Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř čer 17, 2020 16:06

Prave ze ja jsem si presne toto myslel vzdy - a z toho omylu me vyvedlo zkouseni. Bylo vedro, vlhko, noha se potila ve vsem, i bosa. A kupodivu, v crocsech ne ze se to nezhodsilo oproti sandalum, ale prave naopak... A az na to, jak mi sedely byla chuze v nich hodne pohodlna a prijemna. Samozrejme na rovnem podkladu, ne v terenu.

Ale jasne, ze z jednoho zkouseni se nedaji delat dalekosahle zavery, jen mi to dost zmenilo pohled na ne. Asi tak.
Dlouhodobe zkusenosti Ti at poskytnou jini - napr. grco psal nekdy, ze je pouziva skoro na to, co jsem premyslel ja.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » stř čer 17, 2020 17:10

Souhlasím s Apukou :)
Ono právě že jsou nesavý.
Původně jsem je měl v batohu, že budou do moře, na pláž, do sprch, nebo ráno/večer..... Jenže vyšší moc rozpálila cesty natolik, že po dvou dnech v gtx nízkejch botách jsem už nemohl jít dál... Tak jsem dal boty do batohu, na nohy crocsy a pokračoval. A vono to bylo lepší, než jsem čekal :) To byl taky nápad, brát si do takovýho klimatu boty s gtx :D holt první několikaměsíční výlet no..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Jaké vybrat boty

Příspěvekod Rosta » ned črc 12, 2020 16:56

Ahoj...jsem tady novej a dopředu říkám jsem nováček a rád si nechám poradit.Chtěl bych chodit na pěší tury,stezky,cesty,nějakej lesní terén...žádnej běh.Mám hodně ploché nohy a od narození zkrácenou achilovku tudiž i o jeden cm kratší nohu a můj problém je ten že při delším chození nebo stání mně hrozně bolí po odpočinku kotník kde je i athroza.Když si dám tvrdé boty neodpružené tak mám zaděláno na malér ale pokud si dám třeba běžecké Nike AIR tak to není žádná hrůza,bolest skoro žádná.Ale nastal čas koupit nové boty a já našel tyto dvoje které se mi zamlouvají jak barvou tak i utlumem nárazů při chození. viz níže,Bohužel našel jsem hodně špatných komentářů a fotek bot zákazníků na zn.Salomon.Odlepená podešev nebo prasklá,nebo roztržená membrána atd atd...Prosím o radu...někde se totiž psalo i to že některým obchodům Salomon dodává stejné boty jako jinde ale nižších kvalit.

https://www.sportovna.cz/boty/bezecke-boty/obuv-salomon-xa-pro-3d-gtx-m-modra-cervena/

nebo tyto...nevidim ale rozdím mezi těma nahoře
https://www.sportovna.cz/boty/outdoorove-turisticke-boty/obuv-salomon-xa-pro-3d-v8-gtx-w-modra-cervena/

nebo
https://www.sportovna.cz/boty/bezecke-boty/obuv-salomon-xa-pro-3d-modra-cerna/

Děkuji
Rosta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 12, 2020 16:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » pon črc 13, 2020 1:15

Ahoj, tve vlakno jsem sloucil sem, jelikoz nechceme, aby na kazdy dotaz bylo nove vlakno. Nejdriv prosim hledej, jestli nejake vhodne uz neexistuje a proste do nej pridej prispevek. Taky by nebylo spatne se trochu naucit forum pouzivat, editovat sve prispevky muzes primo (duplicitni jsem smazal, puvodni opravil).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nízké trekovky s membránou

Příspěvekod Bercova » pon črc 13, 2020 4:15

Ahoj, jdu k vám pro radu.
Uznali mi reklamaci na moje Salewy (po roce popraskaná gumová obsázka a odlepující se podrážka), tak celkem na rychlo sháním nové. Známý, co má prochozené kdejaké vysoké hory, mi doporučil nejlépe čtyři značky - Garmont, La Sportiva, Hanwag a Millet. Jenže v tom aby se prase vyznalo :-( Vyhlédla jsem si Garmont Dragontail MNT GTX a La Sportiva Hyper Womem GTX. Když ale vidím podrážku u těch La Sportiva, řekla bych, že mi to dlouho nevydrží. A Garmonty mi doručí až během dovolené, což by v nejhorším šlo, ale radši bych to pořešila ještě tento týden. Mohli byste mi doporučit něco šikovného, když chodím několikrát týdně, plus minus 15 - 20 km (max je 52), hodně asfalt, ale najde se i dost lehčího terénu (žádné lození po skalách), šutry, louky. Chodím ve větru, v dešti, v bahně. Právě z toho asfaltu mám ale strach, aby mi během pár měsíců neodešla podrážka do věčných lovišť.
Díky za případné rady :-)
Bercova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 22, 2019 12:15

Re: Nízké trekovky s membránou

Příspěvekod Tomas » pon črc 13, 2020 7:35

Za mě můžu doporučit na "normální chození" třeba Garmont Trail Beast. Ty Dragontail bych už od pohledu na to co píšeš nedoporučil, ta bota bude na pohodlný chození po asfaltu příliš tuhá. Je to prostě jen nízká pohorka do hrubýho terénu.

S LaS nemám zkušenosti, ta značka mě něják celkově minula.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nízké trekovky s membránou

Příspěvekod Lipon » pon črc 13, 2020 13:32

Proč zakládáš nové téma, když tady už stejnojmenné je?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod pavproch » pon črc 13, 2020 13:57

Sloučeno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Bercova » pon črc 13, 2020 16:17

Omlouvám se za nové téma, na mobilu se mi to nějak divně zobrazovalo a tohle téma jsem vůbec neviděla :-(

Na ty Trail Beast jsem se taky dívala, jenže ji všude značí jako pánskou botu - já jsem ženská :-) Pánské boty mi vždycky i v tom nejmenším čísle byly velké. Měla jsem kožené Gritexy, ty se zdály perfektní, ale po pár km mi začaly tak odírat malíčky, že jsem myslela, že dojdu radši bosky. Salewy se zase po roce začaly rozpadat. Mám obecně problém vybrat botu, která mi bude sedět, věčně mi je např. 40 malá a 41 velká, mezitím nic (a když už něco, tak to taky nesedí). Případně můžete doporučit nějakou jinou značku, která vyrábí kvalitní boty? Kámoš je fakt spíš na ten těžší terén, já tady kolem mám spoustu asfaltu, i když se mu často snažím co nejvíc vyhýbat. Toho je všude tolik, že se v tom fakt ztrácím...

PS: Samozřejmě jdu pročíst celé tohle téma :-)
Bercova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 22, 2019 12:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 16:33

Ja sice nejsem priznivcem bezeckych bot na (terenni) turistiku, ale v tomto pripade, kdyz Tve cesty jsou "hodně asfalt, ale najde se i dost lehčího terénuL, bych se radeji dival po trailovych nebo "univerzalnich" (tj. lehky teren i asfalt) bezeckych botach. "Trekovky", i nizke malokdy budou mit podrazku do terenu, tj. na asfaltu odejdou. Na bezeckych spise najdes neco, co vice vydrzi - tam zase odejde pruzeni :-).
Si myslim, ze bys mela zajit nekam do obchodu s vetsim vyuberem (nebo navstivit nekolik) a zkouset a zkouset. A vzit si, co bude nejlip sedet.

Kvalitni boty vyrabi mnoho vyrobcu, krome tech spomenutych napriklad Asolo, Mammut, Meindl, Scarpa, ... - ale i Salewa. A nemusis prohloupit ani u Adidasu, Nike, Pumy, Asicsu, ..., dokonce nekdy ani u Salomonu. Problemem je, ze u kazdeho se najde sem-tam model, nebo (to zvlaste) serie, ktery/-a neni uplne povedeny/-a. Nebo nekteri vyrobci vyrabi stejny model (za skoro stejnou cenu) v jine kvalite pro "sportovni supermarkety" a pro znackovejsi prodejny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Bercova » pon črc 13, 2020 16:59

U nás velice není kam zajít, kromě Sportisima :-( Jeden obchůdek tu sice je (tam jsem koupila ty Gritexy), ale je dost drahý a prostě mezi babskýma botama tam není skoro nic, všechno pánské, všechno velké. Dívat se i po běžeckých botách mě nenapadlo, je fakt, že tam bych se asi Salomonu nebála - dost známých v nich běhá a jsou spokojení. K "normálním" botám od nich důvěru už nemám, měla jsem dvoje a nevydržely nic (a to jsem ani zdaleka nechodila tolik, co teď). Ty Salewy mi padly bezvadně, sice jsem do nich dala jen tenkou ponožku, tak někdy zkraje zimy, když ještě nebyl sníh, ale už byla kosa, mi v nich trochu mrzly nohy, jinak byly super. Ovšem od boty za čtyři litry čekám, že mi vydrží trošku dýl než rok a něco málo 8-[ Zase na druhou stranu kdyby se začaly rozpadat o rok pozděj, nevrátili by mi za ně peníze :-D Jinak se mi i designově dost líbí, ale prostě tohle mě zklamalo a úplně nemám odvahu do nich jít znovu... A první Salewy jsem zkoušela v obchodě jak divá, zdály se mi perfektní a ve finále mi byly úzké - naštěstí jsem je prodala a koupila další dvě velikosti přes net, tak jsem tu lítala kolem baráku jak blb, než jsem se rozhodla, které si teda nechám :-D A asi mi takové zkoušení sedlo líp než v obchodě.
Jo a Adidas, Nike - to nee, tyhle značky jsou mi protivné už tak nějak z principu :mrgreen:

