Boty Asolo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fps » stř čer 20, 2012 20:17

mysak123 píše:hledam boty kategorie B maximalne B/C ,docela se mi zalibili boty asolo konktétně:
Asolo Tribe GV
Asolo Falango GV
Asolo Power Matic 100
chtěl bych vas poprosit ,jestli by jste me poradili s vyběrem některých z nich nebo případně doporučili jiné

já bych jako první volil Asolo Imperial GV, jako druhou možnost pak Asolo Tribe GV, u Asolo Power Matic 100 by mi vadilo to hliníkové kladkové šněrování
mysak123 píše:Ty sasslongy mě připadaly už dost tvrdý.

to mě kdysi taky, ale v současnosti mi připadají moc měkký i na chození u nás, jestli sasslongy ponesou okolo 100kg, a bude to větší velikost bot, tak bych se tvrdosti nebál, já bych se spíš bál té nubuk kůže
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Luke » stř čer 20, 2012 20:22

fps píše:...já bych se spíš bál té nubuk kůže

proč?
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fps » čtv čer 21, 2012 10:02

protože mam špatné osobní zkušenosti s nubuk kůži na několika botách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2012 10:10

mysak123 píše:...nejčastěji po českých horách, případne tatry a vyjímečne alpy a byly by to většinou vícedenní pochody s těžším batohem.

Z vlastni zkusenosti Ti mohu doporucit Powermatic 100 - boty moc pohodlne, vhodne i do lehciho terenu, mne se dokonce dobre chodilo i po asfaltce a na druhe strane jsem v nich dva tydny chodil v Alpach kazdy den na vrcholy nad 3000, tj. kameny, skaly, sut ale i trava, sklon svahu poradny, par dnu jsem chodil i po ledovcich a zadny problem, nohy jako v raji. Osetrene vylucne sprejem Tarrago oil protector (obsahuje neco jako kondicioner) a zadne problemy s premocenim, ani v zime v Beskydech, v mokrem snehu ve meste ani za beznych okolnosti na ledovci. Jedine posledni den odpoledne chozeni po topicim se snehu na ledu uz v nich bylo mirne vlhko, ale to bylo spise nemoznosti odpareni kvuli obaleni kuze mokrym snehem, kuze nebyla promocena a rychle uschla.

Tribe je uz meksi bota, myslim, ze imperial taky - hlavne co se tyce podrazky. Pevnejsi boty (Sasslong) bych se nebal - pokud Ti sedi, ona hodne zmekne a prizpusobi se Tvemu stylu chuze.

A ještě jeden dotaz: jakej je rozdíl mezi tou Perwanger kůží a nubukem ? díky

Nubuk je lestena kuze, resp. jeji cast, Perwanger je nelestena vrchni cast, tj. takova "normalni" kuze. Je (samozrejme stejne hruba a ze stejne kvalitniho zakladu) rozhodne pevnejsi a odolnejsi vuci vnejsim vlyvum a taky mene viditelne starne - nedelaji se na nem "vrasky". Po trisvtrerocnim pouzivani i v Alpach a Tatrach na skalach a suti na kuzi nebyly zadne viditelne stopy. Na nubukovych botach toho bylo videt o hodne vice...
Podle vyrobce by se mela osetrovat pouze cistou vodou a vylucne spreji s Fluocarbonem. Vodeodolnost je velice slusna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod atti.hombre » čtv čer 21, 2012 10:52

apuka píše: par dnu jsem chodil i po ledovcich a zadny problem, nohy jako v raji.


Ak si používal mačky-tak aké? Dajú sa použiť poloautomaty? Ja mám tieto Powermatic 100GV už druhým rokom a paráda! AL kladky nemajú žiadny problém. Používam do nich celoročne výlučne ponožky Trekker s vysokým podielom vlny...Za mňa SPOKOJNOSŤ!
dík za odpoveď
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2012 12:40

Ja mam obycejne reminkove macky http://www.hudy.cz/macky/#79460,stalker.html a s nima na PM 100 jsem nachodil relativne dost v Alpach, v zime ve V. Tatrach i Beskydech a na ty jsou tyto botky v pohode. Myslim si, ze pripnout poloautomaticke by asi dost dobre neslo, nie su na to prisposobene.

