Odřené paty, otlaky, puchýře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2015 17:29

apuka píše:Presnou pricinu Ti na dalku tezko nekdo rekne.

A to ja si zas troufnu ;-) Kombinace vlhka, zimy, bot nevhodnych do snehu a nejspis i spatnych ponozek.

@Manyyas: tohle delaji mokre ponozky a k tomu zima. Promocena kuze je zcvrkla a citliva na oder a chlad to jeste zhorsuje. Mokra ponozka ji pak odira a vysledkem je paleni a puchyre.

Pomohlo by vzit do snehu lepsi boty, ktere neprotecou a lepsi tj. silnejsi ponozky. Plus promazat kuzi necim mastnym, staci i obycejna Indulona, ale lip nejaky krem proti odreninam. Klidne i v terenu behem dne, kdyz to zacnes citit. Myslim promazat predni cast plosky zespoda.

Delal jsem to takhle letos na sneznicich, protoze tam se jeste prida doslap na tvrdou plochu (desku vazani). Mazani vyrazne pomohlo, ale jeste vic pomohlo vymenit boty za lip impregnovane, ve kterych bylo min vlhko. Pri kombinaci obojiho vymizely problemy uplne a to i kdyz jsem travil cele dny v mokrem snehu a v botach bylo vyrazne vlhceji, nez normalne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Manyyas » sob kvě 16, 2015 8:53

A to ponožky byly zase jediná věc která byla dobrá :D aspoň zezačátku, potom když to všechno promoklo tak by nepomohly žádné ponožky. Ono to právě dopředu cítit nešlo, objevilo se to až po těch 2 dnech a bylo to spíš že se něco děje uvnitř nohy, ne na povrchu nohy (žádné odřeniny ani puchýře, spíš fakt nabobtnaná část vedle polštářku, bál sem se že sem si v tom mrazu něco zlomil :D - stejně tupá bolest ) Ale díky, treky přes léto snad budou v pohodě :)
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » sob kvě 16, 2015 10:48

To je ale neco uplne jineho jako "obycejny" otlak, jak se zdalo po Tvem prvnim prispevku. Ja bych si tipnul, ze ta bota (jeji podrazka a vlozky) vubec neni urcena na chozeni s takovym batohem a nekde jsi mel soustavny mirny tlak (ktery jsi nemusel ani vnimat) na nejakou cast nohy a po case se noha jednoduse zacala "branit". Mohlo to tlaci nekde na nejaky sval, nerv, kost/clanek prstu nebo nejakou zilu. Mne se obcas stavlo neco podobneho na nekterych mistech zvrchu, kdyz jsem si prilis utahnul boty (ale ne tak, abych to primo citil jako bolestive) a potom to tlaci na zilu.
Tomu se da branit lepsi botou (urcene na chozeni z tezsim batohem), lepsi vlozkou a hrubsimi ponozkami, jerste lepe dvema. A zapomen na bavlnene ponozky, ty kdyz navlhnou, budou nohu nicit znatelne vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Manyyas » sob kvě 16, 2015 18:12

''bota vubec neni urcena na chozeni s takovym batohem'' to slyším prvně :D rozesmálo mě to, ale je to možné. za měsíc jedu do Englandu tak to tam prubnu, jestli to nebyla třeba náhoda. Kdyžtak budu trpět. Mimochodem, 'bota pro takové batohy', myslíš tím ty druhy obuvi co se značkují písmenama pro těžký treking apod.? Vím že jsou celkově jiné, ale zrovna při mém problému by stačila jiná- měkčí/tvarovatelnější vložka, či?- tím jsou taky i ty boty na to určené jiné, mýlím se?
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod booze » sob kvě 16, 2015 19:58

Pokud chces slyset, ze boty jsou super a problem je v necem jinem, tak OK. Dle meho laickeho posouzeni boty nejsou vhodne pro noseni ve srackach s batohem 16kg. Do tebou popisovane situace, existuji boty urcite vhodnejsi.
V popisu vyrobce: technologie zajišťující optimální držení nohy - Sensifit dodává pohodlí a přesně obepne a ochrání vaši nohu
pěna v oblasti paty
stopy nezanechávající Contagrip - pomáhá zajišťovat optimální záběr na různorodém povrchu a využívá ideální kombinace speciálních gumových komponentů s protismykovými schopnostmi pro specifické aktivity
jestli to nebude kombinace kurvitek. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » sob kvě 16, 2015 21:27

