Odřené paty, otlaky, puchýře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod pavproch » pon pro 14, 2020 13:23

@maw: a neuvažovalas nad tím se na pohorky úplně vyprdnout a chodit jen v teniskách? Moje nohy taky pohorky odmítají a taxem přišel nato, že tady v Beskydech lze odchodit 365 dní v roce v (GTX) teniskách.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pon pro 14, 2020 13:35

@Mawe: Jsem si nevsiml, ze Te to tlaci do place a ne do malicku. Na palec si muzes zkusit sehnat nejaky dobry gelovy korektor, napriklad takovyto, tam mas dokonce kus geloveho polstare, jen Ty to muzes otocit nahoru. Nebo taky existuje primo chranic palce, ten by vubec nemusel byt marny, pokud se trefi do mista, kde tlaci bota.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » pon pro 14, 2020 17:13

mike píše:Vzdyt pisu, ze se to casem srovna ;-)
jo, ale předtím něco nehezkého o tlačící protéze :wink: :twisted:

fps: výborná rada, zvláště když Mawenzi píše, že se jí do bot dvoje ponožky na šířku nevejdou :wink:

Mawenzi: Pokud se to nepoddá, tak bych asi šla cestou nějakého vyměkčení, co odkazuje apuka.
Jestli mě ty moje Wolskiny budou tlačit furt, tak možná taky něco podobného vyzkouším.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pon pro 14, 2020 17:39

apuka píše:trochu smula, zes to nezjistila uz doma pri zkouseni.

Tohle se bohuzel nikdy neprojevi pri zkouseni. Je na to potreba aspon nekolik km normalni chuzi, klidne i tech 10 a vic.

Njn, holt to bude chtit nejak presvedcit botu, aby se lamala v jinem miste, asi mezi prvnim a druhym hackem. A tohle vytlacit na opacnou stranu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 20:32

@pp
ja to chci primarne na sneznice, takze kdyz pojedu nekam s nima tak budu nosit i boty, jinak bych se na ne klidne vyprdla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pon pro 14, 2020 21:14

Na sneznicich by to nemuselo vadit, bota se ohyba podstatne min nebo vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » úte pro 15, 2020 14:46

sobb píše:fps: výborná rada, zvláště když Mawenzi píše, že se jí do bot dvoje ponožky na šířku nevejdou :wink:

výborná rada to je, protože už je tady dlouhou dobu na to, aby věděla že to chce do pohorek dvoje silné ponožky, jiné řešení není, jedině doufat že se pohorky časem možná rozhýbou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » úte pro 15, 2020 16:49

mike píše:Tohle se bohuzel nikdy neprojevi pri zkouseni.
Ale da a docela rychle - jen k tomu potrebujes mit za sebou to (neuspesne a obcas i bolestive) zkouseni mnoha paru podobne tvrdych bot a mit uz "vycvicene", dostatecne citlive prsty.
Coz mawenzi urcite nema, vzdyt toto jsou jeji prvni "tvrdsi" boty, takze se ji nedivim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 15, 2020 17:13

apuka
ano, aspon je naberu :)

fps
pokud volim mezi variantou zadne boty a botu na jednu ponozku, tak boty na jednu ponozku jsou jedina moznost. dvoje bych tam nacpala asi taky ale to bych musela vzit pak asi 43...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » úte pro 15, 2020 17:33

V Tvém případě nejsou dvoje ponožky ani nutností ani jediným řešením. Potřebuješ buď přesvědčit botu aby se ohýbala jinde nebo něčím vyměkčit to jedno konkrétní místo na které bota tlačí.
fps to holt bere poněkud dogmaticky :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » úte pro 15, 2020 20:14

apuka píše:Ale da a docela rychle - jen k tomu potrebujes mit za sebou to (neuspesne a obcas i bolestive) zkouseni mnoha paru podobne tvrdych bot a mit uz "vycvicene", dostatecne citlive prsty.

