boty Prabos

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

boty Prabos

Příspěvekod papun » ned úno 11, 2007 12:17

Ahoj,

nedaleko bydliste mam firmu co dela rüzne druhy bot - pro hasice policajty a ruzne jine a hlavne taky delaji outdoory a dokonce i s GTX.

Je to znacka Prabos.

Mate nejakou zkusenost?

Jeste pridavam odkaz:

http://www.prabos.cz/index.php?trekkingova-obuv
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Hanzik » ned úno 11, 2007 12:34

Zkusenost mam...Naprosto prisernou...Mel jsem od nich tip Altaj...Botka to byla pohodlna a byl jsem s ni spokojeny, teda ty prvni 3 mesice...To se mi odlepila gumova obsazka spice..Tak jsem je poslal na reklamaci a za mesic mi prisel fungl novy par, tak jsem si rikal "ted to bude dobry, beztak jsem zrovna natrefil na vadny par, to se muze stat". Co se ale nestalo za dalsi 3 mesice. Obsazka spicek na obou botah se znova rozhodla odlepit...Problem byl v tom, ze jsem pohory potreboval neustale a nemohl si dovolit poslat je zas na mesic na reklamaci, tak jsem v nich chodil dal a normalne se o ne staral, susil, mazal apod. Za coz se mi po roce a pul odvdecili tim, ze v miste ohybu spicky mi kuze na obou botach praskla uplne naskrz...Od bot, ktere Prabos predstavuje jako "boty pro nejnarocnejsiho turistu" jsem cekal opravdu vic...Bratr od nich mel typ Condor, na kterem se mu na spici odlepila podesev, tak je poslal na reklamaci. Prvni reklamace v poho, slusne jednani, boty zalepene...Pak je posilal na reklamaci jeste 2x a to uz bylo chovani firmy dost neseriozni...Napotreti mu reklamaci odmitli uznat uplne...Muj osobni nazor je, ze ty boty, ac jsou pohodlne, jsou site "horkou jehlou" a dlouho nevydrzi...Znam dost lidi s podobnou zkusenosti a v Eliassu v Ove mi rikali, ze je kvuli mnozstvi reklamaci stahli z prodeje...
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schnappi » ned úno 11, 2007 12:38

Ovšem přesto se i zde na OF najde pár lidí, kteří je mají a jsou spokojení... Třeba měli štěstí na kus (nebo ti ostatní smůlu).
Jen by mě zajímalo, jestli tahleta firma dělala vojenské kanady odjakživa - protože já na své vz. 60 nedám dopustit (i když je to taky malinko ovlivněno tím, že se nedostává prostředků na jiné).
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hanzik » ned úno 11, 2007 12:42

Vim, ale podle toho, co psali pred nakou dobou v jinem vlaknu, kde se tohle resilo, tak ty boty maji tak 6-7 let...Ze by Prabos casem upadal na kvalite je taky mozne, nebyl by prvni ani posledni...
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod papun » ned úno 11, 2007 12:52

Tak mozne to je....

Ne vzdycky ceska kvalita plati. Cenove bych rekl ze ty s GTX vychazi celkm dobre, ale co je to platne kdyz to moc nevydrzi.

Muj stryc dela v obuvnictvy uz mnoho let a kdyby to nemelk do Prabosu tak daleko tak by tam delal mistra. A rikal mi, ze je mozne udelat boty s membranou i unich. Akorat se musi koupit spesl coz ale neni zas nerealne.

Akorat proste firma ktera to dela a muze boty opatrovat stitkem Gore-tex musi mit certifikat a to neni zadarmo.

A taky proto to stoji tolik penez. Ale pokud by se to zvladlo u stryca na firme byly ba to mazane boticky a vysly by me tak na 1.000,-
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Hanzik » ned úno 11, 2007 12:57

Jo tak to bys mel hoodne v pohode..Botky na miru, tak to bych si taky nechal libit.... :mrgreen:
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod papun » ned úno 11, 2007 12:57

Jese jedna vec me napadla, ale zase pokud delaji boty pro hasice a ti hasici je evidentne kupuji tak nemuzou byt nekvalitni. Protoze zrovna hasici si ymslim jsou ti co je vyzkousi docela solidne.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Hanzik » ned úno 11, 2007 13:01

Na tom by neco mohlo byt...Ja ma zkusenosti akorat s trekovou radou a ta me zklamala, jak jsou na tom boty pro hasice nevim, ale jestli se potkam v brzke dobe s kamaradem, tak se ho na to zkusim zeptat. Docela by me to zajimalo.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod papun » ned úno 11, 2007 13:08

A co tak litat v hasicskych botach po horach :D
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Hanzik » ned úno 11, 2007 13:17

Jasne, a pozary hasit v sandalech... :P :mrgreen:
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schnappi » ned úno 11, 2007 13:31

Kdyby byly pohodlné, tak by mi nevadilo, že jsou pro hasiče :) Policajti taky mívají zajímavě vypadající kousky...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » ned úno 11, 2007 13:40

Ted jak sem byl na tom Inovci, tak tam přišli chlastat slováci a jeden z nich měl právě altaje a říkal, že ač je voskuje furt, tak prosaknou...hlavne v ohybu pod jazykem...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hanzik » ned úno 11, 2007 14:12

schnappi píše:Kdyby byly pohodlné, tak by mi nevadilo, že jsou pro hasiče :) Policajti taky mívají zajímavě vypadající kousky...


Jasne, proc ne. :D Z tech co tam ma prabos bys asi nic nevybral, ale kdyz si projedes stranky firmy Haix, tak tam najdes pomerne zajimave veci. Kamaradka z oddilu ma tyhle a je spokojena. Co jsem tak na ne koukal, tak vypadaji hodne kvalitne.Tady je na ne reklamni spot
Naposledy upravil Hanzik dne ned úno 11, 2007 19:53, celkově upraveno 1
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » ned úno 11, 2007 19:22

S Altajema nemám žádný špatný zkušenosti, až na jednu, když jsem si do nich omylem nedal vložky a divil se, že jsou nějaký vykvedlaný... :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod SViktor » pát úno 16, 2007 14:58

Ahoj, toto forum sleduji jiz delsi dobu, ale zapojim se az nyni. V sekci "batohy" je v plnem proudu debata o vojenskych vecech. Tak tedy take prispeji.

Napr. tyto boty (viz odkazy nize), boty, ktere byly primarne urceny pro nase elitni bojove utvary, taky nepatri k nejlevnejsim. Vyrobcem je Prabos - oficialni nazev obuvi je "profi trek plus".

Zarazeni k trekovemu obuti je tedy zrejme. Tuto firmu tady spousta lidi nema rado ;-) Ale co jsem jeste na vojne mluvil s dvema paragany, kteri tyto boty vlastnili, tak si nijak neztezovali, ba prave naopak - pochvalovali si je (jeden z nich dal v techto botech 70km za den v Kosovu v teplotach vyssich 30ti°C). Dalsi, kdo je mel, to byl devetak. Mel je druhym rokem, tak na klasicke chozeni, co si budem povidat :-), ale taky z nich byl nadsen - nejevily znamky opotrebeni.

Vice zde:
http://www.prabos.cz/index.php?bota-cz-rez ; rez botou :-)
http://www.armyshop.cz/zbozi.asp?id=77&subID=0 ; druhe od shora, ty nejdrazsi
http://www.prabos.cz/military-obuv-extreme-gtx.phtml ; uplne dole

Co si o nich myslite vy, coby - da se rici -, odbornici s ohledem na jejich vyuziti v outdooru?

edit: pro uplnost upresneni umisteni obuvi ve vyse uvedenych odkazech
SViktor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát úno 16, 2007 14:30

Příspěvekod Hafi » pát úno 16, 2007 15:21

2SViktor...tady sme se vetsinou bavili o Altajich a tam bylo nekolik stiznosti na ruzne zavady...a ty jsou zcela jina cenova kategorie nez tyhle. Jinak u techto me chybi gumova obsazka prinejmensim spicky, ale lepe cele boty
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » pát úno 16, 2007 15:43

Nemají ocelovou špici? :) (ta je na starých kanadách velmi užitečná, ušetřila mi už spoustu "au au, ***", akorát zvenčí to vypadá trochu hůř)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod SViktor » pát úno 16, 2007 15:51

Hafi: Ohledne te obsazky - ano, na to si nekteri stezovali. Udajne se driv tzv. okopou.
Co je vsak zajimave, tak napr. tyto Meindly (rekneme, ze se jedna o shodnou kategorii) obsazku nemaji rovnez: http://www.fjeld-fritid.dk/newsite/righ ... nummer=180 - Meindl Army Pro

pripadne: http://www.gear-zone.co.uk/eshop/Meindl ... -AW06.html
- Meindl Army gore

Nevim, co tim sleduji... Nicmene nejaky smysl to mit musi :((
Naposledy upravil SViktor dne pát úno 16, 2007 16:16, celkově upraveno 1
SViktor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát úno 16, 2007 14:30

Příspěvekod Schnappi » pát úno 16, 2007 15:53

Když koukáš po nášlapných minách, tak boty těžko okopeš. Toť má hypotéza :smt023
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » pát úno 16, 2007 16:05

SViktor píše:
Nevim, co tim sleduji... Nicmene nejaky smysl to mit musi :((

1) psals že už to tady nějaký čas čteš, tak jistě zvládneš zkrátit odkaz...je to snad v každý druhý diskuzi :twisted:
2) rozhodně jsou ty boty univerzálnější pro víc nohou, protože ty s gumovou obsázkou držej pevný tvar a někomu může ten prostor přijít mocvysoký, někomu moc nízký. A armáda nemůže nechat vojáka zkoušet pět tipů bot, ta prostě vezme jeden tip a voják si maximálně vyzkouší velikosti...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » sob úno 17, 2007 15:18

Myslis ze ta gumova "osazka" sa dava hlavne na boty, ktore su primarne urcene na VHT tj. do skalneho prostredia. Vojaci sa v takomto terene pohybuju asi len vynimocne (tipujem taky Afganistan, ale inak...)... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » sob úno 17, 2007 17:39

Tak tak, zejména při lezení a feratování boty dostávaj dost na prdel!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Krecek » úte pro 18, 2007 10:03

Po delším laborováním a zkoušením jsem si konečně pořídil nové celokožené boty - PRABOS Alpin (s GTX). Můžu potvrdil už jinde uvedenou zkušenost s firmou Palička (Hosín u ČB) - opravdu výborný přístup. V této souvislosti jeden poznatek pro vlastníky širších chodidel a vysokých nártů. Původně jsem chtěl model Altaj, ale i ve velikosti 8 (42) byly pořád úzké (stejný problém jsem měl i s Vetsport Yuma 42 nebo La Sportiva 42). Pan Palička vytáhl měřící desku a následně rovnou sáhl do krabice pro Alpiny ve velikosti 41 (7). A bylo to tam - paráda.

Chce to opravdu čas a možnost zkusit v klidu různé modely a velikosti. Mimochodem - aktuální cena těch Alpinů s GTX na prodejně v Hosíně jsou 3 tisíce, s Comtexem o 200,- kč méně.

Celkové provedení a první praktické zkoušky jsou velice pozitivní, uvidíme co s nimi udělá čas a dlouhodobá zátěž.
Krecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv led 4, 2007 13:37

Příspěvekod berry » úte pro 18, 2007 11:56

Již 3 roky mám od Prabosu ANNAPURNA botky a nemůžu si je vynachválit. A to si myslím, že je nijak nešetřím... Procourali se mnou "velmi mokrý" Slovenský ráj, české kotliny, alpy a stále nic. Člověk se o ně musí trochu starat (houbička, impregnace ap.) a pak je to OK. Za ty 3 roky se mi však trochu začíná "sjíždět" podrážka. Takže počkám, až to bude příliš, nechám si vyměnit podrážku a zase hurá na treky ...
Mám s botami a i firmou výborné zkušenosti.

Pozn. bere od nich i firma Škoda Auto. své pracovní boty, cajti, armáda i hasiči, takže si myslím, že to jsou boty kvalitní 8)
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod honzi » úte pro 18, 2007 12:11

Já si na Prabos Alpin vůbec nemužu stěžovat.3 roky a v pohodě.Šumava a mokro.Jeseníky a mokro.Krkonoše a sucho.Alpy a šutry.Jizerky a sníh.A v poho.
A J.Palička,a u něj zkoušet nové boty to musíte zažít.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod pripluv » úte pro 18, 2007 12:13

Musí se vzít v potaz, že ti, kdož to fasují jako pracovní boty to nemají déle než na rok ... já od pohor chci aby vydržely 7-10 let minimálně. Naposledy otcovy Popradky - ty jsem dostal po 25-ti letech provozu (pravda, lehčího) a ještě jsem s nimi mnoho let coural (těžce)...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod berry » úte pro 18, 2007 12:28

S tím fasováním máš recht, ale je to především tím, že např. zaměstnanci škodovky mají každý rok nebo dva nárok na nové boty! Takže proč by si je nevyfasovali? "Opotřebované" boty si poté vezmu domů a slouží dalších 5 let bez problémů...
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod Krecek » úte pro 18, 2007 12:39

Přípluv
Celokožené ( a dodnes funkční !!!) Popradky mám taky ještě doma a jsou staré, prastaré :D. Chtít ale takovou životnost od moderní boty (s textilním vnitřkem a s pěnovou vnitřní mezipodešví) je podle mě nereálné. Podle mých zkušeností žádná vnitřní látka nevydrží při pravidelném užívání víc než 3-4 roky. A podobně podrážka - sice drží, ze spodu se dá znovu podrazit, ale celkově ztrácí schopnost tlumit.

Je to podobné jako u běžecké obuvi. Za rok spotřebuji 1-2 páry (New Balance). Jsou sice opticky perfektní, ale už netlumí a noha to sakra cítí. U těžké trekové obovi to samozřejmě není tak markantní, ale i tak je to znát.
Krecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv led 4, 2007 13:37

Příspěvekod Skimpy » úte pro 18, 2007 12:40

Mě ta cena zas tak úžasná nepřijde, když za skoro stejné peníze mám např. boty Asolo a v obchodě mi ještě dá 10% slevu. A co do vývoje a materiálů jsou určitě dál než Probos.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod poldík » úte pro 18, 2007 12:45

Já osobně jsem kdysi prabosky taky měl 10 - 15 let zpátky ale rozhodně bych je nesrovnával s pořádnejma pohorama typu Poprad nebo Asolo já jsem měl tenkrát něco podobnýho dnešnímu modelu farma. Ale co hrálo v jejich prospěch byla hlavně cena a sehnat se daly bez problémů i v mojí velikosti. Dnes bych do nich jako do hlavních pohor asi nešel. Možná tak na nějaký občasný chození po našich kopečkaách, ale od toho mám už jiný botky. :((
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Další

Zpět na Boty