Jinak ještě mi docela padly do oka Lowa Renegade GTX Lo Ws (https://www.hanibal.cz/lowa-boty-renega ... ws-id22779), ale teda mám strach z té podrážky, no :-( Jako nepočítám s tím, že boty mi vydrží třeba 5 let, ale aspoň tu záruku by mohly.
Bercova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 22, 2019 12:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Tomas » úte črc 14, 2020 8:53

Tak konkrétně u bot Lowa Renegade GTX jsem bezpečně prošoupal podrážku tak že do bot teklo spodem ještě během záruky, jinak byly jako nový :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » úte črc 14, 2020 8:57

Renegady jsem 3x reklamoval, protejkaly, praskaly švy.. Všechny reklamace do tří měsíců od koupě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Bercova » úte črc 14, 2020 9:35

Zdravím ještě jednou. Tak po tom, co jsem včera strávila večer prolézáním bot i jiných značek, mi padly do oka ještě tyhle čtvery. Po zadání tady na foru jsem stejně velice nic kloudného nevyčetla, můžu tedy poprosit o názor zkušenějších, jestli jsou některé z nich vhodné na to moje chození? Jako je pravda, že třeba těch 52 km bylo z větší části terén (hřeben Vsetínských Beskyd), ale takové ty klasické vycházky okolo 20 km jsou prostě dost asfalt. Pokud bude ta bota tvrdší, nemám s tím problém, nepotřebuju si našlapovat jak v papučích. Se psem prolézám i kdejaké roští, jak já říkám, že tam už ani rozumné divoké prase nevleze :-) Takže tak.

1) Meindl Literock GTX https://www.botymeindl.cz/eshop/meindl- ... aquamarin/
2) Meindl Caracas Lady GTX http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=424
3) Scarpa Cyrus GTX LD https://www.scarpa.cz/boty/cyrus-gtx-ld-30013/

Moc díky za nějaké zhodnocení. Za ty peníze už bych fakt chtěla něco, co bude vyhovovat :t:t

EDIT: teď se mi načetly další odpovědi, děkuji, Lowy vyřazuju :axe:
Bercova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 22, 2019 12:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » úte črc 14, 2020 11:05

Zkus se podivat jeste na Asola (tady mas jen damske). Ale stejne musim znovu zopakovat, ze boty se nekupuji podle toho, jak se libi ale hlavne jak sedi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Bercova » úte črc 14, 2020 12:54

Za odkaz na Asola děkuji, podívám se. Já ty boty budu brát z netu, takže nejdřív jdu po tom, aby se mi líbily (např. ty běžecké jsou jak barevný cirkus, boty do modra nebo oranžova snesu, ale ty často šílené barevné kombinace nechci), pak se mrknu, co se o nich píše a nakonec se stejně zeptám na názor na konkrétní model např. tady, protože o tom vím kulové a tady je šance, že narazím na někoho, kdo mi dokáže poradit, jestli ty boty mají vhodnou podrážku na tu moji turistiku :(( Viz. ty Lowy. Jasně, že můžu pak trefit špatný kus nebo mi nebudou sedět a budu hledat zase jiné, ale ta zkušenost druhých lidí je pro mě důležitá, nechci boty, které budu každých X měsíců reklamovat...
Bercova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 22, 2019 12:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » úte črc 14, 2020 18:02

Bercova píše:2) Meindl Caracas Lady GTX http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=424

Tohle muze byt OK, ale primou zkusenost nemam. Nosim uz hodne dlouho Meindl Laredo (mam paty nebo sesty par), ktere vypadaji podobne a maji i damskou verzi treba tady (3990 je normalni cena, sleva je falesna).

Nosim je hlavne do mesta, ale jeden par jsem spotreboval na denni kondicni vychazky. Tenkrat 5 - 10 km a asi tretina po asfaltu. Vydrzely asi 3000 km, coz je skoro trojnasobek vydrze bezeckych bot, na ktere jsem presel pak. Lareda maji podstatne pevnejsi podrazku a diku tomu podstatne vic vydrzi. Asfaltu se bat nemusis, na ten jsou v podstate delane, ale bezny teren u nas taky v pohode. Kdyz ti teda staci nizke boty. Nebal bych se je vzit ani na Milesovku :twisted: (na rozdil od bezeckych Inov-smejdu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Bercova » stř črc 15, 2020 4:40

Díky! \:D/ No já mám od začátku roku nachozených přes 1 100 km (vzhledem k letošní zimě víceméně všechno v těch Salewách) a podrážka byla ošlapaná, vložka už taky byla zralá na výměnu, ale na cestách jsem to nijak nepociťovala. Kdyby mi normálně odešly do věčných lovišť, šla bych do nich klidně znovu, ale takhle mě odradily. Je mi jasné, že žádné boty nevydrží věčnost a že si nejspíš příští rok koupím ještě jedny a budu je střídat, ať mi dýl vydrží a ať mám něco do zásoby, kdyby umřely.
Bercova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 22, 2019 12:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » stř črc 15, 2020 18:02

S touhle kilometrazi si muzes dovolit zkouset, jelikoz ti zadne boty nevydrzi vic, nez rok a pul. Ono to teda zalezi i na vaze, ale u mne je 3000 km maximum, kdy uz je podrazka skoro fuc. Myslim, ze nektere z tech nizkych kozenych Meindlu za pokus stoji, osobne bych doporucil ty Lareda, jelikoz to vypada, ze minimalne damske se prestaly delat a za rok uz je nekoupis. Ale samozrejme zalezi na tom, jestli a jak ti sednou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Boty Merrell zkušenosti

Příspěvekod Juriss » čtv črc 16, 2020 15:29

Zdravím
Má někdo zkušnosti s těmihle botami?
Merrell ACCENTOR SPORT GTX
https://www.sportisimo.cz/merrell/accen ... tx/237192/
Uvažuju s něma nějaké klasiky ve VT jako Terýho chata atd. taky asi Roháče. Teď v hlavní sézoně. Myslíte že to stačí?
Juriss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 9, 2020 18:23

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2020 16:35

Slouceno. Fakt tu nechceme mit vlakno na kazde boty. Plus melo spatny nazev.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Bercova » čtv črc 16, 2020 21:40

No zkoušet si úplně nemůžu dovolit, nemám žádného sponzora :finga: No, tak holt to asi bude loterie. Něco musím vybrat, protože ty moje staré Merelly jsou fakt peklo, po včerejších 16 km s psiskem mám patu plnou puchýřů, zítřejších plánovaných 16 asi fakt radši už dojdu bosky :t:t
Tak teda všem díky za názor! [-o<
Bercova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 22, 2019 12:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 21:43

Já dospěl do stadia, kdy jsem si řekl, že chodit u nás v létě po lese v těžkých pohorách je přeci jen přežitek. A tak jsem se rozhodl pořídit nějaké nízké kožené s membránou. Nejdřív jsem chodil po obchodech a rozhlížel se co a jak vypadá. Pak jsem si nějaké vybral a objednal domů. S prvními botami jsem spokojený. Možná si je i nechám.

Asolo Space GV MM
https://asolo.cz/produkt/space-gv-181175?v=110807

Ale ještě vyzkouším i ty další. Jsou to tyto:

Asolo Grid GV LTH MM beluga/A855
https://asolo.cz/produkt/falcon-low-lth-gv-185378?v=111567

ASOLO FLYER LTH
https://asolo.cz/produkt/flyer-lth-182615?v=111368

ASOLO PIPE GV
https://asolo.cz/produkt/pipe-gv-174639?v=109492
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 17:10

Chci se zeptat na stav kůže u bot HUECO ADVANCED MID GTX od Mammuta
https://panska-obuv.heureka.cz/mammut-mammut-hueco-advanced-mid-gtx-men-cerna/#

Na jedné botě je kůže taková zkrabatělá. Úplně to není u nových bot běžně k vidění, tak se chci zeptat o čem to svědčí. Jestli je to dlouhým a nevhodným skladováním (že je ta kůže vysušená) nebo nějakým zkoušením? Na druhé botě to k vidění není. Pak má ta bota na okraji podrážek místy takové škvíry, jako při odlepování. Viz foto. Má někdo s těmito botami zkušenost? Tyto jsou nejspíše na vyměnění, ale kdyby měli bez těch mezírek,tak o nich uvažuji, protože jsou pohodlné, celokožené s goretexem a jsou nad kotník. Na druhou stranu tak kůže ve mně nějakou odolnost nebo výdrž nevzbuzuje. Poté se mi příliš nezamlouvá ten textilní svršek, který bude náchylný na roztržení někde od ostružin třeba. Pak pochybuji o odolnosti té vycpávky na patě, která je přišitá jen na spodní straně.Viz foto. Tak nevím.Boty jsou pohodlné a padnou mi, ale ty ALE...

1.jpg

2.jpg
2.jpg (85.6 KiB) Zobrazeno 9147 krát

3.jpg
3.jpg (76.38 KiB) Zobrazeno 9147 krát
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pon črc 27, 2020 8:41

Muj nazor na to krabateni je, ze tu botu nekdo zkousel a zkousel ji docela dlouho. Zkrabatele je to vzdy v mistech ohebu - navic se mi zda, ze dotycnemu byla ta bota trocha velka/siroka, jinak by se ohybat u toho siti nemela. Toto ale nevylucuje vysusenou kuzi.
Ta svira s odlepenim podrazky moc duveryhodne nevypada... Ale ta vycpavka na pate drzet muze, myslim, ze je to schvalne prisite pouze ze spodu, aby se mirne mohla pata hybat do boku.

Ta bota by mela byt z lestene "plne kuze" (Vollleder), tj. by mela vydrzet vic nez nubuk. Jen nevim, o jakem textilnim svrsku pises, ja tam vidim textilni material jen kousek tesne pod kotnikem a ve vrchni casti jazyka, navic spise to tam vypada, ze je to kvuli vyztuzeni/vymekceni, pod nim je nejaka pena. Toho bych se nebal. Ostruzini muze znicit klidne i kuzi, ale spise bych rekl, ze v tomto problem s touto botou mit nebudes.

Ale botu jsem v rukou ani na nohou nemel, takze hodnotim jen podle obrazku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 9:01

Díky.
Ty škvírky má na obou botách asi tři čtyři. Kvůli tomu to budu vracet.Otázka je, jestli je to kusem nebo je to celé mamutí šlendrián. Zkusím se zeptat, jestli mají jiné. Ten textilní svršek je několik cm dolů, z těch mých fotek to není úplně vidět. Mám zkušenost, že ten textilní svršek dokáže poničit i suchý zip na nohavicích u kalhot. Rozhoduji se mezi těmito a pak od Asola:

Asolo Space GV MM
https://asolo.cz/produkt/space-gv-181175?v=110807
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pon črc 27, 2020 9:24

Slovo "textilní svršek" je hodně širokej pojem....
Já nosím výhradně textilní boty, s ostružiním problém nikdy nebyl /narozdíl od třeba bundy/. Jediný co, tak jsem si svojí blbostí rozdrbnul bok boty o kámen, mám se čumět pod nohy.... Ale žádná tragédie, není to tak hluboký, že by byl vidět goráč a ripstop na tý botě funguje skvěle. Vím jen, že to je "ripstop nylon", ale jaká síla, jakej konkrétní, čert ví...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 9:27

Etheric píše:Slovo "textilní svršek" je hodně širokej pojem....

Tak je to vidět na té fotce v odkaze.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pon črc 27, 2020 9:56

Nepoznám z obrázku, zda je to PAD, PES, ani jak je odolnej. Pokud jde o tu patu, máš přes ňu kalhoty nebo návleky ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pon črc 27, 2020 13:14

Ethericu, myslim, ze je to suma fuck. Ty kousky nejakym odolnejsim textilem obalene peny jsou nasite na kuzi a sluzi asi opravdu jen jako vyztuzeni pro patu. Alespon podle fotek, co jsou u Hudy, maji tam dve verze, jedny s GTX a druhe bez, v jednech je "plna kuze" ve druhe je "velur". Videt to dobre na fotce tady.
Kazdopadne si myslim, ze se nic nestane pri beznem pouziti. Pokud se nekdo bude chtit predirat starym ostruzinim, kde budou centimetrove trny a zachyti se do toho, tak si myslim, ze boty ho budou zajimat jako posledni, bude rad, kdyz se z toho dostane v "necem" a nejenom v carech byvaleho obleceni :-).

Chodil jsem na houby v nizkych botach, vzdy textilnich a nikdy mi zadne normalne ostruzini, co lezi jako podrost v lesich (ne ty huste kere s nekolikacentimetru tlustymi "vetvemi" a skoro dvoucentakovymi "hroty", tim jsem nikdy nemel odvahu se prodirat) nenacalo zadne z techto bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty