dotaz na vyrobu bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

dotaz na vyrobu bot

Příspěvekod Jarda » pát úno 17, 2006 14:00

cau lidi chci se zeptat koupil jsem si boty Garmont FLASH II MAN polovysoke botasky s membranou a az doma jsem v nich nasel vsitou cedulku made in china fabrique in china ,je to normalni nebo je mam vratit a chtit boty vyrobene v Italii, s Garmontem mam dobre skusenosti mam boty Garmont Dakota nubuk a jsem velice spokojen ale na nich je napsano Italy tak mam strach o kvalitu tech nove koupanych bot poradte prosim nevim co si mam myslet o te cedulce china, dik Jarda
Jarda
 

Re: dotaz na vyrobu bot

Příspěvekod Vena » pát úno 17, 2006 14:14

Jarda píše:cau lidi chci se zeptat koupil jsem si boty Garmont FLASH II MAN polovysoke botasky s membranou a az doma jsem v nich nasel vsitou cedulku made in china fabrique in china ,je to normalni nebo je mam vratit a chtit boty vyrobene v Italii, s Garmontem mam dobre skusenosti mam boty Garmont Dakota nubuk a jsem velice spokojen ale na nich je napsano Italy tak mam strach o kvalitu tech nove koupanych bot poradte prosim nevim co si mam myslet o te cedulce china, dik Jarda

Převážná většina věcí se vyrábí v Asii, takže se neplaš. Většina firem, které si chtěj zachovat jméno a šijou v Asii, dávaj si při vstupní kontrole sakra pozor na kvalitu zpracování.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Re: dotaz na vyrobu bot

Příspěvekod Lumyr » pát úno 17, 2006 15:07

Vena píše:
Jarda píše:cau lidi chci se zeptat koupil jsem si boty Garmont FLASH II MAN polovysoke botasky s membranou a az doma jsem v nich nasel vsitou cedulku made in china fabrique in china ,je to normalni nebo je mam vratit a chtit boty vyrobene v Italii, s Garmontem mam dobre skusenosti mam boty Garmont Dakota nubuk a jsem velice spokojen ale na nich je napsano Italy tak mam strach o kvalitu tech nove koupanych bot poradte prosim nevim co si mam myslet o te cedulce china, dik Jarda

Převážná většina věcí se vyrábí v Asii, takže se neplaš. Většina firem, které si chtěj zachovat jméno a šijou v Asii, dávaj si při vstupní kontrole sakra pozor na kvalitu zpracování.


výstupní??? :((
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » pát úno 17, 2006 15:09

Výstupní kontrolu dělaj Číňani.
Vstupní Italové.

V tomto případě...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


apex II.

Příspěvekod matell » ned bře 5, 2006 17:23

nuz, ja som pocul same chvaly na garmont, tak som si pred pol rokom kupil model apex II. (made in china).
a zial, su dost nanic. predrala sa pata zvnutra topanky a gumeny ochranny pas zvysujuci vlkhoodolnost praskol na mieste, kde sa topanka ohyba pri klboch prstov - na oboch stranach oboch topanok.
navyse, a nie som jediny, mam z podrazok pocit, ze sa velmi klzke - podobny pocit ma aj moja kamaratka s nejakym inym modelom.

som z toho sklamany, lebo viem, ze vacsina ludi so starsimi garmontami (aj moja priatelka) su velmi spokojni - musim pozriet, kde bol vyrobeny ten jej par.
matell
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 19, 2006 17:26

apex II.

Příspěvekod matell » ned bře 5, 2006 17:29

nuz, ja som pocul same chvaly na garmont, tak som si pred pol rokom kupil model apex II. (made in china).
a zial, su dost nanic. predrala sa pata zvnutra topanky a gumeny ochranny pas zvysujuci vlkhoodolnost praskol na mieste, kde sa topanka ohyba pri klboch prstov - na oboch stranach oboch topanok.
navyse, a nie som jediny, mam z podrazok pocit, ze sa velmi klzke - podobny pocit ma aj moja kamaratka s nejakym inym modelom.

som z toho sklamany, lebo viem, ze vacsina ludi so starsimi garmontami (aj moja priatelka) su velmi spokojni - musim pozriet, kde bol vyrobeny ten jej par.
matell
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 19, 2006 17:26

Příspěvekod bobo » pon bře 20, 2006 15:56

no ono je to tak...kym bol garmont mala firmicka, tak si vsetko sili pekne v taliansku a vsetko bolo fajn, mam dvoch kamosov co maju sedemrocne boty a nic im nie je...ked sa rozrastli, tak velku cast vyroby presunuli do chiny ako vsetci a par rokov tie boty stali za prd, ja som to akurat vychytil a picos 2gtx som reklamoval asi 4 krat....ale niektore top modely vraj stale robia pekne v taliansku, a aj ta vystupna kontrola sa hadam rokmi v chine zlepsila, takze by som to s nimi az tak cierne nevidel...ja uz od nich ale zasadne kupujem iba celokozene a co najjednoduchsie boty...tam nemaju co pokazit :) ...a najnovsie som presiel k LaSportive "man made in italy" :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: dotaz na vyrobu bot

Příspěvekod algar » pon bře 20, 2006 16:34

Jarda píše:cau lidi chci se zeptat koupil jsem si boty Garmont FLASH II MAN polovysoke botasky s membranou a az doma jsem v nich nasel vsitou cedulku made in china fabrique in china ,je to normalni nebo je mam vratit a chtit boty vyrobene v Italii, s Garmontem mam dobre skusenosti mam boty Garmont Dakota nubuk a jsem velice spokojen ale na nich je napsano Italy tak mam strach o kvalitu tech nove koupanych bot poradte prosim nevim co si mam myslet o te cedulce china, dik Jarda


Dnes už ani nejde o to kde se to vyrábělo ale spíš o know-how a použitou technologii. Navíc je dost věcí strojová práce a automatizace, ruční práce je minimum, takže ani není co zmršit.

Číňani už dnes vyráběji snad všechno, tak proč ne boty.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: dotaz na vyrobu bot

Příspěvekod teoretic » pon bře 20, 2006 16:40

algar píše:Dnes už ani nejde o to kde se to vyrábělo ale spíš o know-how a použitou technologii. Navíc je dost věcí strojová práce a automatizace, ruční práce je minimum, takže ani není co zmršit.

Číňani už dnes vyráběji snad všechno, tak proč ne boty.


a stejne tak velkou roli hraje vystupni kontrola...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lipon » pon bře 20, 2006 16:59

Ja mam Garmonty Force Suede, site v Rumunsku a zatim si (po 3,5 letech) nemuzu stezovat ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod algar » pon bře 20, 2006 19:26

BTW - Švédský nábytek IKEA se taky vyrábí na Ukrajině z Ukrajinského dřeva (levná procovní síla x levné a kvalitní dřevo).
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pripluv » pon bře 20, 2006 21:44

To říkám furt. Nezáleží na tom, kde se to vyrábí, ale jak se to vyrábí.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jarda » ned dub 23, 2006 15:30

tak jsem v nich trochu neco chodil , na snehu a ledu opravdu dost klouzou , vodu zatim nepropustili, jen trochu problem je v tom ze leva bota je perfektni ale prava po deseti kilometrech zacne trochu drit malicek zvrchu a vubec ta prava min sedne ,ale to bude spis myma nohama ( asi nejsou stejny ) v kramne to neslo rozeznat , doufam ze se to nejak roslapne a budou dobry , jinak dobre drzej nohy v terenu.
jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon bře 20, 2006 12:44
Bydliště: Cesky Raj

Příspěvekod jarda » ned dub 23, 2006 15:35

tak jsem v nich trochu neco chodil , na snehu a ledu opravdu dost klouzou , vodu zatim nepropustili, jen trochu problem je v tom ze leva bota je perfektni ale prava po deseti kilometrech zacne trochu drit malicek zvrchu a vubec ta prava min sedne ,ale to bude spis myma nohama ( asi nejsou stejny ) v kramne to neslo rozeznat , doufam ze se to nejak roslapne a budou dobry , jinak dobre drzej nohy v terenu.
jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon bře 20, 2006 12:44
Bydliště: Cesky Raj

Re: dotaz na vyrobu bot

Příspěvekod sedlo » úte kvě 16, 2006 18:52

Jarda píše:cau lidi chci se zeptat koupil jsem si boty Garmont FLASH II MAN polovysoke botasky s membranou a az doma jsem v nich nasel vsitou cedulku made in china fabrique in china ,je to normalni nebo je mam vratit a chtit boty vyrobene v Italii, s Garmontem mam dobre skusenosti mam boty Garmont Dakota nubuk a jsem velice spokojen ale na nich je napsano Italy tak mam strach o kvalitu tech nove koupanych bot poradte prosim nevim co si mam myslet o te cedulce china, dik Jarda

To by jsi musel tím pádem chodit nahatý a bos :D
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod svetcest » stř kvě 17, 2006 7:47

Já mam už podruhé garmonty nagevi a jsem s nima spokojený, ty 1. mě vydrželi 4 roky každodeního nošení.
Akorát na sněhu bych řekl že ta podrážka krapánek víc klouže. :mrgreen:
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Příspěvekod v6r » pon čer 12, 2006 15:52

jarda píše:tak jsem v nich trochu neco chodil , na snehu a ledu opravdu dost klouzou , vodu zatim nepropustili, jen trochu problem je v tom ze leva bota je perfektni ale prava po deseti kilometrech zacne trochu drit malicek zvrchu a vubec ta prava min sedne ,ale to bude spis myma nohama ( asi nejsou stejny ) v kramne to neslo rozeznat , doufam ze se to nejak roslapne a budou dobry , jinak dobre drzej nohy v terenu.


Tak to jsme na tom asi stejně :-) ...mám stejný problém s Garmont Nagevi :-) Levá sedí dobře, ale pravá mi padá z nohy :-)
v6r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 14, 2006 12:04

Příspěvekod jarda » pon čer 12, 2006 16:15

cau prisel jsem na to ze ponosky uz neperu v pracce a pracim prasku ale jen tak ve skopku a v jen lehce jarovy vode ( stejne jsou jen spoceny a ne spinavy ) zustanou hebky jako kdyz jsou novy a hlavne boty nedrou a tim i ty boty lepsi sednou
jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon bře 20, 2006 12:44
Bydliště: Cesky Raj

Příspěvekod poiko » pon čer 12, 2006 19:04

jarda píše:cau prisel jsem na to ze ponosky uz neperu v pracce a pracim prasku ale jen tak ve skopku a v jen lehce jarovy vode ( stejne jsou jen spoceny a ne spinavy ) zustanou hebky jako kdyz jsou novy a hlavne boty nedrou a tim i ty boty lepsi sednou


No, vidiš to, tak šup s tim do threadu Tipy a triky
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod chonga » pon čer 12, 2006 19:35

Přípluv píše:To říkám furt. Nezáleží na tom, kde se to vyrábí, ale jak se to vyrábí.

ano :supz: ano :supz: ano :supz:

pozor na Číňany :(( . smí dovážet jen nové stroje a technologie na ostatní je vééééélkééé embargo (daně, cla atd).
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1


Zpět na Boty