Odřené paty, otlaky, puchýře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » sob led 26, 2019 1:51

Tenke ponozky jsou v lete za chvili durch i v nizkych botach, natoz v pohorkach ;-) Dvoje ponozky maji tu vyhodu, ze je ti v nich v zasade porad stejne a na vnejsi teplote moc nezalezi. Zalezi ale na tech ponozkach a to hodne. Ne kazda kombinace funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » sob led 26, 2019 10:32

jojo, tohle se tady už probíralo několikrát dopodrobna, polemizují o tom jen ti, co to nezkusili, a nebo ti co měli špatné ponožky, prostě dvoje silné ponožky izolují nohy jak před zimou tak před teplem, tím pádem nohy v zimě nemrznou, a v teple se nohy tolik nepotí, tak jako když jsou na nohou jen jedny slabé ponožky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » sob led 26, 2019 20:52

Zas je potreba rict, ze kazdy ma jinou termoregulaci a sobb je navic zenska... :twisted: Co chodi v kratasech a flisce, coz je pro mne smrtici kombinace, protoze bych se prehral a zaroven mi odesla kolena.

Taky je potreba brat trochu s rezervou slovo stejne. V lete, kdyz je cely den nad 20 stupnu, tak se mi obcas udela nad kotniky vyrazka z potu (nekde tu o ni bylo vlakno). Kdyz je chladneji, tak ne. Nejaky rozdil tam tedy je, ale celkem ho nevnimam. Rozhodne to aspon u mne funguje nejlip ze vseho, co jsem zkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » sob led 26, 2019 23:04

fps píše:polemizují o tom jen ti, co to nezkusili, a nebo ti co měli špatné ponožky, prostě dvoje silné ponožky izolují nohy jak před zimou tak před teplem, tím pádem nohy v zimě nemrznou, a v teple se nohy tolik nepotí, tak jako když jsou na nohou jen jedny slabé ponožky
Aleno tak :wink: Nebudu opakovat slova, která píše mike výše, prostě každý funguje jinak a každému vyhovuje něco jiného. Takže když se řekne A je dobré dodat i B, což činím :wink:

Za mě je použití teplých, nebo ještě hůře dvou ponožek, v letním horku naprostý nesmysl. V tenkých je mnohem líp. V chladnu to sice nepovažuji za nezbytné, ale je to použitelné.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » ned led 27, 2019 13:28

psát o tom že každý máme termoregulaci trochu jinou sna ani nemusíme, to je jasné snad každému, mike ale nenapsal stejně jako ty nic o tom že si dvoje ponožky zkusila? případně jaké? já jsem tedy ještě nezaznamenal to, že by tady někdo napsal že zkusil dvoje ponožky (vnitřní froté coolmax, venkovní silné vlněné), a že jsou dvoje ponožky do pohorek horší než jedny, a dokonce jedny tenké "letní"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Freediver » pon led 28, 2019 13:21

Chlapci já se jenom vrátím k původnímu tématu - otlačeným, bolavým achilovkám. O víkendu vyzkoušeno - zvednuty paty o 5mm provizorní podpatěnkou (vyříznutou z vyplňovací vložky od Sidasu) a pomohlo... trek do kopce ve sněhu a bolest na achilovkách nikde. Tedy zvednutím paty došlo opravdu k přesunu achilovky do vypolostrované části boty.... jak mi tady někdo radil (a měl pravdu).

Takže můžu doporučit...pokud by měl někdo podobný problém.

Teď akorát řeším nějaké lepší zvednutí paty, protože to provizorní řešení trochu přetěžovalo paty (bylo to pro paty trochu nepohodlné, tvrdé). Proto jsem zkusil objednat toto: https://www.decathlon.cz/podpatenka-air ... 05786.html

...a ještě se rozhlížím po nějaké celkové vložce, která by měla patu už přímo z výroby o cca 5mm vyšší než moje současné Sidas Merino low arch (nemusela by se tam dávat podpatěnka).

Ahoj :)
Freediver
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: ned zář 19, 2010 20:09

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Lipon » pon led 28, 2019 14:52

na to si zajdi nejlíp do zdravotnických potřeb
tudle sem v jedněch byl kvůlivá něčemu jinýmu a než na mě přišla řada, zevloval jsem po vitrínách a stojanech v krámu - takovejch různejch vložek, půlvložek, klínů apod. jsem snad ještě neviděl, jeden tvar/typ ještě z různých materiálů

P.S. bylo to v tudletý prodejně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » pon led 28, 2019 16:45

fps píše:psát o tom že každý máme termoregulaci trochu jinou sna ani nemusíme, to je jasné snad každému
ale v tom případě jen těžko můžeš vynášet takové "univerzální pravdy", což jsem citovala výše :wink:

fps píše:... že si dvoje ponožky zkusila? případně jaké? já jsem tedy ještě nezaznamenal to, že by tady někdo napsal že zkusil dvoje ponožky (vnitřní froté coolmax, venkovní silné vlněné), a že jsou dvoje ponožky do pohorek horší než jedny, a dokonce jedny tenké "letní"
Už jsem to tu psala :wink: Dvoje ponožky jsem nejen zkusila, ale tak trochu nedobrovolně je do některých bot i používám. Kombinace různé. V zimě se to dá a nevadí mi to, v teple jsou mi výrazně příjemnější jedny tenké umělinové.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod TomF » úte bře 5, 2019 9:28

Ahoj, měl bych dotaz. U levé boty mi z vnitřní části nohy nad palce tlačí kožená výztuž boty na nohu. Po delší chůzi mi to dře nohu do krve a chůze je hodně bolestivá. Když do boty sáhnu tak je tam cítit hrbol kožené výztuže. Na pravé botě to není. Je to přesně v místě ohybu špičky. Máte podobné zkušenosti a případně jak se to dá řešit? Napadlo mě nějaký rozklepání, ale je to v dost nepřístupným místě.

Díky

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » úte bře 5, 2019 10:13

Pokud to mas pouze na jedne bote a od novoti, tak je to vyrobni (asi kusova) vada a je treba to reklamovat. V tomto pripade nevidim duvod, proc bys to mel doma resit a nakonec pripadne i botu znicit svymi pokusy. Mozna dostanes druhy par a tam to takove nebude - alespon vis, co mas kontrolovat.
Pokud se to stalo nosenim, tak je to spatna velikost boty pro tu nohu (muzes mit ruzne velke nohy) nebo nekompatibilita boty a nohy. Toto se mi po mnoha letech pouzivani stalo u tvrdych pohrek, kdy zacala podrazka byt mirne ohebnejsi a ta hruba kuze se mi mirne zatlacila nad palcovy kloub presne v miste toho (velice mirneho ohebu). Ja jsem si to nejak uplne nevsiml, resp. neresil - az kdyz mam ted problem s bolestmi toho kloubu prave v mistech toho tlaku.
Davej si na tento problem bacha, muze to zpusobit velky a trvanlivy problem. Ty to mas asi silneji, kdyz Ti to rozedre az do krvi. Moje problemy uz se daji resit tezko, mam uz problem ve vsech mirne nizsich botech (coz jsou vsechny modernejsi, co se snazi co nejlepe obepinat nohu), proste chuze boli. Tak se zkus poucit z blbosti jineho a nenech to dojit tak daleko. Na ty boty bych se vykaslal - jak rikam bud reklamovat, kdyz jsou jeste v zaruce nebo je jednoduse vyradit, i kdyz prijdes o nejake prachy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod TomF » úte bře 5, 2019 10:18

Zatím jsem se je nijak nesnažil opravit. Jen sonduji možnosti :wink:
Reklamaci budu řešit určitě. U předchozích bot jsem tento problém neměl. Tady je to jen u levé boty, proto mi to přijde jako výrobní vada. Holt nic není dokonalý...
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod slezacekm » úte bře 5, 2019 11:36

to se ti děje u jakých bot? tuším, že jsi nedávno kupoval nějaké velké celokožené?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod TomF » úte bře 5, 2019 12:07

Gronell Stevio … celokůže. U předchozích Dallape jsem tento problém neměl.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Leitor » ned kvě 10, 2020 16:50

Taky dotaz, v pohorkách většinou vyfasuju maximálně otlaky zboku na patách, poslední dobou se mi ale začaly dělat puchýře zespodu na malíčcích. Většinou je mám z terrexů, které jsou ve špičce trochu užší, takže podezření bylo na goretex a pocení v kombinaci s úzkou botou. Teď se mi ale udělaly i po 20km výšlapu po horách v lehkých běžeckých teniskách. Nepomohly ani dvoje ponožky, preventivně to lepím, ale ať je náplast s nebo bez polštářku, na špičce prstu se zespoda vždy trochu shrne a puchýř je tam zas. Trochu mi dochází nápady co s tím
Leitor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 21, 2018 7:18

Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod zonn » ned kvě 10, 2020 17:21

Zkus tejpovací pásku Temtex, ta drží.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » ned kvě 10, 2020 21:55

@Leitor: muzes zkusit misto lepeni mazat. Necim, co vydrzi dlouho v potu tj. normalni kremy nestaci. Bud Compeed tycinka nebo Century Riding Cream.

Asi to ale bude chtit nejdriv trochu polecit. Zkus to denne mazat kalciovou masti, idealne po vysprchovani pred spanim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod tour » pát lis 13, 2020 10:10

v pohorkách hlavně nepodcenit prevenci. Lépe mazat, než lepit, pro kůži je to příznivější, hlavně dlouhodobě...
jinak shrnutí tady:
https://www.outver.net/post/puchyre-a-odreniny
tour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 16, 2019 8:08

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » sob lis 14, 2020 11:31

stačí používat do pohorek dvoje silné ponožky, pak už nic nemusíš řešit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 13, 2020 16:55

dam svuj dotaz sem. Asi vite, na jaky boty se budu ptat :D

Meindl Burnina, pekna kozena botka, pohodlna. No pohodlna prvnich 10km. Pak nad prsty, jak se dela ohyb, me na prave noze zacal ohyb fakt nepekne tlacit do palce nekde v miste, kde z kloubu couha z chodidla.

Mam gelovy takovy mikropolstarky do lodicek, takze to budu lepit naplasti, aby se zmensil tlak v danym miste a doufat, ze si noha zvykne. Nicmene... jak idealne zvyknout nohu nebo co delat s botou, aby se to zlepsilo?

reseni - koupit si lepsi boty - neexistuje. Navic ta leva se ohyba o fous vedle a nedela mi to.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Kjuba » ned pro 13, 2020 17:33

Amputace (nejlépe oboustranná) v Chopartově kloubu a náhrada za normální nohy.... :-). A nebo sedět doma za pecí.....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 808
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » ned pro 13, 2020 19:24

Jo, a pak si bude stezovat, ze ji tlaci protezy :D

@Mawenzi: tohle se obcas stane, muze to byt tim, ze jsou ti boty trochu velke, spis na objem, nez na delku. Co mam zkusesnosti, tak se s tim neda nic delat a casem se to podda. Pry je lepsi kuzi "zlomit" predem tam, kde chces, nez to nechat samo, ale na to uz je ted pozde. Ja na to taky vzdycky zapomenu a obcas mi ten ohyb vadi, ale casem prestane, na zacatku je to nejhorsi.

Pomuzou dobre ponozky, idealne dvoje. Mas dobre ponozky? A mohl bych je videt? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » pon pro 14, 2020 0:03

Vy jste dva miláčci, určitě jste Maw potěšili :wink: :lol:

Mawenzi: já taky bohužel moc neporadím. Letos se mi to stalo poprvé, s botama, který jsem si nouzově pořídila po rozpadu podrážky pohor, co jsem měla jako jediný s sebou. Noha si časem víceméně zvykla, ale cítit to bylo průběžně pořád. Zajímavý, že někdy pár dní nic a pak zas začla tlačit. V mým případě to ovšem nebylo nic nesnesitelnýho, takže jsem neřešila, maximálně trochu změnila způsob došlapu, když už mi to vadilo.
Zkusila bych lepit a/nebo používat ponožky, které mají vysoký úplet i v této vrchní části.
Se to snad časem poddá :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pon pro 14, 2020 0:58

Vzdyt pisu, ze se to casem srovna ;-) Mne se to stava tak u kazdeho tretiho paru pohorek, pokazde jen na jedne noze a ne vzdy stejne (myslim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 7:02

super.

budu teda lepit tu gelovku at to min tlaci a neboli tolik a casem si to sedne.

mike
dvoje ponozky nedam na sirku :D ale mam jedny BD nevim jaky uz, pak zajo merino s cordurou ty sou oboji takovy trochu silnejsi a na zimu super.

nekdy mi to delaj boty do prace ale sou z prac obuvi za 800 a vetsinou to zapicha a je to, ale chodim s nima tak do 3km a po rovine a vetsinou to zapicha a dobry, tohle byl uz teda jinej levl :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Etheric » pon pro 14, 2020 7:11

Taky mám štěstí na ohyb boty v blbým místě, kdyby byl o půl cm vedle, často by to nevadilo.
Nikdy se to však nepoddalo, tlačil ten ohyb furt, čím víc jsem to nosil, tím bolestivější to bylo. A to i u textilních bot. Čachry s ponožkama, vložkama, utažením... Nic nepomohlo. Furt ten ohyb tlačil.
Když kupuju boty, na ty ohyby se secsafra zaměřím, protože už mě to párkrát vypeklo, dvakrát se mi dokonce podařilo to vyreklamovat za nový pár a ten už byl vpohodě.
Takže těžko říct, zkus to nosit, buď se to poddá, nebo taky ne, což by u bot za 6k+ bylo dost na pytel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pon pro 14, 2020 10:22

@Mawe: trochu smula, zes to nezjistila uz doma pri zkouseni. Dost tomu dokaze pomoci, co mike doporucoval s nizkymi botami - obout si do toho co nejtlustejsi ponozky, aby "vyplnily" vnitrek boty a nedovolit kuzi se ohnout na "blbem" miste. Mozna by jeste mohlo pomoci, kdybys fakt dala na nohy tluste ponozky, idealne jich mit na nohou tolik, aby uvnitr (hlavne nad nohou) nebylo zadne misto. Vim, zes psala, ze se Ti to na sirku nevleze, ale potrebovalo by to si zatnout zuby a takto se to snazit chvilku rozchodit. Bohuzel, ted, kdyz s kuze uz trochu poddala, to bude horsi.
Kazdopadne bys ale mela pouzivat ponozky ktere jsou tlustejsi, hlavne i ve vrchni casti a nejenom na slapeji a v pate.

Mam jeste dalsi dve rady, mozna nektera taky pomuze, muzes je zkombinovat, klidne i s tou predchozi. Za tyto nic moc nedas (krome kondicioneru/limmeru)
1) zkus upravit snerovani na miste, kde se Ti to ohyba, vetsinou je to mezi 1. a 2. hackem. ZKus ruzne typy snerovani v techto mistech - napr. neprekrizit snurku ale veste je z 1. hacku primo do druheho na stejne strane a az pote prekrizit. Neco, jak je v druhe casti tohoto videa, jen o hacek nize. Nejlepe nechat v tech mistech volneji, neutahnout moc, utahnout vice az v miste krizovani.
2) zkus poradne natrit v mistech ohebu kuzi kondicionerem nebo alespon Limmerem. I silneji, aby tam a ve velic eblizkem okoli kuze zmekla. Az se to vsakne (mozna to bude az za den), tak zevnitr prsty zkusit "vytlacit" kuzi v miste ohebu mezi hacky, tam kde je viditelny ten oheb z venku. Proste zkusit ohnout kuzi opacnym smerem. Nejlepe je potom vycpat predek boty papirem tak, aby tam tento tlak zustal. Ale treba to takto nechat nekolik dnu.
Nejak jsem nezaregistroval, jestli sis koupila Berninu nebo Berninu GTX. V tom prvnim pripade musis kondicionerem natrit kuzi i zevnitr - ale vzhledme k dotazum na impregnaci prepokladam,ze mas GTX verzi.

Je dobre potom pri kazdem obuti (alespon ze zacatku) si prstem ten oheb zase zkusit vylacit ven a az pote boty obout. Stejne tak, az boty vyzujes (a pripadne ocistis), vytlac to misto ven predtim nez je das susit. Kdyz nechas vysusit ten "spatny" oheb, tak to bude "drzet" vice, pro Tebe hur. Takze toto bys mela udelat co nejdrive i ted.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 10:44

ano, nad zmekcenim limmerem toho ohybu premyslim.

ohyba se mi to pred snerovanim jeste.

prvnich 10 km bylo OK. 15km s drtenim malicku asi nedam, hlavne ten tlak dost natece nohu...

ponozky co mam sou stejne silny myslim vsude. ono zatnes zuby na hodinu ale na 6 se to dela blbe.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pon pro 14, 2020 11:03

Aha, kdyz se to ohyba jeste pred snerovani, tak mas fakt prilis velke boty :(. V tom pripade zkus alespon to "vytlacovani", co jsem psal. Mne (resp synovi nebo manzelce) to parkrat pomohlo.
Jeste muzes zkusit, pokud mas nejaky maly kousek stare karimatky, ze bys zkusila dat mezi dve (klidne i tenci) ponozky v miste, jak se to ohyba - ale toto neni moc prijemne ani spolehlive reseni...

Jako posledni me napadava zkusit nejaky gelovy chranic prstu, napr. neco z tohoto (vybral jsem nahodne web se zdr. pomuckami a ani jsem to cele neprochazel, mozna jsou tam i lepsi):
http://www.zdravotyka.cz/eshop/pece-o-c ... -2423.html
http://www.zdravotyka.cz/eshop/pece-o-c ... -2246.html
http://www.zdravotyka.cz/eshop/pece-o-c ... 0-239.html
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 11:47

apuka
o gelovym zmekcovadle sem psala hnes v prvnim prispevku, ze to pouziju jako prvni pomoc.

tak mam 42, stacily by mi 40,5 ale tam nedostanu nohu na sirku. ty 42 spu na knop a.kdybych posunula prsty dopredu jak maji byt, tak me to uz tlaci:(

ten otlakovej navlek nemusi byt taky spatnej napad.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » pon pro 14, 2020 13:18

Mawenzi píše:Pak nad prsty, jak se dela ohyb, me na prave noze zacal ohyb fakt nepekne tlacit do palce nekde v miste, kde z kloubu couha z chodidla.
Nicmene... jak idealne zvyknout nohu nebo co delat s botou, aby se to zlepsilo?

do pohorek to chce používat dvoje silné ponožky
Naposledy upravil fps dne pon pro 14, 2020 13:23, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty