Boty Asolo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod fps » pon říj 10, 2011 18:34

na zimu do sněhu, a nebo do deště celokožené boty (co nejméně švů), a na jaro, léto, podzim, kombinace kůže a látky, takže to chce minimálně dvoje boty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod mike » pon říj 10, 2011 18:36

Mne to taky prijde jako pitomost. Boty jsem letos kupoval dvoje a kdybych si mel nechat poslat postou vsechny, co jsem zkousel, tak se jednak nedoplatim na postovnem a jednak mi jebne z chozeni na postu :twisted:

Zvlast kdyz nevis presnou velikost, u jednotlivych vyrobcu se lisi a u pohorek je vzdycky potreba zkusit aspon boty o pul cisla vetsi, nez ty, ktere se zdaji sedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod fps » pon říj 10, 2011 18:44

odhadnou velikost je skoro nemožné, každý výrobce to má trochu jiný, ale já kupuji boty o jedno číslo větší v UK měřítku než mam nohu, nohu mam 10,5 a turistické boty kupuji 11,5, přes eshop je to samo naprdlačku objednávat, ale někdo jinou možnost nemá, jedině když už máš od daného výrobce ňákou botu, tak pak se dá objednat tu samou velikost, ale když od daného výrobce nemáš ještě žádnou botu, tak si rovnou objednej boty po půl čísla, protože se těžko trefíš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod deckardph » pon říj 10, 2011 19:03

No právě, že v dnešní době už nemůžeš počítat ani s tím, že stejný číslo od jednoho výrobce, ti sedne u dvou různejch modelů, protože kolikrát je ta bota jinak tvarovaná ...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Boty Asolo

Příspěvekod janulina.s » úte říj 11, 2011 10:10

tak jste mě asi přemluvili...vydám se teda ještě na výlet nach Ostrava, zkusím mrknout na netu na nějaké outdoor obchody, vytvořit plán cesty a něco aspoň vyzkoušet...Asola jsem už kdysi měla, proto taky padla volba na ně, ale bylo to ještě někdy na gymplu, což už je pár let...nízké trekovky mám salomony a jsem s nima docela spokojená...
vyzkouším v obchodě, co budou mít v mé velikosti, a když nebude nic přijatelného, tak prostě eshop...
Můžu eventuelně poprosit o odkaz na nějaké dobré outdoor shopy v Ostravě (ne Hudy a RP)?
Jo a jinak ještě zkusím mrknout, třeba tu už nějaké eshopy jsou zmíněné, funkci "Hledat" zvládnu:))
Díky
janulina.s
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 10, 2011 9:55

Re: Boty Asolo

Příspěvekod VEPA » čtv říj 20, 2011 18:45

Já Ti ještě můžu popsat svoji zkušenost s Boty Asolo. Koupil jsem asi před 6lety celokožené boty uvedené značky. Až doma jsem si všiml malé nášivky v botě MADE IN ROMANIA. No nevadí , snad mají všude šikovné ruce. První problé byl s tvarovanou vložkou v botě. Po asi 15km mě strašně pálily šlapky. To jsem vyřešil výměnou vložek, to šlo. Na boty jsem si zvykl. Po jedné sezoně mě začala praskat kůže v ohybu nártu. Protože to ale bylo jen "povrchvé" tak to nebylo na reklamaci. Protože jsem chtěl aby mě vydržely co nejdéle, nosil jsem je jen na větší akce. Prostě mě zklamaly.
Proto radím buď opatrný, problém je, že neodborník nepozná kvalitu kůže. Snad budeš mít víc štěstí než já.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2011 18:50

Cim jsi tu kuzi osetroval a jak casto? Neosetrovana nebo spatne osetrovana kuze popraska vzdycky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod janulina.s » čtv říj 20, 2011 19:00

Tak já hlásím, že jsem projela snad celou severní moravu. Nakonec byly asola zavrhnuty, na noze jsme měla asi pouze dva modely v mé velikosti, jinak prostě téměř nedostupné, tak jako ostatně ne jen boty asola, pokud mi bota byla akorát, měla jsem pocit, že ve špičce je užší, a kvůli gumové obsázky by tam asi těžko povolila, navíc pravou nohu mám dvakrát rozdrcenou hajtrou, tož se boty hůře vybírají - bych vždy potřebovala pravou o půl čísla větší...hlavně jsem v těch obchodech měla pocit, že baby si asi celokožené nekupujou nebo co, protože výběr pro chlapy super a pro ženské prd, opravdu nebyla možnost vyzkoušet něco v odpovédající velikosti...
Nakonec jsem něco objevila a mám objednané Meindly Jersey Pro GTX v mé velikosti snad...:)
janulina.s
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 10, 2011 9:55

Re: Boty Asolo

Příspěvekod VEPA » čtv říj 20, 2011 19:09

mike píše:Cim jsi tu kuzi osetroval a jak casto? Neosetrovana nebo spatne osetrovana kuze popraska vzdycky.


S botama jsem si koupil i doporučený ochranný prostředek. Nějaký vosk nebo co. Nepomohlo to . Ty boty jsou mastné a ošetřené ve sklepě dodnes.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2011 19:15

No jo, ale po vosku kuze popraska, nekde jsem tu daval fotky svych bot, nez jsem se poucil. Pozdeji, nez vubec neosetrovana, ale popraska. Kuze potrebuje kondicioner, vosk jen chrani proti vlhkosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod VEPA » čtv říj 20, 2011 19:26

No jo, ale to by měl vědět prodavač, já tehdy jako nepoučený jsem si vzal co mě doporučili.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2011 19:35

Tohle je celkem slozite tema, na kterem se neshodneme ani tady. Takze jak to muze chudak podavac vedet ;-) Navic z jejich hlediska je ten vosk dobry, jelikoz do bot netece, poskozena membrana se nepozna a ty dva roky zaruky obvykle kuze prezije.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod VEPA » čtv říj 20, 2011 19:45

No jo, hlavně když prodá.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2011 19:46

Od toho tam je ;-)

Technicko moderatorska: necituj prosim zbytecne. Citace celeho predchoziho prispevku je zbytecna vzdy (opravim to).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod VEPA » čtv říj 20, 2011 19:52

Ale nemůže to být jen tím "ošetřením" kůže. Mám ještě starší boty. Jsou to ručně šité Dachsteiny. Takové už se dnes nenosí. Jsou to těžké céčkové boty. S těma jsem nikdy nic moc nedělal a jsou jako nové. I když se musím přiznat, že vzhledem k charakteru boty je moc neužiji. Byl to drahý dárek.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2011 19:56

Neni to jen tim. Na Cckovych botach bude kuze silnejsi, kvalitnejsi a mozna lip osetrena z vyroby. Navic jsou boty tuhe a tolik se neohybaji ve spicce, takze kuze neni zdaleka tak namahana. A moc jsi v nich nechodil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod VEPA » čtv říj 20, 2011 20:03

to je pravda.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fps » pát říj 21, 2011 16:02

mike píše:No jo, ale po vosku kuze popraska.

když jsem kupoval boty Meindl v jejich značkové prodejně v Praze, tak mi prodavač ukázal jaké konzistence má být vosk který se má dávat na jejich boty, a ten vosk musí být i ve studeném stavu měkký, a ne aby po zaschnutí ztvrdl, pak právě kůže popraská
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » pát říj 21, 2011 18:04

Popraska i tak. SnoSeal je takovy, jak pises, a kuze mi popraskala. Praska proto, ze potrebuje zvlacnovadlo a to vosk neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Trafikant » sob říj 29, 2011 9:51

Pár postřehů po nějaké době...

Asolo Mantra - super botky, do města na podzim - jaro ideál, zezačátku trochu nezvyk na to šněrování do špičky a chvilku mě na levé botě na jednom místě tlačil kloub palce, ale to si sedlo...takže spokojenost, hlavně v té šedé to je dost decentní botka

Asolo Vortex - parádní boty, neuvěřitelné univerzály, používám je jako klasické trekovky, tahám je do skal jako nástupovky, už sem v nich i lezl nějakou trojku, podrážka skvěle drží i na kluzkém, díky climb zóně na špičce leccos ustojí, vysoká gumová obsázka, šněrování dopředu a přitom jsou to strašně pohodlné bačkory...akorát látka na vrchu kolem kotníku se snadno odře, ale to je kosmetická záležitost...uvidíme, jaká bude životnost při dlouhodobém intenzivním používání...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Vejvar » čtv pro 1, 2011 12:09

Ahoj, nevite kde by se daly v brne vyskouset boty asolo lhasa(saslong)?

z 5 oficialnich distributoru asolo v Brne je ma jen jeden(Barnex) ale prilis velke a za doobednani
jine velikosti by chteli zalohu :roll:
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Trafikant » čtv pro 1, 2011 14:46

Zálohu za doobjednání jiné velikosti u bot ? :shock:

To jsou slušní zoufalci :mrgreen: .

Jinak bohužel v Brně neporadím, zkus se obrátit přímo na kluky ze Sport Prima v Hodoníně, budeš to mít nejlepší a je s nima super domluva.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Boty Asolo

Příspěvekod Ja.Ro » sob pro 17, 2011 9:14

Zdravím, a obracím se na vás s dotazem, který se týkající stavu obuvi po použití kondicionéru. Koupil jsem si své první celokožené pohory ASOLO PM 100GV. Po několika nachozenejch km jsem na nich provedl první údržbu, očistil jsem je a pak ošetřil kondicionérem NIKWAX. Před ošetřením kondicionérem byla kůže na botách, nazvu to - tuhá, a hřbet boty jsem palcem nepromáčknul, ale po ošetření kondicionérem kůže změkla (zvláčněla), palcem hřbet boty promáčknu. Jelikož jsem se s tímto nikdy nesetkal, tak nevím jestli je to normální, nebo ne. Jak to vidíte vy, je to normální?
Ja.Ro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 12, 2011 17:17

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Vejvar » sob pro 17, 2011 10:32

tak sem nakonec na asola saslong v Brne narazil, mají je v Hannah na Panské, bohužel mi nesedly :?

re Ja.Ro: to ze zvlacnely je to proc je udrzujes, kdyz kuze vyschne a ztvrdne popraská.
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Asolo Bullet

Příspěvekod bestom » pon led 2, 2012 11:50

ahoj ,nemáte někdo zkušenosti s těmahle botkama ? Uvažuju o nějakých celokožených na lehčí treking ,ale aby vydržely celodenní chůzi v mokrý trávě nebo sněhu .Jde mě hlavně o ten jazyk ,aby nezačal protékat.díky
bestom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte črc 31, 2007 12:40

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mysak123 » úte čer 19, 2012 19:28

Dobrý den, hledam boty kategorie B maximalne B/C ,docela se mi zalibili boty asolo konktétně:
Asolo Tribe GV
Asolo Fandango GV
Asolo Power Matic 100
chtěl bych vas poprosit ,jestli by jste me poradili s vyběrem některých z nich nebo případně doporučili jiné . Mělo by to být v cenové kategorii do 4500kc děkuji
mysak123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 22, 2012 16:52

Re: Boty Asolo

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 19, 2012 19:39

to mysak123

ahoj, Asola mám druhé, manželka taky, zatím maximální spokojenost, navíc za rozumnou cenu:-). Napiš na co je budeš zejména používat (jestli na vícedenní akce v zimě s těžkým báglem, jednodenní výlety v ČR na lehko....). Pokud chceš odolnější, tvrdší boty, bral bych ty Powermatic 100 nebo mrkni na ASOLO Saslong, pokud chceš něco lehčího, tak bych bral ty Tribe GV (jsou v kategorii "Boty pro lehký treking a turistiku"). V ruce jsem měl oboje, ty Powermatici jsou těžší, bytelnější, působí robustněji (mají myslím i silnější kuži). Saslongy se dobře prodávají, lidi si je chválí, ty Tribe jsou relativní novinkou...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mysak123 » stř čer 20, 2012 13:22

no použití by bylo nejčastěji po českých horách, případne tatry a vyjímečne alpy a byly by to většinou vícedenní pochody s těžším batohem.Ty sasslongy mě připadaly už dost tvrdý.A ještě jeden dotaz: jakej je rozdíl mezi tou Perwanger kůží a nubukem ? díky
mysak123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 22, 2012 16:52

Re: Boty Asolo

Příspěvekod TimTaylor » stř čer 20, 2012 16:53

hele, měl jsem nejprve boty Asolo Voyeger, určené na "lehkou turistiku". Nosil jsem na stejné akce, jako plánuješ ty:-). Po dvou letech nošení ale byly už celkem KO, ale nosil jsem je opravdu hodně a byl jsem s nimi velmi spokojený. Někdy dostávaly dost zabrat (třeba kamenitá suť v Tatrách se na nich podepsala pořádně), takže jsem je už pak nechal jen do města a přírody jako zimní boty na běžnou činnost. Další můj koupený model byl Asolo Power Matic 400 GV, které mám dosud. Jsou určitě těžší než ty Bullety, bytelné, použití mám stejné jako u předchozích, jen jsem přešel na těžší turistiku (=mám cca 85kg + táhnu přitom dalších 20kg na zádech třeba 3-5 dní za sebou). Slouží mi dva roky naprosto bez problému, šel jsem v nich i půl hodiny potokem a uvnitř ani kapka. Ošetřuju je jen GRANGERS impregnací (ne voskem!) a jsou pořád v pohodě, i po dvou letech kůže nikde nevysychá, nic nepraská, neloupe se podrážka, nemužu si prostě na nic stěžovat. Osobně bych si - na Tvém místě - vybral ty Asolo Power Matic 100 GV, jsou to už boty třídy B (B/C nebo čistě C mi příjde zbytečně tvrdé, když budeš převážně šlapat po ČR + střední Evropě), kvalitně a bytelně udělané. Navíc jsou za rozumné prachy...

Rozdíl mezi kůží nubuk a Perwanger nevím, kecal bych ti
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mysak123 » stř čer 20, 2012 18:33

jj díky moc
mysak123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 22, 2012 16:52

PředchozíDalší

Zpět na Boty