GARMONT versus MEINDL

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

GARMONT versus MEINDL

Příspěvekod GAVSON » pon úno 6, 2006 15:04

zdarec všichni!
Jelikož se mi po 4,5 letech nošení pomalu ale jistě začínají rozpadat moje Reichle, tak zvažuju koupi nových bot. Použití bude velmi široké od lehkých treků, přes pořádné výpravy nehostinným a mokrým terénem až po expedice v horách(léto i zima) Takže bych se rád poradil co koupit. Typově bych to viděl na kategorii C - tedy dost těžký terén. Uvítal bych možnost připevnění maček, goretex. Nevím zda je lepší celokožená, nebo kombinovaný svršek s kordurou, ale myslím že radši celokožená. No a konečně značka. Rozhoduji se mezi Meindlem a Garmontem. Mohli byste mi pomoci s výběrem. Přijde mi dobrý GARMONT EXPEDITION GTX nebo MEINDL MAKALU PRO. Co vy na to?
GAVSON
 

Re: GARMONT versus MEINDL

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 12:41

GAVSON píše:zdarec všichni!
Jelikož se mi po 4,5 letech nošení pomalu ale jistě začínají rozpadat moje Reichle, tak zvažuju koupi nových bot. Použití bude velmi široké od lehkých treků, přes pořádné výpravy nehostinným a mokrým terénem až po expedice v horách(léto i zima) Takže bych se rád poradil co koupit. Typově bych to viděl na kategorii C - tedy dost těžký terén. Uvítal bych možnost připevnění maček, goretex. Nevím zda je lepší celokožená, nebo kombinovaný svršek s kordurou, ale myslím že radši celokožená. No a konečně značka. Rozhoduji se mezi Meindlem a Garmontem. Mohli byste mi pomoci s výběrem. Přijde mi dobrý GARMONT EXPEDITION GTX nebo MEINDL MAKALU PRO. Co vy na to?


Meindly moc neznám,ale G Expedition GTX plánuju koupit taky, protože Garmonty obecně jsou neskutečně pohodlný. Ale bohužel, zkušenostma ti neposloužím, protože než je koupím a prubnu, tak už asi nějaké budeš mít.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod norman_64 » pon úno 13, 2006 12:47

Garmont nebo Mendl - oboje opravdová kvalita - kup ty co ti sednou. *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mifr » pon úno 13, 2006 13:30

Ja bych to s tou kvalitou videl stejne, jen vim, ze Garmonty mnohym lidem spatne sedi na noze...Takze poradne vyzkouset!!! 8)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Botky

Příspěvekod djx1 » pon úno 13, 2006 13:34

Ahoj.
Resim ted podobnej problem....ale nejak u me vyhrali od La Sportivy MAKALU. Jukni na ne.
Jinak malej dotaz...jak takove botky zkouset? Prece jen to clovek nekupuje kazdej den.
Dik a GL
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod mifr » pon úno 13, 2006 13:40

Tak to se mi nechce psat, ale mam tu malinky okopirovany textik, co uz mam nejakou dobu v PC, tak snad me autor nepozene k soudu...Uz ani nevim,kde jsem to vzal :((

Zkoušení obuvi

Trekové boty vždy zkoušejte na silnější ponožky, ve kterých budete chodit. Boty si pořádně obujte a zavažte. Trekovky správné velikosti by měly být zhruba o palec větší než je vaše noha. Pokud kupujete boty ve specializovaném obchodě, kde mají udělanou zkušební lavici s kameny, neváhejte ji použít. Ve většině případů mají tyto pomůcky dostatečný sklon, na kterém lze poznat, zda vám bude při chůzi z kopce nebo do kopce bude vyhovovat umístění a velikost jazyku. Pokud vás jazyk tlačí do holeně, je to špatně. Na této lavici také poznáte jak tvrdá je podrážka, respektive, jestli se vám bude v botech pohodlně chodit i po kamenitých cestách.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » pon úno 13, 2006 13:57

jj, neco takoveho asi kdysi vyslo i na svetoutdooru.cz
outd. prodejny vetsinou mivaj na zkouseni bot nejaky takovy bazmek, byt s kamennou lavici jsem se jeste nesetkal, vetsinou to byva takovy dreveny stupinek se sikmou plochou, kde se da vyzkouset ja ti to sedne cestou z kopce, do kopce, bokem ke svahu ... z vlastni zkusenosti doporucuju na tom vyzkouset! me takhle treba zase Meindly vubec nesedly, zato Garmonty jak backurky
pocitej ale, ze jsou to boty z poradny kuze a tak se chvili rozchazej
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4913
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Dik

Příspěvekod djx1 » pon úno 13, 2006 14:19

Juju...diky moc...Takhle jsem to nejak planoval:-)
Takze zitra beru fusky a hura na utrapnou cestu za novejma botkama:-)
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 14:21

mifr píše: Trekovky správné velikosti by měly být zhruba o palec větší než je vaše noha.


Tak tomu nerozumím. Jaký palec- angloamerický palec/inch/ je 2,5cm a ani ten můj není o moc menší. Jestli mám koupit boty o 2,5cm delší , tak to je celkem úlet, ne? Tak tlusté ponožky jsem ještě neviděl.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pon úno 13, 2006 14:39

tuso píše:
mifr píše: Trekovky správné velikosti by měly být zhruba o palec větší než je vaše noha.


Tak tomu nerozumím. Jaký palec- angloamerický palec/inch/ je 2,5cm a ani ten můj není o moc menší. Jestli mám koupit boty o 2,5cm delší , tak to je celkem úlet, ne? Tak tlusté ponožky jsem ještě neviděl.


No mne to bolo kedysi vysvetlovane, ze by si mal mat v topankach taku volu, aby si do nich strcil palec tj. na hrubku palca. A to ovela viac ako centimeter nebude. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 14:41

Už som to pochopil. Palec na ruke!!! A predpokladám, že ho mám strčiť vedľa nohy do topánky.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mifr » pon úno 13, 2006 14:41

Jo, ja to nepsal, ale myslim, ze autor to nezvladl... :wink: Jasne ze my technici hned myslime na inch, ale on(ona - abych pripadne neurazil) pravdepodobne myslel, o tolik, kolik palec presahuje ostatni prstiky, takze o pul cisla az cislo dle tlapy... Teda podle me...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » pon úno 13, 2006 14:44

Nebo na ruce, vidite, to by me nenapadlo :mrgreen: Normalne ruce do bot nestrkam :D
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 15:37

mifr píše:Jo, ja to nepsal, ale myslim, ze autor to nezvladl... :wink: Jasne ze my technici hned myslime na inch, ale on(ona - abych pripadne neurazil) pravdepodobne myslel, o tolik, kolik palec presahuje ostatni prstiky, takze o pul cisla az cislo dle tlapy... Teda podle me...


Tos teda trefil s tím " my technici". Než mě vzali na LF, tak jsem byl rok na technice /lépe řečeno jeden smestr/ a to jsi měl vidět. Myslím si, že ještě teď tam mají moji fotku "jak nemá vypadat inženýr".
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava


Zpět na Boty