu mesic bez bot a chtel jsem na konci zari nekam jet. Asi jsem mel vyuzit domenku rozporu s kupni smlouvou a chtit vymenu za nove. Jenze ty bych musel znova rozslapavat. Ach jo :((
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C?

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2011 19:04

Reklamace vyrizena. Podle ocekavani jsem dostal zpatky penize. Ocekavani proto, ze kdyz jsem se byl po 14 dnech ptat na stav, tak se zjistilo, ze na ne nikdo jeste ani nesahl. Takze bylo zcela nerealne ocekavat opravu. Docela mne s tim v Hudy nastvali, bylo tam jasne napsano, ze chci opravu a ze to specha. Tohle vedet, tak si reknu o penize rovnou (bylo to po dvou mesicich, takze na to mam pravo). No nic, game over. Asi je koupim znovu, ale az nekdy v zime, ted je zrovna nepotrebuju a zbytecne by mi ubihala zaruka. Trochu se totiz bojim, ze to nebyl problem konkretniho paru, ale ze nevydrzi me pouzivani. Sice by takovehle boty mely vydrzet v podstate vsechno, ale nevydrzely. Nejvic mne stve, ze nove budu muset znova rozsplapavat, tyhle uz si docela sedly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C?

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 6, 2011 19:19

Trochu mně to překvapuje - tedy ta netrvanlivost.
Kamarád/známý je má cca 2. nebo 3. rokem - používá je hodně intenzivně v rámci toho, že je v Horské službě, teď se vrátil po 3 týdnech z cvičení v Julských alpách v rámci svého zaměstnání (je voják z povolání) a na boty ani slovo negativismu.
Mně se podařilo rozlepit podrážku od EVA mezistélky na LaS Trango Alp GTX právě v místě ohybu, ale přičítám to tomu, že v nich lezu a tak jsou v tom místě hodně namáhané.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C?

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2011 19:47

Mne taky a v krame tvrdili, ze je to prvni takovy pripad. Doufam, ze to bylo spatne lepidlo, ale jisty si nejsem. Ja k nim taky nemam celkem nic negativniho, jen se holt zacaly rozkladat. Mozna je to podobne jako u tebe, relativne casto jsem chodil "po prednich hrotech", v nepevnem svahu se tak stoupa nejlip. Ale ten spoj je pak asi hodne zatezovany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Boty C/D

Příspěvekod matogasparovic » stř úno 8, 2012 17:31

Boty C/D

Zháňam kvalitné boty, kategórie C/D (aspoň myslím). Používať by som ich chcel v zime, často v kombinácii s mačkami a aj na ťažkú letnú turistiku/horolezectvo (VHT). Cenu zatiaľ neriešim, mali by mať žlab na upnutie mačiek aspoň vzadu a chcem celokožené.
Niečo som popozeral, čo poviete na Scarpa Summit? (recenzia - http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1079 ... summit-gtx) Nebude to až moc tvrdé?
Za odpovede dík.
Naposledy upravil vonkreuz dne stř úno 8, 2012 20:12, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
matogasparovic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 10, 2009 11:12
Bydliště: Stupava

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 8, 2012 20:16

Škarpa Vrchol jsou D. Tady je má myslím Přípluv.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Boty