@Manyyas: Pokud jsi takove neco jeste neslysel, tak bys mel venovat vetsi pozornost vyberu obuti. Ano, myslel jsem na chozeni s tezkym batohem. Ne kazda podesev (ani vlozka) je na toto vhodna. Ja jsem uz na par botech videl "proslaplou" podesev - napr. se udelala dira, protoze je podesev odlehcena/zmekcena tim, ze jsou tam vzduchove komory a "nosni" cast nezvladla zatez a proborila se; nebo se podesev doslova rozslapla a byla o dost sirsi (a tenci); nebo se udelale v nem prohluben (nebo nekde naoak vyvysenina). Proste kdyz mas batoh mtezky 16 kg, je to neco jineho jako kdyz je nosi clovek o 16 kg tezsi jako Ty - chodis jinak, zatezujes boty jinak.
Jeste jedna pripominka - chozeni s tezkym batohem nepomaha mekci vlozka, ale pevnejsi (a casto i tvrdsi) boty. Ta mekka vlazka Ti muze dat (chvili) chlacholivy dobry pocit, ale o to horsi mohou byt dodatecne dusledky.
A bacha na jednu vec - pokud "budes trpet" par dnu, muzes trpet hodne dlouhou dobu pote, pri trose "stesti" i cely zivot. Ten utlaceny sval/nerv/zila/kost/... (nebo pricinenim toho nejaka jina cast tela) se muze poskodit i natrvalo. To neni zrovna vec, se kterou je radno se zahravat.
Ale kazdopadne jsou to Tvoje nohy, tak se zarid jak chces...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod ametis » sob kvě 16, 2015 21:36

Mě se děje něco podobnýho. Ale ne v zimě. Prostě po delší chůzi (50km v kuse) mě začalo bolet bříško před palcem a pata, ale žádný viditelný puchýř. Tenkrát jsem to neřešil, protože to byl opravdu extrémní případ a normálně tolik nechodím. Od Vánoc mám nové pohorky, ve sněhu to bylo v pohodě, ale na asfaltu jsem nohy cítil už po necelých 10km! Po víkendové výpravě jsem nemohl tři dny normálně chodit. Se dvěma ponožkama lepší ale pořád nic moc... nevím jestli je to jenom tím, že nejsem zvyklej na tvrdé boty nebo čím? :((

(Omlouvám se za syntaxi, jsem ňákej ospalej a nemyslí mi to)
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Manyyas » sob kvě 16, 2015 22:06

booze píše:Pokud chces slyset, ze boty jsou super a problem je v necem jinem, tak OK.

já vím že nejsou super a už vůbec neříkám, že jsou vhodné do sněhu, jenom říkám, že mě pobavilo to s botama které se nehodí k těžkému batohu. Koho taky napadne, že noha vyšle obranu proti přetížení, když s tím člověk nemá zkušenosti. 8)
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » sob kvě 16, 2015 22:29

To te ale pobavila vlastni neznalost. Ne nadarmo maji vyrobci kategorii backpacking. K tezkemu batohu potrebujes pevne boty, ktere te jednak podrzi v kotniku a jednak maji pevnou podrazku. Tezky batoh dokaze slusne zacvicit s tezistem a nohy jsou vic namahane. Jinak k tvemu problemu tezko rict, z popisu toho neni moc poznat, ale mohl by to byt hluboky otlak pod zrohovatelou kuzi na slapce. Pak by platilo to, co jsem psal puvodne s tim, ze promazavani kuze je prevence a kdyz uz se problem projevi, tak je pozde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » sob kvě 16, 2015 22:40

ametis píše:Prostě po delší chůzi (50km v kuse) mě začalo bolet bříško před palcem a pata, ale žádný viditelný puchýř. ... ve sněhu to bylo v pohodě, ale na asfaltu jsem nohy cítil už po necelých 10km! Po víkendové výpravě jsem nemohl tři dny normálně chodit. Se dvěma ponožkama lepší ale pořád nic moc... nevím jestli je to jenom tím, že nejsem zvyklej na tvrdé boty nebo čím? :((

Nejspis jo. Vepredu je to skoro jasne a jestli pata boli stejnym zpusobem, tak taky (bacha, na pate se mohou dit horsi veci). Asfalt a obecne tvrdy povrch je na to nejhorsi. Muzes to promazavat necim mastnym, kdyz to boli v terenu, da se pouzit nejaky krem proti bolesti, ale jinak to proste musis odchodit. Casem si nohy zvyknou, kuze zrohovati a prejde to. Mival jsme to podobne, zvlast kdyz jsem presel na tvrdsi pohorky, ale dneska muzu jit ve stejnych pohorkach 50 km a z toho 20 po asfaltu a nevim o tom. Je to podobne jako s puchyrema, na ty jsem zpocatku trpel, na kazde hory jsem spotreboval nekolik baleni naplasti proti puchyrum, k tomu metry naplasti a bez oblepenych pat jsem vybec nevyrazel. No a po case jsem zjistil, ze naplast proti puchyrum nepotrebuju vubec a dneska lepim jen naprosto vyjimecne. Pritom na kuzi nic videt neni, jen si zvykla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Miso1982 » pát čer 19, 2015 9:58

Zdravím,

po prečítaní tohoto fóra a ďalších som sa rozhodol kúpiť moje prvé pohorky. Hanwag Nazgat mi sadli najlepšie. Doma som ich chvílu rozchádzal a pohoda. O to horšie bolo moje prekvapenie, keď som začal stúpať v Malej Fatre do prvého kopca a začali ma páliť päty. Reku to prejde tak som vydržal výstup na Chleb a zostup. Keď sme došli na hotel otlaky ako 2 eurovka na každej pate. Reku zalepím a bude pohoda... No ale na druhý deň to moc pohoda nebola... Zvládol som malý Rozsutec a späť. A bolo dochodené... Vyšúchalo sa to až do mäsa... :( . Chcem sa opýtať kde som spravil chybu a čo by som mal spraviť pred ďalším výstupom? Či treba to rozchodiť? Zalepiť nohy niečím hneď od začiatku? Alebo niečím namastiť nohy? Alebo boty zahodiť? ( 200 e boty by mi bolo lúto vyhodiť alebo predávať pod cenu)

Dík moc za odpovedi Mišo.
Miso1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 19, 2015 8:04

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod wawrik » pát čer 19, 2015 10:08

mike píše:
apuka píše:Presnou pricinu Ti na dalku tezko nekdo rekne.
A to ja si zas troufnu ;-) Kombinace vlhka, zimy, bot nevhodnych do snehu a nejspis i spatnych ponozek.
No, tak to je skutočne veľmi presná príčina... :D Už chýbajú len slnečené erupcie :)

Mimochodom, ja v takých topánkach chodím naťažko úplne bežne. Aj v snehu, pokiaľ nie je po kolená a chodník je aspoň približne vyšliapaný.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » pát čer 19, 2015 10:50

Miso1982@
nehýbala se ti pata v botě? měl si boty pořádně utažené?, jaké si měl ponožky? doufám že ne slabé a bavlněné?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Miso1982 » pát čer 19, 2015 11:07

Prave rozmýšlam z akého materiálu boli tie prvé ponožky. Boli hrubé a určené na turistiku ale či bavlnené alebo nejaký iný materiál to neviem. Potom ten ďalší deň som mal ešte tlstejšie a určené tiež na turistiku... Noha sa mi nehýbala, myslím že bola dobre utiahnutá... Aký by mal byť materiál ponožiek? Ešte doplním, že bolo velmi horko ale nohu som spotenú nemal... A trošku som bol prekvapený z tvrdosti tých bot... Ale to si myslím, že je skôr o zvyku. Do teraz som používal cez zimu také gumené merelky a cez leto salomonky nízke z goratex...
Naposledy upravil mike dne pát čer 19, 2015 14:43, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Miso1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 19, 2015 8:04

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pát čer 19, 2015 11:33

No, nejlepsi rada, co se TI muze dat je, ze si precti toto vlakno a vlakno o ponozkach.
Zatim jen tolik, ze bacha na to, ze (neni to vycerpavajici):
1) i kdyz se Ti muze zdat, ze mas nohu pevne uchycenou a botu dobre zavazanou, je neco jineho to kontrolovat po rovine a potom v tom slapat do kopce a/nebo z kopce. Uz pri zkouseni se musi vyzkouset vsechny varianty. Pri vyslapu musi dobre drzet pata, nesmi se hybat tak, aby se odirala, pri sestupu zase musis mit prsty dostatecne vzadu, aby se nedotykaly predku boty. Resi se to i ruznym utahnutim boty smerem nahoru a smerem dolu.
2) i kdyz je na ponozce napsano, ze je urcene na turistiku neznamena vubec nic. Ve vlakne o ponozkach se dozvis vic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Miso1982 » pát čer 19, 2015 12:00

OK, dík toto vlákno som už prečítal celé... Idem ešte to ponožkách a uťahovaní... Zatial mi z toho vychádza najlepšie, skúsiť si tie nohy prelepiť hneď od začiatku...
Naposledy upravil mike dne pát čer 19, 2015 14:43, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Miso1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 19, 2015 8:04

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » pát čer 19, 2015 12:41

Miso1982@
jestli si měl vše to na co jsem se ptal v pořádku, tak to pak tvoje nohy nejsou na vysoké turistické boty zvyklé, kolik náš nachozeno ve vysokých turistický botách? jestli nic? tak to pak chce začít pomalu chodit, obzvlášť v nových botách, a ne to hned hnát na MF
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pát čer 19, 2015 12:53

Jeste zkus jednu docela levnou vec - kup si podpatenky, dej si je pod vlozku. Ony posunou patu o neco vys, mozna potom bude zarazena o oheb boty kolem paty. Pokud toto trochu pomuze, tak si sezen jine (nebo dalsi) vlozky, ktere budou lepe fixovat patu ve vodorovnem pohybu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2015 14:58

Miso1982 píše:Chcem sa opýtať kde som spravil chybu a čo by som mal spraviť pred ďalším výstupom? Či treba to rozchodiť? Zalepiť nohy niečím hneď od začiatku? Alebo niečím namastiť nohy?

Vsechno z toho. Takove boty jsou trochu rozchozene az po 200 km a opravdu tak po 500 a to i kdyz ti prijdou pohodlne hned od zacatku.

Zrejme na takove boty nejsi zvykly a to jsou pak puchyre normalni. Chce to lepit preventivne (naplast s polstarkem na mista, kde se puchyre delaji a pres to naplast bez polstarku) a jakmile ucitis, ze se dela puchyr nekde jinde, na nic necekat a opet lepit. Nerozchodi se to, jen se to zhorsi.

Vecer otlaky a puchyre poradne promazat kalciovou masti a rano prelepit gelovou naplasti na puchyre a tu zafixovat naplasti bez polstarku. Naplasti nesetrit, klidne 20 cm kusy. Spotreba bude zpocatku velka.

Kdyz jsem pred hodne lety zacinal s horama a poridil si prvni pohorky, byl jsem na tom stejne a prozival si puchyrove peklo. A to jsem mel prosim boty, ktere mi dneska pripadaji mekke jako papuce. Nohy si proste musi zvyknout, rok od roku to bylo lepsi. Za takovych 5 - 10 let nebudes potrebovat naplasti vubec ;-)

P.S. Necituj zbytecne, viz upravy tvych prispevky vyse. Kdyz odpovidas na predchozi prispevek, pouzit tlacitko odpovedet a ne citace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Miso1982 » pon čer 22, 2015 8:01

Ďakujem za rady, až tak vela odchodené nemám to je pravda. A v pohorkách nič, chodil som skorej v nižších botách. Ale rozmýšlam aj nad tou inou vložkou, možno že aj tá podpatenka nieje zlý nápad, aj keď neviem kde ju zoženiem??? Ešte raz ďakujem za rady. :)
Miso1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 19, 2015 8:04

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2015 10:47

Podpatenky sezenes v kazde prodejne obuvi nebo i drogerii - alespon v DM urcite maji. Kup si ale radeji s kozenym vrskem, ne ty ciste gelove. Stoji do stovky par. Ale pocitej s tim, ze pokud Ti to pomuze, stejne casem si kupis nejake lepsi vlozky, ktere Ti tu patu posunou na lepsi misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Miso1982 » pon čer 22, 2015 11:35

Nejaký odkaz na lepšie vlozky by nebol? Ja som našiel niečo takéto ale neviem či je to vhodné do takejto boty?
http://shop.vvdesign.cz/index.php?route ... duct_id=56

Tiež sa mi páči viac riešenie s výmenou celej vložky... A ešte som si objednal tú tyčinku na otlaky, niektorí tu písali, že pomáha aj to... :)
Miso1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 19, 2015 8:04

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod paldo » pon čer 22, 2015 12:52

O vložkách do topánok máme celé vlákno tu

Ale vo všeobecnosti... napr. Sidas, Superfeet, vydarené sú aj vložky od Meindlu... len treba dobre vybrať a nakombinovať to s tománkami a nohami... a to môže byť dosť veľká alchýmia...
ja mám napríklad v Hanwagoch vložky z Lidlu.... je to lepšie ako originálne ale stále tomu niečo chýba...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Miso1982 » pon čer 22, 2015 13:17

Dík za radu, vložky vymením isto. Tie od Hanwagu mi pridu také slabé... Teda zdá sa mi to akoby by tam ani žiadne neboli :-k .
Ešte by som Vás chcel poprosiť či by sa nenašiel aj nejaký odkaz na vlákno o zaväzovaní šnúrok?
Nejak sa poto neviem dopátrať...
Miso1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 19, 2015 8:04

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Manyyas » pon čer 22, 2015 13:40

Zavazování tkaniček :D .Mně přijde až směšné co se tady řeší, když si představím, v čem chodí oblečení a obutí nosiči z chudých oblastí.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2015 14:20

Jenomze oni casto prave nemusi resit zavazovani tkanicek, kdyz zadne nemaji...
Vazne - to zavazovani muze ve spatnem pripade znicit nohy i boty, v dobrem zase o nekolik radu zlepsit pohyb a komfort a castecne zmirnit, dokonce obcas i "zrusit" nerpijemne vedlejsi efekty chozeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 22, 2015 14:36

vlozktysi bud vyzkousej v obchode do boty nebo ovjednej tak, at je stihnes na eshop vratit. neni nic lepsiho nez vlozka za litr se kterou se to do boty nevleze noha, nebo je ve spici uzsi a citis jak malickem jezdis po hrane vlozky atd, atd.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2015 14:42

No nevim, ja bych s vlozkama ani podpatenkama neexperimentoval, dokud bych si nebyl jisty, ze je chyba je prave tam. Coz se u novych bot nepozna a osobne si myslim, ze je to tak, jak jsem psal vys tj. nezvyk na tvrdsi boty. Tam zadna vlozka nepomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » úte čer 23, 2015 6:49

Miku, podle Tvych reakci na doporuceni vlozek i v jinem vlaknu bych rekl, ze nemas zadne zkusenosti s jinymi jako origos vlozkamy do pohorek. Neveris jim, asi proto, ze Ti nevychazi zadny duvod, proc by meli pomahat. Ale ony - pokud se vyberou vhodne pro danou botu a daneho cloveka - ve skutecnosti pomoci mohou a to hodne. Kdo nevyzkousel, nevi... Ja sam jsem toho zdarnym prikladem, muj syn taky - oba jsme meli problemy ve svych Asolo botach (tri ruzne pary, dva modely) a obema hodne pomohly vlozky. Ja jsem si koupil nove, syn nosi pod originalem jeste druhe jine. A pred novymi vlozkami me hodne pomohly i podpatenky. Bez nich jsem mel po sebemensim vyslapu do kopce sedrene paty (obcas az do masa) i ve dvojich ponozkach, s nima (a jeste lepe s vlozkama) problemy se zmensily na skoro nezjistitelnou uroven. A po uprave snerovani je to uz zcela OK.
Stejne tak si myslim, ze prave u novych bot a na chozeni v nich nezvyklych nohou mohou pomoci dobre vlozky nejen na tu patu ale i na otlaky pod palcem a pod dalsimi prstami a dokonce mohou mirne pomoci i odlehcit kloubum zvysenim odpruzeni doslapu.
Ale znovu zopakuji - neni jedno, jake to jsou vlozky, musi sedet. Takze se pridavam k doporuceni Mawenzi - je treba si je odzkouset (boty sebou!!! jen na noze nestaci) osobne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 23, 2015 7:10

mike - ale maloktera vlozka ti vydrzi zivotnost boty a casem se dostanes do stadia, ze nejakou potrebujes. A pokud jo, je lepsi si to vyzkouset v ty bote, at vis, ze si nekoupil zajice v pytli kteryho vyhodis po par mesicich valeni se bez uzitku doma.

apuka - ono tim, ze se dela nejakej unifikovanej strih a navic je bota jeste pomerne tvrda a neprizpusobiva, tak vlozka muze dost pomoct. A kdyz si vezmu svoje o 3cisla vetsi boty, se kteryma sem dlouho bojovala, ze sem klouzala dopredu a pri vetsim utazeni si skrtila uz nart, tak druha tenka vlozka pod puvodni mi perfektne problem vyresila. Ono dokud nekdo nema problem s botama a pasuje mu perfektne cokoli co koupi, tak logicky nema moc potrebu zkoumat nejaky dalsi veci...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Boty