Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod martin55 » pon črc 9, 2018 19:09

ahoj,

chtel bych si koupit nízke trekovky. Do lehčího terenu,šumava,beskydy,jeseníky,krušné hory, vylety na hrady a podobně...problem je, že mam široky nart,vetsí prsty a velikost 46eu. Třeba v poho se měl merrelly(všechny snad co sem mel), zkoušel sem i garmont trail beast gtx nebo grisport 97 a to bylo ok...ale asola treba vubec, moc uzké.

Tak sem chtel zeptat, na ktere znacky se zamerit, že mají širší prední část boty. nejsem tak zkušeny a tady je vas hodne. budget je 4000kč...díky za rady!
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod zonn » pon črc 9, 2018 21:16

Uz jsem vicekrat na sirokou nohu doporucoval Teva Riva.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » úte črc 10, 2018 23:17

hele nechci vás tady škádlit, ale fakt jsem zjistil, že v Decathlonu je super výběr bot, který mají bezkonkurenční poměr cena/kvalita a hlavně pohodlí.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 11, 2018 6:25

se ptal na siroky, jediny co je v decathlonu siroky a na nohy sou ploutve :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod martin55 » stř črc 11, 2018 14:22

tak jasne, proste nevím znacky krom asola, ktere šijou užší boty. napr. ten merrell dela rozmerove super boty, ale ta kvalita no....ten decathlon, nejbliz ho mam do hradce k., s nabidkou nevim, znam jen z decathlonu quechua, to se asi garmontu či asolo nevyrovná, či?...
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » stř črc 11, 2018 15:02

No pak je ještě jiná cesta - boty na míru.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod martin55 » stř črc 11, 2018 16:01

nejak si nerozumíme. na míru určite ne
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 11, 2018 18:37

no a lowy renegade wide by nebyly? ty sou jakoze sirsi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » čtv črc 12, 2018 7:20

martin55 píše:proste nevím znacky krom asola, ktere šijou užší boty
Ehm, zrovna Asolo sije jedny z nejsirsich (a slusne kvalitnych) nizkych bot, co jsou u nas k sehnani... Ale zavisi to model od modelu - nektere jsou hodne uzke a nektere zase hodne siroke. Moje soucasne nizke boty jsou Asola a zkousel jsem asi pet ruznych modelu, takze tak trochu vim o cem pisu.
Konkretne Shivery jsem nikdy nezkousel, ale u toho typu snerovani az do spicky bych u nizkych bot (libovolneho vyrobce) ocekaval spise uzsi vepredu. Jeste (nejenom) u Asola je taky dobre vedet, ze neni 46 jako 46 - podle modelu muze byt rozdil klidne jedno, jeden a pul cisla, nekdy nahoru, nekdy dolu. Navic obcas vyrobci taky meni jak velikosti tak i kopyto pri ruznych inovacich a modelovych rocich :twisted:.
Dalsi vyrobce, ktery dela rel. sirsi nektere boty je Salewa a i nektere Mammuty nejsou spatne.
Bohuzel, tady Ti nezustane zadna jina moznost nez si boty osahat a osobne zkouset. Protoze pocit dostatecne sirokosti, resp. uzkosti zavisi i od tvaru Tvych nohou. Uz jsme na OF parkrat resili, ze hodne siroke boty pro jednoho byly uzke pro jineho a naopak - duvodem bylo, ze kazdy potreboval mit sirokou botu jinde a jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod martin55 » sob črc 28, 2018 17:20

tak nakonec sem koupil Garmont santiago low gtx. jeste byly ve hre asolo shiver ale zdáli se mi dost mekké... snad sem udelal dobře
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod martin55 » úte srp 7, 2018 17:16

Ahoj no tak super chtěl sem je prodat, ale teď sem je naposled vytáhl a Mega problém po kterém sem nemohl ani dojít domů - ten přechod kůže na goretex na pate viz foto, brutálně reže do paty - na obou botách. Teď nevím co stim.. Na začátku byly v pohodě... I v krámě.. Ale tohle se nedá nosit... Reklamace? Normální mi to nepřijde... Naslapano ubohych 20km...foto zde: https://ibb.co/n6Aq5e
Naposledy upravil mike dne stř srp 8, 2018 1:02, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho sveho (!) predchoziho prispevku
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » čtv srp 9, 2018 7:56

Pokud by to nešlo vyreklamovat...

Zkusil bych to přelepit kouskem náplasti. Jasně, že tu náplast budeš muset obnovovat, ale podle mého se ten přechod po čase otlačí tak, že to pak půjde i bez náplasti.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod remy77 » ned zář 16, 2018 12:21

Su sice bez membrany, ale nechcem zakladat dalsie vlakno.
Neskusal niekto, alebo nejake skusenosti s Montura change 93? https://www.monturashop.cz/sk/montura-change-93-1/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

nizke rekove boty

Příspěvekod citizen555 » ned říj 7, 2018 7:47

Dobry den pani , hladal som nizke trekove boty na nosenie do hor ako fatra ,Tatry atd nasiel som model salewa wander hiker gx tak som ich objednal boty su super ale na päte to dost škre o achylovku a co potom ked ich mam mat 7h na nohach a co citam aj zahranicne recenzie tak vraj robia pluzgiere bojim sa toho nestastneho presitia tam zak ich idem vratit ,viete mi poradit nejaky dobry spolahlivy komfortny model v tejto kategorii na celodenne tury? Moze byt aj bez membrany keby su kozenne pozeral som aj model salewa mtn tranier alebo millet tridend guide.

Dakujem
Naposledy upravil mike dne ned říj 7, 2018 18:07, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno, nezakladej prosim duplicitni vlakna
citizen555
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 24, 2017 16:02

Bota do přírody na výlety a na hory = do 2 000 Kč

Příspěvekod MrPierc » ned črc 14, 2019 6:56

Dobrý den,

po špatných zkušenostech s nákupem bot ven, jsem se rozhodl, že si koupím něco lepšího.
Několikrát jsem si koupil boty ven v Intersportu či Sportisimu značka Loap atd (800 - 1 000 Kč).
Ty boty mi vidržely asi půl roku = rozlepená podrážka, prasklé boky v ohybech, do podrážky tekla voda. Hrůza.

Určení: Výlet s rodinou do přírody, na výlety, nekotníková obuv. Žádný extrém v chození, ale chci, aby to něco vydrželo a měl jsem jistotu v tvrdé podrážce a spoleh na dopad. Cena do 2 000 Kč, stejně je nebudu mít 10 let (už jen z hygienického hlediska).


Můžete mi poradit nějakou značku nebo typ bot, kde neudělám v kavlitě chybu či krok vedle? :t:t
Boty si chci vyzkoušet osobně, místo nákupu Hradec Králové.


Děkuji.



*Co značka Weinbrenner? Mám od nich zimní boty a drží již 5 let.

https://www.bata.cz/kategorie/inspirace ... ni-podesvi

https://www.bata.cz/kategorie/inspirace ... isky-cerne


Nebo tyto typy?:

1) https://www.sportisimo.cz/columbia/cons ... 0&panske=1
2) https://www.sportisimo.cz/merrell/yokot ... /?panske=1
3) https://www.sportisimo.cz/adidas/terrex ... 6&panske=1
4) https://www.sportisimo.cz/salomon/toneo ... /?panske=1
Naposledy upravil MrPierc dne ned črc 14, 2019 7:43, celkově upraveno 1
MrPierc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 4, 2012 13:20

Re: Bota do přírody na výlety a na hory = do 2 000 Kč

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 14, 2019 7:07

Výrobce Grisport, model Sarca, prodejna HUDY sport, cena cca 2300Kč. Celokožený svršek, límec vevnitř nad kotníkem také kůže. Bratranec je má cca 2-3 roky, minulý rok jsme šli cca 54km Svrateckou vrchovinou a pochvaloval si. Z počátku kůže tužší, po čase změkne a je vláčnější.

edit: až teď jsem si všiml, že chceš nízké....
edit2: přesouvám...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod akrij » pon črc 15, 2019 13:50

Ty Merrell Yokota mám, koupil jsem je začátkem roku a nosil denně asi 4 měsíce a není na nich skoro nic znát. Předtím jsem měl také podobné Merrell tahal jsem je od podzimu do jara kromě sněhu a sraček a vydržely 3roky pak se začly trošku párat, za mě úplně v pohodě.
akrij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 14, 2014 13:47

Re: Bota do přírody na výlety a na hory = do 2 000 Kč

Příspěvekod fps » úte črc 16, 2019 13:26

MrPierc píše:Můžete mi poradit nějakou značku, kde neudělám v kavlitě chybu či krok vedle? :t:t

Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa, akorát že od těchto výrobců nekoupíš boty do 2 000 Kč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Lasisko » sob srp 3, 2019 22:09

Ahoj, mohu se zeptat na váš názor na tyhle Salomony?

https://www.4camping.cz/p/panska-obuv-salomon-outline-gtx/#117602

Chválili je v D-testu, tak mě zajímá, jestli s nimi má někdo zkušenosti. Ta cena se mi velmi líbí. Měl bych to na procházky se psem do 10 km a tůry tak max do 30 až 40 km. Všechno v lese a terénu.
Lasisko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 3, 2019 21:45

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod adal » ned srp 4, 2019 16:47

Mám podobné nízke salomony asi 4 roky a jsou ok, až na vychozený vzorek
Na chození se psem a lehký teren, bych bral nějaké běžecké boty bez membrány, klidně z decathlonu.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod fps » pon srp 5, 2019 14:27

za mě Salomon nebrat, doporučuji si raději něco připlatit za kvalitnější značky, třeba za Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pon srp 5, 2019 15:25

Pokud Ti sednou, na predpokladane pouziti by mohly byt dobre.
adal píše:Na chození se psem ... bych bral nějaké běžecké boty bez membrány.
Jediny problem je, ze pes chce ven i kdyz chcije a nejsem si jisty, ze panicek potom oceni vetsi prodysnost nemembranove obuvi, kdyz bude mit v nem rybnik :-).
Spise je otazka, jestli je idealni spojit boty na venceni psa (za kazdeho pocasi) a "tury do max 30 az 40 km".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod adal » pon srp 5, 2019 15:51

tak předpokládám, že u baráku zvládne psa vyvenčit i v pantoflích od manželky :D
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Lasisko » pon srp 5, 2019 21:12

Tak na vysvětlenou. Ano, pes chce vyvenčit v každém počasí a nestačí mu oběhnout párkrát ulici, není to žádná přerostlá krysa, ale 70kilovej mastodont :)
Ale vážně. Já chodím venku za každého počasí, v létě i zimě, přes den i za tmy, je mi to jedno. Mám to jako takovej brain cleaning po náročném dni v práci, vypadnout od lidí. Samozřejmě ne každý den. Můj požadavek není za každou cenu GTX boty. K vánoců jsem dostal finanční poukaz do sportisima a já přemýšlím celý rok, za co ho utratit a boty jsou dobrá volna. Bohužel mým příbuzným nikdo včas neřekl, že sportisimo je tak trochu nic moc.
Já bych rád boty okolo těch 2 litrů, aby vydržely a byly pohodlný. Vlákna jsem tu pročítal, ale z těch cen se mi protáčely panenky.
Lasisko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 3, 2019 21:45

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod HonzaS23 » úte srp 6, 2019 10:59

Já bych se Salomonů zas tak nebál. Je fakt , že pár let prý stála tato značka za ho... . Ale od modelu 2018 je každý kdo je má , tak je chválí. Já mám cca 10 let Salomony, ale používal jsem je jen na kolo a na tom jsem toho moc nenajezdil. Letos na jaře jsem taky pátral i tady a nakonec jsem na turistiku pořídil Salomon XA pro 3D. Pohodlná bota od prvního obutí, přestože mám trochu problematické nohy.
Zatím tedy spokojenost. Něco přes 2000,- a koupil jsem už nevím kde.
Samozřejmě ještě lepší jsou jejich vojenské verze "Forces" , ale to už je cena srovnatelná s ostatníma značkama co ti tady doporučují. Pokud vydrží spokojenost s touto značkou tak mám vyhlídnuté :
https://www.marines-shop.com/boty/salom ... nger-green
HonzaS23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 7, 2012 10:24

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » úte srp 6, 2019 11:13

Ten terminus technicus "vojenská verze" vychází z faktu, že je má nějaká armáda oficiálně ve výstroji?
Naposledy upravil budo dne úte srp 6, 2019 17:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 6, 2019 13:01

Ne ten vychází z toho, že jsou zelený :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod HonzaS23 » úte srp 6, 2019 13:13

Koukám , že většina zdejších je proti této značce zaujatá.
Já jen odpovídal "Lasiskovi" na dotaz......moje zkušenosti.
HonzaS23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 7, 2012 10:24

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 6, 2019 14:56

To byl jen vtípek ;). Nějaký věci od Salomonu mám a funkčně jsou dobrý, jen ta životnost mi přišla trochu slabší. Za plnou cenu bych to nekupoval, ale ve slevě proč ne. Taky jsme měl jedny boty od Salomonu, tenkrát to byl jejich nejvyšší model pohorek. Byly hodně lehký a pohodlný, podrážka dobře držela. Nejsou to ale boty do vysokých hor a na mačky, tak se hodně ničí. T5eba do Tater mi přišli super a byl jsem s nimi plus mínus spokojený. Mám od salomonu kšiltovku na běhání a po tom co jsem jí ztratil jsem si jí koupil znovu protože byla prostě dobrá :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » úte srp 6, 2019 17:53

HonzaS23 píše:Koukám , že většina zdejších je proti této značce zaujatá.
Já jen odpovídal "Lasiskovi" na dotaz......moje zkušenosti.
Netřeba si to hned vykládat takhle. Já se ptám zejména proto, že dneska se jako "army" tváří kde co a ve skutečnosti to jsou většinou jen horší či méně špatné šunty, které se tváří jako vojenské vybavení. A ten shop Tebou odkazovaný na mne tak působil. A i ty boty od pohledu (kvalitu nehodnotim) vypadají, že je žádná armáda oficiálně ve výstroji nemá. Tak jsem se zeptal.
Přitom hodně army originálů je za půlku ceny a 3x tak kvalitnější, než ty jejich komerční špatně kopie... Příklad za všechny UK Windproof MTP SMOCK
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Boty