Scarpa mescalito gtx problém?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Scarpa mescalito gtx problém?

Příspěvekod fka55 » pát říj 1, 2021 12:00

Ahoj, koupil jsem si před pár měsíci scarpa mescalito gtx původně jsem byl z bot velmi nadšen a chodilo se v nich jako v peřince ale poslední měsíc mám silné bolesti ze spod a boku nohou v přední částí jakoby stačí šlápnout na kámen a je to někdy taková bolest, že se musím zastavit. Stačí si dát na 5 min pauzu a botu sundat a mám na 30 min zas klid ale prostě je to problém. Mám sice 100kg a 180cm ale ze startu mě to nebolelo a nebolelo to ani když jsem měl podstatně měkčí a horší Adidasky nebo Salomony. Dneska jsem boty čistil a po vyndání vložky jsem si všiml, že jsou uvnitř na podrážce cítit takové vlnky, jakoby vypoukliny tvrdé, které možná tlačí na nohu? Je to v místech kde mě právě bolí nohy. Samozřejmě je podrážka nějak tvarovaná ale vyloženě takové hrbolky jsem u žádných podrážek neviděl, nemáte někdo zkušenosti? Nevím jestli to mám posílat na reklamaci nebo je to u bot normální jsem prostě na boty příliš těžký? Každopádně hrbolky se nachází v místech kde mě bolí nohy proto přemýšlím, že to může být způsobeno tím.

Na obrázku jsou znázorněna místa kde je podrážka zvlněna, je zvlněna jen od okraje směrem ke středu cca 1cm takové vyboulení něco jako retardér na silnici :-) ale jen asi 1cm dlouhý a ke středu se ztrácí. Ve stejných místech mě bolí i nohy. Ještě doplním že ty hrbolky jsou na obou botách a bolí mě obě nohy :-) Zkoušel jsem různé ponožky i boty mít povolené jelikož jsem myslel, že jsem moc těžký a boty příliš utahuji a nohy se neprokrvují ale to nepomohlo.

Obrázek
fka55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 16, 2015 9:53

Re: Scarpa mescalito gtx problém?

Příspěvekod apuka » pát říj 1, 2021 12:57

Tak prvne - urcite nejsi na ty boty prilis tezky!!! Tohle si proste nerikej, 100kg by normalni outdoorova bota vydrzet mela bez problemu.

Jak vysoke jsou ty vybouleniny?

Jinak klidne mohou zpusobit podobne problemy, hlavne ve spojeni s mekcimy a poddajnejsimi vlozkami (netusim, jake je ty boty maji). Hlavne kdyz na obou botach mas bolesti na stejnych mistech jako jsou vybouleniny, tak je to minimalne vice nez podezrive.
Bezne je podesev zevnitr pod vlozkou rovna, tam nemaji co byt vyboukeniny. Maximalne muze byt neco jako podpora klenby, ale to se podesvi resi malokdy a navic by to melo byt na kraji v miste podelne klenby, ne jak pises. I kdyby nahodou melo byt neco na podporu pricne klenby, taky to ma byt na sirku uprostred.

V pohorkach La Sportiva byvaji nekdy vlozky, pry na zlepseni odpruzeni paty, kde pod patou je mala vyboulenina, ktera "pruzi", pod ni pravdepodobne vzduchovy polstarek. Mohu rict, ze syna i manzelku z tech vlozek za chvili boleli paty, ja jsem jen to zkusil a po par minutach me taky zacala pata zespod trapit. Neco podobneho popisoval uzivatel mike, kdy mel na vlozkach zespod pod patou vlozenou tenkou gelovou "vlozku" (nektere outdoorove nebo bezecke vlozky to tak maji), taky na lepsi odpruzeni - a taky ho z toho bolela noha.
Si tak spominam, ze jednou jsem zkousel nejake boty, ktere me zespod po par minutach zkouseni tlacily - a tam bylo taky neco nerovneho pod vlozkou. Podobny, ale opacny problem je, kdyz se podesev propadava, s tim mel v jednech pohorkach problem zdejsi uzivatel fps. Taky to bylo neprijemne a uspesne to reklamoval. V manzelcinych pohorkach z podesve "trci" nejaky kus kovove cvocky, prostre drat do U, cele ohnute. Vysoke je to asi 0,2mm. Kdyz prejdu rukou po vlozce z vrchu a zatlacim, tak je to tam citit, a to jsou ty vlozky docela tluste. Nastesti to ma pod podelnou klenbou, takze svjoji nohu tam ma jakoby "v lufte" a nedotyka se vlozky.

Tyto pripady jen ilustruji, ze i mala vyboulenina nebo nesourodost v materialu pod vlozkou muze zpusobovat problemy. Proto bych radil dobre to popis a reklamuj. Problem to je, tak by to byt nemelo. Pokud bys chtel mit jistotu a mas moznost zajit nekam do prodejny. tak zkus jiny par (klidne tu botu, co maji vystavenou), jestli je to i tam. Pokud je to rovne, nemas co resit. A taky se podivej na jine boty, ze povrch podesve bude rovny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Scarpa mescalito gtx problém?

Příspěvekod fka55 » pát říj 1, 2021 15:30

To je nápad! Nevím proč mě to nenapadlo, byl jsem ty boty ošahat v prodejně a opravdu ty boule nemají takže to v pondělí hodím na reklamaci a uvidíme co s tím :-) Mám je tak 3 měsíce tak mi to snad vyreklamují.
fka55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 16, 2015 9:53

Re: Scarpa mescalito gtx problém?

Příspěvekod onelook » stř říj 6, 2021 20:18

Nemáš moc utažené tkaničky v dolní části boty?
onelook
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 6, 2019 22:47

Re: Scarpa mescalito gtx problém?

Příspěvekod apuka » stř říj 6, 2021 21:42

To neudela hrbol POD vlozkami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Scarpa mescalito gtx problém?

Příspěvekod fka55 » čtv říj 7, 2021 9:51

Ne ty boty byly fakt super a utahoval jsem je dle potřeby ale poslední dobou bolest a pak jsem si všiml že tam jsou boule, nevím proč ale jsou na reklamaci a vzhledem k tomu, že jsem je používal 3 měsíce tak mi snad vrátí peníze. Každopádně já chodím 1-2x týdně na Lysou abych si udržel fyzičku a ty boty na to nejsou, ta EVA mezipodešev je od kamenů dořezaná úplně šíleně a botám se nejspíš nelíbí můj styl chůze a budu muset koupit nějaké tvrdší a masivnější. Prostě fakt pořádné pohory i když ta lysá je taková procházka ale ty kameny v horní části dají botám zabrat.
fka55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 16, 2015 9:53


Zpět na Boty