Planika

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Planika

Příspěvekod gifot » stř pro 30, 2009 22:11

Ahojte vsichni,
nema tu nekdo zkusenosti s touto znovu obnovenou znackou bot??
Zaujali me hlavne tyto: http://www.planika.si/ENGLISH/cevlji/triglav.html

Co vy na to???
gifot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 30, 2009 22:05

Re: Planika..

Příspěvekod pawn » čtv pro 31, 2009 9:42

Tak s puvodnimi Planikami mam zkusenost jen tu nejlepsi. Pritelkyne nosi jejich boty uz cca 10 let (podle soucasneho katalogu tipuji ma model Kanin Lady, ale zda je to presne on nevim), za tu dobu uz absolvovaly ledasco, a po vymene podrazky v Restday stale vypadaji velmi dobre.
Otazka je, jak to bude s kvalitou teto nove rady. Moc referenci tady na ne asi neziskas... Muj subjektivni nazor je, ze tebou zvolene botky vypadaji dobre, a asi bych se rozhodoval predevsim na zaklade toho, jak mi padnou, jake budou me dojmy z kvality zpracovani (oboje ovsem vyzaduje najit kamenny obchod s moznosti vyzkouset - coz muze byt u teto znacky trosku problem) a taky na zaklade ceny. Pokud by se mela cena pohybovat treba nekde okolo 4500, asi bych sel do proverenejsich modelu jinych znacek.
Asi jen takova obecna rada (muj nazor), snad nekdo pomuze konkretneji...
EDIT: tak koukam, ze jsou v mani na e-shopu BUFO za bratru 4100, coz je myslim dobra cena...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Planika..

Příspěvekod outdoor » čtv pro 31, 2009 10:38

ja jsem mel boty od Planiky nekdy drive (kolem roku 2004-2005), ale tehdy mi nevyrzely ani dva roky (praskly nektere svy), tak jsem je reklamoval a vim, ze s Planikou to slo z kopce, byl problem i s reklamaci..(nakonec ale OK)
pak to koupil tusim nemecky MEINDL (nekdy kolem roku 2005) a rozjeli to postupne znovu...

jak jsou na tom s kvalitou ted netusim, od te doby co Planika prestala tehdy vyrabet jsem se uz nezajimal (a ani zadne boty nevidel)...ale spatne boty to taky nebyly....i kdyz za ty prachy..
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Planika..

Příspěvekod gifot » čtv pro 31, 2009 10:45

Jo vlastni je Meindl, oni se dnes orientuji asi dost na Armadni veci podle toho co sem cetl tak vyrabi snad pro Francouzskou armadu.
no zatim nevim jestli do nich jit, hlavne sem je jeste ani nevidel, nevyzkousel..
gifot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 30, 2009 22:05

Re: Planika..

Příspěvekod outdoor » čtv pro 31, 2009 10:51

otazka je, zda se v CR vyskytuji uz tehdy je nikdo moc neprodaval...

ma je nejky shop v cr? (jestli je tedy planujes kopovat v cr)

a kolik za ne chteji...?

jinak bych mozna doporucoval kouknout i po jine znacce...a hlavne zkusit..
znacek je na vyber mnoho..
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Planika..

Příspěvekod gifot » čtv pro 31, 2009 12:38

no snad je sem nekdo dovazi par modelu jsem fyzicky videl, ale ne ty Triglavy, jinak znacek je tu "dost" ale ja mam predstavuz celokozene botky, tedy kozene i futro, tak do 5000,
v tom je ten problem..

Jo a cena je 4200,-
gifot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 30, 2009 22:05

Re: Planika..

Příspěvekod skleník » čtv pro 31, 2009 12:43

Ahoj,
co zkusit třeba české Garmisch Pioneer, tam se do 5k vejdeš 100%, kvalita je taky dost dobrá...
Já osobně o nich v současné době uvažuji :-)
http://www.garmischsro.cz
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Planika..

Příspěvekod gifot » čtv pro 31, 2009 14:05

No kdybych sel do Garmisch asi koupim ty BACK, to je jedna z Alternativ sice budou o neco drazsi ale zase by mohli vydrzet par let. Jeste me od nich zaujali ty Stelvio hlavne ta podesev moznost nasazeni rychloupinacich macek je velmi lakava, jediny co mi na nich vadi je ze namaji gumovou obsazku a tedy mam strach ze je za Dve sezony zrusim:-((
gifot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 30, 2009 22:05

Re: Planika

Příspěvekod skleník » čtv pro 31, 2009 15:13

A co Garmisch Ontario?Do té ceny se určitě vejdeš...Se všema :-)
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Planika

Příspěvekod Rodriguez » čtv pro 31, 2009 16:40

Osobně mám velmi dobré zkušennosti z touto značkou,nosím už tak 8let Berniny a není jediný problém jen budu muset vyměnit podrážku.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Re: Planika

Příspěvekod plavo » pát led 1, 2010 17:51

Kúpil som si presne tento model - Planika TRIGLAV PRO pod stromček u nás v Martine v HUDY za 165E. Zatial len jedna túra vo Veľkej Fatre a veľká spokojnosť. Sú dobre tvarované a pohodlné.Treba si však vybrať aspoň o pol čísla väčšie. :-({|=
plavo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 1, 2010 16:04

Re: Planika

Příspěvekod gifot » sob led 9, 2010 8:30

NO nikdo vice??
Ja sem nedavno mel v ruce nekolik bot od teto firmy modely: Epir a Anapurna a musim rict ze nevypadali zle...
Slecna v obchode mi rikala ze zatim na ne nemela zadnou reklamci ale ze je ma chvilku, no uvidime co ukaze cas. :((
gifot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 30, 2009 22:05

Re: Planika

Příspěvekod brychmic » stř led 13, 2010 23:11

Ahoj.
mám boty Planika Epir uz asi 9 let a porad super, a to jsem je posledni 2 zimy nesetrila a nosila vsude, i ke konim do poradnyho bahna. Musim rict, ze se mi zacina odlepovat podrazka, musim ji nachat vymenit a jeden drobny sev je znova zasity. Ale na to co zazily. Ale co zazily....doporucuji, ja sama si koupim brzy ty same zase
brychmic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 13, 2010 23:04

Re: Planika

Příspěvekod brychmic » stř led 13, 2010 23:15

Mam Planiky s membranou ComTech, ale dnes se prodava s AirTech. Jaky je v tom rozdil?
brychmic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 13, 2010 23:04

Planika Bovec Lady

Příspěvekod veverkova.jana.27 » čtv srp 4, 2011 17:52

Ahoj, poohlížela jsem se dnes v obchodu po botách do lehčího terénu (české kopce, Tatry) a padly mi do oka, tedy spíš na nohu Planika Bovec. Zkoušela jsem ještě Bullet od Asola a nějaké od Meindlu, ale v těch jsem se necítila pohodlně, Planika mi přišla příjemně měkká a padnoucí. Máte někdo s touto značkou zkušenosti? Moc jsem o ní nečetla, všude se propaguje Meindl atd... trochu se bojím membrány air tex a toho, jak dlouho vydrží nubukový povrch, aby do nich nezačalo časem i při důkladné péči téct. Na internetu jsem našla ještě model Triglav Pro, který se dělá s Vibramovou podešví, Bovec mají nějakou Path finder, v krámu jsem na ně nenarazila, myslíte, že má cenu se po Triglav pro shánět kvůli vyzkoušení? Láká mě ten Vibram, ale jsem laik, tak nevím, zda je to až takový rozdíl a vyplatilo by se do nich investovat. Nevíte, kde by je mohli mít, ideálně v Plzni, nebo kde tady mají obecně největší výběr outdoor bot? Případně si dojedu do Prahy... za rady předem moc díky :)
veverkova.jana.27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát čer 24, 2011 9:21

Re: Planika

Příspěvekod geraldG10 » pát srp 5, 2011 8:46

to veverkova.jana.27: S Planikama zkušenost sice nemám, ale pokud jde o výběr v Plzni tak tu máš Hannah (velký výběr, velké ceny), Hudy, Liman a TJ Sport na náměstí (tam nakupuju já), ale tam povětšinou seženej jen Maindly.
Uživatelský avatar
geraldG10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 11, 2011 14:18
Bydliště: Plzeň

Re: Planika

Příspěvekod Tsara » sob srp 13, 2011 18:21

Ahoj, prodávám Planiky Epir. Důvod prodeje je ten, že jsme se sestrou měly stejné a jí vyrostla noha, takže mám teď dvoje. Prodávala jsem je na aukru, ale aukce je už uzavřená bez prodeje, tak jenom mrkněte na info a kdybyste měli zájem, tak písněte na hana.spalkova@seznam.cz ... papa :-)

http://aukro.cz/show_item.php?item=1733256543
Přílohy
DSC00382.jpg
Tsara
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 1, 2010 17:06

membrana Air-tex

Příspěvekod horar » pon bře 19, 2012 17:42

chcem si kupit tieto topanky http://planika.si/ENGLISH/cevlji/mangart_man_us.html ale bojim sa tej membrany pretoze o nej nic neviem,predavac mi vravel ze je uplne nepremokava ako gore-tex alebo E-vent.Preto sa obracam na vas skusenich,chystam sa v lete do dolomitov na tizden a vedsinou sa budem pohybovat po ladovci (Marmolada..)Vydrži ta membrana neprepustit vlchkost dovnutra.Koža bude naimpregnovana sprejom. Ďakujem
horar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 19, 2012 17:34

Re: Planika

Příspěvekod pavproch » pon bře 19, 2012 18:07

sloučeno s vhodným tématem..... pro příště: napřed hledej, pak piš :mrgreen:

můj spolulezec Peťa planiky prodává už několik let a jsou to zřejmě kvalitní boty, reklamaci měl prozatím myslím jednu (vytržené očko tkaničky), na membránu, resp. její nepromokavost si ještě nikdo nestěžoval.... valstní zkušenost ale nemám....

navíc máš vybranou celokoženou botu, když si ji:
a) pořádně rozchodíš
b) pořádně nasnosíluješ (že, majku? :twisted: )
tak nemusíš mít obavy
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28302
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Planika

Příspěvekod mike » pon bře 19, 2012 18:17

Kdyz ji poradne nasnosiluje, tak nejakou membranu vubec nemusi resit, jezero bude mit vevnitr za kazdeho pocasi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Planika

Příspěvekod horar » úte bře 20, 2012 16:23

no tak snoseal určite nie jedny gumaky už mám [-X
horar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 19, 2012 17:34

Re: Planika

Příspěvekod pavproch » úte bře 20, 2012 17:42

na letním ledovci (čti vrstva vodnatých sraček) budeš bez snosílu mít během chvíle boty zvenku komplet mokré, ale jak chceš
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28302
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Planika

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2012 18:03

Psal, ze je nastrika ;-) Neprehanej, boty maji obsazku a v podobnych jsem nachodil po letnich ledovcich docela hodne. Obcas byly na konci dne shora zcasti mokre, ale vevnitr nikdy. Mokra trava je horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Planika

Příspěvekod horar » pát bře 23, 2012 14:56

Toho ze budu z vrchu mokre sa nebojim ale abi neboly mokre aj z vnutra
horar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 19, 2012 17:34

Re: Planika

Příspěvekod Endy » stř led 21, 2015 17:48

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... tif_t=like

Planika už není to co bývala...boty se mi rozpadají podrážka se odlepila na obou botách po celé ploše...klidně pošlu fotku těm co nevěří
Endy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 21, 2015 17:40

Re: Planika

Příspěvekod mike » stř led 21, 2015 18:12

Jak dlouho ty boty mas? Vypada to jako typicky rozpad PU bloku.

Jestli byly chozene nebo ne neni podstatne, jde o chemicky proces (hydrolyza polyuretanu) a o cas. Takze, ac to na prvni pohled vypada silene, boty se skladovanim kazi. Vsechny moderni pohorky, co maji v podrazce polyuretan, na vyrobci nezalezi.

Popsano je to v clanku na SO a dalsi podrobnosti najdes v diskusich tady na foru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Planika

Příspěvekod fps » stř led 21, 2015 18:27

to nemají podrážku Vibram? to je divné?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Planika

Příspěvekod mike » stř led 21, 2015 18:42

He? Jak to souvisi? Jde ciste o polyuretan a ten nepouziva jen Vibram.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Planika

Příspěvekod fps » stř led 21, 2015 18:47

já měl zato, že Planika používá výhradně podrážky Vibram?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Planika

Příspěvekod mike » stř led 21, 2015 18:51

Mel jsem v ruce nekolik jejich bot bez Vibramu, ale uz je to docela dlouho, aktualni stav nevim. Ty rozpadle boty by mely byt aspon 6 let stare, spis vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Boty