Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » pát čer 21, 2013 20:40

Ve sportisimu jsem asi před rokem koupil podobně zlevněné běžecké boty NB (MT1110) s gore-texem a asi po měsíci jsem reklamoval nepromokavost. Navíc ty boty i podle pár dalších detailů byla asi nějaká nepovedená várka. Osobně bych tedy těmto botám moc nedůvěřoval nebo minimálně alespoň hodně pozorně prohlídl a připravil se na případnou brzkou reklamaci. Jestli ti sedí a nevadí ti vysoká pravděpodobnost reklamace, tak si je klidně kup, jinak bych se podíval asi po něčem lepším (i když za takovou cenu slušné gtx. boty neseženeš).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: New Balance mo1521gt

Příspěvekod fps » ned čer 23, 2013 11:44

Lukaszbrna píše:Sportissimo je má ve velké slevě, tak bych rád věděl, jestli jsou rozumně použitelné, na horší počasí do města a české hory, děkuju.

ve Sportissimu je i zadarmo vše drahé, tam bych já nic nekupoval, koukni se raději do turistických prodejen
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Lukaszbrna » ned čer 23, 2013 21:49

Díky za odpovědi, no stejně jsem je koupil, na prodejně mi je dali za 1299, protože poslední kus. Nevím, jak moc se objektivnosti dá věřit, ale v testu Dtestu se umístily velmi dobře. Tak snad chvíli vydrží, vysoké boty mám jiné kvality, ale do nízkých jsem opravdu investovat nechtěl. A s reklamacemi mám velké zkušenosti, tak mě to nerozhodí.
Lukaszbrna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 21, 2013 17:50

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod vonkreuz » ned čer 23, 2013 21:58

dTest a boty... :twisted: Např. boty Salewa Firetail hodnotili v testu turistických bot pro naše podmínky /Krkonoše, Šumava/ jako špatné, protože mají užší špičku a utahování více do špičky. Přitom jsou to hlavně boty do kamenitého terénu a kamarád si je nemuže vynachválit.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » úte říj 22, 2013 0:08

Neco k zivotnosti membrany v nizkych/mekkych botach.

Vcera jsem se vecer sel provetrat, jen na hodinku v mestskem obleceni. V bode obratu (samozrejme...) mne chytla bourka, co ji zlocinci z CHMI neprepovedeli (ale zato pouzili originalni vymluvu :twisted:). Takze jsem sel pul hodiny v desti. Obcas slabsim, obcas silnejsim, zadna tragedie. Po silnici a po chodniku, zadna trava ani potoky.

Na nohach jsem mel nizka Meindl Lareda s GTX. Rok stara, chodim v nich prevazne jen po meste. Nachozena mohou mit maximalne 500 km. Vypadaji uplne v pohode, podrazka je jen mirne seslapana, tak ve tretine zivotnosti. Kdyz jsem je po navratu sundal, mel jsem na ponozkach vepredu mokre fleky. Presne pod svem ve spicce v miste, kde se bota ohyba. Rozhodne tam nenateklo vrchem, ten prekryvaly dziny a tam byly ponozky suche. V mekkych botach proste membrana nic nevydrzi, ani takhle malou zatez...

Byt apuka, tak je reklamuju a nejspis uspesne, ale nebudu, protoze jsou jinak skvele rozslapnute a s timhle jsem smireny. To jen aby si nekdo nemyslel, ze v takovych botach membrana k necemu je...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » úte říj 22, 2013 8:42

mike píše:Byt apuka, tak je reklamuju a nejspis uspesne
Miku, pokud je mas uz rok, tak mozna bys uspesny nebyl. Bo "neplect si zarucni dobu s dobou zivotnosti obuvi"! Nekdy syn dostal k jednem Meindl pohorkam letacek od vyrobce, kde bylo napsane, ze Meindl povazuje za zivotnost boty u (celokozenych?) kotnikovych pohorek 2 roky, u ostatnich bot 1 rok... To jenom pro informaci...
Jinak zkus si to pretrit kusem pruhledneho PU lepidla, napr. Chemporenem na obuv. Melo by to pomoci, alespon aby ten sev na tom miste nepropoustel. Na druhou stranu manzelka i syn chodi uz nekolik let v nekozenych mekkych trekovkach (Salomon, Merell) a zatim nebyl nikdy problem v desti ani pri napadnuti snehu, ze by propousteli. A to min. 2 roky (syn, manzelka spise 3) v tom chodi neustale za kazdeho pocasi, casto i do Beskyd, kym neni az prilis zima a moc snehu, resp. prilis horko a sucho.
Ja mam (a ted i manzelka) spise problem se sesitim GTX podsivky s neGTX casti u paty. Nevim proc, ale bud:
1) na jedne bote se za chvili objevi ztrvdly 1-2mm hruby a nejaky ten cm dlouhy kousek svu, kde se to nasbira a pekne odira patu (a pokud to clovek vydrzi, tak za chvili se latka na bote vydere). Neni so stale na stejne bote.
2) kolem spomenuteho sesiti se GTX nebo (spise) neGTX podsivka najednou podelne "praskne", jakoby ji nozem rozrezali - asi nechali malo rezervi za svem a se to rozpadlo.
3) neGTX podsivka nad sesitim s GTX se vydere za celkem asi 15 noseni vzdy 2x(5 min na MHD, 15 min sezeni nebo stani v MHD a 3 min do prace ze zastavky).
A je to uplne jedno, co je to za znacku. Proste a jednoduse, je obrovsky problem najit botu z kvalitnich materialu (nemyslim ted kuzi a GTX, ale ty "mene dulezite casti"), co neco vydrzi. Ale je mozne, ze je to problem hlavne ce spojeni s velikosti - ja potrebuji velikost 47 az >47 podle znacky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: nizke trekovky s membranou

Příspěvekod terkad » úte lis 26, 2013 11:40

terkad píše: Doma už mám Scarpa mystic gtx, tak uvidíme, co vydrží.

Tři roky a tři měsíce utekly a Scarpa Mystic jdou do věčných lovišť, praskla kůže těsně u obsázky a je v nich asi 1,5 cm díra. Nikdy jsem se s nimi ale moc nepárala, tak možná šetrnějšímu uživateli vydrží déle. Paty samozřejmě taky prodřené, to už tak rok, ve srovnání s jinýma botama podobné kategorie mi ale vydržely mnohem víc.
Celkově jsem s nimi byla hodně spokojená.
Teď budu vybírat mezi Mystic, Zen, Mojito a Asolo Shiver.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod juhele » úte lis 26, 2013 18:39

tak ze Sportissima mám zrovna tyhle botky:

Salomon ALMA GTX M
Obrázek

Alma GTX je osvědčená univerzální obuv Salomon s GORE-TEX membránou. Podešev Contagrip je tvořena speciální směsí materiálu s designem vzorku pro optimální přilnavost při zachování odolnosti. Ochranu v nepříznivých podmínkách zajišťuje voděodolná štípaná useň a strategicky umístěné textilní části na svrchní části obuvi. Technologie Sensifit poskytuje rovnoměrné obepnutí nohy.

GORE-TEX
mezipodešev EVA
podešev Contagrip - speciální směs materiálu a design vzorku pro optimální přilnavost při zachování odolnosti
voděodolná štípaná useň
Sensifit - přesně obepne a chrání nohu
ochrana proti bahnu a mokru
ochranná patní část
ochranná syntetická část v oblasti prstů



Kupoval jsem si to na běžný provoz - tj. práce, občas měření v terénu či rekreační turistika. Zatím jsou úžasně pohodlné, uvidíme jak vydrží nejen voděodolnost ale i boty celkově. Víc jak 3 roky mi snad žádné boty v použitelném stavu nevydržely.

Paradoxně, ze starých bot jsou v nejlepším stavu staré Hi-Tec Storm, co tehdy stály asi 8 stovek :-) Ty maj jen mírně opelichanou patu. Skoro o litr dražší (původní uváděná cena) boty Head už po 3 letech měli díru na švu po straně. Prochodili jsme v nich kupříkladu komplet Lanzarote, tak možná to bylo od té lávy načaté a já si jen nevšiml...
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: nizke trekovky s membranou

Příspěvekod fps » stř lis 27, 2013 10:28

terkad píše:Teď budu vybírat mezi Mystic, Zen, Mojito a Asolo Shiver.

mam Asolo Shiver bez membrány http://eshop.asolo.cz/nizke-a-polokotni ... hiver-1135, a Asolo Ray http://eshop.asolo.cz/nizke-a-polokotni ... ty/ray-721, oboje je střídám podle toho jaké je počasí cca jeden rok, nosím je ve městě, podrážky mají lehce sešlapané, ale jinak vypadají jako nové, do města dobré boty, ale do přírody bych v nich nevyrazil, jsou dost minimalistické
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod terkad » stř lis 27, 2013 11:14

Díky, kamarádka je má asi půl roku a je spokojená, proto jsem je zařadila do výběru. Vyloženě extra boty do terénu nepotřebuju, v těchto budu chodit hlavně po městě, hodně po štěrku v lanovém centru a sem tam i nahoru po sloupu a pak na krátké výlety. Na větší námahu už mám vyšší pohorky.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » stř lis 27, 2013 12:36

když budeš mít štěstí na slevu, jako jsem měl já, tak se dají sehnat i pod 2000Kč, za tu cenu stoji o nich uvažovat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nízke trekovky aké vybrať?

Příspěvekod Redux » pát bře 14, 2014 17:52

Ahoj,
prosím vás o radu, chcel by som si kúpiť nové boty, ale neviem aké. Viem že je toho plný internet, ale tam nemôžem písať a bohvieako mi to nepomôže.
Ako si ich predstavujem:
-cena, mala by byť okolo tých 150€ (4 100 korún) a menej
- boli by iba na mäkký terén nie na skaly chodím tak na 25-50 km túry
- mám iba 14 takže nech je to čo najľahšie
- z kože chcem prejsť na GORE-TEX®, a podrážka najlepšie Vibram®
- nechcem vysoké boty ale malé a ľahké
Zatiaľ čo som našiel tak sa mi najlepšie zdá toto:
http://www.amazon.com/The-North-Face-He ... ehog+Guide

http://www.amazon.com/Mammut-MTR-React- ... ings+shoes

http://www.amazon.com/Merrell-Mens-Vent ... ds=merrell
Za všetky rady a typy ďakujem.
Naposledy upravil Redux dne ned bře 16, 2014 20:16, celkově upraveno 1
Redux
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 13, 2014 20:32

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod pavproch » pát bře 14, 2014 17:56

kura fix, tady nebude pro každé uprdnutí zvláštní vlákno!

napřed čtu a dívám se a pak píšu!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod zbuddy » sob bře 15, 2014 20:07

A ještě s nejdebilnějším, nicneříkajícím názvem :axe:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Salomon nebo Prabos - vydrz bot

Příspěvekod ripper6 » úte čer 3, 2014 18:27

Salomon nebo Prabos - vydrz bot

Rad bych se zde zeptal zkusenejsich na kvalitu provedeni a vydrz bot.
Tedy zda jsou dnes kvalitou lepsi Salomon, kde ctu i docela problemy. At uz problemy s botou a reklamace.
http://www.a3sport.cz/panska-obuv/exit- ... min-112094
http://www.gore-tex.com/product/salomon ... 39403453/#
Treba tyhle Exit 2 je udana lepsi GoreTex Performace Comfort.

nebo zda radeji Prabos Nanga, kde zas je lakadlo, ze to je treba pro policii, hasici a tudiz by bota mohla vice vydrzet.
Necekam 5 let + ale treba ty 3 roky by bylo fajn aniz byse to rozpadlo.
http://pracovni-obuv-boty.eod.cz/bezpec ... -gore-tex#
Zde je ta zakladni GoreTex Extended.
Jen se me zda ze ta bota od Prabos je preci jen uz tezsi. Bohuzel v Praze neni mozne to nikde zkusit, prohlidnout.

Pozadavky: pohodlne boty do terenu (nizke) na dlouhe tury a ktery hned neprotecou, treba kdyz projdu lesem a jsou tam kaluze a aby to nebylo moc tezky.
Puvodne jsem mel boty Nike Air Pegasus 27 GTX Extended.
http://2.bp.blogspot.com/-yLwAWpT0PGU/T ... ke%2B1.jpg
vydrzelo to dokonce horu ale zivotnost tak ty 2 roky a ted nabidka nic moc s tim GTX.
Naposledy upravil vonkreuz dne úte čer 3, 2014 19:09, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným tématem.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 3, 2014 19:13

Tenhle model Salomon Exit2 je shit a low cost.
Ty Prabos by mohli vydržet to, co chceš.
Ty Nike jsou hadráky a životnost nebude veliká.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod ripper6 » úte čer 3, 2014 21:05

Dekuji moc za odpoved. Kamarad rikal ze mu na prodejne rikali ze Salomon jsou uz kvalitne snad horsi nez Merell.
Jeste by me tu nekdo mohl napsat co si mysli o prodysnosti boty v lete?
Treba kor u tej znacky a typu co jsem dal Prabos. Nebude se v tom parit noha? Ja tam vidim docela dost kuze, uzavrenost.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 3, 2014 21:16

To víš, že se ti bude pařit noha.
Spíše bych se podíval po běžeckých botech, kategorie "trail" bez membrány. Co ti navlhne, to ti vyschne... radši si sebou vzít dvoje náhradní ponožky, než nohu macerovat přes léto v bembráně (pavrochovatím).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod ripper6 » úte čer 3, 2014 21:17

a co rikate na tenhle typ boty? Je to obdobny jen me prijde ze bude mit jeste prodysnost.
http://www.botyprabos.cz/katalog/zbozi/ ... 23---hneda
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod ripper6 » úte čer 3, 2014 21:19

Tak to pozor, mam zkusenost s membranou GoreTex u tech Nike co jsem dal ale jsou uz rozbity cca po 2 letech.
Dost pohoda, noha se neparila nijak. Dal jsem v tom i horu 3000 m.n.m ale bezne tak nechodim.
Jen mi prislo ze ty boty dnes malo vydrzi protoze i kamos si stezoval na posledni Salomon.
Proto jsem zkoumal, ze bych jednou rad zkusil trochu jiny boty a znacku.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Simi » úte čer 3, 2014 23:37

Musim se Exitu a Exitu2 trochu zastat. Mam nebo jsem je mel na denni noseni a jsem s nima celkem spokojen. V tech prvnich jsem chodil pres 3 roky a dodnes je pouzivam na vikendy do prirody. Jsou uz v ohybu trochu praskle, ale mokro porad jakz takz zadrzi. Exit2 mam asi rok, ale zatim uplne bez problemu. Samozrejme jak maji gtx, tak na teple pocasi nejsou idealni, ale to od nich ocekavas...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř čer 4, 2014 8:01

Pokud budes boty casto pouzivat na delsi tury, tak v ohybech Ti GTX membrana nekolik let nevydrzi. Pokud chces boty na chozeni v lese, tak pocitej s tim, ze latkove botky se v nejakem malinci/ostruzini moho propichnout vcetne GTX a uz vodeodolne nebudou. Kdyz budes mit kozene, tak mas dve vrstvy - nejdrive nejakou dobu zadrzi vodu (dobvre osetrena) kuze (na ty mlaky to staci) a pote GTX.
Takze shrnuto - kozene s GTX Ti vydrzi dele, kdyz uz protece GTX, jeste stale muze osetrena kuze dostatecne zadrzet mokro. Latkove stoji a padaji s GTX, i kdyz je nastrikas, to vydrzi pomerne kratce.
A co se tyce prodysnosti, tak to mnohem lip vyresis spravnymi ponozkami jak samotnou botou. Kdyz uz je tak horko, ze by ses hodne potil, tak si vem jeste i sandale. Ale ja jsem problem s pocenim nohou nemel ani v nejteplejsim lete ani v polobotkach (s nebo bez membrany) ani v celokozenych pohorkach z hrubsi kuze. A to od te doby, jak jsem presel z bavlnenych ponozek na jine, s lepsim odvodem vlhkosti - a dokonce i v polobotkach Ti muze slusne fungovat obuti se dvema pomozkami, pricemz spodni vrstva ma Coolmaxova a vrchni napr. merino, ale samozrejme tenci jak do pohorek.
Konkretne k Exitum od Salomonu - ja jsem je mel jednou na noze v Polskych Tatrach asi pul dne a rekl jsem si, ze takove boty nechci. Oproti mym Aku (ktere jsou cele pevnejsi) jsem v nich citil kazdy kaminek, kazdou nerobnost a kdyz jsem o neco se jen lehce otrel nohou, tak me to dost bolelo, bota moc nechrani. A to jsme slapali prakticky jenom po magistrale typu Krkonose (siroky chodnik, kameny lehce trcici v betonu nebo ududanem sterku, neco jako vybouleny asfalt). Bylo to v desti, ale mokro v nich nebylo. Takze za men Exity pouze na rel. rovny podklad, jinak Te budou bolet slapeje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Simi » stř čer 4, 2014 9:14

apuka píše:Konkretne k Exitum od Salomonu - ja jsem je mel jednou na noze v Polskych Tatrach asi pul dne a rekl jsem si, ze takove boty nechci. Oproti mym Aku (ktere jsou cele pevnejsi) jsem v nich citil kazdy kaminek, kazdou nerobnost a kdyz jsem o neco se jen lehce otrel nohou, tak me to dost bolelo, bota moc nechrani. A to jsme slapali prakticky jenom po magistrale typu Krkonose (siroky chodnik, kameny lehce trcici v betonu nebo ududanem sterku, neco jako vybouleny asfalt). Bylo to v desti, ale mokro v nich nebylo. Takze za men Exity pouze na rel. rovny podklad, jinak Te budou bolet slapeje.

Moje zkušenosti jsou opačné. Naopak se mi v nich chodí příjemně i na nerovném povrchu a nohy nebolí.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod grco » stř čer 4, 2014 9:29

Jo, je to o zvyku, ja ked idem na lahko, tak chodim v Inov8, ktore su uplne jak "ponozky" a nemozem povedat, ze by mi vadilo, ze to nema tvrdu podrazku. Tie chodidla si na to tak nejak zvyknu a je to svojim sposobom potom aj prijemne, ze nemam pocit, ze mam pod chodidlom kus drevenej dosky :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Pr3d1t0r » čtv čer 26, 2014 12:56

Nějakej nápad na kvalitní nízký goretexový boty s gumovou obsázkou? ( Salewa MTN Trainer nic nevydrží a u Hanwag Escalator praskla obsázka a nedrží moc dobře nohu)
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod koflík » čtv čer 26, 2014 17:30

koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Pr3d1t0r » pon črc 14, 2014 13:28

O garmontech jsem uvažoval, ale vcelku mě odrazují negativní zkušenosti s touhle botou a cena 3500 taky není nejnížší.

Ty scarpy se mi hrozně nelíbí, nechápu jak něco tak hnusnýho můžou vůbec prodávat. Ten neotřelý design se někam vypařil.

Ty Vaude nevypadají špatně, ale má je jediný eshop a nemají mojí velikost...

Vcelku se mi líbí nové hanwagy http://www.sporty.cz/cs-boty-hanwag-tud ... y-2014-44/ bohužel bez membrány a mají obsázku jen vepředu.

Další možnost je http://www.sporty.cz/cs-boty-hanwag-rob ... 2014-41-5/ sice mají gtx ale nemají žádnou obsázku :-s

Krajní možností je vrátit se zpátky k salewám a doufat, že vydrží alespoň rok...
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Petass » pát srp 29, 2014 15:27

Ahoj,
čekají mě 3 týdny cestování nejen po Brazilii a já hledám vhodné boty, které mi udělají službu na výšlapy v přírodě na kopce, ale aby mi i neupadli nohy po celodením courání po městě :lol: Na hory mám pevnější kotníkové ale ty se mi nechce tahat na dovolenou jako jediné hlavní boty..
Představuju si spíše pevnější trekové, ale abych v nich přežil i běžné courání.
Původní výběr byl - salewa wildfire gtx http://www.salewa.com/product/tech+appr ... re-tex+man, ale zaujala mě nabídka na tento víkend na rockpointu(sleva 50%) a tam jsem vybral zatim následující:
GARMONT Dragontail LT GTX 2014 http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-dr ... 58718.html

HAGLÖFS VERTIGO II GT http://www.rockpoint.cz/boty-haglofs-ve ... sassistant

HAGLÖFS RIDGE II GT http://www.rockpoint.cz/boty-trekove-ha ... 58982.html

Máte někdo zkušenost s některýma?
Nebudou už moc "tuhé" na takovou dovolenou?
Na rozšlapání mám měsíc :)

Předem moc děkuji za každou radu
Petass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 21, 2013 20:22

Příspěvekod budo » pát srp 29, 2014 17:52

Kasli na internetovej pruzkum a utikej do Rockpointu! Dnes tam maj 50% slevy. Zitra uz ne. Kup si co ti bude sedet a libit se....
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » pát srp 29, 2014 17:58

Don't panic ;-) Slevy jsou az do nedele:
RockPoint píše:28.8. - 31.8. 2014 - OBLEČENÍ A BOTY ZA 1/2
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty