Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod 21cmTrueDamage » ned pro 1, 2019 12:06

Zdravím,
v turistice jsem věčný hobbýk, dostal jsem od kamaráda tyhle boty, které mi na noze krásně sedí. Jen váhám, zda je mám od něj za litr odkoupit. Hledám botky na české tůry, Tatry po stezkách a vyšlapané stezky a asfaltové trasy.

https://www.rockpoint.cz/ms-wildfire-edge-mid-gtx

Děkuji
21cmTrueDamage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 1, 2019 11:41

Re: Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod Pierre111 » ned pro 1, 2019 16:30

Za litr bych neváhal :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod 21cmTrueDamage » ned pro 1, 2019 16:36

Ano, ale nebude mě v nich bolet noha po 40km asfalt/polní cesta? Pro studenta je litr velká investice, tož skoro 30 piv.
Nějak jsem o nich nic moc nenašel.
21cmTrueDamage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 1, 2019 11:41

Re: Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod tsunami » ned pro 1, 2019 18:20

Pane Lorenc, uvezu to?

Myslím, že jeslti tě v nich bude nebo nebude bolet noha ti nikdo nepoví, to musíš vyzkoušet sám.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod 21cmTrueDamage » ned pro 1, 2019 19:50

No tak jsem to nemyslel, spíš, jestli je tahle bota vůbec vhodná pro turistiku asfalt/pole.
21cmTrueDamage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 1, 2019 11:41

Re: Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod mitau » ned pro 1, 2019 22:22

Myslim, ze na 95% tveho planovaneho pouziti by byla vhodnejsi nizka nekotnikova bota (ostatne Wildfire jsou originalne nizke boty, o Mid verzi jsem jeste neslysel). Z hlediska pouziti je to idealni bota do Tater po stezkach. Na pole/cesty/louky je ji skoda. Jestli ti ale bude po 40km vadit nebo ne je hodne individualni podle toho, v cem chodis (a v cem jsi chodil) bezne.
I kdyz pro ty boty nemas mozna tolik vyuziti a podrazku zbytecne brzo ochodis bez vyuziti jejich dobrych vlastnosti (v nenarocnem terenu by stejne dobrou sluzbu udelaly i levnejsi boty), tak za litr bych je bral - to je koupe, ktera se neodmita.
Riziko bych videl spis v tom, ze ti dobre sednou, budou ti vyhovovat a za rok zjistis, ze podobne boty levne nesezenes a co ti drive stacilo, to ti najednou pprijde nepohodlne. Na kvalitni vybavu se rychle zvyka a je to draha zavislost (postizena vetsina tohohle fora) :)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod apuka » pon pro 2, 2019 11:48

Ja jsem mel na nohou jen nizkou verzi, podle toho ale i jinych veci rekl, ze jsou to spise nastupove boty ale urcite to bude hodne dobra koupe pro "české tůry, Tatry po stezkách a vyšlapané stezky" s doplnenim, ze v Tatrach po jednodussich stezkach (ja jsem v tomto smeru konzervativec, to chozeni v beznych bezeckych botech pres Tri kopy a pod mi prijde u vetsiny lidi dost neuvazene).
Na asfaltu 40 km asi pocitis na nohou.
Ale taky musis brat do uvahy, ze univarezalni boty na tatranske stezky, ceske tury a jeste i na 40km asfaltu asi nenajdes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hodí se mi tyto boty jako univerzálky?

Příspěvekod johny_r » úte srp 24, 2021 11:39

Přidám se s dotazem. Uvažuji o nízké verzi Wildfirů místo odcházejících Garmont Trail Beast. Chci něco pevnějšího v čem se ještě bude dát chodit po lese, ale bude to fungovat i na horách v kamenitým/skalnatým terénu, což ty Trail Beasty už moc nedávají. Mám vysoké MTN Trainery, který jsou super i v nízký verzi, ale pro to, co hledám, už jsou zbytečně tvrdý. Mohly by ty Wildfiry fungovat i pokud jde o podrážku na měkkém podkladu? Na skále fungovat bude, toho se nebojím.
Díky
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha


Zpět na Boty

cron