Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod pavproch » pon črc 27, 2020 13:24

Jestli můžu - už sem zničil asi pět párů LaS UltraRaptor / Tempesta - což jsou textilní tenisky s GTX, používám je převážně na bush-whacking (někdy opravdu natvrdo vytýčím směr a neuhnu z něho bez ohledu na cokoli) a .... zničil sem je různě: většinou GTX přestalo goretexovat, už i rozlepená podrážka a opotřebením prošoupaný svršek byly, ale ani jednou (NIKDY!) sem neroztrhnul ten textil o trn neb jiný pichlavý/ostrý bovdel.

Tožtak k textilu na botkách vs. pichlavosti.

Samozřejmě ale nemůžu tvrdit, že pichlavosti nemají vliv (mikro dírky, poté co pichlavost projde textilním svrškem až na GTX membránu) na nepromokavost. Myslím, že tohle se stát může. Ale ještě nikdy mi žádný trn ten textil neroztrh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 15:54

Neni textil jako textil. Sitovina na Inov-smejdech se roztrhne celkem snadno. Tohohle bych se ale nebal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 18:58

Díky za sdílení zkušeností. Já od nich ale stejně nakonec dávám ruce pryč. Šel jsem je vrátit, že případně vyměním za jiný kus. Moji velikost už neměli, ale nechal jsem si ukázat jiné kusy různých velikostí a to není vadou kusu. Ty ostatní (až na jeden pár) měly také mezery mezi kůží a podrážkou nebo se ta guma odchlipovala. Ty, které jsem šel vrátit na tom byly ještě dobře oproti ostatním.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 19:10

Ten textilní výčnělek na patě jsem měl na mysli, že to na mě působilo, jak to bylo přišité jen na dolní části, tak jak vtom bude člověk chodit,ten textil se opotřebí a pak se to snadno urve nebo to začne odpadávat. Mohl jsem to vyfotit i pro ostatní, to už je jedno ale. Škoda, protože jinak mi sedly výborně a díky tomu zpevněnému kotníku jsem se v nich cítil dobře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Stani » úte črc 28, 2020 17:06

Dromedaro - čumím na tie Mammuty a netuším o akom textilnom zvršku píšeš. Myslíš nejakú časť na jazyku topánky, alebo okolo členka? Alebo len pätu?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 28, 2020 19:07

apuka píše:tady

Ten vrchní okraj pod kotníkem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 28, 2020 19:25

mike píše: Sitovina na Inov-smejdech se roztrhne celkem snadno.

Takže inov návleky nedoporučuješ? Jsem zrovna našel nějaké, které váží 43g ale jsou od inovu. Jinak jsem našel kolem 100g.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Stani » úte črc 28, 2020 20:21

Dromedaro - predsa každá trekovka má toto pod kotníkom. Je to normálna vec a nič sa ti tam neroztrhne. jediný problém je krojenie strihu pod kotníkom = či ti kotník tam nebude tlačiť a nepredre sa to, resp, ti to bude nepríjemné. Rieši sa to tenkou vložkou, alebo ak to nepômože, tak voľba iného modelu. Veľmi riešiš zbytočné detaily, v podstate tu od teba čítam len to, čo si si objednal a vzápätí vrátil :(( .

Ak ti model sedí výborne, spĺňa kritériá, tak si ho nechám a uvidím, čo to robí = získavam aj skúsenosti a viem sa potom od toho odpichnúť. Veľmi sa orientuješ len na základe toho, kto čo iný o tom povie.

Inak dík za radu k vozíku, vidím, že si nikde nebol a nepozrel sa, čo to babka má. Ja viem, nič si nesľuboval, v pohode, ale presne takto som to očakával :D . Asi tak.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2020 20:40

Dromedaro píše:Takže inov návleky nedoporučuješ?

Psal jsem o botach, o inov navlecich nic nevim. Navleky povazuju obecne za pitomost, a tak se o ne nezajimam.

Stani píše:Veľmi riešiš zbytočné detaily, v podstate tu od teba čítam len to, čo si si objednal a vzápätí vrátil

A k tomu spoustu detailu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 28, 2020 20:52

Stani píše:Dromedaro - predsa každá trekovka má toto pod kotníkom. Je to normálna vec

Každá trekovka to nemá. Třeba ty,které jsem si nechal.

Stani píše: v podstate tu od teba čítam len to, čo si si objednal a vzápätí vrátil :(( .

Čteš špatně nebo ne všechny moje příspěvky. Všechno nevracím a nevím, proč vás to všechny tak zneklidňuje.

Stani píše:Ak ti model sedí výborne, spĺňa kritériá, tak si ho nechám a uvidím, čo to robí = získavam aj skúsenosti a viem sa potom od toho odpichnúť. Veľmi sa orientuješ len na základe toho, kto čo iný o tom povie.

Nevracel jsem ho kvůli textilii,ale kvůli těm škvírám v podrážce -odlepující se gumě. Jak jsem psal... Nekupuji si boty za tři tisíce,abych je hned po vybalení lepil loktajtem. Objednával jsem více druhů bot a z nich vybíral.

Stani píše:Inak dík za radu k vozíku, vidím, že si nikde nebol a nepozrel sa, čo to babka má. Ja viem, nič si nesľuboval, v pohode, ale presne takto som to očakával :D . Asi tak.

Vždyť jsi mě s tím slušnou formou poslal k šípku. Nevím, jak si to tam psal přesně, ale něco ve stylu, že poptáváš jiný druh vozíku a ne vozík na nákupy pro babky. Byl jsem tam několikrát, věděl jsem o tom,ale nedíval jsem se na to, protože jsem to vzal, že ti je info o tomhle vozíku k ničemu. Ještě jsem si teda na základě tvých reakcí připadal hloupě, že jsem ti to nabízel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 28, 2020 20:59

mike píše:Psal jsem o botach, o inov navlecich nic nevim.

Psal jsi o textilu a že od inovu se trhá. Předpokládám, že návleky jsou také z textilu a když je na prd na botech,tak možná bude i na návlecích. Já si ty protočený oči za tento můj další nemožný příspěvek dám sám, abych ti ušetřil čas: :roll:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Stani » úte črc 28, 2020 21:41

Dromedaro - v poriadku, pardon, teda nie každá topánka má textilnú časť pod kotníkom. Reagpoval som na to, že by ma nenapadlo, ak by to niekomu mohlo vadiť a ak áno, napísal som eventuálne problémy. Inak, nepozdávala sa ti ani päta, nielen medzery v lepení podrážky. Verím, že nájdeš dokonalú topánku a to dokonca aj pri veľkosériovej výrobe.

Na vozík kašli, to len bol povzdych, že si písal k niečomu, o čom si vlastne nič nevedel a vôbec mi to nebolo užitočné, pritom ty sám tu dosť čakáš na rady k tvojmu výberu. Myslel som, že predsa len sa na ten vozík pozrieš, pretože vo výbere som mal aj taký, o ktorom si vravel, že má babka a že vozík vrže. Pýtal som sa, že či ide presne o ten rovnaký model, lebo inak je toto info k nedostatku naprd. Nakoniec z teba vyliezlo, že ani nevieš, aký model má teda babka. Ja by som bol rád a píšem to tam, keby si ti mohol upresniť, žeby to pomohlo k výberu, ale nestalo sa, ale to som očakával. To len na pripomenutie :wink:

Nevadí, už to mám poriešené, skúšam ho a divil by si sa, mal tam pár nedostatkov...a za tú cenu. Ale, ak to riadne nevyskúšam, nebudem vedieť, lebo nik iný tu taký model nemá a z dostupných info som múdrejší nebol.

Naspäť k trekovkám.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř črc 29, 2020 8:23

@Stani: I kdyz souhlasim, ze Dromedaro si dela zbytecne starosti s tou patou (mozna Tys to uplne nepochopil, ze tady je to jen jakoby "dodatecne pridane", prisite pouze na spodku, to se mu nelibilo), mne se toto reseni dokonce libi vic nez aby to bylo pevnou soucasti patni casti boty.
Ale musim se ho zastat, on primo napsal, ze boty bude vracet kvuli tomu, ze jeho velikost uz v obchode nemeli ale kdyz videl, ze i u jinych kusech v jine velikosti byl stejny problem s neporadne prilepenou podrazkou (tema "dirama" v lepeni) a jeste vetsi, tak ho presla chut si nechat poslat novy par. A to mi prijde opravdu jako problem s nejakou serii, toto by se stat nemelo a - bohuzel - kdyz to takto mas uz na zacatku na kraji podrazky, nikdy nevis, v jakem stavu to je pod ni. Na pohorkach kdyz se manzelce objevila takovato mensi "dirka" v lepeni (ale po jiste kratke dobe pouziti), tak za chvili pribudla dalsi a dalsi. V ramci reklamace to (doslova) zalepili, ale po par mesicich se hned vedle zalepene diry udelala vetsi skrz celou podrazku napric cele boty (bylo videt na druhou stranu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 29, 2020 20:39

Stani píše:Inak nepozdávala , sa ti ani päta, nielen medzery v lepení podrážky.

Ano, ale nebyl to důvod proč jsem tu botu vracel. Tu jsem vracel kvůli těm mezerám v podrážce. Za mě to vystihl Apuka.

Úplně mi není jasné, o co ti s tím vozíkem jde. Chápu, že každý to máme jinak,ale já bych se asi moc nedivil, kdyby mi někdo nenapsal poté, co mu napíšu, že se vyjadřuje k tématu o kterém nic neví a že jeho rady jsou mi neužitečné a na prd. Kdybych já měl řešit všechny tyto domnělé křivdy všedních dnů, tak musím každý den vstávat o dvě hodiny dříve.

Nemám pocit, že bych tu chtěl jen brát. Když mohu, tak se také podělím o nějaké zkušenosti nebo doporučení, žel však svými zkušenostmi nemohu konkurovat zdejším zkušeným kmetům a tak nad nimi často smajlíci kroutí očima. Ale tak třeba také jednoho dne budu sázet užitečné rady k tématům o kterých něco vím.

Stani píše: Veľmi sa orientuješ len na základe toho, kto čo iný o tom povie.

Ano, k tomu už jsem také snad skoro dospěl, že tudy cesta nevede.

Stani píše: uvidím, čo to robí = získavam aj skúsenosti a viem sa potom od toho odpichnúť.

Ano

Stani píše:Ja viem, nič si nesľuboval, v pohode, ale presne takto som to očakával :D

O tom, jak očekávání ovlivňuje výsledek, ti asi nejlépe poví Mawenzi
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 30, 2020 13:44

Ta pomačkaná kůže mi přijde normální, to e ti podle mě udělá po chvilce nošení. Ta "dirky" je na blbém místě, kde končí jaká si část tlumení a přechází to v jinou gumu. Přijde mi ta "dírka" opravdu malá. Podle mě by z toho nemuselo vůbec nic být. Kdybych zkoumal všechny boty tak podrobně a chtěl 100% preciznost při výrobě, tak si pořádně nic nekoupím.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 30, 2020 14:50

Ta dírka nebyla jedna, ale na tomto konkrétním páru asi tři nebo čtyři. Ty ostatní páry v obchodě na tom byly některé i hůř. Zrovna díry v podrážce, že se odlepuje guma, mi v pohodě nepřijde. Ty boty od Asola,které jsem si nechal žádné dírky nemají. Evidentně to jde za stejné peníze i bez nich.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 12, 2020 23:18

Dromedaro píše:Rozhoduji se mezi těmito a pak od Asola:
Asolo Space GV MM
https://asolo.cz/produkt/space-gv-181175?v=110807


Tak prozatím to vypadá, že tohle byla dobrá volba. Boty jsou pohodlné a dobře se mi v nich chodí. Ani se nemusí nijak moc rozchodit. Jsou trochu tužší,ale myslím, že to povolí postupným chozením,ale není to nic, co by snižovalo pohodlí. Jsem s nimi spokojený. Hlavně už budu vyhledávat boty,které mají to zavazování až ke špici. To jsem poprvé vyzkoušel asi před dvěma roky na botách Millet a to je věc, která mi hodně vyhovuje, že si to takto můžu různě poštelovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod biffa » pát říj 23, 2020 18:34

Ahoj, pred nejakou dobu jsem tu poptaval radu ohledne nizsich trekovek. Pri vyberu jsem toho vyzkousel hrozne moc a zjistil, ze mi nesedi uzke italske boty jako Asolo ci Garmont. Nakonec jsem sel do Lowa Zephyr mid, i diky doporuceni od kamose vojaka a po nejakych 300 km jsem velmi spokojen. Uzasne pohodlne i po celem dni chuze, pochodil jsem Vysoke Tatry a Krkonose+ jsem v nich absolvoval kurz preziti. Podrazkou to nejsou vylozene boty do velmi tezkeho terenu, ale pokud nekdo hleda univerzalni obuv, ktera by mela zvladnout klasicke hiky a zaroven byt pohodlna a nizsi, tak doporucuju.
biffa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 15, 2020 17:41

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Ractiv » pon srp 30, 2021 23:23

Zdravim, hladam radu pri vybere nizkych trekovych topanok s GTX. Moc sa vo vsetkych tych modeloch neorientujem, tak nech aspon viem ktorym smerom sa uberet. Vyuzivat by som ich chcel skor na lahsiu turistiku (napriklad teren typu Velka Fatra, pripadne planujem cestu SNP a nechem ju absolvovat v tazkych pohorkoch). Moja vaha je 105kg +batoh okolo 10kg. Takze asi by bola vhodna pevnejsia podrazka (B, pripadne A/B). Pre info, mam ploche a sirsie nohy, no mam dobru skusenost s Meindl Island Wide... v podstate su to moje jedine "kvalitnejsie" topanky s ktorymi mam skusenost, no prave na lahsiu turistiku by som chcel skusit nieso nizsie a hlavne lahsie.

celkom mi padli do oka:
https://www.veredasport.sk/obuv-lowa-ze ... nger-green
a
https://asolo.cz/produkt/space-gv-181175?v=110807
...no popravde neviem ci to niesu az moc mäkke podrazky...

Nejake skusenosti s tymito modelmi? Pripadne mozte poradit dalsie?
Ractiv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 7, 2015 15:15

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Quido » stř zář 1, 2021 18:08

biffa píše:Nakonec jsem sel do Lowa Zephyr mid, i diky doporuceni od kamose vojaka a po nejakych 300 km jsem velmi spokojen.

Lowa obecně má jedny z nej (i nejpohodlnějších) bot vůbec, nízké i vysoké... :smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Vexo » stř zář 1, 2021 22:03

Ractiv píše:celkom mi padli do oka:
https://www.veredasport.sk/obuv-lowa-ze ... nger-green

Jsou tu lide, kteri Zephyry kupuji pravidelne. Ale i Meindl dela nizke GTX boty, tzn. pokud ti sedi jejich kopyta, zkus pohledat i tam. Od Hanwagu pak model Robin GTX, to je A/B (pozor delaji i Robin Light GTX).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » čtv zář 16, 2021 6:23

Rád bych po dlouhý době vyzkoušel i jiný nízký trekovky s membránou, než Reebok. Potřebuju, aby byly lehký, poddajný /měkký/ a něco vydržely. Lowy nechcu, napadlo mě tak kouknout se na něco od LaS, jinak nevím.. Máte někdo tip? Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pát zář 17, 2021 11:29

Zaujaly mě tyto boty https://www.hudy.cz/tx5-low-gtx-men jen mě odrazuje ta kůže - je to těžký a blbě to schne :(
Měl jsem kožený boty kdysi dávno a nechce se mi do toho znovu, má to strašně moc negativ..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod oodoow » pát zář 17, 2021 12:21

@etheric:
Já mám TX2 a jsou to super boty. Ale jen do technického terénu, ferraty, šutry atd. Podrážka je z velmi měkké gumy, která skvěle drží, ale vzorek se rychle sešlape. Což ničemu nevadí na kamenech, ale jak jsem se teď přesvědčil v Julkách, tak to docela vadí na strmé rozbité jemné suti, kde to prostě už moc nedrží.
TX5 mají hrubší podrážku, než ty moje, větší špunty, tak asi vydrží o něco déle, zvlášť s tvojí vahou. Je ale možné, že s tvojí kilometráží budeš mít pravděpodobně u těchto bot vzorek za chvíli pryč. Možná to tu někdo potvrdí/vyvrátí z vlastní zkušenosti.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pát zář 17, 2021 12:51

S mým nájezdem je podrážka rychle pryč u všeho, s tím se nic moc dělat nedá. 2 000km a je víceméně po vzorku. Třeba ty Reeboky 2k km vydrží jak vzorek, tak membrána. Pak už to jde do kopru. S tím se počítá a fakt si nedělám iluze, že za 2k km bude ještě vzorek krásnej. Možná u něčeho s hodně hrubým vzorkem a tvrdou podrážkou, to však odmítám nosit z důvodu značného nepohodlí.
Spíš mi jde o to, že kůže je těžší než syntetika a hlavně blbě schne, vlhká či lehce mokrá na mně za chůze neuschne, narozdíl od syntetiky. Taky se o to musí starat a boty maj sloužit mně, ne já botám.
Něco jako ty TX5, ale ze syntetiky, když by bylo. Za to bych ty prachy i dal. Do kůže se mi fakt nechce.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod oodoow » pát zář 17, 2021 15:57

2000Km :D
Moje TX2 jsou plochý po podle stravy 439km a to jsem v nich po asfaltu chodil minimálně. Tak jako 2k km bych opravdu nečekal.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pát zář 17, 2021 16:27

2000km jsou tři měsíce používání bot...
60kg váhy těla, 5kg batoh, asfalt tak 30% z ušlý vzdálenosti, suť a podobně ani kousek. Z těch 2k km je chůze tak - opravdu zhruba - 1500km, zbytek běh, klus, skok,.. Asi moc nešoupu nohama o zem, nebo se vznáším trochu, nebo já nevím.. Jediný co mi tak vydrželo byly právě ty Reeboky a kdysi dávno ještě nějaký Merell, ty byly taky boží - neví někdo, jak je na tom značka teď?

A ty Reeboky jsou dost lehký a poddajný, dá se v nich hezky "lítat". Proto sháním něco podobnýho, třeba to existuje a je to ještě lepší. Prostě já, pro svůj styl pohybu, potřebuju nejlehčí možný boty, ale aby to odlehčení nebylo na úkor funkčnosti.

Btw zajímalo by mě, jak by se tvářili v krámu, když bych jim tam dones 3 měsíce starý boty, že je chcu reklamovat, že tečou. By mě obvinili, že reklamuju jinej pár, kterej jsem koupil o mnoho dříve někde jinde :D Nebo by ve sportovním obchodě považovali za normální takto odyebat boty za tak krátkou dobu?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » pát zář 17, 2021 17:54

@Etheric: La Sportiva casto pouziva "svoje" Vibram podrazky, ktere naprosto skvele drzi na kamenech a skale, ale jejich mekka smes odchazi neskutecne rychle. Toto je jejich odvracena stranka a dan za tu super prilnavost. Myslim si, ze to je problem hlavne u technickych bot (na feraty, horolezeni, skaly), at uz vysokych nebo nizkych.

Takze na Tvem miste bych asi sel mimo tyto technicke nizke boty a hledal spise neco na trail running. Ale modely ode mne neocekavej, ty nizke LS moc neznam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » sob zář 18, 2021 8:51

Jo, ty moje Reeboky jsou dle popisu výrobce na trail running či něco v tom smyslu.. Vpodstatě to je něco mezi běžeckou botou a trekovkou, kombinace výhod obojího. Nevýhody žádný nejsou, tedy pokud nechodíš sutí, sněhem a ledem.
Každopádně musí existovat i jiná obdobná obuv, která bude o něco lepší, komfortnější,... V pondělí kouknu u nás, nízký boty s gtx tu maj Reebok, Merell, Salomon, Adidas. Ještě je tu obchod s vybavením do přírody, tam ani nevím, jaký boty maj, ale vzhledem k ostatnímu sortimentu hádám, že to bude opak toho, co chci. Každopádně kouknu. Nic víc u nás není, leda bych jel do Brna do Hudy zkoušet boty, ale on ten výběr na prodejně ani za tu cestu za necelý 400 a ten čas nestojí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod pavproch » sob zář 18, 2021 11:45

apuka píše:@Etheric: La Sportiva casto pouziva "svoje" Vibram podrazky, ktere naprosto skvele drzi na kamenech a skale, ale jejich mekka smes odchazi neskutecne rychle. Toto je jejich odvracena stranka a dan za tu super prilnavost.


Dovolím si oponovat, podrážka na LaS "běhacích" teniskách GTX (Ultra Raptor) je strašně klouzavá v bagu a mokrém, zato po 1000-1500km (v terénu, ne asfalt) = když odejde GTX a vyhazuju tak podrážka nejeví sebemenší známku ošlapaní / úbytku vzorku.

Tohle sem tu nedávno naspal a stojím si za tím:

pavproch píše:To bych nikdy neřekl, jaký moc velký rozdíl v klouzavosti (tvar výčnělků, nemyslím si, že je to díky směsi gumy) je mezi:

Obrázek

a

Obrázek

Ten první obrázek jsou LaS Akyra GTX, ten druhý LaS Ultra Raptor GTX.

Akyry kloužou na ledě/mokrém sněhu a blátě výrazně, ale opravdu výrazně méně - hlavně v příčném směru (do stran), v podélném směru tam taky rozdíl je, ale ne tak markantní.

Kde sem fčera v Akyrách šlapal jistě sem neska v Ultra Raptorech "tancoval" jak v národním dívadle. Obé skoro nové = neošlapaná podrážka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty