Vložky do bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vložky do bot

Příspěvekod Prochin » sob lis 26, 2005 22:43

Ahoj lidičky, origo vložky do bot už odešli do věčných lovišť a přeci jen vložky za 50k z Kerfáče jsou nic moc. Máte někdo zkušenosti se značkou Shock doctor? Jeden z jejich produktů - http://www.snowboard-zezula.cz/eshop/pr ... r/ultra-2/
Rád bych slyšel něčí názor, příp.chválu než utratím několik stovek :((
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod Prochin » sob lis 26, 2005 23:23

http://www.vsk.vutbr.cz/data/kluby/vsk_ ... shock.html
tady jsem jetě našel nějaké info, ale nevím zda-li se nejedná o nějakou skrytou reklamu :-k
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod Mudžahedin » ned lis 27, 2005 11:38

Vložky do bot za šest stovek! Tolik by měly stát boty. Vhodný jsou vlastně na všechno, antishock je dnes téměř v každých botách, alespoň to výrobci tvrdí a teď už i ve vložkách. Já mám pohorky koupený v roce 1981 a i když už jsou rozpadlý, ještě je občas nosím a to jsem je nikdy nekrémoval. Neměly žádný antishock, žádný šipky, co kudy kam proudí, ale vydržely. Obtáhni si nohu na kus filcu a vysřihni to. Asi jsem ti moc neporadil. Do jakých bot to vlastně chceš? Do bot někde nad tisícovku to nemá cenu a i do lepších bych dal obyčejnou vložku, myslím, že to při chůzi ani nepoznáš.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Prochin » ned lis 27, 2005 13:04

Chci to do Aku botek, původní vložky ujížděly směrem k patě, potom jsem pod prsty nic neměl a na patě tlačily. Vyřešil jsem to tak, že jsem je otočil vzhůru nohama a zaměnil pravou za levou. Sice neujížděly, jenže zespod jsou pogumované nebo spíš potažené nějakým polyesterem a noha se mi v nich potila, jak v igelitových sačcích, goretex negoretex. Tak jsem koupil obyč molitanky s hadrem, ale jsou na pytel - i když lepší než ty původní..... Proto přemýšlím co s tím..... :((
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod Prochin » ned lis 27, 2005 13:13

Mudžahedin píše:Vložky do bot za šest stovek! Tolik by měly stát boty... ........

Mě spíš připadá úlet vysolit za rukavice 4000,- 8-[ :mnam:
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod Mudžahedin » ned lis 27, 2005 15:26

Prochin píše:Chci to do Aku botek, původní vložky ujížděly směrem k patě, potom jsem pod prsty nic neměl a na patě tlačily. Vyřešil jsem to tak, že jsem je otočil vzhůru nohama a zaměnil pravou za levou. Sice neujížděly, jenže zespod jsou pogumované nebo spíš potažené nějakým polyesterem a noha se mi v nich potila, jak v igelitových sačcích, goretex negoretex. Tak jsem koupil obyč molitanky s hadrem, ale jsou na pytel - i když lepší než ty původní..... Proto přemýšlím co s tím..... :((

Mám dojem. že nohy se ti budou v goretexu potit, když ne vždycky, tak určitě často. Ono si spousta lidí myslí, že membrána je od toho, aby se nepotila noha. Nedávno mi jeden kolega diabetik řekl, že si koupil botu s membránou proto, že je vzdušná a o to že mu tam nepoteče mu vůbec nešlo. Ta bota se od normální liší tím, že je tam vložená membrána a tak s ní určitě nebude vzdušnější než bez ní. Jde o to, že na rozdíl od gumáků do kterých taky neteče to jakž takž dýchá. Já, když jsem si poprvé obul boty s membránou byl taky překvapený, pořád mi v nich bylo teplo. Navíc ponožky určené do teplého počasí, tlustý jak dvoje vlněnky. Noha vařená. Řeším to tak, že nosím sandále a boty s membránou mi visí vzadu na báglu, kdyby začalo pršet, nebo přišly šutry. Docela mě zajímá, jak jsou ty proklamovaný membrány prodyšný? Ono se na ty šipky hezky kouká, ale v prodyšným stanu vám kape na karbid, v botě s membránou se potí noha a v bundě z goretexu nemoknete z venku, ale zevnitř. Nebo má někdo lepší zkušenosti?
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Prochin » ned lis 27, 2005 18:01

Mudžahedin píše:
Prochin píše:Chci to do Aku botek, původní vložky ujížděly směrem k patě, potom jsem pod prsty nic neměl a na patě tlačily. Vyřešil jsem to tak, že jsem je otočil vzhůru nohama a zaměnil pravou za levou. Sice neujížděly, jenže zespod jsou pogumované nebo spíš potažené nějakým polyesterem a noha se mi v nich potila, jak v igelitových sačcích, goretex negoretex. Tak jsem koupil obyč molitanky s hadrem, ale jsou na pytel - i když lepší než ty původní..... Proto přemýšlím co s tím..... :((

Mám dojem. že nohy se ti budou v goretexu potit, když ne vždycky, tak určitě často. Ono si spousta lidí myslí, že membrána je od toho, aby se nepotila noha. Nedávno mi jeden kolega diabetik řekl, že si koupil botu s membránou proto, že je vzdušná a o to že mu tam nepoteče mu vůbec nešlo. Ta bota se od normální liší tím, že je tam vložená membrána a tak s ní určitě nebude vzdušnější než bez ní. Jde o to, že na rozdíl od gumáků do kterých taky neteče to jakž takž dýchá. Já, když jsem si poprvé obul boty s membránou byl taky překvapený, pořád mi v nich bylo teplo. Navíc ponožky určené do teplého počasí, tlustý jak dvoje vlněnky. Noha vařená. Řeším to tak, že nosím sandále a boty s membránou mi visí vzadu na báglu, kdyby začalo pršet, nebo přišly šutry. Docela mě zajímá, jak jsou ty proklamovaný membrány prodyšný? Ono se na ty šipky hezky kouká, ale v prodyšným stanu vám kape na karbid, v botě s membránou se potí noha a v bundě z goretexu nemoknete z venku, ale zevnitř. Nebo má někdo lepší zkušenosti?
Allah akbar

No mám je už asi 4 roky, takže vím moc dobře, jak se goráč chová v teple nebo mrazu. Propustný bude asi dost, ale myslím, že dále to závisí na svršku (kůži) a na použité impregnaci. Vím jaké to je, když se noha spotí a pak je v botě taková kosa, že by skoro bylo lepší jít bos nebo jen v teniskách. Ale zpět k těm vložkám............ :wink: , jinak nás přeřadí na nové téma - propustnost membrán :mrgreen:
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod teoretic » ned lis 27, 2005 18:15

yes :mrgreen:

opet jsme to dokazali :mrgreen:

jsme proste nejlepsi :mrgreen:

totalni zmena tematu :mrgreen:

a to behem pouhych 4 odpovedi :mrgreen:

na nas nikdo holt nema :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Prochin » ned lis 27, 2005 18:31

teoretic píše:yes :mrgreen:

opet jsme to dokazali :mrgreen:

jsme proste nejlepsi :mrgreen:

totalni zmena tematu :mrgreen:

a to behem pouhych 4 odpovedi :mrgreen:

na nas nikdo holt nema :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*

t.


hurá dokázali jsme to! jako Bořek! (jak říká můj syn) holt kdo umí, ten umí :smt044 :smt044 \:D/ :rock:
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod Prochin » ned lis 27, 2005 18:39

zapoměl jsem dodat, že jsme na to byli jenom dva O:) !
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod norman_64 » ned lis 27, 2005 19:09

Jste prostě frajeři... :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Reinhard » pon lis 28, 2005 7:26

Vložky - nevim, kdo to vyrábí, prodávaj to u nás v obchodě s obuví... vždycky velikost na dvě čísla, patu si člověk musí zaříznout přesně podle své boty. Cena tak do stovky, ani to ne... druhy různé, nějaké s froté na zimu, nějaké antibakter. s chlorofylem nebo co, nějaké tvrdší z takových pásků, které ale pruží.... S posunováním fložky v botě je vždycky problém, ale řeší to pár kusů oboustraně lepivé izolačky pro připevnění koberce na podlahu... :wink: :roll: :(( :mrgreen:
600,- bych za vložky do bot nedal, leda kdyby k nim byl pytel krmiva pro mého chlupáče (roste a roste, 5 měsíců a 22kg)... :mrgreen: :mrgreen:

K těm membránám - přítelka má něco takového, botka dobrá, ale noha se koupe ve vlastním potu, já jsem na tom v obyč. kožených pohorkách o dost líp. A ty její ponožky z membránové botky smrděly a mlátily mě přes nos, i když byly pověšené na větvi 4m ode mě.... (teď jsem se vůči přítelce dopustil tak trochu indiškréce :mrgreen: ale zase zkušenost to byla poučná... :finga: :smt082 :supz: )zůstanu u kožených bot.. i když si asi časem pořídím nějakou modernější kůži. Nubuk ani nechci, radši hladkou koženou klasiku, která se dá pořádně namazat, ale přitom taky pořádně dejchá..ale podrážku už bych bral modernější, v pohorách mám pořád došlap jak v kanadách... a za těch X let, co šlapu hory doly už toho kolínka a kotníčky asi taky mají dost... :((
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Prochin » pon lis 28, 2005 19:22

No jo, jenže když přilepím vložku oboustrannou lepící páska, tak pod ní kondenzuje voda a smrdí, jak když se mi do nich vy....močil kocour a to je fakt hardcore :vom: ! To se špatně suší i na topení.... :^o
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod Návštěvník » úte lis 29, 2005 10:10

|Koupila jsem si jejich nejnáročněší druh a zatím vypadají dobře - vyhovuje mi, že mají tvarování na patu i příčně plochou nohu (vložky do trekovek mají jenom patu, ortopedické vložky zase jenom předek). Oproti vložkám do terovek bych řekla, že podstatně dýl vydrží - zatím jsem je používala měsíc (tj. nošení) a opotřebování není vidět. Velká výhoda je v rychlém schnutí - protože to jsou jenom kousky gumy s potahem z tenkého silonového froté nic nenasákne a na vzduchu jsou za chvilku suchý, i když jsem z bot lila vodu. Pro odvod potu jsou v různých částech dirky. Myslím, že to je podobné jako s ponožkama - je možný koupit na ulici 5 párů za 19 Kč, nebo sportovní za několik set - fic, nebo luxus.
Návštěvník
 

Příspěvekod Reinhard » úte lis 29, 2005 10:29

Prochin píše:No jo, jenže když přilepím vložku oboustrannou lepící páska, tak pod ní kondenzuje voda a smrdí, jak když se mi do nich vy....močil kocour a to je fakt hardcore :vom: ! To se špatně suší i na topení.... :^o


Prochine, tak s tím ti nepomůžu, mě smrděj haxny v teniskách a podobně polstrovanejch botách. V kanadách ani v pohorách, což jsou kožené boty, mi nohy nesmrděj - jsou spíš načáchlé pachem té kůže bot a pachem mazadla vetřeného do bot. Voda se mi v nich nekondenzuje, pokud zrovna nezalovím v potoce.. :(( :(( Prostě dejchaj a max. mám po celodenním pochodu propocenou ponožku. Co mi taky možná pomáhá, je taková ta umělohmotná mřížka v kanadách, která způsobuje, že nejsou nohy úplně na podkladě.. ale zase: takovou mřížku v kož. pohorách nemám, tam mám obyč. měkké vložky z nějaké té molitanoidní látky a taky mi haxny nesmrděj, voní tou koženou botou....
Ale jak už jsem tu psal, manželce takovej smrad "jak když se vy... kocour" dělaly ty její trekáče s nějakou suprčupr membránou, noha se jí koupala ve vlastním potu, tam bych i věřil na tu kondenzaci vody pod vložkou a následnej smrad...
Takže to asi bude potícíma se nohama a taky botama....
Že by nakonec byl skutečně ideální systém klasické bezmembránové kožené boty s moderní podrážkou a třeba modernějším systémem zavírání?????????? CO VY VŠICHNI NA TO??? JÁ NEDÁM NA KOŽENÉ BOTY DOPUSTIT... :mrgreen: :mrgreen: arm2 :smt115 :smt006 :supz: :supz: :supz:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » úte lis 29, 2005 13:39

Reinhard píše:Že by nakonec byl skutečně ideální systém klasické bezmembránové kožené boty s moderní podrážkou a třeba modernějším systémem zavírání?????????? CO VY VŠICHNI NA TO??? JÁ NEDÁM NA KOŽENÉ BOTY DOPUSTIT... :mrgreen: :mrgreen: arm2 :smt115 :smt006 :supz: :supz: :supz:


Suhlas. Mam rovnake skusenosti so smradom ako ty (kozenne pohoda, membrany - hlavu mi islo odtrhnut) a takisto nedam na kozenne boty dopustit. Ja mam sice moderne materialy rad, ale kozenna bota je kozenna bota. Na tu si sahnut nedam. Ved preto mam LS Himalaya. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » úte lis 29, 2005 16:16

Rujir píše:
Reinhard píše:Že by nakonec byl skutečně ideální systém klasické bezmembránové kožené boty s moderní podrážkou a třeba modernějším systémem zavírání?????????? CO VY VŠICHNI NA TO??? JÁ NEDÁM NA KOŽENÉ BOTY DOPUSTIT... :mrgreen: :mrgreen: arm2 :smt115 :smt006 :supz: :supz: :supz:


Suhlas. Mam rovnake skusenosti so smradom ako ty (kozenne pohoda, membrany - hlavu mi islo odtrhnut) a takisto nedam na kozenne boty dopustit. Ja mam sice moderne materialy rad, ale kozenna bota je kozenna bota. Na tu si sahnut nedam. Ved preto mam LS Himalaya. :mrgreen:


a jak jsi vlastně dopadl s tou jejich reklamací?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Prochin » úte lis 29, 2005 18:43

Teda lidičky, vy mě překvapujete! :-k Já si vždycky myslel, že když mají boty blánu, tak nad ně není, ale teď jsem fakt na vážkách, co by bylo pro mojí nohu nejlepší :(( ..... Že se mi noha potí v uzavřené botě považuji za normální, ale pravdou je (když o tom tak přemýšlím), že nohy mi smrdí jen z goráčů #-o .
Jen upozorňuji, že jsem se neptal, proč mi nohy smrdí :oops: , ale jaké máte zkušenosti s vložkami do bot zn. Shock doctor, a nejen těmi. :supz: :smt044 \:D/ Opět se projevil fenomén outdoorfóra *
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod norman_64 » úte lis 29, 2005 21:19

Mě gigově smrděli nohy když jsem měl v jakékoliv obuvy ponožky od asiatů, ale jak jsem koupil kvalitní ponožky(boma),tak smrad rázem zmizel....
---
TJ. Moje zkušenost se smradem v bote 8)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Mudžahedin » úte lis 29, 2005 21:51

Přidávám svůj hlas pod kožené boty, koupil jsem si před rokem a půl Bushmany. Je to klasická kožená pohorka a nedám na ně dopustit, až na tu cenu, stály skoro 3 litry. Když jdete po pár dnech z lesa, otřete je o trávu a jsou čistý, zatímco ty goretexové z textilie jsou tak nehorázně zaprasený a to i když je sucho, že se v tom stydím do vlaku a venku se to čistit nedá. Nohy mě nikdy nesmrděly v žádných botách, ale v těch z GTX mám pořád nepříjemný pocit tepla od nohou i když není zrovna hic.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Reinhard » stř lis 30, 2005 6:55

Prochin píše:Teda lidičky, vy mě překvapujete! :-k Já si vždycky myslel, že když mají boty blánu, tak nad ně není, ale teď jsem fakt na vážkách, co by bylo pro mojí nohu nejlepší :(( ..... Že se mi noha potí v uzavřené botě považuji za normální, ale pravdou je (když o tom tak přemýšlím), že nohy mi smrdí jen z goráčů #-o .
Jen upozorňuji, že jsem se neptal, proč mi nohy smrdí :oops: , ale jaké máte zkušenosti s vložkami do bot zn. Shock doctor, a nejen těmi. :supz: :smt044 \:D/ Opět se projevil fenomén outdoorfóra *


O vložkách jsem tu psal - Shock Doctora neznám (teda vlastně jó, svojí bejvalou zubařku ze základky :mrgreen: ) Zkušenosti s jinými vložkami do bot jsem tu psal. Podle mě jsou ty Shocky moc drahý.

ALE STÁLE A VYTRVALE ZDE BUDU PROPAGOVAT KOŽENOU KLASICKOU BOTU!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :finga: :finga: :fuj: :fuj: :smt035 :supz: :supz: :weedman: :weedman: arm4 :smt077 :smt077 :finga: :finga: :smt082 :smt082 :rolleyes: :rolleyes: :mnam: :smt024
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » čtv pro 1, 2005 9:46

šíp píše:a jak jsi vlastně dopadl s tou jejich reklamací?


Ako som to vyriesil, som pisal sem:
http://www.outdoorforum.wz.cz/viewtopic.php?t=543&postdays=0&postorder=asc&start=0

a ako to dopadlo tu:
http://www.outdoorforum.wz.cz/viewtopic.php?t=679

A kde bude opisana testovacia prevadzka je ti dufam jasne... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Prochin » čtv pro 1, 2005 21:48

Hele a když už jsme tedy u těch kožených bot: Jak často je impregnujete, tím včelím voskem? Nebo co jiného na impregnaci používáte?
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod Reinhard » pát pro 2, 2005 7:06

Prochin píše:Hele a když už jsme tedy u těch kožených bot: Jak často je impregnujete, tím včelím voskem? Nebo co jiného na impregnaci používáte?


Hmm... žádnej včelí vosk jsem nikdy nepoužil, na pohory používám na impregnaci tzv. Nillfett - je to nějakej mastnej ale drahej tuk na boty, prostě obyč. krém á la Tagal :mrgreen: :(( (ten současnej je nějak slabej, starej Tagal z r. 1970 držel proti vodě jak židovská víra...), ale to hlavně, když vím, že bude třeba mokrej vejkend nebo před pochodem 14 dní. Jinak běžně i sebou na cestě, když šlapu dýl, tak obyč. mastná indulona nebo něco podobnýho... :mrgreen: :mrgreen: Indulona neni sice ideál, hlavně ne v zimě, ale v létě to na zákl. údržbu za pochodu stačí. Před promazáváním bot je často přemáznu obyč. olejem, nechám vsáknout a nacucat v teple... pak Tagal a nechat zavadnout, pak trochu omést kartáčem...
Jinak po olejové procedůře na kanady vojenské mazadlo ejchuchujuchuchu, to drží vždycky, ale vzhledem k současné drahotě už ho nekupuju, kanady nosím stejně už jen v období podzim-jaro.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » pát pro 2, 2005 21:04

Prochin píše:Hele a když už jsme tedy u těch kožených bot: Jak často je impregnujete, tím včelím voskem? Nebo co jiného na impregnaci používáte?


No ja pouzivam ten vceli vosk a je to v pohode. Cena je nejakych 200,-Sk za pixlicku, ktora mi vydrzi tak pol roka, co je pre mna v pohode. :mrgreen:

A mazem ich podla pocitu. Ked mam pocit, ze by to uz potrebovali a ked mam pocit, ze sa mi chce. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale vazne - hlavne podla toho, ci som sa v nich predtym brodil snehom, vodou alebo co museli vydrzat.

Spravidla ma raz za cas chyti rapel a impregnaciu zopakujem tak 7x po sebe a nasledujucich par tur to uz len priebezne obnovujem. Neviem, ci to nie je len moja blahova viera, ze by to malo takto fungovat, ale hlavne ze to funguje. Topanky mi este nikdy nepremokli... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Mudžahedin » pát pro 2, 2005 23:10

Já napouštím olejem a mažu krémem, rozhodně není drahý http://www.armyshop.cz/zbozi.asp?id=117&subID=0 , poslední dobou jednou týdně, což mi přijde ujetý. Krém dám do plechovky od solviny, nahřeji a tekutý natírám mazáčkem na boty.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod chonga » sob pro 3, 2005 22:47

:mrgreen: počkej :mrgreen: počkej to je na Bora Tora tak deštivo? :finga: :partyman:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Mudžahedin » ned pro 4, 2005 18:34

Tam chodím v sandálech, pokud infiltruji do Čech, musím se přizpůsobit zdejšímu klimatu.
Allach akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Reinhard » pon pro 5, 2005 7:06

Mudžahedin píše:Tam chodím v sandálech, pokud infiltruji do Čech, musím se přizpůsobit zdejšímu klimatu.
Allach akbar


Allach akbar koukej si to CH opravit, neřáde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod puschpull » pon pro 19, 2005 12:03

Mám boty Hanwag Lima GTX

http://www.hanwag.de/hanwag/Products/pr ... 60x360.jpg"

a také jsem měl potřebu koupit si do nich lepší vložky:
Osvědčily se mi tyto:
Ortopedik - Bon-ped - polotuhé (za cca 160,-Kč)
http://vvdesign.cz/

:-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon pro 19, 2005 9:41
Bydliště: Most

Další

Zpět na Boty