gore x včela

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

gore x včela

Příspěvekod pripluv » čtv říj 21, 2004 6:51

Ahoj, mám jednu asi blbou otázku. No, ale líná huba – holý neštěstí, takže:
Mám boty s gore, roky to mažu speciálním krémem na toto a pak to najednou namažu něčím normálním (třebas něco s přísadou včelího vosku). Logicky gore přestane fungovat jednostranně. Myslím tím, že stále nepropustí vodu dovnitř (i když ta pořádně „navoskovaná“ kůže taky ne), ale už ani nepustí pot ven. Je to tak?
Jak tam vlastně ten goretex funguje? Když propouští pot ven, tak kudy? Protože přes tu kůži to stejně neprojde a v případě, že to vede ven cestou nejmenšího odporu, to znamená tam, kde se do boty strká noha, tak je vlastně jedno, čím ta bota je nakrémovaná.
Tak teď zjišťuju, že jsem z toho docela jelen … :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Ondra » čtv říj 21, 2004 14:02

No podle mě to jde přes tu kuži a i když ji namatlaš třeba voskem tak stejne zustane porezni tudíž goráč fungovat bude furt jen prostě o něco huř a tomu se stejně nevyhneš jelikož ať matlaš nebo nematlaš tak se to zanese časem nějakym bordelem (bahno) atd. Idealně dejchaj jenom novy boty u staršich bot bych to asi neřešil 8) Toť muj nazor.
Ondra
 

Příspěvekod Rujir » pát říj 22, 2004 16:46

Tak na toto iste som sa pytal v obchode a tu je odpoved: Udrzanie zmyslu priepustnosti goracu je presne ten dovod preco by sa VRAJ nemal na boty pouzivat cisto vceli vosk od babicky ale specialne svinstva ako je Snow Seal, lebo len tie zabezpecia ze gorac bude aj fungovat. Klasicky vceli vosk sice funguje ale nepusti gorac k slovu. Na moj pochyny pohlad reagoval predavac dalsim vyhlasenim: Ono je jedno ci tam gorac je alebo, po celo dennej ture bude noha mokra tak ci tak lebo vypotite asi deci potu. Logicka otazka: naco mi je teda gorac bola zodpovedana takto: Ono to proste rychlejsie schne ako nejaka kozenna podsivka a je to trochu lepsie aj ako ochrana pred vodou "zvonka" Tu niekde som debatu prerusil, lebo som aj tak bol rozhodnuty pre boty bez GTX. Eto vsjo...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Boty