Treková + zimní obuv

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Treková + zimní obuv

Příspěvekod mrtomas » úte pro 7, 2021 19:49

Jsem hodně zimomřivej na nohy, a chci nějaké pořádné boty na zimu, né konfekci. Mám 10let staré Asola, něco podobné tomuhle https://www.4camping.cz/p/panske-boty-a ... seda-zluta , ale už jsem sjel podrážky a nevím co vybrat. Zkusím tedy hledat podle označení Goretex Insulated Comfort, ale každý tip je dobrej.
mrtomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 23, 2020 9:38

Re: Treková + zimní obuv

Příspěvekod sobb » úte pro 7, 2021 20:06

Nevím, jak moc teplé boty si představuješ, koukej se u výrobců po kategorii zimní a(nebo) myslivecká/lovecká obuv.
Třeba Meindl má celkem širokou nabídku - Meindl - zimní a myslivecká obuv, stejnětak i Hanwag- Winter

Další hodně teplý boty dělá třeba Baffin, Kamik, Sorel a spousta dalších. Ale to už jsou většinou zimní speciály, nevím, jestli hledáš spíš zateplenou klasickou pohorku nebo opravdovou zimní botu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Treková + zimní obuv

Příspěvekod apuka » úte pro 7, 2021 20:29

Potom je nas tady par, co i v zime chodime ve stejnych botach (vetsinou kozenych) jako v lete, dokonce i se stejnymi ponozkami - ale v systemu dvou ponozek, z toho alespon jednu tluste vlnene. Problem nemame ani pri -20.
Resp. ja ted uz nemam kozene, ty doslouzily a mam zateplene Mammuty (ale tvrde, takze pro Tebe nevhodne, navic uz se nevyrabi). Ani bych nerekl, ze se v nich citi moje noha tepleji nez ve starych nezateplenych kozenych...

No a kdyz Ti predtim vyhovovaly Asola, muzes je zkusit zase, dokonce nejake zimni taky tady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Treková + zimní obuv

Příspěvekod Vexo » úte pro 7, 2021 22:31

Zkus se podivat i na zimni Ecco, zacali delat vic a vic outdoor bot a ty urcene na zimu jsou mohdy dostatecne univerzalni na mestske pouziti. A v lednu budou slevy. Ja beru na vychozene trasy ve snehu stejne polobotky. Do popisu nenarocneho terenu to sedi, na ostre sutry bych je nebral, ale co se tyce kvality kuze, prace s goretexem, celkoveho zpracovani a designu, na to jsou fakt dobri. A hodne z techto kousku vyrabi na Slovensku.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Předchozí

Zpět na Boty