Neni to tak. Kuze se zlomi az po nejake dobe a klidne jinde, nez se bota ohybala v obchode. Vyzkouseno.

sobb píše:Potřebuješ buď přesvědčit botu aby se ohýbala jinde nebo něčím vyměkčit to jedno konkrétní místo na které bota tlačí.

Jo, asi bych zkusil to misto vytlacit na druhou stranu a nejak zajistit (vycpat?), aby se neprohlo zpatky. Mozna pomuze ten gelovy polstrarek. Pak by se kuze mohla zlomit znovu jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Etheric » stř pro 16, 2020 10:50

Mike má pravdu.
Já takto domlouval Martenskám, že jsem to místo blbýho ohybu vycpal látkou, botu zlomil tam, kde mi to sedělo a nechal v tý poloze celej den, přes noc.. Pak už se ohýbala, jak jsem chtěl.
Každopádně kožený boty bych už nechtěl, dva důvody - ten výše zmíněný + problém s držením vody. Ty Marteny byly stejně jen do města na frajeřinu v období adolescence :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7990
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » stř pro 16, 2020 13:56

Etheric píše:Mike má pravdu.
Jak to ze mike :evil: To jsem radil prvni ja, on si jen zase slizne smetanku :wink:
Etheric píše:Každopádně kožený boty bych už nechtěl, dva důvody - ten výše zmíněný + problém s držením vody.
Ani jeden z techto duvodu neni domenou pouze kozenych bot.
1) ted mame doma Garmont Towery 2.0, je to plne synteticka bota. Ohyba se v miste kde je asi pul cm "mekciho" mista, kde na jedne strane koci okopava tvrda guma (i pod syntetickou kuzi, po cele sirce chodidla pod snerovanim) a na druhe ta tvrda cordura na bocich. Vypada, ze tam je pouze ta synt. kuze, ta ma nejmensi odpor. A tam se to ohne, tam se to MUSI ohnout, tam by nepomohlo zadne vytlaceni a vycpani.

2) budu reklamovat svoje Hoka One One Skye Toa. plne synteticke botky, mekke turisticke. Bo protekaji pres eVent membranu. Jak jsem je umyval, nateklo i dovnitr - ale nejvice me na jedne bote prekvapilo, ze jsem tech par kapek vevnitr chtel vylit, otocil jsem botu a vylilo se proudem takova mala stamprla vody. Jenze ta nebylo vevnitr, ale drzela se nekde ve vymekceni a mezi membranou a vnejskem. Taky ty boty po (vnejsim) namoceni schly dva dny.
Podobne nevysusitelne byly synove La Sportiva Trango Cuby, vsechny pary, co mel - a to je jini tady chvalili, jak rychle uschnou. Na nich bys taky nenasel kousek kuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Etheric » stř pro 16, 2020 14:18

apuka píše:synteticka bota. Ohyba se v miste kde je asi pul cm "mekciho" mista, kde na jedne strane koci okopava tvrda guma

Jojo, toto jsem zažil s několika páry měkkých, nízkých, umělých GTX bot. Proto si dávám už pozor na konstrukci, nejen kvůli tlačení, ono je to někdy tak blbě uděláno /už jsem to postoval, jak se bota v tom meziohybu prošoupala/..
2)nevím, co to máš za boty, asi blbá konstrukce, těžko říct, já s vysycháním syntetický obuvi problém neměl - mluvím však o té "letní", nízké,...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7990
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » stř pro 16, 2020 14:28

Etheric píše:mluvím však o té "letní", nízké
Ty HOO Sky Toa jsou takove trochu predelane bezecke boty. Mirne po kotnik (tam maji polstrovani), maji membranu jinak mekke skoro jako terenni bezecke. Svrsek je taky cca stejny.

Ja jsem to dal jen jako ukazku, ze nic neni dogmaticke a nezalezi vzdy, resp. pouze na tom, jestli je to z kuze nebo syntetiky, ale je to dano i konstrukci. Konec koncu, jsem postoval na OF, ze ve Svycarsku ty synteticke Trango Cuby se nikdy nevysusily ani za dve noci a jeden den, vedle nich stojici Meindl Islandy a moje Asolo Granite (oba kozene z kuze tluste 2,4 - 2,8 mm) do rana vzdy. A to jsme chodili vetsinou spolu. Rekl bych , ze ty Cuby byly nejake vadne, kdyby uplne stejne nebyly dalsi dva pary, co syn mel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Etheric » stř pro 16, 2020 15:27

Ono asi taky záleží, jak až moc ty boty zmácháš a hlavně kolik vody se dostane dolů, kam by nemělo, pod chodidlo.
Pak právě ta konstrukce. Rozdíl jsem viděl na dvou Reebokách - po dni v mokrý trávě jedny uschly do rána, druhý do druhého rána. Konstrukcí se lišily jen v tom, že jedny měly GTX pouze zezhora, zahlý pod hrany chodidel, druhý model ho měl komplet i zespodu. Další rozdíl byl v gumový obsázce, kdy jedna byla lepená (model bez komplet GTX vespod) a druhá jen ve svrchní části přišitá (za vnější látku). Jiný rozdíly jsem kucháním bot nenašel, materiály se senzoricky lišily velice mírně.
Takový dá se říci debilní detaily, a jakej rozdíl to udělá.
Obsázku atd si v obchodě prohlídnu, ale jak kurňa poznám, jak je tam ten GTX zapracovanej? Nijak. Jedině to vykuchat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7990
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » stř pro 16, 2020 17:00

Uz je to sice trochu OT - i kdyz ne uplne, protoze spatne provedena membrana a mokro unvitr muze vest k puchyrum i otlakum.

Ze je membrana pouze z boku a trochu kousek ohla pod vlozkou vyvedena smerem ke stredu boty uvidis hned, jak vyberes vlozku. Jen to predpoklada nevlepene vlozky, coz je problem spise u nekterych levnejsich nizkych botech (i kdyz nejenom...).

Bohuzel, tento trend je docela rozsireny, dokonce i v oblasti tech nejlepsich znackovych vysokych bot, i vyssich (tvrdostnich) kategorii. Tusim, ze vyrobci pocitaji s tim, ze na spodku je podrazka a ta je plne prilepena k bote, tudiz by se voda tam nemela dostat.
Ja to rad nemam, protoze moje zkusenosti ukazuji, ze drive nebo pozdeji se voda "nejak" pod vlozku, resp. na misto bez membrany dostane. Chyba v lepeni, maly presah, male odlepeni v dusledku ohybani, ...., jak kdy a jak kde.
Navic mi prijde, ze boty, kde je pod vlozkou taky GTX nakonec vlhkost z nohou odvadeji ven citelne lepe. Kdyz tam GTX neni, tak se pod vlozkou nema jak dostat ven a zacne se tam srazet.

Co se tyce konstrukce bot, tak mas pravdu. Ja bych taky nekterym navrharum jinak naprosto skvele vymyslenym botam nakopal, jak prehldli nebo zapomeli (nebo jen na to nemysleli) nejakou zdanlivou banalitu. Tady trochu "designoveho" vyrezani ve tvaru obsazku, tam setreni gumou na obsazce (nebo naopak neobrouseni vrchu obsazky), ...
Dusledkem jsou potom "nucena mista", kde se bota musi ohybat ale je to na nejhorsim miste z hlediska komfortu i funkcnosti, neco se zacne drit, nedrzet, odlepovat v dusledku ruzne silnych tlaku,...

