Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Odřené paty, otlaky, puchýře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » sob led 26, 2019 1:51

Tenke ponozky jsou v lete za chvili durch i v nizkych botach, natoz v pohorkach ;-) Dvoje ponozky maji tu vyhodu, ze je ti v nich v zasade porad stejne a na vnejsi teplote moc nezalezi. Zalezi ale na tech ponozkach a to hodne. Ne kazda kombinace funguje.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fps » sob led 26, 2019 10:32

jojo, tohle se tady už probíralo několikrát dopodrobna, polemizují o tom jen ti, co to nezkusili, a nebo ti co měli špatné ponožky, prostě dvoje silné ponožky izolují nohy jak před zimou tak před teplem, tím pádem nohy v zimě nemrznou, a v teple se nohy tolik nepotí, tak jako když jsou na nohou jen jedny slabé ponožky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » sob led 26, 2019 20:52

Zas je potreba rict, ze kazdy ma jinou termoregulaci a sobb je navic zenska... :twisted: Co chodi v kratasech a flisce, coz je pro mne smrtici kombinace, protoze bych se prehral a zaroven mi odesla kolena.

Taky je potreba brat trochu s rezervou slovo stejne. V lete, kdyz je cely den nad 20 stupnu, tak se mi obcas udela nad kotniky vyrazka z potu (nekde tu o ni bylo vlakno). Kdyz je chladneji, tak ne. Nejaky rozdil tam tedy je, ale celkem ho nevnimam. Rozhodne to aspon u mne funguje nejlip ze vseho, co jsem zkousel.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » sob led 26, 2019 23:04

fps píše:polemizují o tom jen ti, co to nezkusili, a nebo ti co měli špatné ponožky, prostě dvoje silné ponožky izolují nohy jak před zimou tak před teplem, tím pádem nohy v zimě nemrznou, a v teple se nohy tolik nepotí, tak jako když jsou na nohou jen jedny slabé ponožky
Aleno tak :wink: Nebudu opakovat slova, která píše mike výše, prostě každý funguje jinak a každému vyhovuje něco jiného. Takže když se řekne A je dobré dodat i B, což činím :wink:

Za mě je použití teplých, nebo ještě hůře dvou ponožek, v letním horku naprostý nesmysl. V tenkých je mnohem líp. V chladnu to sice nepovažuji za nezbytné, ale je to použitelné.
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fps » ned led 27, 2019 13:28

psát o tom že každý máme termoregulaci trochu jinou sna ani nemusíme, to je jasné snad každému, mike ale nenapsal stejně jako ty nic o tom že si dvoje ponožky zkusila? případně jaké? já jsem tedy ještě nezaznamenal to, že by tady někdo napsal že zkusil dvoje ponožky (vnitřní froté coolmax, venkovní silné vlněné), a že jsou dvoje ponožky do pohorek horší než jedny, a dokonce jedny tenké "letní"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Freediver » pon led 28, 2019 13:21

Chlapci já se jenom vrátím k původnímu tématu - otlačeným, bolavým achilovkám. O víkendu vyzkoušeno - zvednuty paty o 5mm provizorní podpatěnkou (vyříznutou z vyplňovací vložky od Sidasu) a pomohlo... trek do kopce ve sněhu a bolest na achilovkách nikde. Tedy zvednutím paty došlo opravdu k přesunu achilovky do vypolostrované části boty.... jak mi tady někdo radil (a měl pravdu).

Takže můžu doporučit...pokud by měl někdo podobný problém.

Teď akorát řeším nějaké lepší zvednutí paty, protože to provizorní řešení trochu přetěžovalo paty (bylo to pro paty trochu nepohodlné, tvrdé). Proto jsem zkusil objednat toto: https://www.decathlon.cz/podpatenka-air ... 05786.html

...a ještě se rozhlížím po nějaké celkové vložce, která by měla patu už přímo z výroby o cca 5mm vyšší než moje současné Sidas Merino low arch (nemusela by se tam dávat podpatěnka).

Ahoj :)
Freediver
nováček
nováček

Příspěvekod Lipon » pon led 28, 2019 14:52

na to si zajdi nejlíp do zdravotnických potřeb
tudle sem v jedněch byl kvůlivá něčemu jinýmu a než na mě přišla řada, zevloval jsem po vitrínách a stojanech v krámu - takovejch různejch vložek, půlvložek, klínů apod. jsem snad ještě neviděl, jeden tvar/typ ještě z různých materiálů

P.S. bylo to v tudletý prodejně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod sobb » pon led 28, 2019 16:45

fps píše:psát o tom že každý máme termoregulaci trochu jinou sna ani nemusíme, to je jasné snad každému
ale v tom případě jen těžko můžeš vynášet takové "univerzální pravdy", což jsem citovala výše :wink:

fps píše:... že si dvoje ponožky zkusila? případně jaké? já jsem tedy ještě nezaznamenal to, že by tady někdo napsal že zkusil dvoje ponožky (vnitřní froté coolmax, venkovní silné vlněné), a že jsou dvoje ponožky do pohorek horší než jedny, a dokonce jedny tenké "letní"
Už jsem to tu psala :wink: Dvoje ponožky jsem nejen zkusila, ale tak trochu nedobrovolně je do některých bot i používám. Kombinace různé. V zimě se to dá a nevadí mi to, v teple jsou mi výrazně příjemnější jedny tenké umělinové.
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod TomF » úte bře 5, 2019 9:28

Ahoj, měl bych dotaz. U levé boty mi z vnitřní části nohy nad palce tlačí kožená výztuž boty na nohu. Po delší chůzi mi to dře nohu do krve a chůze je hodně bolestivá. Když do boty sáhnu tak je tam cítit hrbol kožené výztuže. Na pravé botě to není. Je to přesně v místě ohybu špičky. Máte podobné zkušenosti a případně jak se to dá řešit? Napadlo mě nějaký rozklepání, ale je to v dost nepřístupným místě.

Díky

T.
TomF
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » úte bře 5, 2019 10:13

Pokud to mas pouze na jedne bote a od novoti, tak je to vyrobni (asi kusova) vada a je treba to reklamovat. V tomto pripade nevidim duvod, proc bys to mel doma resit a nakonec pripadne i botu znicit svymi pokusy. Mozna dostanes druhy par a tam to takove nebude - alespon vis, co mas kontrolovat.
Pokud se to stalo nosenim, tak je to spatna velikost boty pro tu nohu (muzes mit ruzne velke nohy) nebo nekompatibilita boty a nohy. Toto se mi po mnoha letech pouzivani stalo u tvrdych pohrek, kdy zacala podrazka byt mirne ohebnejsi a ta hruba kuze se mi mirne zatlacila nad palcovy kloub presne v miste toho (velice mirneho ohebu). Ja jsem si to nejak uplne nevsiml, resp. neresil - az kdyz mam ted problem s bolestmi toho kloubu prave v mistech toho tlaku.
Davej si na tento problem bacha, muze to zpusobit velky a trvanlivy problem. Ty to mas asi silneji, kdyz Ti to rozedre az do krvi. Moje problemy uz se daji resit tezko, mam uz problem ve vsech mirne nizsich botech (coz jsou vsechny modernejsi, co se snazi co nejlepe obepinat nohu), proste chuze boli. Tak se zkus poucit z blbosti jineho a nenech to dojit tak daleko. Na ty boty bych se vykaslal - jak rikam bud reklamovat, kdyz jsou jeste v zaruce nebo je jednoduse vyradit, i kdyz prijdes o nejake prachy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod TomF » úte bře 5, 2019 10:18

Zatím jsem se je nijak nesnažil opravit. Jen sonduji možnosti :wink:
Reklamaci budu řešit určitě. U předchozích bot jsem tento problém neměl. Tady je to jen u levé boty, proto mi to přijde jako výrobní vada. Holt nic není dokonalý...
TomF
nováček
nováček

Příspěvekod slezacekm » úte bře 5, 2019 11:36

to se ti děje u jakých bot? tuším, že jsi nedávno kupoval nějaké velké celokožené?
slezacekm
účastník
účastník

Příspěvekod TomF » úte bře 5, 2019 12:07

Gronell Stevio … celokůže. U předchozích Dallape jsem tento problém neměl.
TomF
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Boty