Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » ned úno 26, 2017 8:52

Povolování jednou rukou u Adidas Terrex Swift problém není - zespodu je posunovací tlačítko. Než jsem ho našel, tak jsem to asi 2x rval silou a moc to nešlo. Ale tlačítko je pojistka - posuneš ho a jde to dobře.

Absence funkčního mechanismu na aretaci / uklizení konce lanka je skutečně velký opruz.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » ned úno 26, 2017 9:02

Ještě mám chuť zkusit Mizuno. Prodejce při řešení mé reklamace hodil skvělej koment: "Boty Adidas za 3,5 tisíce mají 3 pruhy. Boty Mizuno za 3,5 tisíce mají 3 vlastnosti." :lol:
Nakonec jsme se po dlouhých telefonátech dostali do stádia rozhovorů na téměř přátelské bázi, je to týpek, který zásobuje můj mateřský sportovní tým a nabídl mi trvalé celkem extra podmínky. Jako nevím, jestli to využiju, nicméně to Mizuno mám chuť po jeho chvále vyzkoušet. V zásadě to popsal jako:
- reklamace téměř minimálně a když už, tak Mizuno bez keců reklamaci uzná a na rozdíl od Adidasu ne nevytáčí přes právní kličky.
- v posledních pár letech rychlý nárůst vývoje po technologické a konstrukční stránce
- a jak už padlo výše - ve stejné cenové hladině s jiným výrobcem, např. ten Adidas, za ty peníze výrazně vyšší třída boty.

EDIT: Jo, a dudy mi to ohleduplně poslal do SZ, ale nemám s tím problém a myslím, že to může být užitečná rada i pro ostatní. Takže kopíruju sem.

Hele bacha.
Někde na OF sem koukal na nějakou Tvojí fotku, žes dost přibral.
Já měl XA PRO 3D a po krátké době se začala bortit pata a reklamaci mi neuznali, protože mám 92kg a v propozicích je do 90 kg.
Znalec, co sem se s nim radil, dokonce říkal, že těch 90 je už fakt hraniční, že on by se rozmýšlel se, svými třiaosmdesáti kily, takový boty koupit.
A to sem v nich jen chodil (běh mi nedělá dobře :mrgreen: ), ale pravda dost po tvrdém povrchu.

Pokud sem Tě urazil s tou váhou, tak sorry. :oops:
- Neurazil. Ale i tak díky za ohleduplné sdělení do SZ :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod martin55 » čtv bře 23, 2017 20:28

Ahoj chtěl bych si koupit nízké treky na novou sezonu, vetsinou jen výlety lehčí terén, max šumava. Padly mi do oka tyhle:
https://panska-obuv.heureka.cz/meindl-ontario-gtx-grey-green/specifikace/#section

Jinak hledám neco do tech +- 4 tis. korun, bohužel mám zkušenost jen se značkami merrell, reebok, karrimor......problém je že mam širší nohu (hlavně nárt) velikost 46, takže třeba asolo pry delaji užší (sem zde četl na foru) pak je další x značek a ja proste nevím :D

děkuji všem za radu a odkazy! :)
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod jirikh » úte bře 28, 2017 7:26

Ahoj, hledám nízké trekovky za rozumnou cenu, ideálně do 3000,- KČ.
Zatím mám u všech bot poměrně brzy sešlapu podrážku (hlavně na patách) a jsou cca za dva roky na vyhození, protože už jsem na "měkém" a mám dirku.
Popisovaný problém se mi nestává u kotníčkových bot ( "zimní pohorky"). Tam mi podrážka vydrží klidně i 9 let.
Tudíž moje otázka zní:
dají se sehnat nízké trekovky, které mají podrážku ze "zimní směsi".....?

Děkuji
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » úte bře 28, 2017 9:02

dají, ale cena bude vyšší, taky podrážka bude při chození tvrdší, a boty budou těžší, třeba s membránou Scarpa Zen Lite GTX, s hadrovým futrem bez membrány Scarpa Zen Pro, s koženým futrem bez membrány Scarpa Zen
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2017 9:25

Pokud Ti jsou jinak ty botky dobre, jen mas ochozenou podrazku, proc si ji nenechas vymenit (Restday?) ? Vyslo by to levneji a mozn aby dokazali dat i lepsi podrazku. Samozrejme za predpokladu, ze jsou podrazky vymenitelne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod jirikh » úte bře 28, 2017 19:40

Mám pocit, že ty podrážky vyměnitelné nejsou....
Jsou to relativně obyčejné botky od North face.
Ty doporučované botky vypadají dobře, ikdyž ty ceny.... :D Ale na druhou stranu,pokud by vydrželi, tak proč ne.
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Příspěvekod budo » úte bře 28, 2017 20:53

Mrkni na Planiku. Je teda za 3,5k, ale vypada schopne.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Chara-din » úte bře 28, 2017 20:58

Zrovna Zeny (Vibram Spider) jsou prochoditelné do půl roku. Všeobecně kategorie approach má podešve tenké a z měkké směsi. Jsou příjemné na nošení, obratné a nekloužou, ale prochodí se brzy.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » stř bře 29, 2017 9:21

tak to je nějaké divné, já mám nachozeno ve Scarpa Zen něco přes půl roku, chození takřka každý den po městě, a podrážka je skoro jako nová, Scarpa Zen mají nejodolnější podrážku (Vibram Spyder II) co jsem kdy na nízkých botách měl, a podrážka je dost robustní, nepíšeš spíš o botách Scarpa Mojito? ty mají podrážku Vibram Spyder která je měkčí, a taky není tak robustní jako Vibram Spyder II
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » stř bře 29, 2017 10:21

Jen doplňuju link na tu Planiku. Model Walker a Vintgas. Myslím, že by stály za vyzkoušení. http://www.planika.cz/planika-trekingova-obuv.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » stř bře 29, 2017 17:30

Koukam, ze Vintgas vypada jako plagiat Meindl Laredo. To bych radej koupil original, je fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2017 18:57

Vzdyt Planika je taky Meindl, tak se nediv :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » stř bře 29, 2017 18:59

Coze? Muzes to nejak rozvest?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2017 19:25

apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » stř bře 29, 2017 19:35

Aha, diky, zajimave :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2017 19:42

Pokud si dobre pamatuji, tak jistou dobu Planika byla na velky krach a kdyby ji tehdy nekoupil Meindl, dnes po te znacce obuvi neni ani stopa. Meindl jim potom vybavil tovarnu a pridal cast svoji technologie (bohuzel, z obcasnych kusych zprav a zkusenosti mi prijde ze vcetne problematickych mist).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » čtv bře 30, 2017 8:04

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » ned dub 2, 2017 6:14

Vážení,
moje drahá 3/4 se za chíli vzbudí a nejspíš pojedeme do Práglu a při té příležitosti by se ráda poohlídla po nějakých pohodlných botkách, typově jako náhradě za Garmont Montello. Podstatná je prostorná špička a ne moc tvrdá podešev. Můžete mi prosím pinknout nějakej tip? Dík.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » ned dub 2, 2017 10:07

Za mě Asola na kopytu Natural - např. Asolo Digital v Hanibalu. Narozdíl od ostatních Asol jsou vepředu příjemně široké.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod dudy » ned dub 2, 2017 10:51

To je Budovi hovno platný, páč v Hanibalu maj v neděli zakrýto.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » ned dub 2, 2017 15:00

Vidíš, to mě nenapadlo. Ty Asola mají ještě na Strossmayerově náměstí ve Ferrinu, ale protože e-shop a obchod nejsou propojené (tj. mají velmi podobnou nabídku, ale kamenný obchod ji má menší), tak těžko říct, jestli tam něco mají. A ano, teď je mu to na nic prozměnu proto, že už je pozdě, ale i tak jsem to zkusil :)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod booze » ned dub 2, 2017 20:09

mitau píše:Za mě Asola na kopytu Natural - např. Asolo Digital v Hanibalu. Narozdíl od ostatních Asol jsou vepředu příjemně široké.

Zas tak moc ne. Nosim je do mesta a obcas mam po celem dni otlacene malicky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Brasi » pon dub 3, 2017 13:03

Zdarec můžu se zeptat do jaké verze Scarpa Zen bych měl jít, nejvíc sympatická je mi zatím celokožená zen a je nějaký důležitý rozdíl mezi zen lite a zen pro nebo jestli by jste mi nedoporučili nějakou alternativu :).
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » pon dub 3, 2017 16:53

- to záleží na tom z jakého materiálu chceš mít boty, a nebo jestli chceš i membránu, já vidím rozdíl hlavně ten co jsem nedávno napsal viewtopic.php?p=473941#p473941, plus to, že Zen Lite mají svršek z větší častí hadrový
- cca podobné třeba Asolo Magix MM, Asolo Runout GV MM, Asolo Salyan GV MM, Asolo Salyan MM, La Sportiva Boulder X, Millet Friction
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod petrasek1 » sob dub 8, 2017 1:18

zdárec členové fóra. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s botama KEEN Durand Low WP . Jak moc dlouho vydrží každodení nošení převážně město občas nějaký lehčí terén. Mám docela blbý nohy tak se mi botky po nějaké době k jedné straně sešmajdaj a dovnitř pak krásně nasávají vodu. Jak moc jsou pohodlné a jak dobře větrají? Děkuji za postřehy a doporučení. Vím že do města je toto asi zbytečnost,ale po špatných zkušenostech s levnýma botama už kupuji jedině trošku lepší outodoorovky.
Pan Murphy pravil Co se má pokazit tak se taky pokazí!
Já dodávám Platí to všude! Co nemůžeš pokazit dnes odlož na zítra.
Omlouvám se za pravopis,ale mám dysfunkci a pravopis mi dělá trošku potíže.
petrasek1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: pát říj 16, 2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » sob dub 8, 2017 18:48

za cca stejné peníze koupíš boty od lepších výrobců než je Keen, třeba od Asolo, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa
Naposledy upravil fps dne ned dub 9, 2017 18:30, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » sob dub 8, 2017 23:21

To jo, treba tohle body vypada mnohem lip, nez Keen :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 9, 2017 7:07

mam keen durand mid, do mesta bych je zbytecne neojizdela, ale to asi spis s mym problemem sehnat jakykoli boty:D

maj jakousi membranu a jak sou celkove "tlusty" jakoze ne tenkej kus latky, tak vnich je celkem teplo a ta membrana jeste napomaha k tomu drzet vsechnu vlhkost vevnitr. Naposledy sem v nich byla venku nekdy koncem brezna a ted uz je asi vubec az do podzimu nosit nebudu. Ponozky nosim dvoje a nekdy ze zacatku brezna kdyz se oteplilo nad 15°C tak sem musela ponozky co dve hodiny menit, protoze byli durch a i pres dvoje fusky na noze to proste nebylo ono a ta vlhkost vubec nestihala odchazet pres komin.

Jinak mi prijdou paradne pohodlny i pres to, ze mam asi o 3 cisla vetsi:D zatim nachozeno malo, neco kolem 400km a sou porad jako novy (a spinavy). Nemusela sem je ani moc rozchazet, proste sem je nazula a sla asi na 20km vylet a pohoda, akorat proste na jaro/leto podle me vubec nejsou vhodny natoz do mesta, kde pak vsude kde se vyzujes budes mit zpoceny fusky... (bych do mesta na bezny noseni vubec membranu nenosila teda)

fps: ja bych ty keeny zas tak nezatracovala. teda aspon proto, ze sou asi 2x sirsi nez ti "lepsi" vyrobci, k cemu to je ze sou lepsi kdyz mas nohu ve sveraku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » ned dub 9, 2017 18:36

já kdybych nemohl sehnat boty na svou nohu, tak bych si raději nechal ušit boty na míru než abych kupoval něco od keen
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron