Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 24, 2016 23:31

XA myslím ze je Xcountry all, taková univerzalka. Mel jsem dvoje XA Pro 3 Ultra, oboje šly po půl roce do kytek v již zminovanem místě na špici, kde snurka prodřela svršek. Mekci směs, rychleji sem je ochodil na podrazce.
XT by mělo byt Xcountry trail, tedy větší porce kilometrů najednou, proto je i širší zakladna paty s větším množstvím tlumici hmoty. XT Wigs vydržely rok než jsem zase prodřel svršek ve spici.
SpeedCross klasické jsem viděl s uplne oholenou špičkou bez štuplu po víkendu, kdy v tom někdo lezl lehké cesty v Tatrach a připadal si jako geroj, ze nepotřebuje ani lezky.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » úte říj 25, 2016 0:17

Ad kočkopes - ta verze Vario bude na turistiku asi nejvhodnější, klasické Speedcrossy by měly moc agresivní vzorek. Prý o 62% větší plocha dotyku než klasické Speedcrossy. Věřím, že to upravili na smíšený terén tak, aby to v nich nebyla na tvrdém povrchu žádná hrůza.
Můj negativní pohled je dán asi hlavně historicky. Klasické Speedcrossy vznikly jako (na svou dobu) relativně lehké boty do pořádného bláta a terénu - celkem tenká špička, tlumení pod patou, aby to šlo z kopce pustit... a pro běžného neminimalistického běžce to asi celkem podle úspěšnosti trefili (i když já bych si je nikdy nevybral). To vedlo k absurditám jako, že člověk vidí Speedcrossy použité jako městské boty a dokonce vznikl i nějaký model městských bot s designem po vzoru Speedcrossů. Zkrátka mi přijde, že se Salomon akorát snaží naplno vytěžit úspěšnou botu a dělá její varianty do každého terénu, i když tam třeba nebude její původní design dávat takový smysl.
Funkčně bych se bál tvrdšího pocitu pod špičkou (a ze svého zkoušení užší špičky) ´právě kvůli historii v botě, která se používala na měkký povrch. Na druhou stranu oproti botám, ve kterých běžně běhám (Inov-8), to asi bude celkem tlumené. Jde tedy spíš o srovnání s botami typu XA Pro apod.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Will » stř říj 26, 2016 16:04

@Mitau, s jakými Inov-8 máš zkušenost, jakýma řadama?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » pon lis 14, 2016 8:56

Skúsenosti s tými Salomonmi Speedcross Vario po troch týždňoch, keď som ich mal na nohe v podstate v kuse.

V skratke, lepšie tenisky som nikdy nemal, ten mačkopes sa parádne trafil do mojich potrieb. Po všetkých stránkach je to pre moje turisticko-mestské potreby lepšia topánka ako XA Pro (Mid). Zúžená špička je parádna, odteraz už iné nechcem. Cítim terén, noha nie je voľná, ale ani po celodennom zjazde (-2200 m, z toho asi 500 výškových metrov so skoro 30-kilovým báglom) ani náznak otlaku. Pri takom tom poskakovaní po kameňoch som cítil oveľa väčšiu istotu ako doteraz.

Podrážka skvelo drží na kameňoch (dokonca aj na tých pokrytých jemnou suťou či prachom), tráve, suťoviskách, terén pod nohami cítim tak akurát. V blate je to moja ďaleko najlepšia topánka všeobecne (vrátane turistických), občas som radšej išiel po blate vedľa spevneného šmykľavého chodníka. Na mokrých kameňoch som čakal prúser, ale nič také sa nekonalo - držali skoro tak dobre, ako XA Pro. OK - to je asi jediné miesto, kde XA Pro mali mierne navrch.

Išiel som so záťažou od 12 do asi 28 kg (to je skoro polovica mojej vlastnej hmotnosti :-)), nesklamali ani nemenili vlastnosti. Sú ľahučké, na nohách o nich neviem. Nepremokali ani po asi polhodinovej chôdzi v koryte potoka, resp. schodoch, kade stekala voda. Noha v merinových ponožkách nebola mokrá ani jedinýkrát (pri teplotách tak od -5 do +28 °C).

Neskúšal som ich len v snehu - snehové pole sme mali po ceste len jedno, aj to také chudobné. Ale keďže XA Pro sú v snehu čisté lyže, horšie to byť nemôže a aj tak nečakám, že by to malo nejako držať. Na sneh mám iné topánky.

wawrik píše:O životnosť sa nebojím, ja celkovo veci nejako veľmi neničím...
Ale už sa bojím :) Po prvých dňoch nosenia prevažne po asfalte z tej podrážky v niektorých častiach viditeľne ubudlo, kým sa prispôsobili môjmu čaptaniu. Síce sa to potom ustálilo a už neubúda, ale myslím, že to budú prvé topánky, na ktorých zjazdím podrážku do nepoužiteľna. No, uvidíme. Pokiaľ vydržia rok intenzívneho nosenia (t.j. furt), tak mi to za to kilo stojí.

Ešte pre poriadok - topánky som mal po celý čas na nohe voľne, nestiahnuté. Išiel som väčšinou po spevnených chodníkoch alebo ušliapaných cestičkách, niečo ako chodníky vo Vysokých Tatrách. Vo voľnom teréne by som si ich poriadne zaviazal.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod grco » pon lis 14, 2016 13:37

No ja som nejake tie speedcrossy skusal, ale prisli mi divne. Od tenisiek ocakavam, ze budu makke (nemyslim len podrazku, ale proste co sa tyka obopnutia nohy), u tych speedcrossov mi prisiel ten material dost nepoddajny, jak keby som mal obute boty z plastu... nesadli mi vobec :(

Mal som momentalne dost problem zohnat nejake tenisky na "prechadzky". Skusal som napriklad nejake tie Salomony, ale aj La Sportivy a nic mi nesedelo. No a Inov8 s GTX nemali nikde, kde som bol [-(

Nakoniec som skoncil s Brooks Ghost 8
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » pát lis 18, 2016 20:10

Máte někdo zkušenost s těmito trekovkami Planika? http://www.planika.cz/planika/planika-t ... e-men.html

Přijdou mi hodně zajímavý. A Planika je dobrá.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Salomon x alp ltr gtx - zkusil je někdo?

Příspěvekod TomikTomik » stř lis 23, 2016 20:20

Ahoj, hledám někoho kdo je zkusil a nosil... Chtěl bych je na ferratové lezení a letní výšlapy..
TomikTomik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 9, 2016 16:16

Re: Salomon x alp ltr gtx - zkusil je někdo?

Příspěvekod fps » čtv lis 24, 2016 7:23

třeba tady Salomon X-Alp LTR GTX, když si to tady a tady pročteš, tak dle mně za cca stejné peníze koupíš boty od lepších výrobců
Naposledy upravil mike dne pát lis 25, 2016 1:05, celkově upraveno 1
Důvod: jj, slouceno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » sob pro 10, 2016 18:38

Protoze jsme se synem venovali posledni 4 vikendy hledani sedici nizke trekove obuvi s membranou i bez a pritom na ruznych mistech, v ruznych prodejnach syn vyzkousel desitky ruznych bot (snad vsechno, co je k mani), dovoluji si postesknout nad neskutecne promenlivou (resp. spise zkazenou) kvalitu vyroby nebo vystupni kontroly... Nebudu jmenovat znacky ani modely, ale vzdy to byly ty nejvyse cenene (v testech kvalitou i v obchodech cenou) znacky. ktere tady na OF doporucujeme.

1) nekolikrat se nam stalo (na ruznych mistech), ze nam prinesli krabici jeste nikdy nezkousenych bot dane velikosti a vevnitr bud byla jina velikost (podle srovnani stitku na bote a nalepce na krabici+visacka na bote), stalo se i to, ze byla jedna bota jine velikosti.
2) rozdily mezi naprosto stejnymi botami ale ruzne pary byly obcas docela vyrazne. Syn napr. zkousel nekolik bot v Praze, odpoledne po celodennim chozeni po meste a skole, boty se mu zdali dobre sedici i po 5-15 minutach na noze a chuze v obchode. Kdyz si ty same modely ve stejnych velikostech zkousel v Ostrave hned rano po otevreni obchodu, kdyz jeste skoro ani nechodil, tak najednou hned po obuti tlacily tady a tam, se v nich nedalo vydrzet ani minutu. Zkousel ve stejnem typu tenkych ponozek. Obcas to byl i rozdil mezi jednotlivymi obchody ve stejnem meste ve stejny den.
3) vyrobnych vad bylo docela dost - napr z jednoho modelu, dost doporucovaneho jsme zkouseli v jedne prodejne 3 ruzne pary, 2 velikosti plus v jedne velikosti dve ruzne barvy. V kazdem(!!!) z techto 3 paru byla v jedne bote pri kraji v oblasti prstu tak spatne (ale naprosto stejnym zpusobem) zasita GTX podsivka ke spodku, ze tam vznikla dira trapezoidniho tvaru cca 8-12 x 5-8 x 1-2mm velka dira, kterou bylo vitit (presneji dost vadila) prstu. A dvakrat to bylo v leve bote, jednou v prave, v ostatnych botech to bylo udelane naprosto hladce, perfektne, takze to nebyla vlastnost.
Siti, obcasny prebytek materialu jen na jednom miste na jedne bote (idealne na spodku jazyka, kde se prisiva k bote, tj. kde se to nejlip sroluje a potom ta hrca pekne bolestive tlaci (hlavni duvod reklamace jeho predeslych bot) jsou docela bezne zalezitosti.
4) nektere boty maji evidentne spatne resene nektere casti. Napr. neni idealni napad sesit snad 4 vrstvy kuze v snad 2x3 cm tvrdy kus zrovna na miste, kde by se mela nachazet nejsirsi cast nohy u hlavniho kloubu palce a kde se najvice pri ohebu bota natlaci na ten kloub. Casto podobne tvrde casti pri ukonceni jazyka zvrchu bokem u membranovych, kde se prisivake zvysku boty a kde evidentne ten tvrdy kus bude tlacit k noze zatahla tkanicka. A pod...

Takze zavidim lidem, kterym nic nevadi nebo maji stesti na perfektne udelane boty. My jsme museli vyradit z vyberu tech modelu urcite vice nez 10 kvuli podobnym vyslovene blbostem...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » čtv pro 15, 2016 9:28

Mám otázku na tunajšiu bežeckú kliku: máte niekto skúsenosti so Salomonmi SnowCross? Čo robia tie integrované hroty pri chôdzi na kameňoch? Ide mi o takú bežnú zimnú turistiku v rozbabranom teréne, žiadne VHT (plus občasné snežnice, ale to je jedno). Už som vzdal pátranie po kotníkových Speedcrossoch, neviem ich zohnať. Tak sa asi budem musieť uspokojiť s teniskami s integrovaným návlekom. Mimochodom, chápem správne, že ten návlek je celý goretexový?
snowcross-1[1].jpg
snowcross-1[1].jpg (94.36 KiB) Zobrazeno 12365 krát

U LaSportivy Crossover GTX, ktoré som videl, tá membrána na návleku nebola, aj keď recenzie píšu niečo iné... Alebo je tých GTX verzí Crossoverov viacero?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Will » čtv pro 15, 2016 13:29

Držel a ptal jsem se na model tuším 2015(?) a Gore Tex nemají.

Jak říkají všichni běžci(drtivá většina), Gore Tex do běžeckých bot nepatří :))
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod grco » čtv pro 15, 2016 13:45

Ide o to, ze nie kazdy chce tie bezecke boty vyslovene na beh.

Myslim si, ze som na tom asi jak wawrik, a to, ze chcem lahke pohodlne "tenisky", ale chcem ich pouzivat prevazne na chodenie, takze GoreTex je plus. Proste nam pohodlim a hmotnostou vyhovuju bezecke boty, aj ked moc nebehame. :)

Problem je v tom, ze "trekovky" s GoreTexom su vacsinou zbytocne tazke a tvrde.

Ale bezecke boty, ktore su lahke a pohodlne, su zas vacsinou bez GoreTexu (cest vynimkam).

Tento trh je este stale celkom dost slaby...

Mne sa uz dlho pacia https://www.inov-8.com/trail-running/roclite-325-gtx-mens-trail-running-shoes-black, akurat ze ich v CR nik nepredava...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » čtv pro 15, 2016 13:53

grco píše:Ale bezecke boty, ktore su lahke a pohodlne, su zas vacsinou bez GoreTexu (cest vynimkam).

Tento trh je este stale celkom dost slaby....
Fakt? Keď som prednedávnom súrne potreboval kúpiť bežecké topánky na trek do Nepálu, videl som kopec takých, ktoré mali verziu s GTX aj bez neho. Tie goráčové boli o 20-30 € drahšie. Salomon (asi 10 rôznych modelov, každý v tých dvoch verziách), Adidas, North Face...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod grco » čtv pro 15, 2016 14:17

No ja som teraz zhanal trailove boty s GTX a ani som nakoniec nezohnal take jak som si predstavoval.

Tie salomony, co tebe tak dobre sedia, som to tu uz pisal, mi nesedeli vobec (skusal som rozne), ale uplne vobec, horsie "tenisky" som na nohe asi este nemal. :)

Rozne trailove La Sportivy mi taktiez nesedeli.

Inov8 s GTX nemali nikde.

Adidas nechcem.

Nakoniec som skoncil s cestnymi s GTX od Brooks (tiez som uz posielal inde), pretoze uz som tie boty potreboval na vikend... Inak su ale dobre, ale na skaly a blato nie su...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » čtv pro 15, 2016 17:10

grco píše:salomony ... mi nesedeli vobec
To je u Tebe dost zvlastni, vzdyt Ti vzdy kouknes na tabulkovou velikost obleceni i bot, objednas a sedi jak serbel na riti, ne :wink: . Alespon jsi se parkrat divil, proc si nekteri tak vybirame a ze nam nic nesedi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod grco » pát pro 16, 2016 7:35

Mne nesedeli materialom, jak som uz spominal, od "tenisky" ocakavam, ze to bude proste jak ponozka, makke, latkove, poddajne. Salomon Speedcross je jak lyziarka z plastu. Ten ich material je uplne nepoddajny, drzi svoj tvar, vobec neobopne a neprisposobi sa nohe. Proste som mal z toho nanic pocit. Pripadalo mi to jak keby som si obul botu poohybanu z kartonu. Niekomu to mozno vyhovuje, ale pre mna to bola najhorsia teniska, co som skusal.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Vectrix » sob led 14, 2017 13:13

Ahoj! Koukám, že dříve se to tady trošku přesunulo časem do tématu běhacích bot, tak sem zkusím napsat svou zkušenost s botama a prosbu o radu.

Poslední tak řekněme rok a půl až dva jsem se dal na běhání po horách, respektive bych to nazval takový rychlý pohyb v horách. Loni v létě jsem se přestěhoval za studiem do Rakouska (Innsbruck) a začal se poohlížet na místě po běhacích botkách na místní "krpály". Volba tehdy v srpnu 2016 padla na Salomon Speedcros 3 s GTX. Boty seděly na noze jako ulité a cítil jsem se v nich jako v papučkách. Však jsem si troufnul je "rozšlápnout" při výšlapu pod lanovkou na Seegrube. Druhý den jsem v nich pak vyběhl na Glungezer. Boty mě mnohokrát podržely i na mírně rozbahněném seběhu a obstojné byly i na vlhkých kamenech. Prostě paráda a na každý běh jsem se opravdu těšil. Do konce léta jsem v nich dal ještě dalších pár stovek km (řekněme 1x - 2x týdně 20 až 25 km s převýšením kolem 2000 m). Bohužel už tak zhruba ke konci září jsem začal pociťovat, že to už není ono. Boty na prudších sebězích začaly klouzat. Kouknul jsem na podrážku a původní vzorek byl téměř ten tam. Dávám to za vinu zejména asfaltové části, kterou musím vždy absolvovat od svého domu do lesa, což je tak 1 km. Ale bylo to ještě únosné. Na konci října nebo začátkem listopadu (první náznaky už v září) už se ale začala podrážka seriózně rozpadat. Později jsem začal více cítit asfalt a na konci sezóny, tedy někdy v půlce prosince (ano, ani v prosinci tady na horách nebylo moc sněhu) už jsem asfaltovou část neběhal, protože to nebylo pohodlné a mám rád svoje kolena. Sice jsem v botách ještě pár běhů dal, ale je jasné, že na příští sezónu už to bude chtít boty nové.

Pro ilustraci se můžete podívat na pár fotek tady: http://vojtechrr.rajce.idnes.cz/Salomon_Speedcross3

Takže tady by asi skončila část "zkušeností s botama". Snad to někomu pomůže. No a teď přijde asi již zřejmá otázka.

Hledám boty na příští sezónu. Speedcrossy (tentokráte už asi 4) jsou ve výběru, ale byl bych rád, kdyby jste mi poradili, popřípadě poskytli své zkušenosti s botami na běhání po vyšších horách, které by ale vydržely více než 3 měsíce při intenzitě používání tak řekněme v průměru 30 - 40 km/týden. Na GTX membráně trvám. Sice voda zateče shora, ale při přeháňce to udrží nohu v suchu a s prodyšností jsem neměl problém ani když bylo nahoře přes 20 stupňů a dole přes 30. Cenově se dívám někde kolem 3 500 Kč, ale jsem ochoten dát až ekvivalent 200 EUR.
Abych pravdu řekl, docela se mi zamlouvají Scarpy Proton, ale ještě jsem neměl možnost je dát na nohu. Máte někdo s nimi zkušenosti? Nějaké návrhy? Jak jsou na tom třeba boty od Adidasu?

Omlouvám se za delší čtení, ale venku silně sněží a tak se dneska asi nikam nevydám.

Díky za rady a tipy.

Vectrix
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod OlaffLudwig » pon úno 20, 2017 15:32

Zdravím ve spolek,
mohu poprosit o radu?
Letos v létě se chystám vzít drahou polovičku na 5 - 6 dní na pěší trek do Českého ráje (asfalt, zpevněná cesta - nenáročný terén).
Doteď jsem po naší domovině chodil v běžeckých botách (Adidasky primárně na asfalt), ale vždy to, defakto, byly jednodenní výlety, takže nebylo potřeba řešit pořádnou obuv, protože rád chodim nalehko. Jenomže teď potáhnu batoh (max 10 kg, spíše méně) každý den, protože nebudeme spát na stejném a uvědomil si, že asi budu potřebovat něco pevnějšího nebo aspoň se solidnější podrážkou.

Zaujala mě Asolo Quadrant botka, protože preferuji spíš méně objemnou obuv a tak jsem koukal po nízkých botách. Pokud je můj přístup k věci špatný, tak se rád nechám poučit (v jiném vláknu jsem četl - tušim, že fps to psal celkem opakovaně - že na trek se zátěží potřebuji kotníkovou obuv). Nicméně bych rád max B (souhlasíte / nesouhlasíte?), protože tyhle boty budu používat výhradně na běžných turistických trasách. Předem děkuji za rady

Edit:
Váha: 75 kg, 175 cm
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 21, 2014 10:17

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » pon úno 20, 2017 15:43

OlaffLudwig píše:5 - 6 dní na pěší trek do Českého ráje (asfalt, zpevněná cesta - nenáročný terén). Doteď jsem po naší domovině chodil v běžeckých botách (Adidasky primárně na asfalt), ale vždy to, defakto, byly jednodenní výlety, takže nebylo potřeba řešit pořádnou obuv, protože rád chodim nalehko.
Podľa toho, čo popisuješ, ti tie bežecké topánky budú úplne stačiť. Možno by bolo lepšie vybrať bežecké boty do terénu, ale ak si zvyknutý na ľahké topánky, nie je dôvod kupovať pevnejšie béčka.

Sám rád chodím v ľahkých topánkach, absolvoval som v nich nespočetne veľa túr aj naťažko, aj vo vyšších horách. Naposledy ľahký trek v Nepále vo skvelých Salomonoch Speedcross Vario, so záťažou do 15-30 kg. Parádna topánka, ale ak si zvyknutý na adidasy, určite podobnú podrážku do terénu nájdeš aj u nich.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod OlaffLudwig » pon úno 20, 2017 16:49

wawrik: Děkuju za radu. :prayer: Udělal si mi radost, protože s delším výšlapem, kdy si musim tahat spaní včetně stanu, nemám zkušenosti. O značku mi ani tak nejde - nejsem loajální zákazník. Na těch adidaskách mi vyhovuje, že i když promoknu fest, tak mi na nohách během 30ti minut zase uschnou, jakmile pršet přestane nebo se zastavím někde na občerstvení v suchu.

Jinak ty Salomony určitě aspoň vyzkouším (naštěstí maj mojí velikost v intersportu). A co boty od Inov8 (Třeba Roclite nebo X-talon)? Pokukoval jsem po nich kvůli běhání v terénu. Šly by taky nebo budou už "příliš měkké" (ve vztahu k chození s batohem)? Ty Salomony na pohled působí tvrději (Inov8 Roclite jdou bez problému ohnout špičkou k patě, což by mohlo mít vliv na komfort chůze se zátěží).
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 21, 2014 10:17

Příspěvekod zonn » pon úno 20, 2017 19:09

Doporucim Salomon XA 3D. Koukni se i do A3 sportu, tam budou mit slevy a vice modelu. XA jsou sirsi boty a super pohodlne, na tvoje pouziti myslim idealni.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod OlaffLudwig » pon úno 20, 2017 21:31

Děkuju za rady, o víkendu to omrknu. Ještě mě napadlo a co dámské boty (pro drahou)? Tam taky stojí za omrknutí Salomon nebo tolik nevynikají a měli bychom číhat po jinýho značkách?

Edit: Tak už jsem zjistil, že mají tytéž modely i pro ženy, takže o víkendu bude velké zkoušení ;-) Pak podám info, co jsme vybrali.
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 21, 2014 10:17

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » pon úno 20, 2017 23:16

Inov-8: X-Talon by byly na turistiku asi zbytečně minimalistické (hlavně na tvrdém povrchu), Roclite by mohly být dobré (starý model jde teď sehnat s cca. 30% slevou, nové vypadají taky zajímavě). Na asfalt a zpevněné cesty bych se ještě podíval po Trailtalon 275. Nebudou tak dobré v mokru, ale jako univerzální bota by mohly posloužit nejlépe.

Dynafit: Teď je v RockPointu Dynafit Feline SL za 2300 (290g; 8mm drop). Je to celkem fajn bota s odolným svrškem, mohla by ti taky vyhovovat.

Asolo: Brácha má ty tvoje vyhlédnuté a po městě a na turistiku si je pochvaluje. V mokru ale budou horší než běžecké boty (budou déle schnout). Být tebou, bral bych běžecké, ale ani ty Asola nejdou k zahození.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » úte úno 21, 2017 10:00

OlaffLudwig: Teraz mi napadlo, že tým Speedcrossom Vario na asfalte dosť rýchlo odchádza podrážka. Je síce oveľa lepšia v teréne (viď vyššie), ale ak máš v pláne významný podiel drsného asfaltu, budú asi lepšie XA Pro 3D. Tie nosievam normálne, aj keď teda v kotníkovej MID verzii.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod dudy » stř úno 22, 2017 20:43

Nemáte někdo zkušenost s tímhletím ?
Dělaj to i ve verzi GTX a polovysokej kůžovej GTX variant .
Vypadá to sice jako ty "boty na hubnutí" co s nima, svýho času, kšeftoval Horst Fuchs a Jiřka Bohdaloic, ale zas to má ňáký ty avárdy a jiný metály, že by to jako mohlo fachat...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod budo » pát úno 24, 2017 12:17

Wawrik co si myslíš o těchto? https://www.sportisimo.cz/salomon/wings ... /?panske=1

Lákají mne cenou a když jsem si je obul, tak mi úžasně sedly na nohu.

Ty Speedcross Vario máš s tkaničkami nebo zdrhovadlem?

Zdrhovadlo je úžasně pohodlný, ale mám s ním špatnou zkušenost na Adidas Terrex - na nártu lanko po cca 200km prořízlo svršek. A to je u GTX boty pěkně naprd. Podle prodejce to nemělo ani smysl reklamovat s tím, že prý má na to adidas takové právní odpovědi, že zákazník nikdy reklamaci uznanou nedostal. Tak jsem sepsal dopis, poslal moje prořízlé a manželčiny načnuté a prodejce mi pak zavolal, že je u vytržení, že prej Adidas řekl, že za jeden pár vrátí peníze. Poloviční úspěch, nicméně jde o konstrukční vadu, to je bez debaty. Adidas už nikdy nekoupím a to jsem je nosil cca 20 let. - To jsem se rozepsal, berte to jako varování, každopádně jak se chová zdrhovadlo (lanko) na botech Salomon? Díky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod wawrik » pát úno 24, 2017 12:40

S tými ti neporadím, fakt ich nepoznám.

Na tých Vario mám šnúrky, čo ma celkom mrzelo, lebo na XA som mával zdrhovadlo a dosť sa mi ten systém páči. Ale v zásade mi to je aj tak jedno, lebo ich mám zašnurované len navoľno - vyzúvam aj obúvam ich zašnurované.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod pawn » pát úno 24, 2017 13:06

@budo: časem k proříznutí určitě taky dojde, ale tady jak koukám na fortky to může poškodit akorát futro jazyka, do kterého se schovává zdrhovadlo. Osobně jsem ale moc dobrou zkušenost s levnýma Salomonama neudělal.
Teď mám asi měsíc Asics Gel-Sonoma 2 GTX, které jsou o tři kila dražší než tebou postované botky, a zatím spkojenost... ale to jen spíš tak ke zvážení, po měsíci těžko dělat závěry.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » pát úno 24, 2017 14:56

Historicky Salomon používá zdrhovadlo (quicklace) už hodně dlouho, takže by měl vědět, jak to udělat, aby s tím nebyly problémy. Naopak pro Adidas byly Terrex jedny z prvních bot s takovým systémem (možná úplně první). Vzhledem k tomu, že se zdrhovadla rozšiřují, tak by to snad neměl být technologický problém, ale jen hloupost Adidasu.
Jestli ti ty boty sedí a nevadí ti, že je to mohutnější bota, tak je to podle mě dobrá nabídka.

PS: Já osobně quicklace naopak nemám rád a je to důvod, proč o botách od Salomonu neuvažuji. Mám nízký nárt a rád si botu pořádně utáhnu. U zdrhovadla člověk nemá takovou kontrolu nad tím, kde a jak je bota utažená, ale je to věc názoru.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Jery01 » pát úno 24, 2017 21:39

Mohu připsat pár zkušeností -

Adidas boty bez GTX s lankem: podrážka po půl roce běžného chození fuč, trhaly se síťky a gumové části co držely lanko (jakoby očka co drží tkaničky), odlepující se podrážka, lanko se stále povolovalo ve spoji - plastová část s logem adidas, je tam jen zauzlované, takže každých 14dní další a další uzel. Nejhorší na tom je, že se po čase začne třepit na konci, takže ustříhnout o kousek a zase - na konci "životnosti" (cca 8 měsíců) bot jsem už skoro nevyndal ani nohu z boty jak byly krátké [-o< navíc jsem moc nepochopil povolování, nikdy mi to nešlo lehce (ani za použití oběma rukama). Vše sepsáno a vyřešeno vrácením peněz. Seběhlo se to celkem rychle za sebou, roztrhaná síťka u obou bot na stejném místě a během týdne odlepování, trhání švů... Za mě Adidas NIKDY. A navíc u bot není kapsička na zbytek lanka, jen takový očko na jazyku kterým se lanko provléká směrem ke špičce - plandá to a při každém kroku bouchá přes prsty, motá se do stran....

Salomon bez GTX (model bych musel najít): podrážka klouže na vlhčích kamenech jak ooo , na špičce se odlepuje podrážka (zatím celkem málo), trhá se šev na patě, jinak po 3/4 roce celkem ok. Lanko mají ale mnohem lépe vyřešené - kapsička na jazyku kam se zbytek po utažení schová, dobré spojení obou konců, délka akorát, jednoduché povolování jednou rukou (!), stažení během 2s a můžu vyrazit. Nemám co vytknout, což se u Adidasu nedá říct. Ovšem zda koupím další boty od Salomonu nemohu říct :)

Adidas byl Terrex, boty od obou výrobců byly ve stejné cenové hladině (+-2500).
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

PředchozíDalší

Zpět na Boty