Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » úte říj 21, 2014 15:09

Michal82: chci boty na turistiku/mesto v desti ci zime. Nechci boty, ktery jsou na prvni pohled udelany na to, abych s nima nekde lezl po skalach (snerovani do spice, lezecka pogumovana spice pomalu jak na lezackach) nebo na to, abych s nima budil kriklavou pozornost. Obcas si je vezmu k dzinam a kosili pri casual prilezitosti a nikdy jsem nebyl modnim vlnam podlehajici samponek, takze chci praktickou, pro dane pouziti fungujici botu, ktera na prvni pohled nekrici do sveta, ze je urcena k jinemu noseni, nez k jakemu ji pouzivam. Obrazne receno - k saku si taky bezecky Adidasky neobouvam a kdyz si vezmu teplaky, tak si k nim neberu anglickou botu (mimochodem, tahle je bozi). Boty a obleceni mi obcas nekdo pochvali, takze neni pro mne cilem lovit plusy. Boty od pohledu urcene na bouldering nebo Ferraty ja k dzinam a na turistiku nosit nemuzu. Jednak mi to pro me uziti pripada nevhodne, druhak nevkusne. Boty, ktere doporucujes, jsou jiste dobry, ale hledam neco jineho. Kazdopadne dekuju.

vK: Teva Riva se mi zamlouvaly, ale vadil by mi prilis nizky profil podesve na vnejsi strane v oblasti od konce obsazky spice smerem dozadu k opatku (k napisu Vibram) - voda a blato pri turistice tomuhle mistu davaji zabrat.
Teva Kimtah vypada naprosto uzasne, to je to, co hledam! - Dekuju!
A ted uz ji jen srovnat s Lowa Renagade ... k tomu bys nejaky postreh nemel?
Naposledy upravil budo dne stř říj 22, 2014 22:32, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř říj 22, 2014 7:10

budo, ty Buildery fakt nejsou ve skutecnosti tak kriklave. Ma je manzelka, taky se toho bala, ze budou kricet na dalku, ale vubec ne (pravda, k obleku se moc nehodi). Uz se ji nekolik lidi ptalo, kde se to da sehnat, se jim libili - a vsichni to chteli na noseni do mesta, do prace, nikdo ne na hory. Navic, i kdyz se zdaji pri zkouseni rukama hodne tvrde, ve skutecnosti se v nich chodi velice prijemne i na asfaltu a betonu, prijemneji nez v zdanlive mnohem mekcich Salomonech a Merellkach.
Jo a vyrabeji se i v decentne barve, jen se to u nas tezko shani...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » stř říj 22, 2014 23:22

Máte prosím někdo zkušenost s těmito dvěma modely bot:

1) Teva Kimtah eVent Leather - http://www.tevastore.cz/TEVA-Kimtah-eVe ... tAodnl0A2A

2) Lowa Renegade III GTX Lo (případně i verze II) - http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... EgsgsnYdVl

Nějak očekávám, že Teva budou měkčí. Resp. Renegady tužší, déle vydrží a klonil bych se k nim. I kvůli výrobě na SK a kvůli argumentům kolem Monowrap. Ovšem pochybnost vyvstává v souvislosti s negativním komentem zde: http://panska-obuv.heureka.cz/lowa-renegade-iii-gtx-lo/
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 23, 2014 6:25

@ Budo - mohu dneska porovnat TV Kimtah eVent a LW Renegade II low GTX. Případně, kdybys do toho chtěl zahrnout i nějaké Garmonty, LaSportivu nebo Mammuty, tak řekni.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod budo » čtv říj 23, 2014 12:54

vK dekuji Ti velice za ochotu i zavolání. Vypadá to spíš na Renegady kvuli bytelnosti a Monowrapu...

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod paldo » ned říj 16, 2016 21:53

Vytiahnem toto staré vlákno...

Premýšľam nad nákupom nízkych GTX topánok s "civilným" vzhľadom... a veľký výber modelov teda nie je....

Lowa Renegade II GTX Lo... máte niekto s nimi dlhodobé skúsenosti?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2016 7:16

S Renegade Ti neporadim (syn je mel, ale velice rychle je musel kvuli necemu - uz nevim, proc, ale byla to nejaka blbost typu rozpadly nebo spatne zakonceny sev - reklamovat a do 30-ti dnu to nevyresili, takze ted ma jine boty), ale koukni se jeste na Asola. Bot s GTX a "civilnym vzhladom" maji asi nejvic, zkus se kouknout na jejich eshop na boty do mesta nebo na nizke boty, nezapoomen se podivat i na obrazky s jinou barvou boty, nekdy je v nekterych barvach v "civilnosti vzhledu" dost velky rozdil :-). Co ma v nazvu GV, je s GTX podsivkou. Kvality se bat nemusis, je minimalne stejna jako u tech Low - samozrejme, to neznamena, ze nikdy nenatrefis na nepovedeny par nebo serii (stejne jako u vsech vyrobcu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod paldo » pon říj 17, 2016 8:28

Asola sú fajn... ale nemám ich kde vyskúšať.... tu v Žiline a okolí, v obchodoch, ni je veľmi široká ponuka....
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod dudy » pon říj 17, 2016 8:46

Dudy s nima (těma Lowama) zkušenosti má a jsou jenom dobré.
Původní Renegade I jsem měl šest let, až jsem prochodil podrážku durch, ale jinak bez ztráty kytičky.
Nepraskl jedinej šev, neprodřel se vnitřek, celou dobu původní tkaničky, dokonce ani netekl goráč...
To samý KODY Lo (7 let) viewtopic.php?p=342350#p342350 .
Teď mám Renegade II a opět. Jedna z nejlepších bot, co sem kdy měl.
Akorát že mám dvojky, ale spíš takový jedenapůlky. Oni totiž, když začali dvojky dělat, tak původně neměly očka na tkaničky, jako teď, ale měly dirky, a v těch jdou blbě utahovat. Dvojková varianta dvojek už nmá očka a tak byl tenhle jedinej nedostatek eliminován. viewtopic.php?p=365568#p365568
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2016 9:10

paldo píše:v Žiline a okolí, v obchodoch, ni je veľmi široká ponuka
V Treklande, myslim, jsem nejake zahledl. Jinak prodejce v kraji najdes tady.
Ale jinak, pokud se Ti Renegady libi a hlavne sedi dobre, tak by to nemel byt problem. Co se tyce pohodli, syn si je moc chvalil, jen jak jsem spomenul, nejaka blbost (asi to byl fakt nekde praskly sev, co by stacilo jen zatrit lepidlem, at se dal netrha - mam to tak na jednech AKU a drzi to asi 3 roky bez ztraty kyticky) ale dovozce (do CR) to nebyl schopny resit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » pon říj 17, 2016 12:56

paldo píše:Premýšľam nad nákupom nízkych GTX topánok s "civilným" vzhľadom... a veľký výber modelov teda nie je....

La Sportiva Lead GTX
La Sportiva Lead II GTX
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod paldo » pon říj 17, 2016 15:11

@fps: horšie padnúce boty ako LaS Lead som na nohe hádam nikdy nemal.... ale pôvodne boli favoritom č. 1
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2016 17:16

Ty LS Lead jsem mel taky v hledacku, vypadaly slusne, ale u mne to hned rozhodlo zkiuseni. Mohl bych citovat palda (a jsem rad, ze ten dojem jsem nemel sam). Ty boty maji na nohu fakt "diru" - je to trochu videt i na fotce na strankach Hudy. Ja sice mam rel. tenky nart a kotnik, ale v zadnych jinych botech se mi nestalo, ze jsem je nebyl schopny tak zavazat, aby mi doslova pri kazdem kroku nevypadavaly/nevyskakovaly paty... proste to jsou boty velice specifickeho strihu - pokud sedi, mohou byt skvele, ale pokud ne, tak se v nich chodit neda. A soude podle prodejnosri, resp. Ne moc menneho stavu zasob na nekolika prodejnach Hudy je asi malo lidi z te prvni skupiny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » úte říj 18, 2016 13:09

- La Sportiva Lead GTX mám cca 3 roky, a mně sedí, když jsem koukal na La Sportiva Lead II GTX, tak ty jsou dělaný trochu na jiném kopytu, hlavně ve špičce, která je nižší a užší
- teď mně napadlo že by La Sportiva Lead GTX mohli sedět Mawenzi, ty jsou širší, a sleva je slušná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 19, 2016 6:04

fps dik za tip :), sice v brne maj jen 41,5 ale je fakt, ze se tam zastavit muzu, podle sirky velke boty asi odhadnu u mensi v poho.

jinak mam v hanibalovi objednany renegade man wide uk 8 a 8,5. podle me ta panska UK 7 byla pekna damska 39, takze ono nejen, ze se ukazalo po chvili noseni, ze v malickach ee, tak i delka boty byla tak akorat a bez rezervy, takze sestupy lahudka :D Dam jim druhou sanci, myslim, ze pokud by mi ta bota jako takova sedela dobre, tak bysme se skamaradili casem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod dudy » stř říj 19, 2016 6:50

fps píše:...teď mně napadlo že by La Sportiva Lead GTX mohli sedět Mawenzi, ty jsou širší, a sleva je slušná


No, vzhledem k tomu, že jí byly úzký i Renegade Wide, který jsou poměrně široký už v newide základu, tak nevím.
V jejím případě by byl na místě asi chirurgický zákrok.
:twisted:
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 19, 2016 7:42

su rada, ze si tu mate z koho delat srandu :roll: ale do lodicek v batovi se vejdu :D asi presedlam na jine obuti :twisted:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2016 8:52

"Vejit" se prece "vejdes" skoro do vsech bot, ne? Jen Te "trocha" tlaci :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 19, 2016 8:57

tak samo bylo mysleno ze sou ohledne sirky boty pohodlny :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 19, 2016 15:44

Mawenzi píše: ale do lodicek v batovi se vejdu :D

To byly spíš lodě než lodičky, ne? :twisted: Nebo rafty :mrgreen:

dudy píše:V jejím případě by byl na místě asi chirurgický zákrok. :twisted:

Ten jí byl doporučen už několikrát, ale nenechá si poradit :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 19, 2016 16:17

greymouse :D su tvrdohlava proste a nedam si poradit i kdyz je to pro moje dobro :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » pon říj 24, 2016 8:24

Nevím, co je Air-Tex, ale ty boty vypadají velmi dobře http://www.planika.cz/planika-trekingova-obuv.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » pon říj 24, 2016 11:57

Čus. Úplně to se nepatří, ale nechci kvůli tomu zakládat extra vlákno.
Před časem manželka úplně dotrhala boty, které nosila po městě, do práce, do auta na řízení, prostě na většinu aktivit. Boty byly nízké, s nízkou podešví, na dva suché zipy a celokožené, včetně vnitřku. Vzdáleně tomu odpovídá například toto. Nemáte někdo přehled o kvalitní dobře udělané botě, která by tomuto odpovídala? Široká špička je dost důležitá. Díky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » pon říj 24, 2016 12:05

Dáte mi niekto nejaký rýchly help, aby som sa zorientoval medzi bežeckými botami Salomon? Odišli mi naraz v priebehu pol roka oboje kotníkovky, ktoré som používal doteraz, a tak som so škrípajúcimi zubami absolvoval víkend v nákupných centrách ](*,) Prvýkrát v živote som si kúpil nízke topánky (Salomon Speedcross Vario) a zdá sa, že si na seba zvykneme. Aj keď sa v tom musím naučiť chodiť :-D

Ale bol som dosť vedľa z tej záplavy rôznych modelov, tak sa v tom chcem aspoň približne vyznať.

Tie Speedcrossy majú riedke tvrdšie štuple, ak to porovnám s dezénmi bajkových pneumatík, vyzerá to ako bota do blata. Ako sa bude správať na šmykľavých kameňoch? Tento týždeň v nich chcem absolvovať niečo ľahšie v Nepále, tak aby som vedel, čo mám čakať.

Čo znamenajú tie verzie Speedcross CS, Vario, Pro atď.?

XA Pro zasa majú takú mäkšiu (myslím zmesou) a univerzálnejšiu podrážku, to by asi malo byť na turistiku vhodnejšie, však? V špičke sú trochu širšie, warum?

Wings je model zameraný na čo?

Atď., ak sa v tom niekto vyznáte, rozpíšte sa, prosím.

A druhá prosba - nevidel niekto v CZ/Sk na predajni Speedcross Mid? Tie - na rozdiel od Snowcross - majú dopánku potiahnutú až na kotníkový kĺb - to je to, čo hľadám. Snowcross je iba polobotka s návlekom až nad kotník.
tods-mokassin-Salomon-Speedcross-3-Mid-Black-White_2[1].jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2016 12:30

znamej ma speedcrosy a beha v nich vsude po horach - striktne turistika - tatry, fatra, alpy... celkem mi je doporucoval, kdyby mi sedeli ze paradni botka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod pawn » pon říj 24, 2016 14:30

Mám už několikátý pár Speedcross 3 - jsou to fajn boty do bláta, na mokrých kamenech to žádná hitparáda není. CS je zkratka pro climashield, jedná se o zateplenou botu - kde a co je zateplené nevím, neměl jsem, stejně jako ostatní uváděné modely. Přilnavostí na mokrých kamenech se přímo v popisu výrobce chlubí model PRO, ale jak je to doopravdy neumím posoudit. Variu bych se spíše vyhnul, přijde mi to jako kočkopes. XA PRO 3D mám na obyčejné chození, na běhání byly příliš těžké. Proč jsou širší ve špičce nevím, ale ony používáním trochu povolí i ty Speedcrossy. Co mě zarazilo u těch XA PRO byla výdrž, odešly poměrně brzy - např. když koukneš jak je řešena tkanička ve spodní části, tak to je podle mě normálně konstrukční chyba, kdy ti to po čase (dost brzy) prořízne svršek v místě nad prsty.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » pon říj 24, 2016 16:25

Ahoj,
v Salomonech jsem nikdy neběhal, takže jen tak "z doslechu". Všechny tvoje modely jsou takové stálice, které měl Salomon už před vlnou minimalizmu, odlehčování, řady Sense atd. aleto asi tak tušíš. Pokud ti nevadí větší rozdíl mezi patou a špičkou, tak díky robustnějším materiálům by na turistiku nemusely být špatné.

Speedcrossy - malá plocha dotyku podrážky a skály - tj. buď budou klouzat nebo vzorek celkem rychle odejde. Neměl jsem je, neumím posoudit.

CS - climashield, podle mě jde jen o nepromokavou úpravu, žádné zateplení. Pak mají ještě verzi s GTX, tohle by mělo být něco mezi - tj. trochu vody to vydrží, ale nejsou to regulérní nepromokavé boty, protože v těch se kromě zimy při běhu moc zapotíš

Vario - hodně lidí používá Speedcrossy jako univerzální trailovky a pro ně je ten vzorek zbytečný. Proto pro milovníky Speedcrosů, kteří ale žijí ve městech a do pořádně rozbahněného terénu se nedostanou, udělali tento model. Taky mi přijdetrochu jako kočkopes.

Pro - nová verze, tuším, že maličko odlehčená a přidali tam pružnou tkaninu mezi jazyk a spodek boty, podobně jako v řadě Sense, mělo by to lépe upevnit nohu v botě

XA Pro - viděl jsem občas na pochodech, podrážkou univerzálka, ale těžká, takže na běh bych ji dneska nedoporučil, takový trochu tank. Širší špička kvůli komfortu (příčná klenba) a stabilitě na dlouhých bězích/pochodech. Podle mě na turistiku lepší volba než Speedcrossy.

Wings - něco jako XA Pro, nevím, jestli je ještě vůbec dělají. Myslím, že byli maličko levnější než XA Pro, nezajímal jsem se o ně

Speedcross Mid - nikdy jsem o nich neslyšel, takže netuším
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » pon říj 24, 2016 18:46

Dík obom za vysvetlenie.

Čo myslíte tým mačkopsom? Mám tie Speedcross Vario a pripadá mi, že to je podrážka do bahna. Pravda, myslel som si, že to je rovnaká guma aj dezén, ako na bežných Speedcrossoch. Rozdiel som videl iba v šnurovaní (normálna šnúrka oproti Quicklace systému na všetkých ostatných).

Inak doteraz som ako „superuniverzálne“ topánky nosil XA Pro, ale kotníkovky. Tie boli fajn na všetko od asfaltu až po (mokré) skaly, no v blate ani ťuk... Dúfam, že v speedcrossoch nepadnem na hubu na prvom vlhkom kameni :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod komin » pon říj 24, 2016 20:00

Tak ja mam xa pro aj svokor a moj otec a vsetkym nam praskly v tom ohybe na spicke kazdy sme inej postavy a od znamych viem ze sa im to stalo tiez tak uz su znich len pracovne boty. Kolega mal speedcross a za rok ich zodral a to ich len nosil do prace/kancel. Ja mam la sportiva helios 2 a to su minimalisticke boty a vydrzali ovela viac ako xa pro a to vnich behavam jak doma tak v tatrach.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » pon říj 24, 2016 21:24

O životnosť sa nebojím, ja celkovo veci nejako veľmi neničím - aj tie XA Pro Mid mi vydržali bežne cez 4 roky. Skôr ma zaujímajú vlastnosti, čo môžem očakávať a na čo sa pripraviť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Boty