To jsou veci, kvuli kterym ja vzdy radim si objednat boty domu a nechat si je nejakou dobu na nohou (doma!), ani moc chodit se v nich nemusi, ale je treba dobre vnimat, "co na noze delaji". (Coz je trochu odpoved i na mikovo zpochybneni, ze nelze vzdy zjistit, kde se bude bota ohybat - lze, ale musis davat opravdu dobry pozor, neni to vzdy tam, kde se zdanlive snazi ohybat, v tom ma pravdu. Prave proto treba mit ty velke zkusenosti - a ted se tim nechci chvalit, me k tomu privedla nutnost a byl bych radeji, kdybych k nim neprisel :evil:. Vsak taky pochybuji, ze je na OF clovek, ktery v kategorii B/C bot odzkousel vice modelu nez ja ](*,)).

Dalsi veci ohledne zpracovani GTX podsivky je, ze je dobre po nejake dobe domaciho noseni (napr. ten den) po vyzuti zkontrolovat, jak se podsivka "naskladala", jestli nedela faldy - a kdyz ano, jestli se je povede nejak rukou usporadat jinak tak, ze priste uz budou drzet tak. nekdy ty faldy nemusi vadit, ale je tendence GTX v tech ostrych ohybech drive odejit. Casto vsak zacnou po kratkem case tlacit.
V nizkych botach se uz casteji pouziva - alespon u drazsich botach - GTX, ktery se lip prizpusoby tvaru boty vevnitr nebo se dokonce na nej "laminuje". Tam tento problem nehrozi, resp. kdyz neco takoveho citis, tak to znamena nekde spatne zpracovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » stř pro 16, 2020 17:26

Etheric píše:Rozdíl jsem viděl na dvou Reebokách - po dni v mokrý trávě jedny uschly do rána, druhý do druhého rána. Konstrukcí se lišily jen v tom, že jedny měly GTX pouze zezhora, zahlý pod hrany chodidel, druhý model ho měl komplet i zespodu.

Neni mi z toho jasne, ktere vysly hur. Ty s kompletnim GTX i zespoda?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Etheric » čtv pro 17, 2020 5:58

Ano, ty s kompletním GTX i zespodu vydržely o jednu sezonu víc, zátěž byla stejná. A ikdyž začaly po čase protékat, furt to nebyla taková tragédie jako u modelu s částečným gtx a vysychaly rychleji, než ty s částečným
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7990
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 17, 2020 19:54

story s botou bude jeste asi vtipny. Mozna to uz tak netlaci na prsty, to se mi snad podari zlepsit, ted se to lame jeste u nartu. Oboje prava noha. Leva jak v bavlnce :D uaaaaa! :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pát pro 18, 2020 9:43

Mawenzi píše:Oboje prava noha. Leva jak v bavlnce
:-k :-k :-k
Mawenzi píše:Pisu si. Leva noha apuka, prava noha mike.
:-.. :-.. :-.. Alespon uz vis duvod :wink: 8) :smt044

Muzes to trochu upresnit s tim nartem? Kde a jak se to lame? Predpokladam, ze jazyk nekde "pod tkanickou" - jenze to by se za normalnich okolnosti moc ohybat ani u B bot nemelo, navic normalne Meindl dava hodne vymekceni do jazyka.
Nemas spise problem se snerovanim, ze to silne zatahnes? Tam se to da resit, dokonce i tak, abyse Ti v danem miste u nartu snerovani "nezavazelo".

Mozna by pomohlo, kdybys dala nejakou fotku abychom videli to misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 18, 2020 9:49

apuka
moc si nefandi, protoze leva noha mi zajela do baziny po kotnik :D

trochu me to tam tlaci do nartu ale to se proste podda, musim si an to zvyknout ale chozenim donorace proste na nic neprijdu, coz je castecne blby, takze o vikendu bych mela aspon na dve hodky ven
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pát pro 18, 2020 10:31

Prave proto jsem psal, ze pokud Te nekde do nartu tlaci "pod snerovanim", tak tammuzes uvolnit tlak zmenou znesovani, jednoduchym vynechanim prekrizeni tkanicky, jen je "posunes o "dirku" vys a tam uz pokrcujes normalne. Pokud to nebude primo na stop hacku, tak to drzeni boty nijak zasadne neovlivni. Pokud to je tam, tak se to da taky, jen je treba trochu vic premyslet, kde uvolnit a kde pritahnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod GreyMouse » pát pro 18, 2020 17:15

@Mawenzi: Tuhle jsem si při pohledu na starý tlustý děravý ponožky na tebe vzpomněla :D. Nechce se mi to tu pročítat celý, ale myslím, že opakovaně narážíš na to, že nemůžeš mít dvoje ponožky, protože by tě v oblasti prstů tlačily boty. A při pohledu na ty starý ponožky mě napadlo, že bych na tvým místě zkusila, u nějakých silných ponožek, kterých by mi nebylo líto (tj. starých děravých na vyhození nebo nových, ale levných), vystřihnout otvory v místech, kde tě boty kvůli šířce nohy tlačí. Jestli by takhle vytuněná fusekle nešla použít jako druhá ponožka - že by v kritických místech nezhoršovala situaci, ale jinak by ve volném prostoru posloužila jako výplň a změkčení. Pokud by se to jevilo jako použitelné, vystřižené díry by asi bylo dobré obšít, ale to by za dlouhých zimních koronavirových večerů neměl být problém ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 18, 2020 17:31

Greymouse
to je super napad :)

ja premyslela nad necim jako navleky na kotnik kdyz jsou treba vymknuty, ale tam dochazi k tomu, ze vetsinou ta pletena vec na jogu atd se roluje pri obouvani do boty (tento pokus jsem ucinila kdysi na ztlusteni kotniku :D) nicmene ustrizena starsi ponozka je o level dal, to by rozhodne mohlo byt funkcnejsi reseni na to rolovani pri obouvani :) diky :) (asi to bude i lepsi nez vytlumovani tou gelovou podlozkou, asi du hledat nejaky neoblibeny ponozky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát pro 18, 2020 20:02

Utopila apuku v bazine! :lol:

Proc nicit ubohe ponozky, kdyz problem je jinde a da se vyresit operativne? :twisted: No, za pokus to mozna stoji, ale jsem k tomu skepticky. Tipuju, ze se to bude shrnovat, hrany a obsiti muzou tlacit. Ne nadarmo jsou dobre ponozky bezesve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 18, 2020 20:04

budu to mit spis v pameti, kdyby bylo nejhur. Jinak to vypada, ze rozchazeni netreba zrejme...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod WDSNV » pát pro 25, 2020 20:17

No úplně to sem nepatří ale fakt nevím kam to dát.. Po 4860min. hledání na Outdoor foru...
Takže chci se zeptat: praskají mi ruce díky zimě, mrazu.. Ano nejlepší by bylo mít rukavice ale komu se furt chtějí tahat rukavice... #HateMe

Chtěl jsem se zeptat co na popraskané ruce/ praskající díky mrazu v oblasti kloubů atp.
Už jsem vyzkoušel snad všechno: Dýňový olej , kokosový olej , olivový olej, sádlo, x milion různých krémů, vazelína.... nic mi nepomáhá :D 8-[ Nevíte co s tím? Ale toto se mi děje jen v zimě už asi 3.tí zimu. Jsem z toho na játro.. Takových peněz v p... za to všechno a nefachá to...

A to s těma rukavicema aby se ruce zapařili přes noc či co jsem taky zkoušel nic... ](*,)

Moc díky za tipy. :-k
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát pro 25, 2020 21:55

Prestat blbnout a zacit nosit rukavice. Lehke PWS vazi 50 - 60 g a ja s nima vystacim vetsinu zimy. Tyhle (jeste bez screentapu).

Jinak doporucuju toho, prekonal jsi i apuku a to je co rict #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod WDSNV » sob pro 26, 2020 8:06

mike: děkuji :? no takové podobný rukavice mám taky... ale moc nehřejí ale stáli taky pěknou pálku kdysi jsem kupoval v hervisu :) :-$
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

PředchozíDalší

Zpět na Boty