K PM100 mam jedinou pripominku - kdyz se na nove boty pouzije hodne spraye s kondicionerem (v pripade bot meho syna Grangersy), tak dokaze kuze opravdu hoooodne zmeknout, takze zpocatku bych ted uz radil pouzit spise bez kondicioneru (ta kuze pul roku rok bez nej v pohode vydrzi) a potom jenom jednou za cas.
Vlastne jeste jedna pripominka - kazdopadne je treba si je zkusit, snurovani je treba se naucit kazdemu podle svych noh. Ale Asolacky system moc dokonaly neni, mne trvalo cca 4 msice, kym jsem nasel optimalne reseni... Ale ani spatne zasnurovane mi nezpusobily zadne puchyre nebo otlaky, spise jenom ne uplny pohodovy pocit z chuze do kopce - pata se ponekud hybala.
Naposledy upravil šíp dne čtv čer 21, 2012 12:44, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace. Je jasné, že reaguješ na předchozí příspěvek. šipka
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod atti.hombre » pát čer 22, 2012 7:54

Na päte je výstupok na poloautomaty,ale neviem či dostatočný...každopádne vdaka za tip odskúšaných mačiek.K tomu šnurovaniu- ked obuješ topánku a klepneš pätou o dlážku v 45° uhle a riadne dotiahneš tak sa ti nestane,že by noha v topánke lietala...
vdaka za odpoved! 8)
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » pát čer 22, 2012 11:36

atti.hombre píše:Na päte je výstupok na poloautomaty,ale neviem či dostatočný

Opticky to vypada ako vystupok pre macky, ale nie je to k tomu urcene, aspon nikde o tom nepisu a ja sam by som sa nespoliehal na to, ze sa macky tam udrzia :-).
ked obuješ topánku a klepneš pätou o dlážku v 45° uhle a riadne dotiahneš tak sa ti nestane,že by noha v topánke lietala

Asi si este nemal na nohe Powermaticy s origos snurou :-). Ked aj predavac, ktory ich dlsie ma tiez sa po case pytal, ci ich dokazem poriadne zaviazat :-). Problem je najviac v tom, ze nie je tam pravy stop-ocko a pri chodzi sa to upravi podla seba. Povedal by som, ze s plochymi snurkami by to slo lepsie, ale vyrobci tvrdosijne stoja za tym, ze okruhle su lepsie. Ale maju pravdu, aspon v jednej veci su lepsie - rychlejsie sa vytvoria mozole a odierky na prstoch pri castom zatahovani (napr. skusanie v obchode) :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod atti.hombre » pát čer 22, 2012 11:53

:lol: Od kúpy ich mám s original okrúhlymi šnúrkami...ono jediná vec čo musím urobiť,že po zaviazaní na mašličku musím slučkami urobiť ešte jeden uzol ( aby sa tie super šnúrky nerozviazali a nepovolili ) .
Ale to sú detaily- boty sú to super... :wink:
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » pát čer 22, 2012 19:27

apuka píše:Ale maju pravdu, aspon v jednej veci su lepsie - rychlejsie sa vytvoria mozole a odierky na prstoch pri castom zatahovani (napr. skusanie v obchode) :lol:

To mi povidej. Po kazdem zkouseni trekovych bot odchazim s popraskanymi puchyri na rukach :evil: Nekdy i s botami ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Asolo Granite - zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř srp 22, 2012 5:36

Moje zkusenosti s botami Asolo Granite po "zachozeni" a prvnim "vaznejsim" poutiti, 16 dnu v rakouskych Alpach, v Zillertalu - 7 dnu vysokohorske tury + prechod Berliner Hohenweg, kazdy den pohyb v cca 2500-3134 mnm. Celkem v nich nachozeno nejakych 200km

Zkusenosti rozdelim na cast tykajici se boty samotne, kde je minimalni vliv me nohy, na cast "spoluprace", kde je velky vliv me nohy a cast na rozhrani, kde se projevuje jak vliv boty tak i me nohy.

Samotna bota:
+Dobre se v ni chodi, pohodlna, v tezkem i lehcim terenu i na asfaltce.
+Kuze a se (alespon viditelne) opotrebovava minimalne, sut, skaly snasi moc dobre. V porovnani s opotrebenim kuze dvou nubuckovych bot spolupoutniku se da rict, ze jsou jako nove. Podobne se da rict i o tvarove stalosti a vlastne o cel bote - oba Meindly jsou na odpis v reklamaci.
+Za velice silnych destu a bourek se promocily pouze zvrchu natecenim vody (ja blbec jsem si zapomel dat navleky...).
+Podrazka dobre drzi ve vetsine terenu.
+Puvodni vlozky jsou suche co by dup
+Gumova obsazka drzi i v mokru a v suti a skalach, nikde se neodlepuje a zda se dostatecne ucinna proti kamenum.
-Kdyz uz vnitrek navlhne, tezko se vysusuje kvuli vnitrnimu jazyku (kdyz necham jazyk "pripnuty" na suchem zipu, tak se drzi vlkost mezi jazykem a botou a v materialu jazyka, kdyz "odepnu", tak se zmensi prostor na proudeni vzduchu v bote.
-Puvodni tkanicky zdaleka nedrzi 100% v Stop-haccich, v prubehu chuze se malinko uvolni a bota si najde "svuj ideal" zavazani. Ten ale uz drzi.
-Vysoky a rel. uzky spodek boty posouva teziste vys a tim snizuje stabilitu. Nohy se mi znatelne casteji "vyklubovali" do boku jak v jinych botech.
-(ve spojeni s predchozim) Bota by mohla byt trocha vyssi, aby lip chranila kotnik pred vyvrtnutim.
+-Kvuli uchytum na macky je bota skoro o 2 cm delsi, jak by musela byt. O ty uchyty jsem casto zakopaval a zachytaval o skaly.
-Kvuli vysoke obsazce ve spickach horsi prodysnost, i pri malem zpoceni noh tam zustane vlhko (ale u mne to neni nic hrozneho.
-+Cekal jsem trochu mensi opotrebeni Vibramu, ale vetsinou se chodilo po zulove suti. Zatez byla poradna. Nic hrozneho to neni, ale videt, ze neco malo gumy se ztratilo.

rozhrani samotne boty a "spoluprace" boty a ME nohy:
-Zavazovaci system me uplne nepresvedcil:
--Pri snaze o fixaci nohy, aby neklouzala dopredu (pro sestupy) tkanicky tlaci na nohy nad nartem; trefuji se presne do mist, kde konci silnejsi polstrovani vnitrniho jazyka. Kvuli tomu je pro noseni nutne pouzit ponzky vypolstrovane i na nartu.
--Pri delsi chuzi a jisteho (konkretne nevypozorovaneho) zavazani nyty drzici latkove pouto na tkanicky tlaci do kotniku.
--Po zatahnuti se mezi stop-hacky bota a tkanicky usporadaji tak, ze v ohybu boty (kde prechazi bota do kominu a meni se kuze z Perwanger na sivou mekci) se vytvori vetsi mezera, kde kuze z jazyka neni pritlacena k nartu a vytvori se jakysi hrbol. Netlaci, ale v tech mistech ani moc nedrzi nohu, kuze je tam nejak volnejsi a trochu to citit. Da se to malo zlepsit pritlacenym obou hran kuze vedle jazyka k sobe a rucne nastavit tkanicky. Jenom by to chtelo treti (idealne i ctvrtou :-)) ruku a casem se to stejne usporada podle sebe.
--At jsem vnitrni jazyk nastavoval jak jsem mohl, stejne se po case i s jazykem o neco sesunul dolu a vytvoril maly neprijemny hrbol na prsty. Mozna by pomohlo, kdyby na vnejsim jazyku byl hacek na uchyceni na tkanicky (nebo na obtoceni jako u Lowy).

Spoluprace boty a ME nohy:
-Polstrovani konci prilis vysoko - nejde mi poradne zafixovat pata, musel jsem pouzit pod vlozku jeste podpatnik nebo dalsi vlozku ale ani tak to nebylo ono.
-"Kevlarova" vystuz paty se neprizpusoby a tlaci, rep. odira patu jak se hybe. Zalepeni paty nepomohlo, musel jsem si koupit velice hrube vlnene ponozky a pod ne jeste tenci ale s vypolstrovanou patou. Zavazat jsem botu musel tak, aby pri vystupu mohla pata trochu hybat nahoru-dolu, jinak i pres ponozky byla otlacena a bolava.
-Na pevnost podrazky se mi zda vlozka malo tvarovana - vubec nepodporeju klenbu, az me obcas noha bolela po chozeni po rovnejsich usecich. Da se vyresit jinou vlozkou.

Chtel bych podotknout, ze moje poznatky tykaji se "spoluprace" boty a me nohy jsou vysoce individualni a proto se vetsina z nich neda zevseobecnit!!! Nekomu budou boty sedet mnohem lip a nic z uvedeneho mu nebudou delat. Ale je dobre se pri zkouseni zamerit na uvedene veci.
Kdyby me jeste neco napadlo, pridam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Boty Asolo Tribe GV

Příspěvekod scotty44 » pon úno 4, 2013 18:09

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s těmito botami ???Děkuji za jakýkoliv názor.
scotty44
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 26, 2013 18:56

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » pon úno 4, 2013 18:53

Muj nazor je nasledujici:

- nez se na neco zeptas, pouzij funkci Hledat nebo Google s omezenim na outdoorforum.cz. Je docela pravdepodobne, ze podobny dotaz tu uz bude odpoved.

- nez zalozis nove vlakno, podivej se, jestli tu uz neexistuje stejne nebo podobne a pokud ano, dotaz pripis do nej. Tvuj dotaz jsem prave do takoveho sloucil.

- psat za normalni tazaci vetou tri otazniky muze byt priznakem mentalni nestability.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Viator » úte dub 1, 2014 17:50

Tak ma prvni zkusenost s Asoly je ta, ze i kdyz jsem doposud pouzival velikost 42, tak u Asola mi je 42 mala, vyhovuje 42,5 . Prodavac rikal, ze je to tak, ze Asola maji mensi velikosti, nez je bezne cislovani, zhruba o pul cisla nez je obvykle.
Tak pozor pri objednavce pres internet ....
Viator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 31, 2014 7:30

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » úte dub 1, 2014 19:18

Promin, ale je ponekud pitomost si objednat boty (a to nejenom u Asola) pres internet bez vyzkouseni nebo znalosti velikosti ze starsich bot... Tady nejde o to, ze ma Asolo mensi nebo vetsi velikosti jako "bezne cislovani" (ono cislovani ma kazdy vyrobce svoje, i kdyz se oznacuje stejne), ale o to, ze jak jednotlive modely stejne velikosti stejneho vyrobce mohou byt uplne ruzne (i velikostne na delku nohy!, ja jsem tady nekde uvadel zrovna priklad dvou modelu od Asola) ale tak i stejne modely stejne velikosti mohou byt odlisne o par mm. Je to proste rucni vyroba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod pavproch » úte dub 1, 2014 19:51

Viator píše:Tak ma prvni zkusenost s Asoly je ta, ze i kdyz jsem doposud pouzival velikost 42, tak u Asola mi je 42 mala, vyhovuje 42,5 . Prodavac rikal, ze je to tak, ze Asola maji mensi velikosti, nez je bezne cislovani, zhruba o pul cisla nez je obvykle.
Tak pozor pri objednavce pres internet ....


v mém případě to na 100% NEplatí...

můj botník je vesměs č. 42 (Aku, Mammut=Raichle, Garmont pohory i lyžáky, Inov8, Mizuno, Asolo Scrambler), pouze Asolo Stynger mám 41 1/3, přičemž pocitově jsou stejně velké jako ostatní....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Tecumseh » úte dub 1, 2014 20:00

Hmm, ja objednávam topánky cez internet normálne a v pohode, raz sa mi teda stalo, že mi bota bola malá,ale to som si blbec objednal o číslo menšie ako kupujem,
neviem čo ma to napadlo,ale zasa nebol problém vrátiť .
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Boty Asolo

Příspěvekod master007 » úte čer 24, 2014 17:51

Zdravim, chci se zeptat, jak moc v dešti vydrží asolo elios... jestli zvládnou třeba chodit den v dešti a druhý den v mokré trávě.

Díky
master007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 10, 2012 19:17

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » úte čer 24, 2014 21:48

Nemam sice Eliosy, ale myslim, ze ve vseobecnosti plati: GTX boty Ti v desti vydrzi (pokud nemaji poskozenou GTX vrstvu), ale chodzeni v mokre trave je problem pro jakoukoliv botu s GTX i bez ni; kozene mozna vydrzi o neco malo dele, kdyz jsou osetrene voskem, ale Elios neni ciste kozena. V mokre trave zustane noha sucha pouze v gumakach (ale jen do chvile, kym se Ti nesrazi zenvitr pot).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod tiki » ned srp 3, 2014 7:36

ahojte,chcel by som sa poradit , potrebujem boty na tazky a stredne tazky trek - hory (nizke a vysoke tatry) a na pochody cca 30dni vacsinou lesnaty a hornaty teren. Aky model by ste mi odporucili? samozrejme aby prezili aj nepriaznive pocasie - dazd a sneh ... za rady vopred dakujem :)
tiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 30, 2014 7:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod progym » ned srp 3, 2014 10:11

Roky jsem chodil v Asolo Sasslong.
Mám je doteď, ale už mají svoje za sebou.
Nijak výstavní model po stránce hi-tech, ale naprostá spokojenost.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Boty Asolo

Příspěvekod tiki » stř srp 6, 2014 20:03

zvladli by aj karpaty? :O predpokladam ze Asolo cisto kozenne prevedenia takychto moznosti ako potrebujem nevyraba co? :/
tiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 30, 2014 7:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod progym » čtv srp 7, 2014 8:25

Karpaty??? :D

Pochodil jsem v nich Tatry, Alpy, ledovec......
Asolo dělá několik modelů co jsou celokožené, mrkni jim na stránky: asolo.cz
To, že ti někdo napíše, že "tento" model je super, ještě neznamená, že musí nutně vyhovovat i tobě.
Chce to zkoušet. co padne jednomu nemusí nutně vyhovovat druhému.... :((
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Roesee » pát říj 3, 2014 9:55

Ahojda,

já doporučuju boty na léto Asolo Ray, neuvěřitelně pohodlné a úžasně odvádí vlhkost.
Na oplátku bych potřebovala poradit. Koupila jsem si nové boty asolo athena gv. Pokud s nima chodím po rovině a s kopce, tak jsou bezvadný, ale jakmile se do nich zapřu do prudšího kopce, hrozně mě tlačí pata. Nemám ji odřenou, ale jen mě hrozně tlačí. Je nějaká možnost ji změkčit?
Rovnou říkám, že gelové polštářky moji situaci neřeší.
Díky za pomoc.
Roesee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 3, 2014 9:24

Re: Boty Asolo

Příspěvekod dudy » pát říj 3, 2014 12:51

Porádně zavázat!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » pon říj 6, 2014 7:21

Ja jsem tady uz parkrat radil, co s tim (taky jsem si neco uzil s dvema pohorkami Asolo), najdes to bud tady (?) nebo nekde jinde v casti Boty. Vseobecne se da rict, ze to ovlivni zpusob zavazovani (je tady nekde odkaz na video, jak resit nektere podminky), ponozky (radeji pouzit dvoje) a vlozky (standardni - nejenom u Asola - moc patu "nedrzi"). Ted uz skoro dva roky nemam problem a to jsem chodil i dost strme tereny (Alpy, Tatry, problem jsem predtim mel ale i v Beskydech).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mik15 » pon říj 6, 2014 9:14

Dobry den chtel bych se zeptat jake boty jsou vhodnejsi pro vicedenni prechody s batohem v ceskych a slovenskych horach jestli asolo power matic 100 gv nebo asolo tribe gv nebo jakekoliv jine z perwenger kuze. Diky za rady a nazory
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » pon říj 6, 2014 9:28

Powermatic 100 stacit urcite bude a nebude to ani prilis tvrde, muzes i natezko. Tribe jsem na nohou nemel, ale svrsek je velice podobny jako Powermatic 100, jen je ponekud jina podrazka. Ta je na Powermaticu velice prijemna, myslim si, ze na nasich horach neco i vydrzi (pokud nebudes kazdy vikedn jezdit na prechod Rohacu nebo Vysokych Tater). Synovi vydrzeli dva roky prakticky kazdotydenniho vyuziti v lete i zime, z toho hodnekrat Vysoke Tatry a dve dvoutydenni dovolene v Alpach, vzdy v sutovem a kamenistem terenu nad 3000m; plus jako zimni boty na chozeni do mesta a do skoly, celkove cca 1800-2200km, z toho alespon pulka v mnohem obtiznejsim terenu, nez na co jsou urcene. Ted to asi budu posilat na vymenu podrazek.
P.S.: Myslim, ze by stacilo dat dotaz do jednoho vlakna...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod sobb » pon říj 6, 2014 9:30

apuka: díky za upozornění, duplicitní dotaz jsem smázla
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty Asolo

Příspěvekod JohnDude » čtv říj 30, 2014 21:35

já mám Asolo Tribe asi rok a prozatím jsem s nima spokojený. jedinou výtku bych měl k podrážce, která docela klouže na zmrzlém povrchu. nemám ale možnost srovnání, jen jsem si myslel, že všemi používaný vibram má nějaké odůvodnění... mně teda přijde jako nic moc marketingový tah :P

zatím za rok používání bota trošku zkrabatěla ale jinak nenese prakticky známky opotřebení, mám 70kg a chodím nalehko beskydy, tatry :t:t

doufám, že vydrží aspoň 10 let, jak tu někdo psal....
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron