Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » sob zář 18, 2021 12:49

@pp: ta podrážka na druhým obrázku klouže už od pohledu :) ten vzorek funguje jako sáňky, tohle nemůže poskytovat pořádnou oporu, když zabereš.

Furt přemýšlím, jak je možný, že mi boty vydrží násobky toho, co ostatním. Určitě v tom hraje roli váha moje a váha mého batohu, ale co další? Styl chůze?
Nijak boty neudržuju, procházka v mokrý trávě je očistí, po uschnutí je akorát nastříkám a to je vše. Jak říkám, boty slouží mně, ne já botám.
NE povinným vakcínám. Moje tělo, moje rozhodnutí!
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mitau » sob zář 18, 2021 15:49

Ad La Sportiva: Mezi bezeckymi botami jsou ty LS spis ty s vetsi hmotnosti a vetsi odolnosti. Jejich Frixtion ma ruzne varianty (marketingove rozdeluji podle barvy toho napisu) podle mekkosti. Drive stal vzorek za nic, posledni dobou maji vic hranate a hrubsi vzorky a zvlast v blate to dost prospelo. Naopak na nastupovky pouzivaji Vibram Megagrip a zvlast u TX2 bych cekal, ze kvuli usetrene hmotnosti pouzili co nejtenci gumu - proto oodoow pise o male zivotnosti, zatimco pavproch, ktery chodi v tezsich bezeckych modelech, je s trvanlivosti vzroku spokojen.

Etheric: Rozdil vidim ve dvou faktorech:
1) beh vs chuze - pri behu proste boty trpi vyrazne vic (vetsi pusobici sily, vetsi tendence slapat spatne,...)
2) teren - ty chodis po Cesku, takze kdyz se neprodiras necim zarostlym (coz s UL vybavou spis delat nebudes), tak teren je hodne mirumilovny. Ono staci kamenity teren a boty hned dostanou mnohem vetsi zaprah. Dost devastacne pusobi i snih - na snehu s tvrdou krustou jsem jednou roztrhal sitovinu na skoro novych Trailrocach. Jen pro demostraci dulezitosti terenu - mel jsem ted v Rakousku X-Talony, ktere po 600km v Cesku vypadaly v poradku. Po 30km zavodu diry v obou botach z obou stran - proste ta skala na ne byla moc ostra (pri chuzi bych tam zvladal jit dobre, v zavode jsem obcas spatne slapnul, uklouznul jsem na kameni a bokem boty vrazil do skaly). Jasne, na sitovine se to asi pozna vic nez na podrazce, ale i u podrazky muze byt podobny efekt.

Obecne pokud ti funguji ty Reeboky, tak bych u nich zustal. Navic si tvoje noha na ty boty uz zvykla, takze vsechno ostatni ti proste ze zacatku vzdycky prijde horsi (nebo bude treba bota objektivne lepsi, ale pro tvoje navykle nohy ji budes hodnotit, ze funkcne jsou ty jine boty podobne Reebokum). Na tvoje pouziti muzes zkusit treba Salomon Out Pro (existuje i GTX verze) nebo Salomon Wings Sky - oboje boty na rozhrani behu a turistiky, jen me by u nich vadil Quicklace misto tkanicek.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Etheric » sob zář 18, 2021 16:06

mitau píše:kdyz se neprodiras necim zarostlym (coz s UL vybavou spis delat nebudes)

Ale prodírám, a to dost. Hlavně při sběru všemožných plodů a rostlin. Něco roste na fakt hardcore místech. UL věci mi v ničem nebrání. Kalhoty vydrží všechno, batoh taky, a ty UL věci v něm mi v prodírání nebrání. Jasně, nebudu sbírat ostružiny v bundě Enlightened equipment 12D... Ale hustým porostem po kule v ní klidně projdu, v napadanejch větvích taky..
Ne všechno lehký je málo odolný a samozřejmě platí, že musíš vědět, co děláš. Evidentně vím, výbava slouží bez újmy, včetně bot. Navzdory chození mimo stezky. Jedinej terén, kterej moje boty nezažijou, jsou suťoviska. Jinak tu mám od rašeliny až po balvanový proudy :)
NE povinným vakcínám. Moje tělo, moje rozhodnutí!
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » sob zář 18, 2021 19:32

pavproch píše:Dovolím si oponovat
Hm, a s cim? Vzdyt nepises nic oponujiciho k tomu, co jsem napsal. K tem odchazejicim podrazkam je tam prece dodatek
apuka píše:to je problem hlavne u technickych bot
Ty Tebou zminovane jsou bezecke a prave proto jsem radil ethericovi, at se kouka po takovych a ne po TX...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » sob zář 18, 2021 22:22

mitau píše:Obecne pokud ti funguji ty Reeboky, tak bych u nich zustal.

Asi tak. Kdyz mi neco funguje dobre, tak nema moc smysl hledat neco lepsiho. Spsi byt rad, ze mam neco dobreho, to obvykle neni jednoduche najit.

Co se opotrebeni tyce, tak hlavni faktory jsou vaha a teren. Pricemz vaha asi zasadni.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Boty